Колегиалност в зимни условия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Bogat-Beden » 30 Ное 2017, 12:25

Жалко е за теб приятелю, защото ти ревеш постоянно по форума :lol:
Изображение ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 30 Ное 2017, 12:41

vld написа:
efren написа:..................................
, този януари в големия сняг изкачих излизането от паркинга на хотел Еди от място, без засилка с е46-цата. Вярно, само десетина метра е, но си е леко стръмно.

При нормални условия когато е студено има снежна покривка която е преседяла и утъпкана няма никакъв проблем да се качиш където и да било, проблема е при конкретните условия описани в предния ми пост.
Но иначе си прав несъобразителни има със всякакви автомобили, но най много си позволяват да правят сечено точно такива, които смятат, че имат превъзходство по някакъв начин в дадена ситуация.


Така погледнато говориш за комплексарите по пътищата, но тя всяка десета кола е с комплексар зад волана в тежка фаза. Дори ако си с бмв обикновено имат едно наум, но когато те видят с аутбека поколение 98-03, постоянно има някой, който се опитва да те превари/изпревари/избута/затвори и т.н. Доскоро децата бяха по-малки и не осмисляха случващото се, но голямата дъщеря порасна и напълно разбира какви ги върша и се старая да давам пример докато я возя, а тя често е с мен в колата.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от vld » 30 Ное 2017, 13:01

efren написа:
vld написа:
efren написа:..................................
, този януари в големия сняг изкачих излизането от паркинга на хотел Еди от място, без засилка с е46-цата. Вярно, само десетина метра е, но си е леко стръмно.

При нормални условия когато е студено има снежна покривка която е преседяла и утъпкана няма никакъв проблем да се качиш където и да било, проблема е при конкретните условия описани в предния ми пост.
Но иначе си прав несъобразителни има със всякакви автомобили, но най много си позволяват да правят сечено точно такива, които смятат, че имат превъзходство по някакъв начин в дадена ситуация.


Така погледнато говориш за комплексарите по пътищата, но тя всяка десета кола е с комплексар зад волана в тежка фаза. Дори ако си с бмв обикновено имат едно наум, но когато те видят с аутбека поколение 98-03, постоянно има някой, който се опитва да те превари/изпревари/избута/затвори и т.н. Доскоро децата бяха по-малки и не осмисляха случващото се, но голямата дъщеря порасна и напълно разбира какви ги върша и се старая да давам пример докато я возя, а тя често е с мен в колата.


Наблюдавай трафика и обърни внимание на поведението на субару драйвърите, не всички рабирасе са такива, но масово се влачат карат посредата между две ленти или пък спират така, че да пречат на всички останали...
И много други, даже на последък имам чувството, че са станали по зле от шоферите на френските....
Последна промяна vld на 30 Ное 2017, 13:46, променена общо 1 път
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 30 Ное 2017, 13:19

Ще гледам пак, но в този сезон не са ми правили впечатление. Като падне сняг със сигурност възмъжават, но това важи за повечето 4х4 драйвъри - дет се вика цяла година му плащат разхода на това 4х4, пък има 5 дена сняг в годината, нали трябва да ги видят :mhihi: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Dextuar » 30 Ное 2017, 13:31

Bogat-Beden написа:Жалко е за теб приятелю, защото ти ревеш постоянно по форума :lol: ;)

И продължаваш да не разбираш, нищо - здраве да е! Както винаги съм казвал, тоя, който снима, по презумкция винаги е виновния в тоя форум, все ще се намери някой като теб да го изкара, че реве и се тръшка :lol: . Важното е хейт да има и да се пробваш да блесваш, продължавай в същия дух :yes: Достатъчно други колеги разбраха правилно замисъла, ще го преживея, че ти не си от тях :winky:

BorislavB написа:Интересно как най-невинния в ситуацията само след няколко поста започва да става виновен от къде е минал,как е минал,защо кара задно,а не 4х4 и изобщо декстър вкарвай бмв-то в гаража и чак като стане време за летни гуми изкарвай,че не се знае,знае ли се... :bowdown:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 30 Ное 2017, 14:04

Vra4anin написа:Декстър едва ли "реве", просто е попаднал в кофти ситуация създадена от двама тъпаци - първо от оня със субаруто (прокълни го такъв със субару да хвърли втора предавка :twisted: :mhihi:) и след това от е46-цаджията. И аз съм изпадал в същата ситуация на мястото на Декстър (изкачвам заледен наклон, срещу мене колата не спира и след това 3 минути се мъча да тръгна). Идвало ми е да върна целия път на заден, да настигна говняра и да му такова в онаковата :bang:

:mhihi:
...


Хаххаха, това сега го видях, по добре да го прокълне да му се спука задния панел (и тъй и тъй всички се пукат, пък от тия много са автомати и там втора е нечуплива, както и цялата кутия, освен ако не я оставиш без масло).
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от blackgod » 30 Ное 2017, 15:03

vld написа:Наблюдавай трафика и обърни внимание на поведението на субару драйвърите, не всички рабирасе са такива, но масово се влачат карат посредата между две ленти или пък спират така, че да пречат на всички останали...
И много други, даже на последък имам чувството, че са станали по зле от шоферите на френските....

Явно в различен трафик караме, защото аз други наблюдения имам за мнозинството субаристи. Да, в момента и аз съм в тази група, и точно по тази причина се заглеждам в околните колеги.
Но тук човек не смее да признае че кара Субару, гледам имате специално отношение към марката :mrgreen:
Аз лично избягвам да генерализирам по пол, марка и сексуална ориентация на пътя, за мен има само читави шофьори или такива дето не стават и за чеп за зеле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от horhef » 30 Ное 2017, 15:19

blackgod написа:
vld написа:Наблюдавай трафика и обърни внимание на поведението на субару драйвърите, не всички рабирасе са такива, но масово се влачат карат посредата между две ленти или пък спират така, че да пречат на всички останали...
И много други, даже на последък имам чувството, че са станали по зле от шоферите на френските....

Явно в различен трафик караме, защото аз други наблюдения имам за мнозинството субаристи. Да, в момента и аз съм в тази група, и точно по тази причина се заглеждам в околните колеги.
Но тук човек не смее да признае че кара Субару, гледам имате специално отношение към марката :mrgreen:
Аз лично избягвам да генерализирам по пол, марка и сексуална ориентация на пътя, за мен има само читави шофьори или такива дето не стават и за чеп за зеле.



Аз пък на сексуална ориентация ми е любимото на генерализирам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2017, 17:10

blackgod написа:Но тук човек не смее да признае че кара Субару, гледам имате специално отношение към марката :mrgreen:


След онзи събор чудно ли е? :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от DaGa » 30 Ное 2017, 17:25

bum_bum написа:
blackgod написа:Но тук човек не смее да признае че кара Субару, гледам имате специално отношение към марката :mrgreen:


След онзи събор чудно ли е? :mhihi:


Е то оня дойде...разора едно хубаво и после ви взима пари да ви тегли.... Как някой не го е ошамарил още в началото не мога да разбера.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от host » 30 Ное 2017, 17:37

Впрочем цял ден се чудя дали да го пиша ... ама българина е цар да измисля само оправдания, да реве и т.н. (не визирам колегата) ... гледаш нещо някой е закъсал, нещо не върви ... и може лесно с твоя помощ да стане ... ама не , седиш и кибичиш и не си мърдаш пръста ... нз може и другаде да е така ама моите наблюдения са само от БГ ... ПРИМЕР >

купувам си офис ... улицата от 2 месеца се наводнява , питах съседите кви са тия работи "ТАКА Е БИЛА ВИНАГИ ТАЯ УЛИЦА ОТ ОБЩИНАТА СА ХХХХХ / НИКОЙ НЕ ЧИСТИ / ВСИЧКИ САМО ХВЪРЛЯТ БОКЛУЦИ В ШАХТИТЕ / ЧИСТОТА САМО СЕ КРИЯТ"

Ок, викам си ще я видим тая работа (шахтите са ми точно пред офиса и всеки ден имам видимост) ... еми аз съм от 2 месеца тук , и чистота минават 2 (ДВА) пъти в седмицата да чистят улиците и листа от тротоарите ... никъде не съм виждал да чистят толквоа

мина един дъжд ... наводни се , видях че не е от чистенето

втори дъжд ... почна да се наводнява платното , звъннах на чистота ... след 2 часа минаха жените които чистят (В ДЪЖДА) видяха шахтите, пробваха с някакви дълги пръти дървени да ровят в тях уж да разбутат та да почне да се оттича ... няма ефект

2 сухи дни минаха, обадих се пак , на следващия ден >>>
Изображение
Изображение

смениха капаците, смениха "кофите" които са вътре в шахтата (старите бяха тотално разбити и кофи и капаци)

защо съм снимал ?

не е защото исках да поставам тук ... а защото съседите и разни познати които минаха през мен докато валеше НЕ вярваха, че в България като се обадел човек можело да се свършело работа от община и т.н. знаете репертуара ... вместо това всеки цъка с език и ми дава акъли тарикатски

можеше и да не дойдат, но докато аз не им кажа или някой друг ... кой да им каже че не се оттича ? да чакам съдбата да минат да чистят и да видят, че не се оттича ?

не казвам, че винаги става, но винаги първо трябва да опиташ нормалния, разумния начин ... защото ако всеки ден, всеки прави така рано или късно системата реагира

търсете си правата и мислете с главите си, а не стойте само да злобеете и да се подигравате в каквато и да е ситуация в която се изискват елементарни неща за да се избегне

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Владо » 30 Ное 2017, 17:44

:clap: и за двата поста ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от TheDriver » 30 Ное 2017, 18:06

host написа:за съжаление нямам снимков материал как "бмв спира на средата на заледен паркинг защото не може да излезе поради блокиран изход от закъсали преднячки" ... слизам да им помогна да ги бутам ... онез ме гледат на кръв все едно ще ги бия ... как да е , бутнахме ги и излязоха на чисто ... и ВСИЧКИТЕ спират и гледат ехидно аз как едвам едвам си вървя към колата за да не падна на леда :mhihi: :mhihi: :mhihi: чакат хората ся ... като закъса БМВ да му се посмеят и да си тръгнат вече с мръсна газ :twisted: :twisted: :twisted:
ама гредичка бате ... он с бНв-то тъпанар ... гуми почти няма ама заварка има ... и си тръгна БМВ-то най-мазната възможна физиономия покрай всичките сеирджии :smoke:

мани майтапа ама единия чичо с Пасат 3 комби като му казах "да бутна ли" и още малко щеше да слезе да ме бие , сигурно си мислеше , че му се подигравам

Преди всичко сме хора, а след това собственици на някакви коли. Ако повече хора си спомнят за това , доста ситуации на пътя лесно биха се решавали и зимата, и лятото и т.н.

Всяка зима съм в подобни случки. И на двете места където ми се налага да паркирам е в малки тесни улички където снегорин не минава, а паркингът става някаква снежно-ледена разпутица.
Съответно хората закъсват постоянно, включително и аз когато реша, че шпера превръща 36цата в Г-класа и реша да се набия в кофти място.

Всеки път слизам да помагам без значение дали ми блокират изхода или не. Половината го приемат добре и даже благодарят, обаче останалите как ме гледат само като приближа :paranoid: Една лелка с някаква по-новичка Ц-класа се беше набила супер гадно между два коловоза и се мъчи 10 мин. Отивам да помогна, обаче се сваля стъклото и - "да не си ми докоснал колата!!!" :shock:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 30 Ное 2017, 18:24

blackgod написа:
vld написа:Наблюдавай трафика и обърни внимание на поведението на субару драйвърите, не всички рабирасе са такива, но масово се влачат карат посредата между две ленти или пък спират така, че да пречат на всички останали...
И много други, даже на последък имам чувството, че са станали по зле от шоферите на френските....

Явно в различен трафик караме, защото аз други наблюдения имам за мнозинството субаристи. Да, в момента и аз съм в тази група, и точно по тази причина се заглеждам в околните колеги.
Но тук човек не смее да признае че кара Субару, гледам имате специално отношение към марката :mrgreen:
Аз лично избягвам да генерализирам по пол, марка и сексуална ориентация на пътя, за мен има само читави шофьори или такива дето не стават и за чеп за зеле.


Не твърдя, че имам наблюдения върху целия форум, но като цяло мисля, че не са толкова зле нещата. Пък може и да не ми пука, че ще ме хейтнат за това - те за толкова неща са ме хейтнали тука, че едно повече или по-малко няма да ме съборят :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от shlosera » 30 Ное 2017, 18:36

Баси мамата не ми се е случвало някой да ме гледа лошо докато помагам или да не иска .... Хиляди пъти съм помагал всяка зима на закъсали без значение пешеходец ли съм, с кола ли съм. Миналата зима в студентски на тясна улица едно девойче закъсало, спрях и отидох да бутам с едно приятелче, отзад почнаха да свирят разни индивиди и откачих. Директно му казах или да слиза да бута или да обръща и да се е*е отзад и да обръща. Е тва не мога да разбера ще седи ще свири и псува ама няма да слезе да помогне.... Най-страшното е че ако си закъсал по пътя, циганин ще спре да те пита имаш ли нужда от помощ...

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook