Черен петък ли е черния петък в България?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Реален ли е черният петък в Бълария?

Да
9
5%
Не
96
54%
Донякъде защото все още е пълно със злоупотреби от продавачите
72
41%
 
Общо гласове : 177
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Don_Diego » 25 Ное 2018, 14:52

За костюм не си е работа да го поръчваш онлайн (все ще има нужда от малка корекция и като го дадеш на някой тукашен...край с костюма :banghead: ), ако държиш да е наистина хубав си отиди на шивач за да е всичко по мярка и изпипано. Не всеки шивач може да шие костюми обаче, трябва си такъв дето знае какво и как да направи в един костюм, а тия обикновено са скъпички :cry: Последния път като ших костюм бях впечатлен от отношението и уменията на хората в Агресия :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от bum_bum » 25 Ное 2018, 17:19

Костюми не нося от много години, но последно на цената на в джанкарло едикой си “абе те са български ама се шият с много качествени платове” от Графа си взех Фере.

Ама там верно си е малко на късмет. Пбилновено почти не можеш да видиш мъж облечен в костюм на който не му седи като подарен, независимо от къде е купуван.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от K_Ilkov » 25 Ное 2018, 17:27

acho.rs написа:
Bogat-Beden написа:
acho.rs написа: Ски яке Дайнезе преди месец от 1500лв.на 860лв, сега на черния петък от 1500лв на 1200лв :mhihi:

Кой дава толкова пари за яке бре :О
По темата- спорт депо нищо не направиха, дебна няколко спортни долнища от половин месец и цената им не мръдна със стотинка..

:OT: Като стане въпрос за ски, производителя те гледа, все едно ще правиш сватба - то бива всичко да скъпо, ама в тоя спорт направо е грозна история

Тоя спорт е каране на ски, а не парадиране с парцалки и последен модел оборудване ...

Твърде често облечените от глава до пети в маркови дрехи и ски екипировка са доста далече от спорт и близо до "едвам си стоя на ските"

Яке спокойно се купува за 4-500 лева и го ползваш години наред, същото важи и за другите неща ски обувки карам по 10г аз, кво им е? За ски съм давал 4 цифрени суми, там има смисъл ако си близо до спорт наистина и пак се карат години.

Верно не е евтино, ама аре аман от позьорщина!
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jarvis » 25 Ное 2018, 17:53

Като говорите за позьорщина, така съм се смял с едни типове...
Карам ендуро, ама по-хард. Покрай мен моторите варират между 6-10к, екипировка - цялостна, ама шаренийките от алиекспрес, ботушите втора ръка - нормални неща, скъп спорт е все пак.
Та, миналата седмица засичаме някакви типове не от нашия край. Целите маркови, ботуши, каски, шини -всяко по над 1к, даже и радиостанции в каските в постоянна връзка, моторите от магазина, накичени с генерации, реклузи, демпфери - страшна работа. Така на око, всеки беше затворил едно 20к по себе си.
Още на първия екстрем хвърлиха водите, всичките! Дойде едно от селските хлапета ги затвори с едно сузуки 125 98'ма... еййй стана ми много драгО, ревал съм от смях :lol:
Та, тия типажи ги има във всички по-така спортове :mhihi:
А да видите при моторните шейни какво е.... таван няма :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Oblivion » 26 Ное 2018, 1:33

Jarvis написа:Като говорите за позьорщина, така съм се смял с едни типове...
Карам ендуро, ама по-хард. Покрай мен моторите варират между 6-10к, екипировка - цялостна, ама шаренийките от алиекспрес, ботушите втора ръка - нормални неща, скъп спорт е все пак.
Та, миналата седмица засичаме някакви типове не от нашия край. Целите маркови, ботуши, каски, шини -всяко по над 1к, даже и радиостанции в каските в постоянна връзка, моторите от магазина, накичени с генерации, реклузи, демпфери - страшна работа. Така на око, всеки беше затворил едно 20к по себе си.
Още на първия екстрем хвърлиха водите, всичките! Дойде едно от селските хлапета ги затвори с едно сузуки 125 98'ма... еййй стана ми много драгО, ревал съм от смях :lol:
Та, тия типажи ги има във всички по-така спортове :mhihi:
А да видите при моторните шейни какво е.... таван няма :lol:


Всичко ок ама да иронизираш факта, че някой е дал две чанти с пари да се екипира с възможно най-качествената екипировка която буквално може да ти спаси живота на моменти в спорт като мотоциклетизма не се връзва приятелю. Ако ти практикуваш този спорт с евтини неизвестни неща закупени от алито в моите очи си за повече смях от колкото хората който описваш ( не се заяждам).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от alekangg » 26 Ное 2018, 6:33

Излиза, че ако не си състезател поне или слелския тарикат няма нужда от хубави екипи.
Аз само у нас редовно виждам редовно лайнета по тениски и джапанки да се напъват по булевардите.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jarvis » 26 Ное 2018, 8:14

Нищо не сте разбрали. Четете пак.

''екипировка - цялостна, ама шаренийките от алиекспрес'' - каска и шина за врата са ми на 5г, шините за колена са астериск, но модел на 2-3г, разбирайте висок клас неща за протекция, но далеч не последния модел.
Шаренийките от али-то са джърсита и бричове (гащички) от един тънък мрежест плат, които нямат нищо общо с протекцията.
Чак ме дразните как четете през пръсти...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jarvis » 26 Ное 2018, 11:05

Дойде ми Айфон Х от Емаг - без ДДС 1450лв. До последно имах съмнения, но всичко е наред.
За поредна година доволен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от stocky » 26 Ное 2018, 11:35

K_Ilkov написа:
acho.rs написа:
Bogat-Beden написа:
acho.rs написа: Ски яке Дайнезе преди месец от 1500лв.на 860лв, сега на черния петък от 1500лв на 1200лв :mhihi:

Кой дава толкова пари за яке бре :О
По темата- спорт депо нищо не направиха, дебна няколко спортни долнища от половин месец и цената им не мръдна със стотинка..

:OT: Като стане въпрос за ски, производителя те гледа, все едно ще правиш сватба - то бива всичко да скъпо, ама в тоя спорт направо е грозна история

Тоя спорт е каране на ски, а не парадиране с парцалки и последен модел оборудване ...

Твърде често облечените от глава до пети в маркови дрехи и ски екипировка са доста далече от спорт и близо до "едвам си стоя на ските"

Яке спокойно се купува за 4-500 лева и го ползваш години наред, същото важи и за другите неща ски обувки карам по 10г аз, кво им е? За ски съм давал 4 цифрени суми, там има смисъл ако си близо до спорт наистина и пак се карат години.

Верно не е евтино, ама аре аман от позьорщина!


:OT: Абе и за така виках преди, но минавайки по веригата DIEL, Quicksilver, Rossignol, Dainese - тотално се разубедих. Да, DIEL/SIVEN/VIST са си супер за парите, но са далеч от Dainese и Bogner например.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от K_Ilkov » 26 Ное 2018, 13:19

:OT:

Не казвам че са лоши ...
Ясно, че предлагат повече за разлика в цената.

Ама на карането не вярвам да се отразява якето Дайнезе спрямо един Диел или друго от тоя клас.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Dextuar » 26 Ное 2018, 13:24

Jarvis написа:Дойде ми Айфон Х от Емаг - без ДДС 1450лв. До последно имах съмнения, но всичко е наред.
За поредна година доволен.
Баси, остана ли някой в тая държава, който да няма фирма и да не точи ДДС? Вчера в магазин за дрехи един диктуваше булстат за тениска около 40лв?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Jarvis » 26 Ное 2018, 14:53

Защо си мислиш, че ''точа'' ДДС? Не допускаш, че телефона е служебен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Е.Димитров » 26 Ное 2018, 17:51

Има всякакви хора и се лъжат на огромните отстъпки заради самите отстъпки.
Аз винаги съм гледал цената според лични впечатления.
Примери много, но ще дам и конкретни.
Трябваше ми пералня, която да не е с претенция, защото ще се ползва на село и ще се перат дрехи по-мръсни от обичайното.
За един апартамент дето го дадох под наем, след търсене по магазините, най-евтината се оказа една китайска марка с добра гаранция и нищо особено като функции, тази пералня струваше около 300 лева, и бе най-евтината. Втора употреба перални не си взимам, но гледам, че някакви не до там марки в кофти състояние почват от 200 лева.
Та на "черният петък" се появи една перална , клас А+++ за 287 лева. Ми как няма да я взема... Е не я взех, поради това, че веднага даде "Изчерпана наличност" в сайта на търговеца.
Как и да е, също така търсех и водоструйка.
Доста обикалях и гледах, над 130 бара започват от 150-160 лева и то неизвестни марки. Видях една в същият сайт, 140 бара за 102 лева, този път я "хванах" (още не е дошла де), намалена от 209 лева.
Взех си и един от тези роботи, подочистачи дето са, проверих го в амазон, там го даваха за 127 евро, в сайта на тези бе 125 лева и го взех, да видя как ще се справя тази хлебарка на равен под (ламинат).
Мнението ми като цяло е, че човек трябва да пазарува не заради самата отстъпка, а заради собствената си преценка, потребност и лични впечатления, е, вероятно понякога и за далаверка. Въобще не се съмнявам, че ако някой е успял да купи от тази пералня , дето аз се интересувах да кажем 2 или 3 броя, или някакъв подобен уред, дето е търсен и съответно намален, да го пусне за печалба. Иначе, като цяло емаг не предлагат толкова стоки на "далавера". Ако човек се разтърси, ще намери 99% от нещата по-евтини при други търговци.

Едит:
Сега загледат въпросният "робот"
Пак е "намален", но с 16% от...ми сложили са съвсем друга цена, от която правят "намалението". Първо беше от 287 лева намален, сега сложили, че е намален от 300 лева...
Спомням си, че в закона пишеше, че цената на стоката от която се намалява, трябва да е била активна 30 дена...
Ама кой пък ще ги глобява от емаг :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от BaDxBoY » 26 Ное 2018, 18:19

dextuar написа:
Jarvis написа:Дойде ми Айфон Х от Емаг - без ДДС 1450лв. До последно имах съмнения, но всичко е наред.
За поредна година доволен.
Баси, остана ли някой в тая държава, който да няма фирма и да не точи ДДС? Вчера в магазин за дрехи един диктуваше булстат за тениска около 40лв?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk


По принцип в заведението в което работя през вечер някой ми дава данни на някаква фирма да сме му давали фактура и то за сметки от сорта на 100-200 лева. Също шефа ми ми прави редовно проблеми, ако изкарам нечер прекалено много сметки в брой, а не през изход. Навсякъде е така. В Германия също шефката идваше всяка седмица и по 2 часа триеше от компютъра сметки и сторнираше какво ли не.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Черен петък ли е черния петък в България?

Мнение от Bogat-Beden » 26 Ное 2018, 19:23

Абе firstduo93 пикапъра да не се е завърнал с ново амплоа ? :lol: :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook