Колегиалност в зимни условия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Колегиалност в зимни условия

Мнение от Dextuar » 27 Ное 2017, 23:11

Здравейте колеги,

днес след работа реших да разходя 90-ката към Алеко :lol: Тъкмо бях минал плаца при механа "Чичовци" и бавно, но славно катерех нагоре по уличката, когато пътя на един спускащ се колега БМВ-ист беше препречен и той без много да му мисли реши, че е редно първо той да мине. Оставям ЗДвП и кой е с предимство, това би трябвало да е ясно на всички, но мен повече ме издразни следното: хем колегата кара БМВ (е46), хем най-вероятно малко преди мен е минал по-същия път и знае или поне може да предположи едно спиране на този наклон какви усилия би ми коствало, за да продължа нагоре. Та, повъртях се известно време, преди да продължа напред, а всичко можеше да се размине за десетина секунди, ако въпросният колега се беше съобразил, ако не със ЗДвП, то с това, че и двамата сме най-вероятно фенове на една и съща марка, която ни е известно как реагира на комбинацията заснежен наклон и задно :lol: . Та просто бих желал да призова и другите колеги, особено сега, когато ще зачестеят разходките до Алеко и Копитото, да сме малко по-толеранти един към друг :bchug:

П.С: Това е 3-ти сезон на моите нокианки WR D4, но не мисля, че те бяха виновни в случая ;)


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Don_Diego » 27 Ное 2017, 23:25

Както съм казал вече милион и един път - огромна част от шофьорите хал хабер си нямат какво се случва на пътя, не гледат и не се съобразяват с нищо :banghead:
Аз ако бях щях да го натисна да се мъчи да се връща назад :mhihi:

ПП: Нагоре с едни верижки щеше да се качиш като на парад и да депресираш 4х4тата :mhihi:

ПП2: И аз бях жертва на липса на колегиалност тази вечер - живея в Горна баня, днес наваля доста сняг, може би 15-20см. Прибирам се със служебен Мерцедес Е клас, само задно. Улицата стана доста оживена и снега по нея беше отъпкан, но за да не преча се забождам смело в натрупалия сняг пред гаражната ми ограда. Слизам и започвам ринене на сняг, така близо 45минути докато изчистя пред двата гаража, стълбище, врати и да прокопая пътеки за ходене из двора. Качвам се в колата за да я вкарам в гаража и да продължа с риненето на мястото където беше колата. Да ама не, някакъв некадърник така застана на пътя, че няма как да се засиля и да прескоча джоба дето си изкопаха гумите (напред вървях без проблем), мърдам напред да мине тоя - не, чака ме да си изманеврирам колата. След няколко минутни мъки слязох и му обясних, че както я мисли той да ми седи на бронята няма да стане и да върне 1 метър назад за да прескоча. Той ми оспорва и вика има достатъчно място :banghead: . След още сигурно 10 минути реши в крайна сметка да върне малко назад и маневрата стана от първия път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от host » 27 Ное 2017, 23:41

Към колегата с клипа... 3ката има ли half-mode на блокажа като е39? Защото мисля, че лесно щеше да минеш с тоя режим.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Superexstatic » 27 Ное 2017, 23:52

Тия Нокианки са доста стабилна гума, ще те изкарат и в доста по-тегави ситуации. В случая обаче тоя пред тебе прави простотията
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 28 Ное 2017, 0:48

Бас ловя, че ако направиш статистика повече от 50% от шофьорите са убедени, че щом се движат надолу значи са с предимство. А ако препятствието на пътя е в тяхната лента и се движат надолу са с двойно предимство. Тъжно, но факт.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от MartinP » 28 Ное 2017, 0:50

От клипа не мога точно да преценя разстоянието,но според мен той като видя че спираш и той тръгна да минава,ако беше продължил той щеше да спре(може би) :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Dextuar » 28 Ное 2017, 7:16

host написа:Към колегата с клипа... 3ката има ли half-mode на блокажа като е39? Защото мисля, че лесно щеше да минеш с тоя режим.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Има, дори се води по-усъвършенствана технология - DTC. Пробвах всички вариант, DSC, DTC, OFF на всичко + ръчна, ем трудно беше тръгването. Накрая на първа и полусъединител без системи издрапах леко и като захапа веднага пуснах DTC-то. Ако бях автомат, щях сигурно да пусна на първа и да се пробвам сам да я бутна, че друг вариант освен слизане до долу не виждам. Имам и течни вериги, но не се наложи да ги ползвам :ok:

MartinP написа:От клипа не мога точно да преценя разстоянието,но според мен той като видя че спираш и той тръгна да минава,ако беше продължил той щеше да спре(може би) :)

Първо си помислих, че не може да спре, а и вече беше ми навлязъл в платното, единствено можеше да го карам да се връща назад, което нали се сещаш, че нямаше да успее да направи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от dr.peshev » 28 Ное 2017, 8:19

Този олигофрен дето спира внезапно на аварийки в насрещното обърка нещата!Колегата можеше и да не може да спре , а да го удари и затова го подмина !По-добре,че го пусна.
p.s.Като гледам на какво са станали гумите ти в темата за избор на зимни в Е46 , мисля че отдавна трябваше да ги махнеш!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Dextuar » 28 Ное 2017, 8:40

dr.peshev написа:Този олигофрен дето спира внезапно на аварийки в насрещното обърка нещата!Колегата можеше и да не може да спре , а да го удари и затова го подмина !По-добре,че го пусна.
p.s.Като гледам на какво са станали гумите ти в темата за избор на зимни в Е46 , мисля че отдавна трябваше да ги махнеш!

Дам, зарекъл съм се, че това им е последен сезон, ама за гуми на < 12к километра, карани само зимата, все ми се искаше да изкарат поне 3 сезона :roll: Спират без проблем както като бяха нови, но наистина това с роненето им е кофти.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от dan-dam » 28 Ное 2017, 9:10

Don_Diego написа:Както съм казал вече милион и един път - огромна част от шофьорите хал хабер си нямат какво се случва на пътя, не гледат и не се съобразяват с нищо :banghead:
...

Точно. И аз съм на същото мнение и съм го казвал многократно. Никой не мисли, имам чувство, че всеки го е подкарал на автопилот и никой не се замисля за най-дребните неща. Вчера един ИДИОТ, карайки по Опълченска и явно държейки десните гуми да му минат през най-голямата киша направи мен, булката и още няколко човека на нищо от глава до пети :banghead: :ranting: :ranting: ! Колко трябва да си умствено ограничен, за да не можеш да прецениш, че ще намокриш толкова хора, че е студено, че е мръсно и т.н. Е, явно е бил късметлия, защото светофара светна червено, но не можах да го намеря, понеже имаше 20 коли в трите ленти... Ей така, исках да го питам, има ли нещо в главата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Knoxville_ » 28 Ное 2017, 9:14

Аз споделям мнението на dr.peshev напълно.
Този отсреща с е46 може да знае много добре, че е с предимство, но може да не успее и да спре. А че този, който спира така в насрещното, е за бой, е ясно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от stormrider » 28 Ное 2017, 10:41

Не знам какво сте обсъдили,но ксенона му май е китаец. Извади ли ти очите?
С много любов към децата!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от host » 28 Ное 2017, 10:45

ама той тоя дето спря ... хубаво там живее ли , боцка ли ... ама като имаше такъв зор да спре... да беше пуснал аварийни или левия мигач поне 30сек по-рано да може зад него да се усетят какво ще следва ... дистанция ли да си оставят , да се чудят как да го заобикалят ли ама да имат шанс ...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от efren » 28 Ное 2017, 10:52

Knoxville_ написа:Аз споделям мнението на dr.peshev напълно.
Този отсреща с е46 може да знае много добре, че е с предимство, но може да не успее и да спре. А че този, който спира така в насрещното, е за бой, е ясно.


А този с е46-цата защо е с предимство?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Колегиалност в зимни условия

Мнение от Knoxville_ » 28 Ное 2017, 10:53

efren написа:
Knoxville_ написа:Аз споделям мнението на dr.peshev напълно.
Този отсреща с е46 може да знае много добре, че е с предимство, но може да не успее и да спре. А че този, който спира така в насрещното, е за бой, е ясно.


А този с е46-цата защо е с предимство?


*че не е с предимство, грешка. :ok:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook