Зимни гуми сезон 2023-2024г.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от Don_Diego » 16 Дек 2018, 19:02

В момента снега е ужасен - мокър и лепкав, запълва грайфера и ламелите и си седи там, гумата не може да се самопочисти и е напълно нормално да се представя зле. И аз преди малко спрях на едно минимално изкачване с чисто нови гуми и си останах там, връщах се до равното за да го пробвам наново :mhihi:
Друго специфично нещо е, че топ марките са проектирани да се представят добре навсякъде: сняг, дъжд, киша и тн, докато евтините гуми се представят супер само в сняг и хората се превъзнасят как били по-добре от топ марките :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от shlosera » 16 Дек 2018, 19:15

Don_Diego написа:В момента снега е ужасен - мокър и лепкав, запълва грайфера и ламелите и си седи там, гумата не може да се самопочисти и е напълно нормално да се представя зле. И аз преди малко спрях на едно минимално изкачване с чисто нови гуми и си останах там, връщах се до равното за да го пробвам наново :mhihi:
Друго специфично нещо е, че топ марките са проектирани да се представят добре навсякъде: сняг, дъжд, киша и тн, докато евтините гуми се представят супер само в сняг и хората се превъзнасят как били по-добре от топ марките :kuku:
Точно това щях да напиша на този отвратителен сняг никаква гума не помага. Днес пробвах 3 модела дънлоп нов на 1000км, някакво кумхо на 1 сезон, dayton дот 16 никаква разлика нито тръгват като хората, нито спират.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от speedhokk » 16 Дек 2018, 19:31

Леле, ачката така ме нахрани, скапа ми коледното настроение :lol:
Да не пиша и второ офтопик мнение и аз мога да потвърдя, че днеска беше без значение с какви гуми си. Може би само задвижването беше от значение. Беше пълно с ударени БМВ-та. От Т. Александров до Ботевградско и обратно видях 6-7 ударени коли отбили някъде, всичките до една от нашата марка. Имаше и едно рено закъсало, ама той беше вдигнал капака, така че там дертовете са от друго естество :mhihi:

Колкото до гумите, на моите hankook winter icept rs32 не ме кефи, че са доста шумни. Чак си ме дразни на моменти, ама гледам да го игнорирам. Други оплаквания нямам. Ако сега можех да върна времето, може би щях да се метна на kleber krisalp hp3. Доста познати си ги накупиха покрай резултатите им в adac и нямат оплаквания.
Най-любопитно обаче ми е да изтествам всесезонките, за които питах по-рано в темата. В крайна сметка там взехме goodyear vector 4 season. Дано натрупа сняг по празниците, макар че реалния им тест ще бъде като изкарат лятото как ще са следващата зима. Ще споделям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от Dextuar » 16 Дек 2018, 19:59

shlosera написа:
Don_Diego написа:В момента снега е ужасен - мокър и лепкав, запълва грайфера и ламелите и си седи там, гумата не може да се самопочисти и е напълно нормално да се представя зле. И аз преди малко спрях на едно минимално изкачване с чисто нови гуми и си останах там, връщах се до равното за да го пробвам наново :mhihi:
Друго специфично нещо е, че топ марките са проектирани да се представят добре навсякъде: сняг, дъжд, киша и тн, докато евтините гуми се представят супер само в сняг и хората се превъзнасят как били по-добре от топ марките :kuku:
Точно това щях да напиша на този отвратителен сняг никаква гума не помага. Днес пробвах 3 модела дънлоп нов на 1000км, някакво кумхо на 1 сезон, dayton дот 16 никаква разлика нито тръгват като хората, нито спират.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk
Нали ми се смяхте на Нокиан Д4-ки, дето им е четвърта зима, а още от 2-ра бях качвал снимки как се ронят - еми драпат и си спират, като за 4 годишни гуми даже доста добре. Днес цял ден бях на ход, не съм закъсвал никъде и не съм съгласен, че повечето закъсали били с БМВ-та, даже напротив. Проследих времето още от към 10 часа, като беше сух асфалта, до към 17 часа, когато намали снеговалежа, дори един timelaps от dashcam-а ще направя, наистина бая бързо се случиха нещата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от mopasan » 16 Дек 2018, 20:02

acho.rs написа:
speedhokk написа:Сега ако се поровя малко из темите може да се позабавляваме на коментарите за това конти през 2016г зимата колко яко копало в снега. Какво нещо е самовнушението, че като си дал една торба с пари за тия гуми и са най-великите на земята във всеки аспект. Радвам се, че все пак някои хора са запазили самообладание и споделят реални впечатления.

Подишай малко и иди да се поклониш на сърбина и китаеца. Компания може да ти правят феновете на жигулата, соца телефона с шайба

Много си оригинален. Типичен българин, специалист по всичко. И да не забравя - на всяка манджа мерудия. Само ти разбираш от гуми. Да прочете някой да говори за сръбски и китайски гуми? Аман от идолопоклонници. Не казваме , че гумите са лоши, коментира се поведението на сняг. Пък и не разбрах да си карал с такива гуми, че да коментираш.
Между другото: На SEAT IBIZA карам: зимни Kleber HP3 и летни Nexen SU1; на БМВ-то F31 : зимни Bridgestone LM001* спецификация bmw и летни : Pirelli P7 Cinturato* спецификация bmw
Последна промяна mopasan на 16 Дек 2018, 22:00, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от don_gori » 16 Дек 2018, 20:42

Къде го тоя сняг бре :mhihi: На Пампорово се уби от дъжд 2 дена, тамън бях наточил Дънлопите за тест на сняг, а то се оказа че се държат супер и на дъжд :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от TNT » 16 Дек 2018, 20:59

И аз чакам да обърне, да излизам, ама няма... само дъжд :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 2.12.2009

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от xaxoxaxo » 16 Дек 2018, 21:13

speedhokk написа:Най-любопитно обаче ми е да изтествам всесезонките, за които питах по-рано в темата. В крайна сметка там взехме goodyear vector 4 season. Дано натрупа сняг по празниците, макар че реалния им тест ще бъде като изкарат лятото как ще са следващата зима. Ще споделям.


Аз такива ползвам вече близо 10-тина години. Много добра гума и на дъжд и на сняг. Все пак с едно наум, че е всесезонна. За нашите географски ширини обаче и като се има впредвид, че си ги чистят добре пътищата е перфектаната гума (не говорим за дни като днешния, такива има 4-5 през зимата, в тези дни е най-добре да си стои в гаража колата :)).
Издърбжат около 4 години. На 5-та зима вече почва да се усеща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от skoti79 » 16 Дек 2018, 22:32

mopasan написа:
acho.rs написа:
speedhokk написа:Сега ако се поровя малко из темите може да се позабавляваме на коментарите за това конти през 2016г зимата колко яко копало в снега. Какво нещо е самовнушението, че като си дал една торба с пари за тия гуми и са най-великите на земята във всеки аспект. Радвам се, че все пак някои хора са запазили самообладание и споделят реални впечатления.

Подишай малко и иди да се поклониш на сърбина и китаеца. Компания може да ти правят феновете на жигулата, соца телефона с шайба

Много си оригинален. Типичен българин, специалист по всичко. И да не забравя - на всяка манджа мерудия. Само ти разбираш от гуми.


Ачката разбира от всичко бе, тва гуми, пури, марков алкохол, бързи коли... знае ги нещата
От как му порасна и пацата, забрави времената с англичанките, гумите 2*2 различни и въобще кво значи ДОТ.
Лекенце си беше, Са е капацитет.
Да се върна на темата, Континентал ts 850 P, доволен съм от модела, в нито един момент не съм имал проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от Benord » 16 Дек 2018, 22:48

За Good Year Vector 4 season gen.2 мога да кажа само добри неща. На БМВ-то са 4-та година,на Алфата 2-ра.Пробвани са до границите си на възможното и не са ме изненадвали неприятно.Двете коли се държат много стабилно на пътя при обилен снеговалеж и заледяване под снега.Доволен съм.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от seimo » 16 Дек 2018, 23:00

Goodyear е гумата за мен. Предните ми бяха ултра грип 7 и само добри неща мога да кажа. Сега съм с едни Кумхота с които съжалих още първия път като ги пробвах на сняг. Днес ми се потвърдиха заключенията няма такива буклуци. Ето и точния модел https://diana-ltd.com/tire?7485

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от smamf » 17 Дек 2018, 6:35

mopasan написа:
///eMo написа:205/55/16

И аз карах същия размер на Е90 320д и не съм впечатлен от Ts860 на сняг. На мокро е страхотна, но на сняг...... 2 зими съм ги карал. Matador mp92 е по-добър на сняг. Тях ги карах 3 зими на същата кола, преди Конти. Иначе Матадора в другите дисциплини е дооооста назад сравнение с Контито. Но ние е Пловдив колко ли сняг имаме.... :mhihi:
Карам същите гуми в същия размер, купени чисто нови, втора зима им е. Никакви проблеми. Ама никакви. Снощи им правих ултимът тест по една непочистена рампа със сериозен наклон (до малкото НДК, рампата за подземния гараж), непочистена, неопесъчена, с две издълбани ями почти към края от боксуващи, които не могат да качат. Колата не се замисли даже на изкачването, издрапа си като шампион. Наклона е поне 8-10%.

Бащата кара с 205/55/R16 Kleber Krisalp на втори сезон (пак купени нови) старата ми 46ца. Никакви проблеми няма със сцепление в каквито и да е ситуации, или с неутъпкан сняг, или непочистени улици. Ама 40+ години стаж зад волана си казват думата. Вчера ходил да пързаля, звъня ми да пита как да изключи DSC-то напълно :mhihi:

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от acho.rs » 17 Дек 2018, 8:06

mopasan написа:
acho.rs написа:
speedhokk написа:Сега ако се поровя малко из темите може да се позабавляваме на коментарите за това конти през 2016г зимата колко яко копало в снега. Какво нещо е самовнушението, че като си дал една торба с пари за тия гуми и са най-великите на земята във всеки аспект. Радвам се, че все пак някои хора са запазили самообладание и споделят реални впечатления.

Подишай малко и иди да се поклониш на сърбина и китаеца. Компания може да ти правят феновете на жигулата, соца телефона с шайба

Много си оригинален. Типичен българин, специалист по всичко. И да не забравя - на всяка манджа мерудия. Само ти разбираш от гуми. Да прочете някой да говори за сръбски и китайски гуми? Аман от идолопоклонници. Не казваме , че гумите са лоши, коментира се поведението на сняг. Пък и не разбрах да си карал с такива гуми, че да коментираш.
Между другото: На SEAT IBIZA карам: зимни Kleber HP3 и летни Nexen SU1; на БМВ-то F31 : зимни Bridgestone LM001* спецификация bmw и летни : Pirelli P7 Cinturato* спецификация bmw

Ами карал съм с такива гуми, макар и само 1000км но няма как да кажеш, че са слаби защото са едни от най-добрите на пазара. За 860P вече да не говорим, но да речем че те са доста различни от 860....АИ да се смееш на някой, че е дал пари за такива и си въобразява че са супер, па те боклуци, не знам... И на тестове не може да се вярва, ама 860 се представиха отлично във всеки един възможен. Та те така

Пс:А скотката винаги си джафка едно и също, като улично кученце, но поне му е збавано

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от TheDriver » 17 Дек 2018, 9:33

Назад в темата коментирахме Клебър и Фулда като бюджетни опции.

Аз обух 34ката с FULDA Kristall control HP2(225/55/16) за тая зима и вчера имах шанс да ги тествам в абсолютно всякакви условия след едно трипче Разлог-Габрово-Разлог :mhihi:

Сутринта на много сериозен черен лед(едвам се задържах на крака като слязох да видя какво е положението) абсолютно никакво сцепление. Не съм сигурен дали други гуми ще се справят по-добре, но аз с 60км/ч бях на врати нон-стоп. Интересното е че на спиране беше по-добре в тия условия и тоя тренд се запази и в снега.

На прясно навалял мокър сняг потегляне от наклон(без гумата да пробива до асфалта) - тръгвам, но не отлепя напред стабилно. На 2ра с около 1000 оборота започва да превърта и бавно започва да катери, но не е гладко и безпроблемно(нямам шпер, т.е. на един крак катеря), предполагам, че това че са нови доста помага, следващия сезон в същата ситуация нещата ще са различни.

Като ги взех и на мен ми се видя странно това, че са доста широки двата централни канала.

Вчера обаче в пороен дъжд, много стояща вода, локви през шосето и т.н. нещата бяха на ниво. Никакви забележки.

В мокър сняг с парчета лед и парчета асфалт по Шипка държаха добре странично, но при ускорението след обратните завои по права линия изпускаха(аз имам вина защото умишлено ги натисках, но аз и в завоя ги натисках).

В пухкав и студен сняг на Юндола - общо взето най-добрия сняг за зимна гума след този сутрин при минус 15. Качих се без проблем като отново ме държаха добре настрани и не много добре при ускорение по права линия. Както и при поледицата обаче спирането беше доста по-добре. Даже се изненадах докато спусках, че мога да използвам спирачката толкова агресивно.

Като цяло мисля, че е жертвано представянето в сняг за сметка на това в киша и вода. Което погледнато генерално за нашите условия е добре, но конкретно за нас не е идеално тъй като най-големият проблем е потеглянето без засилка на наклон.

П.С. Пълненето на ламелите и грайфера със сняг е това което производителите целят. Друга е причината мокрият сняг да няма добро сцепление.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Зимни гуми сезон 2018-2019

Мнение от BaDxBoY » 18 Дек 2018, 0:43

TheDriver написа:Назад в темата коментирахме Клебър и Фулда като бюджетни опции.

Аз обух 34ката с FULDA Kristall control HP2(225/55/16) за тая зима и вчера имах шанс да ги тествам в абсолютно всякакви условия след едно трипче Разлог-Габрово-Разлог :mhihi:

Сутринта на много сериозен черен лед(едвам се задържах на крака като слязох да видя какво е положението) абсолютно никакво сцепление. Не съм сигурен дали други гуми ще се справят по-добре, но аз с 60км/ч бях на врати нон-стоп. Интересното е че на спиране беше по-добре в тия условия и тоя тренд се запази и в снега.

На прясно навалял мокър сняг потегляне от наклон(без гумата да пробива до асфалта) - тръгвам, но не отлепя напред стабилно. На 2ра с около 1000 оборота започва да превърта и бавно започва да катери, но не е гладко и безпроблемно(нямам шпер, т.е. на един крак катеря), предполагам, че това че са нови доста помага, следващия сезон в същата ситуация нещата ще са различни.

Като ги взех и на мен ми се видя странно това, че са доста широки двата централни канала.

Вчера обаче в пороен дъжд, много стояща вода, локви през шосето и т.н. нещата бяха на ниво. Никакви забележки.

В мокър сняг с парчета лед и парчета асфалт по Шипка държаха добре странично, но при ускорението след обратните завои по права линия изпускаха(аз имам вина защото умишлено ги натисках, но аз и в завоя ги натисках).

В пухкав и студен сняг на Юндола - общо взето най-добрия сняг за зимна гума след този сутрин при минус 15. Качих се без проблем като отново ме държаха добре настрани и не много добре при ускорение по права линия. Както и при поледицата обаче спирането беше доста по-добре. Даже се изненадах докато спусках, че мога да използвам спирачката толкова агресивно.

Като цяло мисля, че е жертвано представянето в сняг за сметка на това в киша и вода. Което погледнато генерално за нашите условия е добре, но конкретно за нас не е идеално тъй като най-големият проблем е потеглянето без засилка на наклон.

П.С. Пълненето на ламелите и грайфера със сняг е това което производителите целят. Друга е причината мокрият сняг да няма добро сцепление.

Точно за тези Фулди писах, сложих ги на е90-тката и съм доста разочарован от потеглянето.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook