Има ли някой, който работи в спиди?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от efren » 11 Дек 2017, 22:45

Има ли някой колега, който работи в Спиди?
Всеки път когато някой ми изпрати нещо със спиди винаги има проблем. Няма информация за офисите им, в смисъл никога не се публикуват телефони на офиси, винаги звъниш през националния номер, но там просто те чарджат без да ти вдигат. Ако все пак някак ти вдигнат (което днес на ми се случи на безброй позвънявания в рамките на 3 часа), ти отговарят, че с нищо не могат да ти помогнат и телефонни номера не дават, баси конспирацията.
Ако все пак има някой колега, който работи в спиди и може да ми каже как изпратена към мен пратка да я направя с доставка в по-ранен (приоритетен) час...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от Фидел Кастро » 11 Дек 2017, 23:11

Пробвай на този телефон:
Препоръки и рекламации:
тел: 02 42 41 505

Този телефон е стандартен и ти важат безплатните минути, а при този с 0700.. те цица яко мобилния оператор! :twisted:

Аз успях, но с офис е изключено да се свържеш, както е описано. Въобще за всичко си абсолютно прав!
Моят проблем беше, че изпратих 4 гуми и човекът не ги получи на следващия ден, а вечерта трябваше да пътува и му объркаха всичко!
Само ще ти кажа 80% и ще се сетиш за какво намеквам! :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от efren » 11 Дек 2017, 23:27

Лошото е, че този телефон ще проработи предполагам след 9 часа,а аз се надявахда си взема пратката най-късно до 9 часа. Тъпото е, че съм готовда отида да я взема от офиса, но системата на спиди не дава информация в кой офис е пратката, а докато обиколя и трите офиса, куриера ще е тръгнал, а телефонен номер на куриера на дават. Спиди прилича на държавно предприятие по времето на правителството на Иван Костов - прави се всичко възможно да фалира. В пъти по-лесно е да се свържеш с общински и държавен служител отколкото с някой от спиди.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от ben_g » 12 Дек 2017, 0:05

Аз чаках пратка от тях - специално избрах да е с доставка до офиса за да не губя време. 3 дни се случваше едно и също - получавах СМС, че куриерът е минал и не ме е намерил и то по време в което съм в офиса. Звънях им на телефона, разправяхме се и си признаха, че като са заети куриерите им така правят.. в крайна сметка им казах да го остави куриера им в техен офис и ходих да си го взема от там.. нищо че си бях платил да ми го доставят до адреса... имам ли избор никога няма да избера Спиди за доставка вече.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от efren » 12 Дек 2017, 0:42

Пробвах да я пренасоча до офис, може, но не е сигурно, че ще бъде там преди 18 часа, страшни олигофрени.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от speeder88 » 12 Дек 2017, 8:24

efren написа:Лошото е, че този телефон ще проработи предполагам след 9 часа,а аз се надявахда си взема пратката най-късно до 9 часа. Тъпото е, че съм готовда отида да я взема от офиса, но системата на спиди не дава информация в кой офис е пратката, а докато обиколя и трите офиса, куриера ще е тръгнал, а телефонен номер на куриера на дават. Спиди прилича на държавно предприятие по времето на правителството на Иван Костов - прави се всичко възможно да фалира. В пъти по-лесно е да се свържеш с общински и държавен служител отколкото с някой от спиди.

Няма фалиране тая гад! Тия са като Мобилтел, хванали са най-големите корпоративни клиенти и ги боли дедовия! Няма да успееш да я вземеш преди 9, както каза колегата по-горе може и на следващия ден да ти я доставят. Мога да дам 10-ки случаи с гаври, проблеми и т.н. от тяхна страна, но няма смисъл!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от Фидел Кастро » 12 Дек 2017, 9:46

speeder88 написа:Тия са като Мобилтел, хванали са най-големите корпоративни клиенти и ги боли дедовия!

Абсолютно точно така е !! :yes:
Гумите фактически ги изпрати фирма-вносител, които са ми добри приятели и тарифата наистина е страхотна. Въпросната фирма е корпоративен клиент, но и те ми се оплакаха, че в подобни неприятни случаи не могат да установят връзка! :shock:
Ние разбира се съвместно пуснахме оплакване и ни компенсираха с връщане на цялата сума, но какво ни огряха 14.40 лева при положение, че объркахме човека, който също ми е добър познат. :|
Сумата е абсолютно правилна - по 3.60 лева на гума до 10 кг и то врата-врата (специална тарифа за корпоративен клиент и дългогодишен бизнес партньор). Наистина няма такава тарифа, но пък услугата направо беше ужасна. :kuku:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от mi6obmw » 12 Дек 2017, 10:10

Какъв е извода- никакво Спиди , никога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от speeder88 » 12 Дек 2017, 10:19

НИКОГА! Даже ме е яд като си поръчам нещо онлайн и разбера, че куриера, с който работят е Speedy!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от BorislavB » 12 Дек 2017, 13:17

Колеги аз работя в спиди,но използвам еконт оставям заключенията на Вас...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от efren » 12 Дек 2017, 15:46

Успях да я взема в 9.05 часа. Не ме разбирайте погрешно, не беше в следствие на добра организация от страна на спиди или нещо подобно. В 9.00 когато офиса отваря за клиенти, куриера вече беше заминал. Някак уцелих на учтива служителка, която звънна на куриера, а той се сети за мен по името, защото ме познава и се върна. Това което ми направи впечатление в офиса на спиди в 9 часа беше, че имаха един клиент, а по това време в еконт обикновено прилича на натоварено кръстовище.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от Knoxville_ » 12 Дек 2017, 15:50

Зависи много от местоположението на офиса и работното време (Еконт). На мен ми е много странно, че не е еднакво за всички офиси (поне в София). 2 офиса на по-малко от километър един от друг - единият работи до 18, другият до 19. Съответно във втория е лудница след 18:30, когато аз минавам да си събирам нещата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от Фидел Кастро » 13 Дек 2017, 12:44

efren написа:Това което ми направи впечатление в офиса на спиди в 9 часа беше, че имаха един клиент, а по това време в еконт обикновено прилича на натоварено кръстовище.

Причината е, както вече писахме колега и аз е, че се целят в корпоративни клиенти и това значи доставки от/до врата.
До Нова година например имат страхотна пощенска тарифа офис-офис, но когато отидеш да предадеш нещата те попарват със странните изисквания, които не са упоменати и в повечето случаи бягаш към близкия офис на Еконт. :banghead:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от efren » 13 Дек 2017, 14:06

Ако си корпоративен клиент може и да е изгодно да ги ползваш от врата до врата, но ако си обикновен клиент, на моменти е по евтино да палнеш колата и да го занесеш ти до вратата.

Изпращането на пакет от врата до врата от областен град до софето с размери 40х20х10 см (което според мен е малък пакет) и тегло 1кг, наложен платеж 20лв, струва 13 лв :confused: :shock: :shock: :shock: :confused: ?
Предполагам, че го носи млада и изключително отзивчива дама, която има 15 свободни минути и отзивчивостта е безплатна.
За сравнение в другите куриерски фирми това струва около 5 лева.
Но както съм писал и друг път, като има балъци ще има и тарикати...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Има ли някой, който работи в спиди?

Мнение от alekangg » 30 Юли 2018, 10:48

Някой жалвал ли се е за изчезнала пратка и плащат ли нещо?
Трябваше да намеря фирма-куриер, който да ми вземе една пратка от Италия, като я заявя и платя услугата от България.
Единствената която предлага това за физически лица е Спиди. 70лв за доставка до офис за 2-3 дни за пакет от 0,5кг.
Пакета е взет от техни партньори, имам номер за следене, но си останах с номера. Мина 1 месец и пратката я няма, никой не знае къде е. По номера излизат две движения първите два дни в Италия и до там.
Не съм плащал нищо за сега, попълних заявление за доставка, адрес и декларация, че ще платя 70лв, като доставят пратката, която е с обявена стойност от 70 евро.
След като мина 1 месец в размяна на мейли и получаване на едно и също като отговор, как я търсят, подадох жалба в сайта им.
Потвърдиха ми, че жалбата е приета, но срока за отговор е точно 90 календарни дни, а ако решат да платят нещо, трябва да се чака още 30 дни след това. Та общо около 5 месеца, ако изобщо платят.

Някой имал ли е такъв казус с тези?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook