Whisky

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Whisky

Мнение от intention » 17 Дек 2017, 10:44

Loopix написа:Ако говорим за "базови" дестилати по-скоро бих насочил вниманието към NAS версиите на различните дестилерии, че за съжаление в ход е една доста неприятна тенденция да се продават все още "не напълно завършени" уискита в отговор на световния глад за благинката :confused:
От NAS смесените уискита с две ръце бих отличил:
John Powers Whiskey (по спомен е Gold Label), цената е около 28 лв. За него Джим Мъри в своята уиски библия пише, че е смесеното уиски с най-голям процент малц на света, над 70%
Loch Lomond Reserve, цената е около 24 лв.

От NAS малцовете най-достъпния на пазара е Glen Grant Majors Reserve, на промоция се намира за около 23-4 лв. Също Glen Moray имат доста леки пивки предложение за около 30-34 лв.
Ако вдигнем малко летвата ще отидем при Glenfarclas Heritage за около 48 лв., но пък срещу 55 лв. може да си вземем превъзходната 10-ка ... общо взето труден избор :lol: Уискитата на Glenfarclas са лежали само в шери бъчви и са бутилирани в натуралния си цвят.

Във всеки един случай препоръчвам отворените бутилки да престоят поне 2-3 месеца (ако имате търпение :mhihi: ) ... все едно пиете различно уиски :D

И понеже споменавам цени, за уиски ентусиаста, считам че е много важно да купи любимия дестилат без да има нужда да продава единия си бъбрек :ok:
Надявам се, че модераторите няма да счетат споменаването на магазини за реклама, та в София най-голям избор има в магазини Аванти при това на отлични цени, Метро също има голям избор, но цените в повечето случаи са с около 10-15% над тези в Аванти. По редки уискита може да се намерят онлайн в Мейк 98, С и Д Комерсиал, ако предпочитате да работите кеш Комета 3 имат мобилни търговци (и върви пазарлъка ;) ) или меката на уискитата - Табако бар-а. Casavino също имат доста голям избор, но цените хич не са поносими....



:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Ето това е готино мнение!
Мезето донякъде изключва ядките, поне печените де ( лично мнение).
Понеже солта не влияе добре на идеята за food pairing.
Уважавам рибни хапки, леки сирена, шоколад, зеленчукови крудити( краставици и моркови), печени хлебни хапки без сол.
Много от големите дестилерии при пускането на нови уискита излизат и с рецепта за т.нар. Perfect serve или най-доброто сервиране/ представяне на уискито-давам пример при пускането на JW Gold Label пърфект сърв-а беше в чаша за шампанско с натрошен лед и спирала от портокалова кора.
Така че стереотипите за лед ядки и плодове са малко отживелица.

Към колегата с мнението за old pulteney - 12 balvenie което също разисквахме по - спомен по-напред в темата си струва със сигурност.
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Whisky

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 21 Дек 2017, 1:46

Роял Салют 50 годишно 350лв бутилката.А наздраве.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Whisky

Мнение от Rainbow » 21 Дек 2017, 9:57

Това от цар киро ли е :mhihi: че иначе цената в с две нули отзад и в друга валута.

Не знам дали знаете, но принципно се губи около 2% от алкохола на година отлежаване (това също дига цената), та при едни истински 50 години от 100 литра бъчва може и да се извади 1 бутилка :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от alekangg » 21 Дек 2017, 10:14

Rainbow написа:Това от цар киро ли е :mhihi: че иначе цената в с две нули отзад и в друга валута.

Не знам дали знаете, но принципно се губи около 2% от алкохола на година отлежаване (това също дига цената), та при едни истински 50 години от 100 литра бъчва може и да се извади 1 бутилка :mhihi:


Даже за от Цар Киро е евтино!! :bowdown: Много кефят разни такива изхвърления. Ама поне е уцелил първите цифри!! :D , ама не е уцелил нулите. Важното е да си вярва човек
https://www.thewhiskyexchange.com/p/924 ... ation-cask

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Whisky

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 23 Дек 2017, 15:13

£35,000 :mhihi: Да объркал съм цената,но нищо де не съм го купувал само съм пил, познавам такива баровци за които това не е нищо.
Не е лошо продайте си апартамента и пробвайте.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 23 Дек 2017, 19:10

ЛудияМаксЕ30 написа:£35,000 :mhihi: Да объркал съм цената,но нищо де не съм го купувал само съм пил, познавам такива баровци за които това не е нищо.
Не е лошо продайте си апартамента и пробвайте.

Въъъййй, сюриознио бйеее - голяма батка шъ дойдеш. В междъчасието за такива геройства ли си говорите със съучениците

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Whisky

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 24 Дек 2017, 21:30

acho.rs написа:
ЛудияМаксЕ30 написа:£35,000 :mhihi: Да объркал съм цената,но нищо де не съм го купувал само съм пил, познавам такива баровци за които това не е нищо.
Не е лошо продайте си апартамента и пробвайте.

Въъъййй, сюриознио бйеее - голяма батка шъ дойдеш. В междъчасието за такива геройства ли си говорите със съучениците

Хахаха да батко. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Whisky

Мнение от Don_Diego » 25 Дек 2017, 23:33

По принцип е напълно възможно някой тукашен льольо да пие подобно уиски, но не защото цени вкусовите качества ами само за да изпъкне пред хората около него. В момента има "течение" - да се купуват неща каквито другите не могат: дали скъпи, дали редки, дали вариация на нещо масово (но да не казваш какво е за да не те повторят) :mhihi: . Много суетни са станали тукашните богаташи.
Чуждите баровци не се изхвърлят с подобни неща, друга ценностна система имат
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Whisky

Мнение от koziak » 25 Дек 2017, 23:54

Този явно е нямал успех с изпъкването, щом създава впечатление че пие уиски за 350 лв вместо за 35000 паунда


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Whisky

Мнение от Jordana » 26 Дек 2017, 0:30

Напълно възможно , купил си е десетина каси 21 годишно по 320 паунда преди трийсетина години и сега шора 50 годишно от 35000 . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Whisky

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 26 Дек 2017, 5:28

Мисля че това за 35000 паунда е някаква супер лимитирана серия и все пак има такова което струва 350лв. КОЕТО Е ОРИГИНАЛНО СЪЩО ПРОСТО не е някаква лимитирана серия.Вие пък все едно не се изхвърляте и се правите на много примерни.Веднага започнаха разни комплексари да убиждат.Имам един приятел бизнес мен е човекът наптлно законно си искарва парите работи супер много и печели много.Може ако иска сто кашона Роял Салют да си купи от 350 000 Дали се изхвърля или просто така му е кеф си е негова работа.Тука вобще не му пука за мнението на някакви комплексари както и на мен.И на мен не ми се вярва че сме пили толкова скъпо уиски, но беше много хубаво.Просто когато си говорим за хубаво уиски казах марката. Наздраве с кой каквото пие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Whisky

Мнение от Leon » 26 Дек 2017, 10:04

:cop: :cop: :cop:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Whisky

Мнение от acho.rs » 26 Дек 2017, 12:45

Изображение

12 години в бърбън и 3 години във вино бъчви - резултата е усикси със леко странен завършек, доста наситен вкус, по-скоро шоколадов . Не ми хареса особено, поне не толкова колкото очаквах.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Whisky

Мнение от TNT » 11 Яну 2018, 20:54

Hankey Banister 12 годишно някой да е пробвал ? Доста евтино като за 12 годишно, обикновеното червено не е хич лошо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Whisky

Мнение от slatanic » 11 Яну 2018, 21:57

До вчера пих един евтин бленд на Ханки.Черна е бутилката.47 градусово.Интересен вкус в общи линии.Не е моето обаче.
По принцип бях тръгнал за дива пуйка 101 градуса,обаче пусто нямаше.Та взех това.
Иначе стандартно си карам днес на обикновен джак даниелс.Класика на добра цена.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook