Пазара на труда

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от koziak » 17 Дек 2017, 17:11

Карайки си случайно виждаш къща и докато я подминаваш ти се изяснява цялата история как шефа ползва къщата на негова служителка?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазара на труда

Мнение от alx » 17 Дек 2017, 17:57

ха! по другите държави- миналата седмица закъснявам за мероприятие- излитам със 200 от паркинг гаража на офиса и на входа за едната бройка не събирам президента с един приус. едвам спрях :lol: на другия ден - "абе алекс ти ли беше вчера така забързан?" .... "аз бях"...

...
...
.... "i am paying you too much"....

:mrgreen:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Пазара на труда

Мнение от host » 17 Дек 2017, 19:48

koziak написа:Карайки си случайно виждаш къща и докато я подминаваш ти се изяснява цялата история как шефа ползва къщата на негова служителка?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Случайно му видях баничарката в гаража и се сетих на кой е. Другото е просто инфо което имах от по-рано.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пазара на труда

Мнение от c04 » 17 Дек 2017, 21:36

alx написа:ха! по другите държави- миналата седмица закъснявам за мероприятие- излитам със 200 от паркинг гаража на офиса и на входа за едната бройка не събирам президента с един приус. едвам спрях :lol: на другия ден - "абе алекс ти ли беше вчера така забързан?" .... "аз бях"...

...
...
.... "i am paying you too much"....

:mrgreen:

Щом е приус нямаш грижи :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Пазара на труда

Мнение от alx » 17 Дек 2017, 22:08

c04 написа:
alx написа:ха! по другите държави- миналата седмица закъснявам за мероприятие- излитам със 200 от паркинг гаража на офиса и на входа за едната бройка не събирам президента с един приус. едвам спрях :lol: на другия ден - "абе алекс ти ли беше вчера така забързан?" .... "аз бях"...

...
...
.... "i am paying you too much"....

:mrgreen:

Щом е приус нямаш грижи :mhihi:


Президента беше с приуса....
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от BMW_POWER » 18 Дек 2017, 4:30

alx написа:
c04 написа:
alx написа:ха! по другите държави- миналата седмица закъснявам за мероприятие- излитам със 200 от паркинг гаража на офиса и на входа за едната бройка не събирам президента с един приус. едвам спрях :lol: на другия ден - "абе алекс ти ли беше вчера така забързан?" .... "аз бях"...

...
...
.... "i am paying you too much"....

:mrgreen:

Щом е приус нямаш грижи :mhihi:


Президента беше с приуса....


Най-големият ми мениджър тук кара Санта Фе. Оперейшън мениджърът ми кара Сивик на пет години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от The_Ancient » 18 Дек 2017, 5:39

Моят шеф кара Е500 на 12 години и някакъв джип Форд, но има 2 самолета.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Пазара на труда

Мнение от Oblivion » 18 Дек 2017, 8:34

Криза е затова моят шеф не кара а го возят в брониран M760Li. Пари нема действайте :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Пазара на труда

Мнение от 520i » 18 Дек 2017, 9:21

Криза е, моят шеф кара чисто ново 911 GT2, отделно няколко кайена, макани, панамери, дори не му ги знам всичките.
Иначе за едни 50 евро ми се цигани вече 3ти месец :bang:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от alekangg » 18 Дек 2017, 11:45

При условие, че има ужасно много работа и избор, не знам защо има хора седящи с години и късащи си нервите с разни шефчета, който се подиграват най-общо казано със служителите си.
Не казвам, че повечето са по-хубави, но поне бих ги сменял с надеждата, че все ще уцеля по-добър. А все повече има от другия вид, защото няма хора и някои взеха да мислят, как да задържат персонала си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: Пазара на труда

Мнение от kasho » 18 Дек 2017, 12:16

Аз да се включа с това кой какво кара при текущия ми работодател (в Германия):
- CEO-то на фирмата взема доста дебела заплата, но идва на работа с личен Мерцедес GLC. Новичък, но GLC.
- шефчето на маркетинга е любител-пилот и има малък хеликоптер, но идва на работа с един стар смарт
- моя пряк шеф (CFO-то) има Porsche 911ка (2016та), както и чисто ново Volvo XC60 модел 2018, но идва на работа с метрото.
- единствения, който се изхвърля, е шефчето на Legal&Purchase, който идва на работа с R8-ца и всички му се дразнят как изрязва двигателя преди да угаси колата или като потегля

Един вид - не е като да нямат възможности, но я няма тая потребност от показност като в България. Въобще като цяло в Германия като видиш луксозни скъпи джипове и коли, обикновено се карат от 50+ годишни мъже, жени. Обикновено хора с добра професия, направили кариера, изучили си децата, надвили си на масрафа дето се казва. И като видиш такава кола и си казваш - "евала пич, изработил си го и си го заслужил най-вероятно". А не да гледаш мутри, мошенници и наркотрафиканчета на по 25-30 години с коли за по половин милион лева и да псуваш държавата и живота.

А иначе и услвията на труд са супер и не са нещо кой-знае колко нестандартно за тук - 30 дена годишна отпуска, бонуси за Коледа и за лятото, концепцията "осигуровки на минималната" не съществува. И въобще отношението към служителите е коренно различно от това, на което бях свикнал в България. Не знам дали заради друг морал и порядки, или понеже има Arbeitsgericht - съд, който се занимава само с трудови правоотношения и почти винаги отсъжда в полза на работника.
Последна промяна kasho на 18 Дек 2017, 12:28, променена общо 3 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пазара на труда

Мнение от Don_Diego » 18 Дек 2017, 12:20

Oblivion написа:Криза е затова моят шеф не кара а го возят в брониран M760Li. Пари нема действайте :clap:


Такова животно нЕма все още :roll:
Иначе моя си ходи с колата (най-често МВ е клас на 6-7 години) до метрото и оттам с него, пуснат ли третия лъч и аз тръгвам с метрото :lalala:
Последна промяна Don_Diego на 18 Дек 2017, 18:19, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пазара на труда

Мнение от Jordana » 18 Дек 2017, 18:06

Я па ей туй не моа го разбера и тва е . Купил си там неква каласяка шефа и да идва на работа с метрото а за къв чеп му е тая благинка ? Вечер като си прибере да и удари един микрофибър в гаража че леко прашасяла и да я погледа преди лягане . Тва да си купиш убава кола и да я криеш в гаража щото некой от работниците щял да се фростира яко от вида и....требе си голям пустиняк верно :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Пазара на труда

Мнение от Don_Diego » 18 Дек 2017, 18:31

Според мен пък е признак на рационално мислене - защо да мъчиш бегачката ( в случай, че имаш Порше, Макларън, Ламбо или Ферари) в трафика и да се чудиш кой кога ще те отнесе/ожули и тн, къде да паркираш (защото има страшно богати хора с офиси на места където буквално няма паркиране). Отгоре на това ще я караш сутрин и вечер по 30-40минути. Е къде е кефа от това? По-добре някаква нормална, удобна кола, която да покрива санитарния минимум от екстри и с която да отидеш до паркинга при най-удобната ти метро спирка и оттам с влака. В центъра метро станциите са толкова на гъсто вече, че не остана централно място без удобна метро станция. В моя пример - шефа ми работи в президентството - там местата са кът, а метро станцията е на 500м от офиса ни. Трябва да си особено голям идиот за да предпочетеш да караш кола вместо да си четеш книжка във влака :kuku:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пазара на труда

Мнение от Dextuar » 18 Дек 2017, 20:27

Don_Diego написа:Според мен пък е признак на рационално мислене - защо да мъчиш бегачката ( в случай, че имаш Порше, Макларън, Ламбо или Ферари) в трафика и да се чудиш кой кога ще те отнесе/ожули и тн, къде да паркираш (защото има страшно богати хора с офиси на места където буквално няма паркиране). Отгоре на това ще я караш сутрин и вечер по 30-40минути. Е къде е кефа от това? По-добре някаква нормална, удобна кола, която да покрива санитарния минимум от екстри и с която да отидеш до паркинга при най-удобната ти метро спирка и оттам с влака. В центъра метро станциите са толкова на гъсто вече, че не остана централно място без удобна метро станция. В моя пример - шефа ми работи в президентството - там местата са кът, а метро станцията е на 500м от офиса ни. Трябва да си особено голям идиот за да предпочетеш да караш кола вместо да си четеш книжка във влака :kuku:

Май не си виждал снимки на станция Сердика в 6 часа вечерта :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook