Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Whisky

Мнение от c04 » 11 Яну 2018, 22:22

slatanic написа:До вчера пих един евтин бленд на Ханки.Черна е бутилката.47 градусово.Интересен вкус в общи линии.Не е моето обаче.
По принцип бях тръгнал за дива пуйка 101 градуса,обаче пусто нямаше.Та взех това.
Иначе стандартно си карам днес на обикновен джак даниелс.Класика на добра цена.

Стабилен е стария чичо Джак :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от smamf » 11 Яну 2018, 23:54

TNT написа:Hankey Banister 12 годишно някой да е пробвал ? Доста евтино като за 12 годишно, обикновеното червено не е хич лошо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Става, но не е нещо спешъл. Уискито на Чърчил.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Whisky

Мнение от Exclusive89 » 12 Яну 2018, 21:30

Преди малко пробвАх Sir Edwards... препоръчан от аверче уж било хубаво и евтино, верно цената е доста ниска (около 15 евро) хич не ми хареса :maad:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Whisky

Мнение от b2 » 12 Яну 2018, 21:37

Баджанака е Шотландец и ми прати подарък това - Aberlour 10.
Хареса ми много. Със сигурност не е скъпо, но ме изкефи, че не е популярно.
Много пивко и меко с шоколадов дъх. Близко до Dimple 15, което общо взето ми е любимото от масовите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Whisky

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 10:15

Люде, подариха ми това виски 12 glenfiddich.
Приемам всякакви съвети за консумацията - ядки, мръвки, сирена миришещи на мокри чорапи или само виски без чужди намеси? :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 15 Яну 2018, 17:55

Knoxville_ написа:Люде, подариха ми това виски 12 glenfiddich.
Приемам всякакви съвети за консумацията - ядки, мръвки, сирена миришещи на мокри чорапи или само виски без чужди намеси? :ok:

Любимото ми в класа. Понеже е на границата между парлив скоч и мек малц, аз го консумирам практически със всичко - от сухи мезета до шоколади и ядки. Най-важното е да не се слага лед и да се пие стайна температура. Трябва му и поне 10-15 минути да си отвори аромата, който силно бие на круши и ябълки със стабилен аромат на дъбова бъчва.

b2 написа:Баджанака е Шотландец и ми прати подарък това - Aberlour 10.
Хареса ми много. Със сигурност не е скъпо, но ме изкефи, че не е популярно.
Много пивко и меко с шоколадов дъх. Близко до Dimple 15, което общо взето ми е любимото от масовите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Аберлор е много добро уиски и съвсем не е евтино. Не знаех че 10ка, пил съм 12 и 18 и са отлични, макар малко по-медени от нормалното

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Whisky

Мнение от memorex » 15 Яну 2018, 18:06

THE IRISHMAN SINGLE MALT
Лекува!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Whisky

Мнение от Knoxville_ » 15 Яну 2018, 22:00

acho.rs написа:
Knoxville_ написа:Люде, подариха ми това виски 12 glenfiddich.
Приемам всякакви съвети за консумацията - ядки, мръвки, сирена миришещи на мокри чорапи или само виски без чужди намеси? :ok:

Любимото ми в класа. Понеже е на границата между парлив скоч и мек малц, аз го консумирам практически със всичко - от сухи мезета до шоколади и ядки. Най-важното е да не се слага лед и да се пие стайна температура. Трябва му и поне 10-15 минути да си отвори аромата, който силно бие на круши и ябълки със стабилен аромат на дъбова бъчва.


А нещо за пиене, разбира се в друга чаша? Сок/вода/газирано?
Опитът ми с уискито се изчерпва до джони уокър и бушмилс, та затова питам, за да мога да му се насладя като хората. Отделно сигурно преди 3-4 години съм консумирал за последно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 15 Яну 2018, 22:41

Knoxville_ написа:
acho.rs написа:
Knoxville_ написа:Люде, подариха ми това виски 12 glenfiddich.
Приемам всякакви съвети за консумацията - ядки, мръвки, сирена миришещи на мокри чорапи или само виски без чужди намеси? :ok:

Любимото ми в класа. Понеже е на границата между парлив скоч и мек малц, аз го консумирам практически със всичко - от сухи мезета до шоколади и ядки. Най-важното е да не се слага лед и да се пие стайна температура. Трябва му и поне 10-15 минути да си отвори аромата, който силно бие на круши и ябълки със стабилен аромат на дъбова бъчва.


А нещо за пиене, разбира се в друга чаша? Сок/вода/газирано?
Опитът ми с уискито се изчерпва до джони уокър и бушмилс, та затова питам, за да мога да му се насладя като хората. Отделно сигурно преди 3-4 години съм консумирал за последно.

Чиста вода - ако ти е парливо сложи лед във водата. Този малц няма нищо общо със вкуса на масовите блендид скочове, които им трябва бая лед за да станат "пивки". Чисто със студена вода - хем усещаш повече вкус, хем не се тъпчеш със захар, която при големи количества (3-4х100 със 1л кола) води до допълнително дехидратиране и съответно главоболие

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 15 Яну 2018, 23:30

Аз уиски и ром ги комбинирам с газирана вода Сан Пелегрино :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 15 Яну 2018, 23:44

Една интересна снимка с разликата в цветовете на уискито спрямо някой видове бъчви, с годините (за съжаление не са показали или поне не е вижда лесно кой етап, на колко години отговаря :)).

whisky_aging.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Whisky

Мнение от K_Ilkov » 16 Яну 2018, 10:00

залагам на бутилка-година :D

Яка снимка :yes: а, аз дори не съм некъф фен :D
вижда се и как намалява количеството ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Whisky

Мнение от Knoxville_ » 16 Яну 2018, 11:04

acho.rs написа:
Knoxville_ написа:
acho.rs написа:
Knoxville_ написа:Люде, подариха ми това виски 12 glenfiddich.
Приемам всякакви съвети за консумацията - ядки, мръвки, сирена миришещи на мокри чорапи или само виски без чужди намеси? :ok:

Любимото ми в класа. Понеже е на границата между парлив скоч и мек малц, аз го консумирам практически със всичко - от сухи мезета до шоколади и ядки. Най-важното е да не се слага лед и да се пие стайна температура. Трябва му и поне 10-15 минути да си отвори аромата, който силно бие на круши и ябълки със стабилен аромат на дъбова бъчва.


А нещо за пиене, разбира се в друга чаша? Сок/вода/газирано?
Опитът ми с уискито се изчерпва до джони уокър и бушмилс, та затова питам, за да мога да му се насладя като хората. Отделно сигурно преди 3-4 години съм консумирал за последно.

Чиста вода - ако ти е парливо сложи лед във водата. Този малц няма нищо общо със вкуса на масовите блендид скочове, които им трябва бая лед за да станат "пивки". Чисто със студена вода - хем усещаш повече вкус, хем не се тъпчеш със захар, която при големи количества (3-4х100 със 1л кола) води до допълнително дехидратиране и съответно главоболие


И аз мислех за вода, но така или иначе едва ли ще пия повече от 1 чаша наведнъж, че да следват дехидратиране и главобол :ok:

Отхвърлям предложението за газираната вода, тъй като не ми харесва :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Whisky

Мнение от intention » 17 Яну 2018, 18:25

Колега ако искш дето се вика и с боза можеш да го пиеш...
Въпрос на виждания.

За да усетиш вкусовите качества и аромата на уискито - то се комбинира при нужда с вода.
От към хапване - шоколад, леки сирена ( по възможност обезсолени), ако ти харесва - пура.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Whisky

Мнение от apexs » 17 Яну 2018, 22:41

Преди час опитах Redbreast 12 Year Old и доста ми хареса. Мисля да взема за вкъщи една бутилка :) :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook