Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Whisky

Мнение от bum_bum » 13 Дек 2017, 20:47

Имам в къщи 4-5 бутилки, повечето подарък. Някои са ширпотреба, има и няколко 20 и незнам колко годишни, очевидно по-скъпи и в разни по-фешън бутилки. Гленгойн, Гленфидиш и Гленнезнамкойси. Ако не е жената да ги проветрява от време на време нямаше и да са отворени още. Иначе не ми прави особено впечатление дали пия скъпо или евтино, все спирт. :dunno:

Едно време като пиянствах по заведенията най-благо от евтинджосите ми беше Блек Буш.

Не искам да обидя някой от ценителите ама имам спомен от едно проучване в което даваме на хорицата да тестват вино. 7-8, 10 годишно.. некво такова беше. Производителят вместо да го направи на оцет му дошла гениална идея. Налял го в тарикатска бутилка. Сложил я в дървено съндъче с малко слама и бам, яката цена. А то кисело та кисело. :mhihi:

Тия пият и се облизват и викат- баси виното, с нотка на незнам си къв си дъб и леко някъв там аромат. С разляно в чашки същото вино викат- ауу, оцет. :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 18.06.2015

Re: Whisky

Мнение от koliu_45acp » 13 Дек 2017, 20:53

acho.rs написа:... Да подхвана най-дългата тема - с какво "мезе" пиете уискито? Принципно само вода е достатъчно, но в един момент не стига, особено ако уискито е "айли". Гледам някои островни ги преопъчват със сьомга и черен хляб.


пушена сьомга :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 13 Дек 2017, 20:59

Универсално е ...мезето или подложката за уискито . С бадеми лешници кашу шоколад , салата домати краставици маслини , сухи мезета и препечен хляб както и всичко което си върви с твърд алкохол не е забранено . Само с кисело зеле не съм сигурен дали си ходи понеже не съм пробвал , но са ми разказвали за такъв случай и твърдят че ставало :mhihi:
За главобол имам едно желязно правило - не смесвам алкохол . Почна ли на уиски карам до края на това , с водка по същия начин . Омешат ли се концентрат с разни други лиготии като бира вино резултата на сутринта е цепеща болка отзад ...а кика от първия литър вода може да те свали директно в партер . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 13 Дек 2017, 21:40

Аз обикновено като се запия в един момент минавам на шотове и главобола е неизбежен :mhihi:
Ей са последния път 3ма души, освен 2х0.700 водка замина и една бутилка Йегер.....2 дни бях на границата между живота и смъртта :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Whisky

Мнение от K_Ilkov » 14 Дек 2017, 10:16

Темата от ценителска лека полека става пиянска :mhihi:

Bogat-Beden написа:запукахме бира след водка, той даже ни засне с телефона :lol:

Само като си го помисля започва да ме боли глава :lol:

Jordana написа:а кика от първия литър вода може да те свали директно в партер .

без опция за оправяне следващите няколко часа :mhihi:

Онтопик: Уиски + сода + бадеми/кашу
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 14 Дек 2017, 11:32

Leon написа:Темата е за уиски, а не за бъркочите, които продават по заведенията

Те нещата малко са свързани. Аз примерно пък вкъщи да си сипя твърд алкохол... много рядко. При положение, че по заведенията отдавна масово и 12 годишното е менте... вече на 18, 21 и т.н. отиваме на многоо сериозни пари, е добре, че се обсъжда и при по-приемливите ценови категории какво става за пиене. Аз вече си набелязах 2-3 от темата, които ще опитам в скоро време.

По темата за мезетата - морковчета в лимонов сок :yes: Маслини също става. То маслините са универсалното мезе - с уиски, с водка, с ракия...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Whisky

Мнение от KoolyO » 14 Дек 2017, 12:47

Аз не обичам да мезя. Или ям, или пия. Не мога и двете. :mhihi:
Тука вЕрно, че всички са нинджи милионери и могат да си позволят да льокат синьо Джони през вечер, ама аз не съм от тях.
За льокане* имам няколко любими: Paddy, Hankey&Bannister, Label 5.
Първото всички го знаят.
Второто е евтин бленд, но е нещо страхотно. Който не го е пробвал, нека опита. Дори и "разбирачи" се изненадват. Да не говорим, че го предпочитам пред доста по-отлежали негови събратя.
Третото е поносим евтин бленд. Става за къркане.
От по-"истинските", според мен на Glenliveth 12 няма какво да му стъпи в съотношение цена/"качество". По-евтините са значително по-зле, а за да е по-добре, трябва да е много по-скъпо. Винаги си държа една-две бутилки в къщи "за всеки случай." :mhihi:
Имам и други отлежали, но от тези в къщи най си ми харесва черния етикет на Джони и Glenfiddich 12. (След Glenliveth-a разбира се)
Ardbeg, Lagavulin и подобни не мога да помириша. На времето баба ми ползваше едно лекарство за мазоли - Мазолек. Точно така ми миришат и не мога да се прекърша да ги пия.
В тая връзка имам и едно шишенце Macmyra Svensk Rok. Взех да го пробвам, че ми го препоръчаха в магазина и съжалих. Пак йодно (островно) и сега си седи така... на рафта за красота...

*Льокане - Наливане цяла нощ с гости в къщи/приятели по заведенията няколко пъти месечно.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 14 Дек 2017, 19:31

От базовите не бях пил досега Дюуарс - много проятно уиски, особено като за парите си. Пише че в голямата си част са смесени сингъл малцове. Сега ще изровя 12ката, май е около 45-50лв, което е цената на безапелационните Гленливет и Гленфидих ама разнообразие да има.

За лагавулин - не са ме лекували с йод, а и в болница (живот и здраве) не съм влизал 20 години (с 2 дневно изключение), така че аз свързвам миризмата на йод с море и ми е доста приятно.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 31.10.2009
Местоположение: София-Петрич
Пол: Мъж
Кара: E36 320 Touring
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: С ГИ за да му е еффтино

Re: Whisky

Мнение от Loopix » 15 Дек 2017, 10:52

Ако говорим за "базови" дестилати по-скоро бих насочил вниманието към NAS версиите на различните дестилерии, че за съжаление в ход е една доста неприятна тенденция да се продават все още "не напълно завършени" уискита в отговор на световния глад за благинката :confused:
От NAS смесените уискита с две ръце бих отличил:
John Powers Whiskey (по спомен е Gold Label), цената е около 28 лв. За него Джим Мъри в своята уиски библия пише, че е смесеното уиски с най-голям процент малц на света, над 70%
Loch Lomond Reserve, цената е около 24 лв.

От NAS малцовете най-достъпния на пазара е Glen Grant Majors Reserve, на промоция се намира за около 23-4 лв. Също Glen Moray имат доста леки пивки предложение за около 30-34 лв.
Ако вдигнем малко летвата ще отидем при Glenfarclas Heritage за около 48 лв., но пък срещу 55 лв. може да си вземем превъзходната 10-ка ... общо взето труден избор :lol: Уискитата на Glenfarclas са лежали само в шери бъчви и са бутилирани в натуралния си цвят.

Във всеки един случай препоръчвам отворените бутилки да престоят поне 2-3 месеца (ако имате търпение :mhihi: ) ... все едно пиете различно уиски :D

И понеже споменавам цени, за уиски ентусиаста, считам че е много важно да купи любимия дестилат без да има нужда да продава единия си бъбрек :ok:
Надявам се, че модераторите няма да счетат споменаването на магазини за реклама, та в София най-голям избор има в магазини Аванти при това на отлични цени, Метро също има голям избор, но цените в повечето случаи са с около 10-15% над тези в Аванти. По редки уискита може да се намерят онлайн в Мейк 98, С и Д Комерсиал, ако предпочитате да работите кеш Комета 3 имат мобилни търговци (и върви пазарлъка ;) ) или меката на уискитата - Табако бар-а. Casavino също имат доста голям избор, но цените хич не са поносими....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 15 Дек 2017, 11:39

Потвърждавам за John Powers, че е много приятно и има вкус като на по-скъпо уиски. Навремето като го открих много го лочих, после почерня дупето и сега от 12 нагоре :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 31.10.2009
Местоположение: София-Петрич
Пол: Мъж
Кара: E36 320 Touring
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: С ГИ за да му е еффтино

Re: Whisky

Мнение от Loopix » 15 Дек 2017, 15:58

Don_Diego, като каза 12 няма как да не споделя информация за най-комплексното 12-годишно уиски, което съм пил до момента - Old Pulteney 12. Нос с банани, ананас и още куп други жълти плодове, мед, деликатен пушек. На вкус излиза една страхотна солена (морска) нотка и много дълъг, и балансиран послевкус. Препоръчвам, а за цената си от 53-4 лв. в Аванти направо няма равно :D
И на мен дупето ми почерня много бързо и направих 20+ бутилки над 12 години, ама сега изследвам и атрактивните предложения цена-качество, че жената вече ще ме гони от вкъщи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 15 Дек 2017, 18:08

bum_bum написа:Имам в къщи 4-5 бутилки, повечето подарък. Някои са ширпотреба, има и няколко 20 и незнам колко годишни, очевидно по-скъпи и в разни по-фешън бутилки. Гленгойн, Гленфидиш и Гленнезнамкойси. Ако не е жената да ги проветрява от време на време нямаше и да са отворени още. Иначе не ми прави особено впечатление дали пия скъпо или евтино, все спирт. :dunno:

Едно време като пиянствах по заведенията най-благо от евтинджосите ми беше Блек Буш.

Не искам да обидя някой от ценителите ама имам спомен от едно проучване в което даваме на хорицата да тестват вино. 7-8, 10 годишно.. некво такова беше. Производителят вместо да го направи на оцет му дошла гениална идея. Налял го в тарикатска бутилка. Сложил я в дървено съндъче с малко слама и бам, яката цена. А то кисело та кисело. :mhihi:

Тия пият и се облизват и викат- баси виното, с нотка на незнам си къв си дъб и леко някъв там аромат. С разляно в чашки същото вино викат- ауу, оцет. :mhihi:

Звучиш сякаш.... Слагаш лед. Едно хубаво уиски му трябва поне половин час, за да си отвори вкуса и дори малко лед променя значително. По принцип лед стои добре на масови тип Джони и Чивас, защото са люти и леда ги омектява

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Whisky

Мнение от E34 » 16 Дек 2017, 9:17

Пия само Black Ram, годините нямат значение тъй като подобен бленд по-млад от 25-30 годишен няма! Пасва ми идеално след напрегнатия ден в офиса, се пак е уморително пари да се броят цел ден, докато поне три четири колежки те свалят постоянно. Та го употребявам само с уникална селекция фъстъци подбрани от африканска девица принцеса и чат пат с украински семки, но само в неделя, когато съм по анцунг пред камината!
Лед не турям щото некой път водата идва по-скъпа от напитката. Вкуса му е много изтънчен с лек отенък на домати, патладжан, пържени картофи и мензис. Оставя уникален послевкус на свобода, любов и още нещо. Заредил съм се поне с 50-60 бутилки от него и на практика целото Аванти, Фантастико, Кауфланд и денонощния в Дружба зад Петрола бачка само за мен. Чувствам се много трики по тоя повод и жена ми ще ме изгони сигурно, но се пак какво е Коледа без прасе??!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 16 Дек 2017, 9:33

Свежо . :yes:
Пробвай и други видове огнена вода , може да ти пасне повече на тертипа на пиене и мезене :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 16 Дек 2017, 23:40

Не е уиски ама наздраве. Най-добрата комбинация, която съм открил до момента :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook