Пазара на труда

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Пазара на труда

Мнение от host » 08 Дек 2017, 14:50

искам само да спомена 2 неща за тия "бизнеси"

Ноу Хау ;) този прекрасен западен термин е толкова хубав ... имате ли го ... нещата стават леко, лесно ... не спите в офиса ненужно ... как се придобива това ... с учене ли, с плащане ли, с работен опит ли ... преценете си за вашия случай ... преценете си и имате ли го преди да започнете, пък ако го нямате си помислете дали не е решаващо това (не че не можете да "откривате топлата вода" всеки ден теоритично погледнато)

РЕАЛИСТИЧЕН бизнес план ... ако имаш РЕАЛНА представа с какво се занимаваш, с какви разходи, и с какъв пазар работиш ... нещата стават по-нормално ... ама бая хора в БГ (сигурно не само) като видят някой който има нещо повече от тях и т.н. винаги казват нещо от сорта на "е то и аз ако ..." и т.н. едва ли не всяко нещо е елементарно, лесно и на хората парите им валят от небето пък те видиш ли само в шапка ги събират :mhihi:

а може и нищо от тия да нямаш ... ама да си $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

успех на всички бизнесмени, които нямат $ , а считат че им сече акъла

_________________________________

Жоре видях кво си писал ... там звънял телефона ...

не е много Ок да се подценява според мен психическия товар ... щото не че нещо ама тва, че не осъществяваш пряката ежедневна дейност ... еми тва не изчерпва доста от най-нервозните ситуации в бизнеса ... само като вмятане ... та телефона може да ти звънне и да си след 15мин на етажа на Кардио-то при Хирургиите на Пещерско шосе (голяма болница в Пловдив) ... а отвън да се чува "а инфаркт , къв инфаркт ... кво е работил тоя мошенник, цял живот само дига телефона ... то неговата е лесна"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пазара на труда

Мнение от ildivvy » 14 Дек 2017, 16:51

В нашето предприятие ни дават по 1500лв,ако доведем някой,който започне на някоя от незаетите от доста време позиции! Самите позиции всъщност,са за хубава работа за образовани хора (в лабораторията,конструктори,проектанти и т.н.),а не работник в производството! Иска се човека да е по-млад,по възможност току-що завършил с няколко години стаж на подобна длъжност,да иска да работи на "нисичка" заплата (около 1000лв чисто),без особени претенции! Има доста социални привилегии/добавки/предимства! Да не забравя: задължителен немски език и английски като предимство :mhihi: ! Ако някой се вижда готов/пасващ,да се обади! Ще съдействам! Става дума за завода за "буздолапи" до Пловдив (за да не звучи като реклама)... Мисля,че добре изобразява "виждането" на работодателите за пазара на труда в момента!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазара на труда

Мнение от bum_bum » 14 Дек 2017, 17:39

1000лв за проектант или конструктор .. :kuku:

Гледах тия дни интервюта на един от собствениците на Уолтопия. Първоначално викам- ей го, мислещ човек. 100 пъти повтори, че всичко си плащали на държавата и не се притеснява от нищо. По някое време взе да се повтаря и гледах разни стари интервюта. Една и съща мантра от 2003-та насам повтаря. Познавам още един голям предприемач, който борави с 10 заучени фрази. Много досадно.

Гледах интервюта на някакви ЧР във фирмата, 80% повтарят думите от интервютата. Гледам мненията в БГ Работодател.. не осигурявали на реалната заплата. Па уж бяха много честни. Отделно няма поне едно положително мнение.

Има ли изобщо читав работодател в тая държава?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Пазара на труда

Мнение от ildivvy » 14 Дек 2017, 18:15

При нас всичко е на яве! Няма "сива" икономика! Осигуровките и данъците са си по "държавните тарифи"! Заплатата е стартова,всяка година има увеличения,премии на два пъти в годината,"премии" за липса на болнични и др.В крайна сметка,парите на месец ще излезнат повечко (около 1200лв може би),ако се осреднят за цялата година...но старта е такъв!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Пазара на труда

Мнение от Knoxville_ » 14 Дек 2017, 18:16

Аз бгработодател отварям отвреме на време, за да се позабавлявам. :ok:
Иначе ако е реално това, че се хвали, че е коректен, а не осигурява на 100%, .... :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от pampo » 14 Дек 2017, 18:34

Уолтопия е близко до моя бранш и от колеги знам, че си е типично Бай Ганьовска фирма. Просто е попаднала в много добра ниша. Иначе текучеството е огромно през нея...
Иначе ако ръководството на ildivvy умножи стартовата с коефициент >=2 могат да се получат нещата... Или току-що завършил може да започне на толкова, поне така беше преди 10 години...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пазара на труда

Мнение от Bogat-Beden » 14 Дек 2017, 20:39

bum_bum написа:Има ли изобщо читав работодател в тая държава?

Виждал съм, но няма :lol:
За Валтопия и аз много му се радвах на интервютата на този хер Пенчев, докато не попрочетох в бгработодател малко.. Както и за глобата, която имат в UK за неспазване стандартите за безопасност..
По важното е колата да е подсигурена , на топло в офиса Изображение


А най-лошото е, че тоя и фирмата му го дават за едни от най-добрите примери у нас :help:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Пазара на труда

Мнение от Nickelback » 14 Дек 2017, 22:52

То БГ работодател не отразява много точно благосъстоянието и вътрешните отношения, та не се връзвайте много... В голяма степен отрицателните мнения са силно преувеличени, а положителни почти липсват. Казвам го от опит какво съм чел и какво съм преживял по разните ми там фирми наляво-надясно. Ама то си е типично за бугарчето да плювне, а дори и да има положителни неща и бъкел няма да каже :ok: Иначе да, като цяло не сме цъфнали и вързали от гледна точка на отношение на БГ работодателя към БГ "работягата", ама и работягата до някаква степен си го заслужава подобно :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пазара на труда

Мнение от Bogat-Beden » 14 Дек 2017, 23:30

Абе остави ти да не са истински мненията, може 70/80 процента да е "преувеличено" или неточно, но все пак като видиш грамотно и обосновано/ сравнително обективно мнение, написано от явно интелигентен човек, ти светва лампичка ;)
Отделно, ако беше само измислици, много от писалите щяха да изреват, има случаи на осъден за клевета точно за публикация в тази страница ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Пазара на труда

Мнение от stefan8898 » 15 Дек 2017, 17:34

Аз не мога да си обясня, защо битува мнението, че всеки работодател е длъжен едва ли не да дели с работниците печалбата и да не си купува джипки и ламбота, може в началото да не си такъв, но за да успееш на по високо ниво трябва да си егоист и рано или късно почваш да мислиш само за себе си, пък другите да се оправят. Не може всички да са шефчета, един ако кара ламбо 100 трябва да са с рейса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Пазара на труда

Мнение от KUM4o » 15 Дек 2017, 18:32

stefan8898 написа:Аз не мога да си обясня, защо битува мнението, че всеки работодател е длъжен едва ли не да дели с работниците печалбата и да не си купува джипки и ламбота, може в началото да не си такъв, но за да успееш на по високо ниво трябва да си егоист и рано или късно почваш да мислиш само за себе си, пък другите да се оправят. Не може всички да са шефчета, един ако кара ламбо 100 трябва да са с рейса.

Проблема не е в какво карат и колко пари харчат. Проблема е, че те го правят демонстративно, а в същото време ти казват фирмата няма пари да ти даде заслужената заплата, осигуряват те на минималната и гледат да те преебат отвсякъде е тука е проблема.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Пазара на труда

Мнение от bum_bum » 15 Дек 2017, 19:21

Точно така.

Преди години пътуваме с майбаха на началника към един от заводите и той през целия път ми обяснява как не работели и не можели да разберат, че е криза и ако не бачкат яко няма от къде да дойдат парите.

Което си е така ама те работеха за по 300лв по онова време и им ги плащаха по на 3 месеца. А понякога и в натура с продукция. Кой ше ти хване вяра, че е голяма криза и няма пазар за продукцията като се изтъпаниш там с тоя Майбах?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Пазара на труда

Мнение от sub_eleven » 15 Дек 2017, 19:49

Само да няма прекалено главозамайване, да не друсне някоя криза и пак да се върне стандарта на просешка тояга.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пазара на труда

Мнение от TNT » 16 Дек 2017, 15:09

ildivvy написа:току-що завършил с няколко години стаж на подобна длъжност

ildivvy написа:...но старта е такъв!


Т.е. старт за някой без стаж или със стаж :mhihi:

Наистина някои са много нагли и доста показно го правят. При приятел преди години... няма пари за заплати, а шефа току що си купил самолет :shock: :clap:


Много ме е радвало на интервю като започнем с работното време. От понеделник до петък от 9 до 17:30ч, събота от 9ч до 14:30ч. "Ама ако имаш среща извън тези часове, отиваш - тва е ясно" :mhihi: И като се започне от обявата нормално работно време... и се отиват на едни 60 часа седмично. Заплащането разбира се е като за 8 часа. В други пък имаш договор за 20 работни дни, останалото ти се плаща допълнително. Празници х2 и т.н.

В последната компания, в която бях за много кратко (2 дни :mhihi: ), след 1 час ми казаха, че в болничен се работи от вкъщи. Ако съм много разстроен, ще стоя с лаптопа близко до тоалетната :ok: :kuku: :no: По-редовното е "аз болнични не плащам, не съм виновен, че си болен". Или пък региона, в който ще се работи. От Пловдив и региона, стана Пловдив включва и Сливен, Бургас ще видим. :ok:

За служебните коли пък е пълен цирк. Там както има компании, в които можеш спокойно да нямаш лична кола, така има и такива, които сам си поемаш крушки за фарове, течности, автомивки и т.н. От тях гориво и ремонти само :ok: Или разход над каталожния си го поемаш сам.

В БГработодател наистина преобладават кофти мненията при всички компании. Това донякъде произлиза и от факта... че никой доволен не сяда в интернет да пише колко велика е компанията му, докато недоволните веднага ще го направят. Но наистина - едно интелигентно написано мнение с плюсове и минуси, би те накарало да ти "светне лампичката". Като видиш 5 страници с кофти мнения обаче и нито едно хубаво, най-вероятно има сериозни проблеми в компанията.

На толкова глупости съм се наслушал, че вече като срещна нормален работодател и започна да задавам "странни" въпроси и ме гледат опулени :shock: , неразбирайки какво ги питам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Пазара на труда

Мнение от host » 17 Дек 2017, 8:55

За лафа "няма пари", случай от тази седмица.

Карам си из квартал, в който не живея в едни малки улички. Наближаваме някаква къща видимо по-голяма от другите, 2на врата автомат за гаража и т.н. Ама вратата на гаража отворена. Жената вижда вътре служебна баничарка и Audi s8.
Човека с бизнеса и къщата си помещава служителите и стоката в помещение на негова служителка (една баба), защото скоро й беше обяснявал как фирмата щяла да фалира заради наема който плащал и тя жената му предложила почти безвъзмездно да отидат да работят в нейните помещения, че да си запазела работата при тоз' добър човек.
?
Случаеност?

То сигурно новите s8 се падат от зрънчо.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook