Космос

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Космос

Мнение от Jordana » 18 Яну 2018, 14:48

Значи към попската доктрина не трябва да сме критични , но към научната дори е задължително ? Еми точно и това правим ако не забелязваш - търсим пробойна в системата ама не се получава - гадните учени имат отговор за всичко :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.04.2010
Пол: Мъж

Re: Космос

Мнение от morrog » 18 Яну 2018, 17:07

Elesar74 написа:
Jordana написа:Каква е твоята теория по точно ? Аз не видях формулирана такава в нито една тема до сега . Само завоалирани надменни намеци за някакви просветени на които им е дадено да знаят нещо които другите кокошки не могат да асимилират .
Какъв точно е смисъла в съществуването на човешкия род ? Бог си е създал безмозъчни фенове за да му ръкопляскат и да не задават въпроси , това излиза от попската доктрина . То бива нарцисизъм , ама чак толкова нема нужда .

Уж си интелигентен човек и много четеш, а задаваш подобен въпрос? Аз нямам теория драги, ти и другите боравите с теории. Ти определяш хората като кокошки, не аз. Ти слагаш квалификациите "безмозъчни фенове", не аз. Кой е нарциса тук? Аз знам и не се колебая между разни мнения по този въпрос. Може и да имам пропуски и определено не знам всичко, но това, което знам, е истина и то не някаква сложна такава, а проверена истина. Именно, че този свят и ние в частност, сме създадени не от нищото, а от вечния Бог, с определена цел и смисъл. Целта е да живеем вечно на земята, да я владеем и управляваме и да живеем в общение и връзка със своя Създател. Всичко това, слънцето, звездите, небето, земята, растенията, животните, природата изобщо, е създадено заради нас, да ни служи, да ни заобикаля и да ни насочва към това, кой е нашият Създател. Свидетелството на заобикалящият ни свят, е толкова силно, че за него дори не са необходими думи. Няма нужда някое животно да ти проговори и да ти каже, моят създател е Бог. Понеже същият Бог, ни е дал разум, съзнание, съвест, интелект, все неща, които ни отделят от останалите живи същества, неща, които ни приближават при Бога, понеже сме създадени по Негов образ и подобие, венец и слава на цялото творение. Замислял ли си се, защо всички животни се страхуват от човека например? Което е в диаметрална противоположност със съвременните теории, които натикват човека и неговият произход, в калта и го сравняват с най-простите живи организми. Едно унизително и долно състояние. Независимо колко си умен и за какъв се мислиш, твоите прародители са едноклетъчните. Твоят произход е в калта. Комфортна позиция, няма що. Не съзнава ли никой това? Да, човек трябва да избере на какво да вярва, на това, което му казва науката, контролирана и финансирана от международни корпорации и конгломерати или това, което е казал Бог. Няма среден път. И аз съм избрал. Нещо повече, дадох ти прости примери, с които да докажеш своята позиция, но ти не го правиш. Предпочиташ да поставиш разговора на лична основа, пък даже не ме познаваш, а ми приписваш нарцистични уклони. Това ли са ти доводите? А аз мога да го направя предложения експеримент, вкл. пред теб, имам няколко дъна тука, ще се намери и памет, процесори старички, кабелчета, захранване даже, да направим този експеримент? От теб пиратките. Но няма да искаш, сигурен съм, защото знаеш какъв ще е резултата. Разпилени, разпарчетосани и разбити компоненти, разхвърчали се навсякъде, за нищо не ставащи повече. Интересно как с един такъв взрив и подходящ изходен материал, се постига точно обратния ефект на това, което е станало в момента на Големият взрив, при непознат изходен материал и неконтролиран процес, във време. Излиза, че ти вярваш на неща, които не могат да бъдат проверени и доказани по никакъв начин, а моята вяра може да бъде проверена с прости действия. Излиза, че писаното в Библията подхожда на реалността, както пише например, че видовете са създадени в строги граници и дори според днешната наука, излизането от тези граници е вредно, непродуктивно и като цяло неестествено. А пак според съвременната наука прескачането от вид във вид не само не е проблем, но и е задължително условие за еволюцията. Което си е живо противоречие с казаното за мутациите, от същата тази наука. Интересно е как уж критично мислещи хора, не могат да се откъснат от инерцията и посоката на стадото. После Бог имал безмозъчни фенове. А хората, които не мръдват и на милиметър от официално заявените научни постулати и принципи, къде им е критичното мислене, къде са неудобните въпроси, къде е съмнението в тези теории? Никъде. Следователно, безмозъчните фенове, са в стадото.



Всичко което знаеш е истина? Ами нещата които другите хора знаят, те също са истини.Коя истина тогава е истинската? Доказателства?И не книгата не е доказателство, бидейки човешко творение.Веднъж един човек ми отговори -Чудесата.Казах му -покажи ми чудо и ще ти повярвам, убеди ме в думите си.Показа ми чудесата... всяко си имаше елементарно научно обяснение или липсваше материал за показването му.
Казваш животните ги било страх от човека ?Като срещнеш мечка в гората и тя тръгне към теб дало тя е изплашената или ти ще се насереш ? Искаш ли да отидем в зоопарка и да влезнеш в клетката на тигъра да видим кой ще го е страх ? Повечето хора ги е страх от обикновено бездомно куче..
Казваш бог ни е дал разума, ми започни да го използваш, почни да търсиш познание, не приемай всичко което някой ти казва на беседата за вярно.Но те е страх, защото света ще се окаже много различен от това което си мислил че е.Но предполагам те е страх да не се сгромоляса светът ти...Най-голямата сила на човека е разумът му, но и най-голямата слабост...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Космос

Мнение от Borymeckata » 03 Фев 2018, 23:01

Извънземен живот, а? :shock: :shock: :shock:
http://dnes.dir.bg/news/mikroorganizmi-titan-saturn-26843659?nt=9

Четеш заглавието и си представяш някакви чудовища като птеродактили или гигантски калмари в метанов океан, или поне нещо като кръстоска между плъх и хлебарка... А се оказва някакво шибано вещество, което МОЖЕЛО да участва в изграждането на някакви клетки. А можело и да не участва...
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Космос

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Фев 2018, 9:36

Те за Титан отдавна ги говорят разни такива. Ех, как искам да...знам какво има там и не само там де. Това е близко, а в другия край на Вселената кой знае какво има...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Космос

Мнение от Jordana » 04 Фев 2018, 10:26

Според мен медиите създават силно изкривена представа за извънземните и въобще за произхода на живота във вселената . Ако търсим някакво решение , то теориите за разселването на живота из цялата вселена е твърде вероятен сценарий . Тъй наречената панспермия , разпръскване на някакви първични частици органична материя из цялата вселена чрез метеорити и комети или звезден прах . Така попаднали в подходяща среда могат да се получат по-сложни форми на живот а на местата където няма условия да не се получи нищо и това да откриваме още хиляди години . Напълно вероятно е живота във вселената да има един общ произход .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Космос

Мнение от Borymeckata » 04 Фев 2018, 11:33

За кой спътник на Юпитер или Сатурн беше... Гледах предване по някой от научните канали за някакъв спътник с океани от вода. Отгоре имал дебела ледена кора (не помня колко метра казаха...), но отдолу водата се подгрявала от някакви тектонски деформации, предизвикани от гравитацията на планетата, при обикаляне на спътника около нея. Та под леда имало течна вода и в нея можело да има някакви живи същества. Даже имаше проект да изпратят сонда с ядрен реактор, която да кацне на повърхността, да разтопи леда и да се гмурне в океана.

Като се замислиш - голяма работа, дори утре някоя сонда да докара крокодил от Титан или птеродактил от Йо, примерно. Това по никакъв начин няма да промени живота ни и никакава реална полза няма да има... Защо тогава е толкова интересно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Космос

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Фев 2018, 12:57

Мисля за Ганимед ли беше - най-големия спътник в Слънчевата система. Той е по-голям от планетите Меркурий и Плутон(ако я сметнем за такава)и е 3/4 от Марс! Та Юпитер имаше огромен брой спътници, но мисля за този ставаше дума, обаче имаше съмнения и за Европа. Ганимед обаче забележете освен най-големия спътник в системата е и ЕДИНСТВЕНИЯ в който има наличие на магнитосфера и някаква атмосфера!!!!!! Има скали, има сол има и много лед. Все условия, които могат да провокират въображението на всеки. Галилей го е открил, но през 70-те години на 20-ти век чак започват да говорят за възможността там да има живот заради океаните.
Относно панспермията, някъде назад май бяхме писали нещо и тя си е доста правдоподобна хипотеза. Много народ вярват в нея и честно казано аз не виждам по-логична от нея. Така навсякъде попадат разни частици носещи живот, но се пръкват където може и където е имало доза късмет да достигнат. Не може да има толкова много потенциални места с условия и само тук да се е случил.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Космос

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Фев 2018, 21:24

http://btvnovinite.bg/video/lifestyle/l ... -mars.html
Относно бъдещи мисии до Марс е това, нали засегнахме темата преди няколко страници.
Също преди няколко бях споменал за филма "Интерстелар" на Кристофър Нолан, с Матю Маконъхи, който не го е гледал да го гледа ако се вълнува от Космоса. Сега го дават по БТВ Синема, тъкмо почна. Вътре се засягат червеевите дупки за които писахме преди няколко страници и доста други неща свързани със заселването на Космоса, плюс времето, пространството(двете заедно)и много, много други неща.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Космос

Мнение от Jordana » 06 Фев 2018, 21:51

Пустините на Оман ? Ами да вземат от местните бедуини ще са готови обучени като истински марсианци от пустините на Оман...пфу ...на Марс исках да кажа . :mhihi:
А днес трябва да стартира фалкон хеви - ракетата която ще достави бедуините от пустинята на Оман , на Марс . Но за първия полет ...
Този път Илон Мъск, собственикът на SpaceX, изпраща в космоса доста екзотичен товар - личния си спортен електромобил, ярко червена Tesla Roadster.

Предполагам че транспорта на марсианската колония ще е базиран на тесла електромобили :mhihi:
ПП ..днес 7 февруари фалкона лети за марс , старта е успешен . Ще достави оке малко космически боклук на Марс , по всичко изглежда това е старата Тесла на Мъск . При следващия полет може да си изпрати и старите мебели , така ще има Тесла за 100 млн долара и най-скъпите мебели в света за още 100 млн долара - толкова струва тоя полет на фалкона . :yes:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Космос

Мнение от kasho » 07 Фев 2018, 12:27

Borymeckata написа:Като се замислиш - голяма работа, дори утре някоя сонда да докара крокодил от Титан или птеродактил от Йо, примерно. Това по никакъв начин няма да промени живота ни и никакава реална полза няма да има... Защо тогава е толкова интересно... :dunno: :dunno:


Как да не е голяма работа, това ще е ОГРОМНА работа, даже и да не го докарат птеродактила/крокодила до Земята. Това ще докаже, че не сме сами във вселената. А щом даже в рамките на една (нашата) слънчева система има живот на 2 места и имайки предвид колко необятна е вселената, то със сигурност има и други интелигентни форми на живот. Просто трябва да ги намерим.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Космос

Мнение от TheDriver » 07 Фев 2018, 13:19

Гледахте ли Фалкън Хеви вчера?

Който е пропуснал ето интересната част.

https://www.youtube.com/watch?v=bCc16uozHVE

Голяма крачка напред според мен! Въпреки че FH е нещо като "stop gap" е хубаво, че все пак полетя и ще качва товари, а не го спряха напълно заради BFR.

Тандемното кацане на страничните буустъри беше :shock: За съжаление централната част "цопна" във водата близо до кораба, но тя така или иначе нямаше да се ползва повече.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Космос

Мнение от hell's angel » 07 Фев 2018, 22:58

Jordana написа:ПП ..днес 7 февруари фалкона лети за марс , старта е успешен . Ще достави оке малко космически боклук на Марс , по всичко изглежда това е старата Тесла на Мъск . При следващия полет може да си изпрати и старите мебели , така ще има Тесла за 100 млн долара и най-скъпите мебели в света за още 100 млн долара - толкова струва тоя полет на фалкона . :yes:


По-скоро ще подмине Марс, едва ли чак такава глупост ще направят :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: Космос

Мнение от shark1986 » 08 Фев 2018, 2:07

Който не е гледал това предаване, нека да го гледа ;)
https://www.youtube.com/watch?v=axeOy16HlB0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Космос

Мнение от Jordana » 08 Фев 2018, 8:50

hell's angel написа:
Jordana написа:ПП ..днес 7 февруари фалкона лети за марс , старта е успешен . Ще достави оке малко космически боклук на Марс , по всичко изглежда това е старата Тесла на Мъск . При следващия полет може да си изпрати и старите мебели , така ще има Тесла за 100 млн долара и най-скъпите мебели в света за още 100 млн долара - толкова струва тоя полет на фалкона . :yes:


По-скоро ще подмине Марс, едва ли чак такава глупост ще направят :dunno:

Прогнозите са в следващите 5 години в космическата индустрия да бъдат "налети" 2.7 трилиона долара . Та целия този цирк с отлитащата към Марс тесла под звуците на музикален съпровод е отлична реклама макар и скъпичка . Демонстрация на възможности и технология . Всичко е за пари , и то за много пари . Дано все пак науката спечели покрай цялата тая маниакалност на Мъск , защото все пак фалкон хеви и изобщо колонизацията на Марс е комерсиална програма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Космос

Мнение от TheDriver » 08 Фев 2018, 10:14

Т.е. според теб парче бетон на върха на ракетата щеше да е по-доброто решение?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook