Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Silverlight » 28 Ное 2017, 20:15

Колеги понеже тази добавка ми се вижда доста скъпа, като за пластмаса, а и не ми се слага М броня понеже всяко второ БМВ е с такова търся друго решение. Интересува ме може ли да се принтира тази добавка на 3д принтер и кой може да ми го направи?
Линк към добавката: https://www.octanemotorsports.com/image ... 62D-PU.jpg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Cyberloner » 28 Ное 2017, 20:20

Може, ама принтер с тия размери трудно ще намериш


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Хаос » 28 Ное 2017, 20:35

Може да се принтира. Едрогабаритни детайли обикновено се принтират на части и частите се сглобяват и лепят.
Резултата се шкурка и след боя е като оригинален.

При задиране в бордюр обаче обикновено се разслоява лесно, резултата не е гъвкав и жилав като ABS.
Като цена не знам колко струва това, но определено принтирането дори и с най-евтините материали и принтери не е чак толкова изгодно, особено ако сложиш труда на човека, който ще ти го направи - труда често е доста по-скъп от материалите, при липса на готови модели.
Ако имаш готов детайл, който искаш да репликираш става най-безболезнено, но определено не е евтино удоволствие.

3Д принтиране се използва за прототипиране и различни ненатоварени елементи, които не са подложени на циклични натоварвания, на удари итн. Ако е за някоя интериорна щипка, държач, лип на багажника, вежди да фаровете итн горе-долу става. Стандартната FDM технология с евтин материал дава добра коравина, но лоша жилавост - тоест резултата е крехък. Ако говорим за високия клас материали там цените са доста нагоре, те са за индустриални клиенти, които имат по няколко хиляди лева за един прототип.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от BorislavB » 28 Ное 2017, 20:45

По-добре си сложи най-евтината китайска М броня отколкото това нещо.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от expl0de » 28 Ное 2017, 21:18

А това принтиране не изисква ли някакъв чертеж с параметрите на детайла или поне да се скенира сруг такъв детаил?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Silverlight » 28 Ное 2017, 21:29

BorislavB написа:По-добре си сложи най-евтината китайска М броня отколкото това нещо.

Да, но вече всяка втора 3ка е с М-кова броня и става малко банално. С тази добавка ОЕМ-ската ми изглежда по-добре лично мен ме кефи повече от М-кова броня,но цената и беше от порядъка на 130 долара...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Petrolhead » 28 Ное 2017, 21:51

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 9:00, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от bum_bum » 28 Ное 2017, 22:38

Той и да не е двуметров пак ще наближи цената на колата.

Аз едни две глупости за мотора си правих и нещо бях останал с впечатление за много ниски цени по това, което е дадено като цена в сайтовете ама истината е съвсем различна. Скъпо си е още.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Може ли да се направи тази добавка с 3д принтер?

Мнение от Cyberloner » 28 Ное 2017, 23:17

Цената за принтиране е на кубичен сантиметър, за дизайн е на сложност на детайла. Тая добавка с всичките кривини аз лично не бих се наел да я чертая, камоли да поема отговорност, ако се окаже грешен чертежа и трябва да се прави няколко пъти, а обемът е поне 300 cm^3 което при цена ~2лв/cm^3 може да си го сметнеш сам.

В допълнение - принтирането обикновено става от АБС пласмаса, която е твърда и чуплива, докато такива детайли се правят основно от полипропилен и това не е случйано - гъвкав е и като бонус при нужда лесно се "заварява" с пялник(на принципа на водороводните тръби).

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook