Биткойн проучване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

анкета

1. мноо ясно, че притежавам биткойн в момента
10
10%
2. планирам да купя/добивам биткойн в близкия месец
8
8%
3. все още се колебая се дали да купя/добивам биткойн
25
25%
4. ти луд ли си... не мисля да участвам в такива схеми
56
57%
 
Общо гласове : 99
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Биткойн проучване

Мнение от TNT » 17 Ное 2017, 15:57

bum_bum написа:
Много хора си мислят, че знаят как да си съхранят парите, докато не се случи нещо подобно.

В банката по-сигурно ли е ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 17 Ное 2017, 15:58

madafaka_donkele написа:Мда, те щото банките нито фалират, нито замразяват парите ти за неопределено време(питай ги гърците колко им беше хубаво да им пуска само по 30 евро на ден банкомата).


Гърците няма какво да ги питам, щото някои неща ги знам от първа ръка.

Дадох примера, понеже биткойна се сочи като едва ли не най-сигурния начин за запазване на спестяванията, което явно не е вярно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Биткойн проучване

Мнение от TNT » 17 Ное 2017, 16:01

bum_bum написа:понеже биткойна се сочи като едва ли не най-сигурния начин за запазване на спестяванията, което явно не е вярно.

Чак пък толкова :mhihi: Просто е друг вид разплащателно средство с колкото плюсове, толкова и минуси.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 17 Ное 2017, 16:08

С това съм съгласен. Аз парите си ги изкарвам трудно, една част ги изгубих изключително лесно. От тук натам няма сила, която да ме накара да инвестирам в крипто-мрипто или да държа пари на влог над стойността гарантирана от фонда.

Както и няма сила, която да ме спре да си изтегля всичките пари от банка за която само се появи намек, че има нещо нередно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Биткойн проучване

Мнение от vlad0 » 17 Ное 2017, 16:29

SpUd3r написа:1. Това за форковете е страшна глупост :mhihi: А цената се определя от търсене и предлагане.
Търсене е имало и винаги ще има, заради доверието на хората в Биткойн и свободата, която ти дава.
Друга част са спекулации, които ги има навсякъде.

2. Идеята на Биткойн е да нямаш посредник, особено централизиран, това че някоя банка слага блокчейн, не променя нищо :D


1. Аз ли казах някоя глупост за форковете или не разбрах?
Търсене има заради спекулация, аз не познавам нито един който да си е купил биткойн за да си купи хляб от магазина, кола втора употреба и т.нат. Има някои места по света които го приемат за плащания, но това НЕ влияе на цената Прав ли съм ако твърдя, че в момента се определя по следния начин, някой купува, държи докато цената се вдигне и решава да продаде на други, които от този момент решават да чакат цената да се качи още, които в последствие продават на други? Или има други фактори които пряко рефлектират върху цената?

2. Запознат съм с идеята, но пак питам какъв проблем от ежедневието ми решава? Аз не познавам нито един човек(което непремено не значи, че е така), който да не си е купил ВТС през брокер. Тоест имаме посредник за тези транзакции, но те се валидират от общността.

п.С. Да кажем, че нещата които ми пишеш и обясняваш са 1-2-3 на наръчник за ВТС, аз по-скоро искам да поговорим на левел 100.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Биткойн проучване

Мнение от b00st » 17 Ное 2017, 16:40

TNT написа:
bum_bum написа:
Много хора си мислят, че знаят как да си съхранят парите, докато не се случи нещо подобно.

В банката по-сигурно ли е ?

Ми 196 000 са ти гарантирани, банката фалира или не, тия пари са твои. Утре, както се появи тоя БИТКОЙН, ако така си и замине, гаранцията на парите - студена водичка.


Изображение

Силата на спекулацията, нагледно. Щом да продадеш и купиш едни 4000 биткойна променят така цената, не искам да си представям в тая система, ако няколко човека решат да продадат по 4000 биткойна, какво ще се случи?

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Биткойн проучване

Мнение от SpUd3r » 17 Ное 2017, 17:07

bum_bum написа:Дадох примера, понеже биткойна се сочи като едва ли не най-сигурния начин за запазване на спестяванията, което явно не е вярно.

Това, че са хакнали някаква борса, не прави биткойна несигурен. :D

Написах го и в предишното ми мнение, но ето и други примери :D

Ако разбият сейф на банка и ти откраднат 500 грама злато от там, златото ли е несигурно или банката?
Или ако изкарат 100 сака с пари, долара ли е виновен?

Същото е и при биткойните, докато монетите са под твой частен ключ и ти го пазиш, всичко е наред.
В момента, в които ги преместиш в борса, те вече са под техен ключ и зависиш изцяло от тях.

vlad0 написа:....


Форковете не са ъпгрейди, а са си направо скам... всякаквите там кеш, плюс, платинум, голд, силвър и не знам си какво :mhihi: Даже в БТК Голд имаше БГ програмист, който го хванаха да прави шашми с пула, та пак излизаме с лошо име пред света :mhihi:

За цената приеми го така, колкото по-зле е икономиката по света, толкова повече ще поскъпва Биткойна.
Цената на бтк не е регулирана, затова и тя е различна в различните борси, но и тази година се забеляза една тенденция. Цената винаги беше най-висока в държавите, където имат икономически проблеми... през тази година водещите държави бяха Венецуела, Зимбабве, Индия и още няколко.
На тези места хората не търсят спекулация, а спасение за спестяванията си.

Иначе Биткойн е много удобен за международни преводи. Искам да си платя нещо в петък през нощта и става по-бързо и евтино, но реално ще предпочиташ да си запазиш монетите. Като видя нещата, които съм плащал с бтк миналата година и ми се реве, защото сега струват 10 пъти по-скъпо :mhihi:

А за спекулацията, имаме си една приказка, че всичко се прави само и единствено за повече бтк.
Продаваш на високо, само за да купиш повече бтк на по-евтиното. Същото и с алтовете, не ме вълнува кое колко долара е, интересува ме колко бтк е и печалбата я изчислявам само в бтк :D
Tux0 Ca !
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Биткойн проучване

Мнение от acer » 17 Ное 2017, 20:44

Ще е хубаво биткойна и още няколко валути да се запазят и да вършат работа... щот банките са уливат.

В момента в 1 българска банка поддържката на фирмена сметка е 25 лв месечно, ако ще и 1 транзакция да осъществиш. От 2018 теглене от банкомат го пускат на 1лв... Извън БГ цените ще са двойни и тройни, та банките сами създават вакум за подобни технлогии ;)

Да не говорим за кредити, получаваш кредит в биткойн от някоя мининг ферма с лихва 2% примерно и локалната банка го духа :mhihi: Кредити с дигиталта валута биха променили доста финансовият сектор, за добро или лошо :mrgreen:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 17 Ное 2017, 21:54

А колко струва да си осребриш изкопаното така, че да вземеш физически в ръцете си парата?

Дай ми една такава ферма, която ще ми отпусне заем и взимам веднага. :mhihi: Хептен на фантазия го обърнахме май.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Биткойн проучване

Мнение от acer » 17 Ное 2017, 22:42

Mне, бях го видял с няква друга валута, в момента е прекалено рано.. но ако биткойна е тук след 5-10г и се ползва навсякъде, ще има и кредити. Как ще ги осребриш? Ами в момента мога така.. след 5г може би ще можем и в магазина.

Интересното ще стане, ако Амазон въведат биткойна.. е тогава цената ще му иде в небесата :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Биткойн проучване

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Ное 2017, 22:49

Може да си ги преведеш по-сметка и да си ги дръпнеш от банкомат, в Мелнишка скара може да се плащат сметки с биткойн :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 17 Ное 2017, 23:02

Аз питам колко струва за да си осребриш 1 биткийн така, че да получиш за него кеш в ръка?

За да си изтегля себестойността на един биткойн от сметката в банката в момента ми струва 0лв, а месечната ми такса е 5лв.

Колко струва да си преведеш 1 биткойн в българска банка?
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Биткойн проучване

Мнение от N.Mihaylovski » 17 Ное 2017, 23:19

Струва неколко евро, това е международна транзакция на ЕВРО, ти си прехвърляш Евро или долари не биткойн, продаваш койна преди това за евро и действаш, пак банките ни дерат :)
аз за миналата година съм дал за такси и преводи на банката 2540 лв. ми не ме кефи деба
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Биткойн проучване

Мнение от Mollov » 18 Ное 2017, 0:36

bum_bum написа:Аз питам колко струва за да си осребриш 1 биткийн така, че да получиш за него кеш в ръка?




Ако използваш една от най-големите европейски борси, продажбата на 1 BTC в момента ще ти даде ~6600 евро... изпращането им примерно към сметка в Пощенска Банка ще ти донесе такса от 10 евро. Останалото отиваш и теглиш кеш от сметката си в банков клон, или се въртиш като изоглавен 2 седмици на банкомат.

ПИБ нямат такса при превод до 500 евро, UNCR са с такса от 7 евро при суми мисля до 10 000лв (може и да е 10000 евро).

Тук, обаче, говорим за еднократен превод... АКО изпратиш парите на нужните малки траншове.... и вземем ПИБ за пример.... изпращането на 6600 евро до сметката ти в ПИБ ще струва точно почти 1.2 евро... за 14-те превода по "почти" 500 евро към ПИБ.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Биткойн проучване

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2017, 9:28

От темите останах с впечатление, че е много сложно и скъпо самото разкешване на наличноста в биткойни. :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook