Сглобяема бюджетна къща?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Mpower94 » 03 Дек 2017, 13:53

Насочил съм се към сглобяема къща около 60 70 квадрата на един етаж. Въпрос към всички сблъскали се със това. Струва ли си и по добре ли е да се поръча готова до ключ или аз да я довърша. Иобщо всичко доста съм бос по темата, конструкция, дограма, вид изолация, вида на панелите ? А цените ако някой спомене реална цена накрая ще съм много благодарен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от zvetiko » 03 Дек 2017, 17:59

Около 600лв/м2. до ключ. Предполагам, че около 50 000лв. ще са достатъчни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 295
Регистриран на: 11.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E 91 325d
Мечтае да кара: Z8

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от laary » 03 Дек 2017, 18:03

Здравей колега!
Трябва да са ясни няколко условия , за да получиш реален съвет.
- сглобяема или преместваема има разлика в необходимите разрешителни
- в София или някъде на село има разлика в работоспособността на общината
Относно до ключ или ти да сложиш ключа , ако имаш време и малко умения - ще си я изпипаш по-добре. Цени всяка фирма ти дава до ключ, само външна фасада, с подове и т.н. Ходих с един колега в една фирма ,ако искаш на ЛС за да не се смята за реклама цената беше около 1000 лева за квадрат до ключ. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2017, 19:02

laary написа:сглобяема или преместваема има разлика в необходимите разрешителни


И то съществена.

laary написа: в София или някъде на село има разлика в работоспособността на общината


В страната трудност 6 по скалата до 10. В София 8. В Банкя - 100 :mhihi:

laary написа: цената беше около 1000 лева за квадрат до ключ. :yes:


Пак опираме до оная тема картонена или тухлена къщичка ама 1000лв за материали, които аз бих ползвал само за кофраж или мебели ще имат да взимат. :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Mpower94 » 03 Дек 2017, 22:32

Още не съм ориентиран, за сега съм още на ниво разпитване и събиране на мнения, във сряда започвам да обикалям фирмите и да разпитвам, но като знам ,че ще ме видят зелен ще се започне едно убеждение в неща които не са за мен реално. Плановете ми са след 2 2.5 години да излизам за чужбина за неопределен период. Тук имам двор, със стара къща която ще ползва сестра ми, а аз искам да си сложа къща около 60 квадрата да речем достатъчно за двама човека. Да бъда честен не мисля да се прибирам от чужбина, но все пак ако се случи да има къде да се прибера все пак. Мисля ,че се разбира какво се очаква. От София, съм по начало ме грабна идеята точно за "преместваемата къща" като разбрах, че може няколко контейнера да сглобят една не лоша къща. Това което знам до сега е ,че каменната вата е за предпочитане, но ако ми обявят цена от 600лв или 1000 лв за квадрат то по добре май е да се строи. 60 000 за 60 квадрата ми се вижда нерелно, но все пак не съм се сблъсквал с това и затова се допитвам до вас. Мога да си прокарам вик, мога да си окабеля всичко и да си сложа контактите има кой да ми сложи дограмата, но дали няма само да кача цената така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Мордехай » 03 Дек 2017, 23:33

Не се занимавай с глупости и я забрави тая кочина България, уреди си живота там, където отиваш.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Bogat-Beden » 04 Дек 2017, 0:18

Не разбирам много от цени и строителство, ама ако си решил да скочиш на нещо по-различно, защо не опиташ с дървена къща :roll: (например)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Фидел Кастро » 04 Дек 2017, 0:58

Bogat-Beden написа:защо не опиташ с дървена къща

Истинската дървена къща е много скъпа и особено тези на финландската фирма "Хонка" или както ги наричат Хонки.
Тук може да видиш огромната Хонка на бившият украински диктатор-президент Виктор Янукович.
https://ru.kwidoo-travel.com/mezhigore-honka.html
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от zvetiko » 04 Дек 2017, 8:40

Може да почнеш от тук:

Изображение

и да стигнеш до тук:

Изображение

Въпроса е дали ще се усещаш комфортно- контейнера си е контейнер. Има и по-красиви, но пак е същото. Освен това помисли как ще изглежда след 5 години, а след 10... Не зная дали не е по-добър вариант да направиш нещо със старата къща, ако не е много зле- нали искаш да участваш в процеса.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от DiMIcha84 » 04 Дек 2017, 9:16

Около 200-250евро излиза на м2, молитно построена къща със довършителните работи, без обзавеждане. Тези суми от порядъка на 1000лв за м2 които ги говорят колегите за мен са просто абсурдни. А стоманобетоннта конструкция лично за мен е пъти по добро решение.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от bum_bum » 04 Дек 2017, 9:56

Няма подобно нещо като "около толкова излиза строителство на къща".

Има къща и къща. Може да е 250 евра, може и да е 500 и нагоре. Разликите в цените на използваните материали са в пъти. Да не говорим пък за дограми, врати и специални покрития.

Иначе най-добрият съвет за строителство в България е:

Мордехай написа:Не се занимавай с глупости и я забрави тая кочина България, уреди си живота там, където отиваш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от magareto_yori » 04 Дек 2017, 23:16

човече, даже ако имаш имот го продай и използвай парите за първоначална вноска за твоя къща там където мислиш да бягаш. не се занивавай с глупости
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Mpower94 » 05 Дек 2017, 9:09

Да продам имота не е вариант , имам майка и сестра тук. Разгледах някои контейнери,изглеждат ми ок само не ми харесва , че си е контейнер, буквално. Не искам окабеляването да върви по стените.
Има ли някой който има такова нещо, или е бил за да даде обективно мнение ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от adovet » 05 Дек 2017, 9:13

В момента строя къща, масивна. И аз бях решил да взимам сглобяема, но като видях, че излиза същата цена като масивната се отказах. Имай в предвид, че тези цени дето ти ги дават са без фундамента, а той е най скъпото в една къща.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Сглобяема бюджетна къща?

Мнение от Мордехай » 05 Дек 2017, 10:16

Аз имам такъв контейнер - 6м на 3м, ползвахме го за офис преди време. Специално го поръчах да не е с термопанели, а с вата и сайдинг, за да е по-изолиран. Гола вòда е. Лятото като го напече, вътре не се диша, зимата трябва да оставиш нещо да го грее денонощно и ако някой се замотае на вратата докато влиза или излиза и вътре става минус. За лятото направих частично навес отгоре да не го пече директно, почти няма файда. Дори кучетата ми предпочитат да спят отвън зимата, само да не са вътре.
Сега офиса ми е в огромна сграда, пак правена от желязна конструкция и термопанели, благодаря се, че не сме на последния етаж. При затворени прозорци чувам автомобилите на околовръстното, чувам и какво си говорят в съседните офиси. Климатика не може да насмогне изобщо.
Направих една стара къща от камъни, стените са дебели на метър, телефоните губят обхват вътре, почти няма нужда от отопление.
Ти си направи сметка на това, което съм ти написал.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook