Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 11 Юни 2019, 10:19

Jordana написа:Тия неща са индивидуални и зависи от тертипа на пияча . Не става въпрос за някакви клубове по интереси къдети си имат традиции а за обикновена домашна употреба на алкохол . :mhihi: Според мен няма някакво правило валидно във всички случаи , което ако не се спазва и се разваля алкохола и възприятията . Лятото бутилката се награла , станала 30 градуса какво да му пия на това уиски без лед ? Наливам си няколко пъти по 40-50 мл върху леда а не 150 мл наведнъж и така не се разводнява щото свършва бързо :mhihi: . Ако искам чай ще си направя чай .

Не знам дали си забелязал, но има мааалка разлика между Сингъл Малц и бленд. Както всички казаха - бленда носи на лед. На качествен малц, като му сложиш 2 бучки лед става на бълвоч. Лятото не е сезона тежки уискита и за това много хора минават на Бърбън и нисък клас скоч/айриш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 11 Юни 2019, 10:46

С този лед се филмирате. Пак казвам, много адекватна мацка от Макалън ми представи и наля Ruby, което в момента е 500+ лева бутилката, в чаша с ей такъв лед, та не се жегвайте за глупости, а си правете кефа ;)

Пийте си го както ви е кеф, не както сте чули от някой/някъде и било модерно/правилно...

Изображение

Сега чакам някой да каже, че производителя не знае как се пие неговото уиски :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Юни 2019, 10:48

Забелязвате ли че ставаме малко като в оная реклама ...баба не одобрява това , баба не одобрява онова ...
Аз написах че всеки сам си преценява какъв алкохол и защо да излее в гърлото си , подгрят или охладен . Какво неясно има тук ? Нека да има повече сингъл 18 пък аз знам как да не стане зян и без баба да ми казва как да го употребя през лятото :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 11 Юни 2019, 10:56

Определено :yes:

А идват и по-лоши новини от леда в чашата :mhihi:

Глобалното затопляне ни отнема... скоро и шотландското уиски
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 11 Юни 2019, 13:15

Винаги е добре да се погледне как трябва да се пие дадено питие, пък кой колкот иска да се съобразява.
Аз лично не веднъж съм виждал хора ядящи салата с вратна пържола на скара и пиеше посредствено уиски смесено с кола кола и лед. Сигурно им харесва, ако ги питам.
Може и да не знаят, че това не е особено удачен начин на пиене.
Варианти много

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 11 Юни 2019, 13:44

Rainbow написа:С този лед се филмирате. Пак казвам, много адекватна мацка от Макалън ми представи и наля Ruby, което в момента е 500+ лева бутилката, в чаша с ей такъв лед, та не се жегвайте за глупости, а си правете кефа ;)

Пийте си го както ви е кеф, не както сте чули от някой/някъде и било модерно/правилно...

Изображение

Сега чакам някой да каже, че производителя не знае как се пие неговото уиски :mhihi:


Макалан отдавна се използва, основно за демонстрация на пари (както БМВ), за това и пресата за стъргане на лед за която си показал струва около 1500лв. Така че на подобни хора мощния взрив от вкус на Руби, им идва в повече и... слагат лед да стане блюдкаво. Макалан дори пуснах масова серия за Америка с бълвоча Амбър Голд, който е с много по слаб вкус и се там се харесва на хората свикнали да пият бърбън с лед.

Подобен клас уиски с лед е все едно да набиеш лед в коняк.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 11 Юни 2019, 13:49

........Няма верен или грешен начин да пиеш уиски. Единственото, което има значение, е да изпитваш удоволствие. Но съществуват няколко техники, които подобряват изживяването от консумацията на уиски, правейки я още по-приятна. Има няколко неща, за които трябва да помислиш, преди да стигнеш до самото уиски................
https://www.johnniewalker.com/bg-bg/whi ... nk-whisky/
Културата на потребление при тия питиета е толкова разнообразна колкото видове алкохол има и колкото са различни условията за консумация . За всеки вкус има по нещо .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 11 Юни 2019, 17:18

Аче...спри се малко вече, човек не може да разбира от всичко. Бъди малко по-скромен, нека някой дето е учил за тия работи да назнайва повече. За уискитата все пак мастър дестилъра ги е създал с идеята да даде препоръка как да се пият от простолюдието (хора без неговите вкусови възприятия) така, че максимално добре да усетят всичките му вкусове.

Макалан бил за показване на статут и един вид нито едно тяхно уиски не струва :kuku: На мастър класовете го разреждат за да не се чувстват масоните смотани, а стъргалките за лед били нова пазарна ниша за правене на пари :conf:

ПП: Няма да е все така :idea:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 12 Юни 2019, 7:14

Когато говориш за усещане в М760и аз те слушам, нали. И не споря как се усеща една кола 600кс.
Нещата които говоря са ми споделени от хора които са учили за тая работа, понякога и на местата в които се произвежда тая работа. Да ти кажа честно, няма дестилерията в която да ти предложат лед с малц. Поне за 10ина мога да гарантирам.

Макалан се ползва основно за инвестиция и показване на пари. Някой ден ще ти се избистри тоя всеизвестен факт. А 12ката ентри левъл, си е... блюдкава. Истинския Макалан започва от Реър Каск нагоре, ама почти никой не ги отваря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 12 Юни 2019, 9:23

Не съм искал да те обидя, просто изглежда че се изказваш като крайна инстанция и каквото кажеш, това е правилното. А така както ги поясни нещата малко на развален телефон ми прилича. И други сме обикаляли по дестилерии и сме посещавали десетки мастъркласове и аз лично не помня някъде категорично да са отрекли леда. А това, че Макалън под Реър Каск бил боклук даже няма да го коментирам
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 12 Юни 2019, 9:28

Дон Диего абсолютно съм съгласен с теб. В тоя форум вярно има една шепа хора, които разбират от всичко и не може да се говори с тях или дори спори, да се роди някаква истина :mhihi:

Бях написал едно подробно мнение, ама го изтрих, прецених че няма смисъл, всеки разбира от всичко тук и ти обяснява колко си тъп, та защо да се хабим.

Аз ще съм комплексар, показващ статуса си с 335-цата и колекцията ми от Макалъни, която от време на време пия като човек не виждал уиски, с бучка лед, защото мога да си го позволя и ми е кеф :drinking:

P.S.: И аз говоря от личен опит, не от споделени мнения на хора ;) А мастър класа само за твоя информация се води от човек, който работи от много години в дестилерията Макалън (не от българин, ако това си мислиш) и от годините, през които го пия, масата тук не са/сте го чували, че съществува като марка ;) Реър каск също съм имал и пил, и за мен не си струва разликата в цена, но знам ли какво са ти казали за него инвеститорите, аз съм от пиячите :lol:

Кой от форума купи това (не мисля, че може да е външен човек извън тук)?
acho.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Whisky

Мнение от madafaka_donkele » 18 Юни 2019, 16:18

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Whisky

Мнение от top » 18 Юни 2019, 16:43

Уиски на Lidl за $18 бе обявено за най-доброто на света :D

https://www.economic.bg/bg/news/11/uiski-na-lidl-za-18-be-obyaveno-za-naj-dobroto-na-sveta.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 18 Юни 2019, 19:00

..... A bottle of £7.99 sparkling wine from Lidl has been ranked among the best Champagnes in the world.......... :mhihi:
Тия уроди се гаврят с истинските ценители на качествен алкохол . :no:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 18 Юни 2019, 20:03

Лидъл може да си плати за всичко, скоро саламите им ще са по-добри от разни хамони по 150евро/кг
Важното е да се радва народа и да купува.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook