Въпрос за щета по гражданска

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Въпрос за щета по гражданска

Мнение от Gpenev » 09 Дек 2017, 10:19

Здравейте колеги, имам въпрос към по запознатите, та края на юли месец направих птп, при което аз не бях виновен тъй като ми отнеха предимство и се ударих в една жена на кръгово. Писахме двустранен протокол при който тя се признава за виновна и трябва да взема от нейната застраховка пари. За щястие ударът беше лек и нямаше пострадали, но бях със счупен фар и леко одрана броня. Заведохме щетата по гражданска на 7 август, тъй като нямах още каско, поради други причини. До ден днешен още нямам получени пари от тези измамници, звъня им всяка седмица и само лъжи, били в счетоводството и трябва да ги преведат, ама греда. Това ми го говорят от месец и половина, да ама аз си оправих колата с лични средства и сега продадох колата. Въпросът ми е ще си получа ли парите след като се смени застраховката на друго име, или ще пия една студена вода?

Мисля да се обърна към КФН, защото тези прекаляват вече, пак казвам до ден днешен нямам преведени пари а това са близо 5 месеца, което е подигравка.

Благодаря на отзовалите се!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: sandanski

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от ilkata » 09 Дек 2017, 10:29

Чакаш пари от БУЛ ИНС ли? Ще ги получиш дори и да смениш собственноста на колата, щетата е заведена на твое име и твоя банкова сметка .Друг е въпросът колко пари ще получиш и кога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от Gpenev » 09 Дек 2017, 10:31

Става въпрос за хубавците от Лев Инс, извинявам се че не съм написал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от wladio » 09 Дек 2017, 11:15

По принцип те излизат с едно условие, което е напълно незаконно-искат и другия участник да се яви в офиса им и да разпише протокол, което пак казвам е абсолютно незаконно, отмениха го февруари, та може и за това да се бавят.
Отиваш в офиса им и завеждаш жалба с входящ номер, и ще видиш колко бързо ще изплатят. Мен се опитаха да ме изклатят с тоя номер,но добре че знаех и веднага с протоколите пуснах и възражение.а бяха много убедителни и ми казваха че докато не дойде и другия участник, няма да има превод,. Да да,ама не.след около месец ми изплатиха.
Не се занимавай с други институции, отиди си при тях,жалба и ще ти изплатят,дори ако не си доволен от сумата, пак жалба и така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от wladio » 09 Дек 2017, 11:21

Забравих -на 112 сте звъняли за номерче нали?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от Gpenev » 09 Дек 2017, 11:38

Подпълнихме двустранен и на другия ден заведохме щетата заедно с другият участник в ПТП-то и той се подписа че е виновен, щетата е приета просто трябва да ми я изплатят, но уви, явно не им се дават пари на тия измамници, но няма да им се размине.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от wladio » 09 Дек 2017, 12:01

На 112 звъняхте ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от Gpenev » 09 Дек 2017, 12:47

Да, дойдоха полицаи, казаха ни да напишем двустранен и от там да се оправяме със застрахователите, и си тръгнаха, на другия ден още бяхме в офис на Лев Инс за завеждане на щетите и на двете коли. Ще ги изчакам още малко и ще пусна една жалба. След като съм продал колата нали се прекратява застраховката на мое име, нямали да се направят на луди, да минат по тънката лайсна и да ме изпързалят с тяхните си номера и да не ми изплатят щетата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от wladio » 09 Дек 2017, 12:54

Не няма.отивай още в понеделник и пусни жалба, и тъй като е накрая на годината трябва бързо да те оправят,но може и по телефона да ги насърчиш, искай им телефона на касата и там искай да ти избутат обещетението напред за изплащане щом всичко е наред.
Но нямат основание да те цакат. Не се притеснявай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: Пазарджик
Мечтае да кара: M5 E39

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от Gpenev » 09 Дек 2017, 14:04

wladio написа:Не няма.отивай още в понеделник и пусни жалба, и тъй като е накрая на годината трябва бързо да те оправят,но може и по телефона да ги насърчиш, искай им телефона на касата и там искай да ти избутат обещетението напред за изплащане щом всичко е наред.
Но нямат основание да те цакат. Не се притеснявай.



Благодаря колега, това ме интересуваше! :bchug:

Имайте си едно наум с тези измамници от Лев Инс, доста хора изреваха от тях и не искат да изплащат щети.
Последна промяна Gpenev на 09 Дек 2017, 14:05, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от koziak » 09 Дек 2017, 14:04

Каква застраховка се прекратява на твое име? Нали взимаш пари от застраховката на виновния? Тя неговата застраховка на твое има ли е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от DiMIcha84 » 09 Дек 2017, 17:18

Не се притеснявай и аз чакай 5 месеца пари от тези нещастници, и мен така ме въртяха, че били в счетоводството и т.н. но накрая ги изплатиха. Явно такава им е политиката на Лев инс да забавят щетите максимално.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от alx » 09 Дек 2017, 17:46

(траги)комично...

аз последния път като ме удариха дойде застрахователя, огледа и с едно малко принтерче ми написа един чек на място. после като почнаха да разглабят в сервиза и излязоха още работи сервиза се обаждаше и взимаше също на момента парите от застрахователя...

да ме въртят 5 месеца за пари които ми дължат при положение, че аз си плащам внсоките не със 5 месеца закъснение?

няма ли един нормален (разбирай етичен) застраховател в родината?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от bum_bum » 09 Дек 2017, 18:37

То има ли един нормален/етичен бизнес изобщо, че застраховател да търсим.

Ако започнеш да имаш взимане-даване с държавните структури и администрация ще видиш, че и най-лошият застраховател е агнец божий.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Въпрос за щета по гражданска

Мнение от DiMIcha84 » 09 Дек 2017, 18:51

bum_bum написа:То има ли един нормален/етичен бизнес изобщо, че застраховател да търсим.

Ако започнеш да имаш взимане-даване с държавните структури и администрация ще видиш, че и най-лошият застраховател е агнец божий.


То с администрациите нещата могат да стават по бързо от която и да е друга държава в Европа, но и там трябва са можеш да печаташ чекове на място. :mhihi: :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook