Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 26 Ное 2017, 21:10

И аз така , в смисъл пия само такава ракия . Предпочитам от една бъчва , над 60 лв стват почти еднакви със съвсем малки нюанси :mhihi:
IMG_0141.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Ное 2017, 21:33

Според мен тази граница е 100-120лв защото, за 60 лв нито има 18годишно, нито има специфично малцово уиски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 26 Ное 2017, 22:05

Мен лично един от фаворитите ми е 18 годишния glenfiddich . Въпрос на предпочитания все пак .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Whisky

Мнение от Cyberloner » 26 Ное 2017, 22:31

Определено любимото ми:
Изображение

Купих първата бутилка супер случайно от летището в Мюнхен преди 4-5 години и от тогава винаги поддържам наличност у дома.

Ако ви се експериментира - има отлични японски уискита за по 50-100лв в магазинчето при НДК.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от smamf » 26 Ное 2017, 23:21

DiMIcha84 написа:Мънкито и на мен ми харесва. Някой пробвал ли е Laphroaig че смятам да го пробвам за празниците?


Laphroaig Quarter Cask, ако ще пиеш за пръв път Laphroaig.

Lagavulin 8 също препоръчвам от този стил.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 27 Ное 2017, 12:54

Jordana написа:Мен лично един от фаворитите ми е 18 годишния glenfiddich . Въпрос на предпочитания все пак .

Е и на мен, ама е 100лв, а не 60

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Whisky

Мнение от bioz » 27 Ное 2017, 13:15

Jordana написа:И аз така , в смисъл пия само такава ракия . Предпочитам от една бъчва , над 60 лв стват почти еднакви със съвсем малки нюанси :mhihi:
IMG_0141.JPG


Ко си ги снимал тия празни кутии? :mhihi:

Аз съм фен на гленфидик, иначе по-често пия арарат 100 пъти по добър от масовите уискита в магазина джонита джакове и тем подобрни...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Whisky

Мнение от Драгослав » 27 Ное 2017, 14:48

Ето ви една марка,която не е от масовите и популярни на пазара. Бил съм на дегустация на 4 различни вида и си струва определно.
https://www.thewhiskyexchange.com/b/40/ ... tch-whisky
bnrob.1998v2.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 27 Ное 2017, 18:10

Дай малко повече инфо за Бен Риах-а. Кой точно харесваш. Аз пих само торфения и не ми допадна особено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Whisky

Мнение от astrapower » 27 Ное 2017, 19:28

Пазара е преситен от "марки" и избора е огромен, въпрос на вкус и въможности като цяло. Май е време за тема "Ракия" :) , не за друго, ами някак по-разпространена в нашите географски ширини.

ПС: Това в кръга на шегата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 16.07.2006
Местоположение: София

Re: Whisky

Мнение от penio » 28 Ное 2017, 1:31

Е тука пичове е истината: https://www.amazon.co.uk/dp/B005RTVVVQ/ ... il_2?psc=1
Auchentoshan, има го на фреешопа на летището. Редовно си купувам по две шишенца да си имам :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Whisky

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 28 Ное 2017, 9:58

За мен Chivas Regal син етикет е най хубаво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 28 Ное 2017, 10:55

Jordana написа:И аз така , в смисъл пия само такава ракия . Предпочитам от една бъчва , над 60 лв стват почти еднакви със съвсем малки нюанси :mhihi:
IMG_0141.JPG


Уискитата точно между 60 и 100+ са доста различни. Тези от една марка с разлика в годините може да се каже, че са по-скоро еднакви.

Иначе нищо лично колега, но от тези на снимката повечето не са като за истински уиски фен (без Гленфидиха) :mhihi:


За мен яките са Aberlour 12/18, Singleton, Macallan (там всичко, но това ми е любимата марка, та съм леко пристрастен), Glen Moray, Dalmore (не всички). От по-евтините Monkey Shoulder ме кефи доста, от бъркочите Johnnie Black/Double Black & Blue Label са доста добри. Японците имат яки Nikka.

Отделно зависи дали се кефи човек на опушените, че там са тотално други (аз не), примерно Lagavulin 16.

Тази "карта" е доста полезна като цяло веднъж ако са ти харесали няколко, кое друго евентуално да пробваш :)

whiskey_chart.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 16.05.2008
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от Mephistofel » 28 Ное 2017, 11:17

Laphroaig, това е моят избор за по чаша вечер. А вие сдобихте ли се с вашето имение от 1 квадратен фут на Isle of Islay? :mrgreen:
Освен него, в момента в барчето има и The Balvenie 12 - доста приятно.

Изображение
"Дайте ми шест реда,написани от най-честния човек и аз ще намеря в тях за какво да го обеся!" Кардинал Ришельо

http://www.wartime.bg
http://www.facebook.com/wartime.bg
http://www.muzikant.org/
Tribute to Ronnie James Dio -"Rainbow In The Dark" http://www.youtube.com/watch?v=2rIKJI30xu4

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 28 Ное 2017, 17:39

Rainbow написа:
Jordana написа:И аз така , в смисъл пия само такава ракия . Предпочитам от една бъчва , над 60 лв стват почти еднакви със съвсем малки нюанси :mhihi:
IMG_0141.JPG


Уискитата точно между 60 и 100+ са доста различни. Тези от една марка с разлика в годините може да се каже, че са по-скоро еднакви.

Иначе нищо лично колега, но от тези на снимката повечето не са като за истински уиски фен (без Гленфидиха) :mhihi:


За мен яките са Aberlour 12/18, Singleton, Macallan (там всичко, но това ми е любимата марка, та съм леко пристрастен), Glen Moray, Dalmore (не всички). От по-евтините Monkey Shoulder ме кефи доста, от бъркочите Johnnie Black/Double Black & Blue Label са доста добри. Японците имат яки Nikka.

Отделно зависи дали се кефи човек на опушените, че там са тотално други (аз не), примерно Lagavulin 16.

Тази "карта" е доста полезна като цяло веднъж ако са ти харесали няколко, кое друго евентуално да пробваш :)

whiskey_chart.jpg

Понякога между годините има много голяма разлика, тъй като не само отлежаването, но и технологията често са различни.
Класическият пример е Бушмилс - блендед-а е масовото, блек буш е 80% малц, 10 годишното е сингъл малц.
Наскоро по препоръка опитах и Грантс 12 - ами коренна разлика с масовият им бълвоч. Вкуса му е плътно до Гленфидич, само че го няма дъбовия аромат.
При моето любимо - Талискър, разликата между 10, 18 и 25 годишното е много голяма. 18ката е много меко и приятно уиски, 25цата обаче, изобщо не е меката топлина която се очаква.
За това пуснах и темата - всеки да сподели малко повече за питиета та, които предпочита, че на пазара са стотици видове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook