Електронен фиш - въпроси?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Електронен фиш - въпроси?

Мнение от klintan66 » 13 Ное 2017, 15:24

Здравейте, колеги!

С моя кола е направено нарушение - превишена скорост с 33 км при разрешени 50км на бул "Яворов" в посока от телевизионната кула към Румънското посолство.
Карал я е мой близък роднина.
Глобата е 400 лв и е на мое име.
Множко ми се виждат но здраве да е.

Въпросите ми са-
Ако се плати от мое име какви са последствията за мен в бъдеще?
От повече от 10 години нямам нарушение освен една за паркиране на зелена площ.
Т.е. при следващо нарушение за превишена скорост увеличава ли се санкцията
или е по-добре роднината ми да си поеме вината и как да стане това?
И отнемат ли се точки в случая?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2017, 15:40

От 31 до 40 км/ч - глоба 400 лв и 6 точки.
Когато нарушението по ал. 1, т. 1 – 5, ал. 2 и ал. 3, т. 1 – 5 от чл. 182 от Закона за движението по пътищата е повторно, наказанието е предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер, а за повторно нарушение по ал. 1, т. 6 и ал. 3, т. 6 – предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за срок три месеца. Когато нарушението по ал. 1, т. 4 – 6, ал. 2, т. 4 – 6 и ал. 3, т. 4 – 6 от чл. 182 от Закона за движението по пътищата е системно, водачът се наказва с предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 6 месеца.
"Системно" е нарушението, извършено три или повече пъти в едногодишен срок от влизането в сила на първото наказателно постановление или на първия електронен фиш, с който на нарушителя се налага наказание за същото по вид нарушение.

От тук:
https://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82

На фиша трябва да има декларация, която да попълниш и предадеш на КАТ при положение, че друг е управлявал.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от klintan66 » 13 Ное 2017, 15:59

На гърба на фиша има и снимка сам самичък :mhihi: няма мърдане.

Декларация за попълване нямам с писмото.

На кое гише се ходи и може ли нарушителя да отиде сам да попълни, подаде декларация и да поеме отговорност или и аз трябва да ходя?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от Wierdo » 13 Ное 2017, 16:13

Точки не се взимат, има само парична глоба. Може да се плати и в каса на EasyPay - генерира се код, с който се извършва плащането, а сайта за генерирането на кода е написан на самото писмо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2017, 16:15

Съвсем са таковали таковата на фишовете. Преди няколко седмици колега получи фиш и декларацията си беше на гърба. Не знам на кое гише, но ти като собственик на колата мисля че трябва да идеш да го предадеш, той не е нужно да присъства. Поне в моя случай бях с колата на баща ми и той попълни данните ми и след това получих честитката.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2017, 16:19

Wierdo написа:Точки не се взимат, има само парична глоба. Може да се плати и в каса на EasyPay - генерира се код, с който се извършва плащането, а сайта за генерирането на кода е написан на самото писмо.

Моя линк е от сайта на МВР и са почнали да взимат точки от 21/01 тази година.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от Wierdo » 13 Ное 2017, 16:29

Не виждам никъде да пише нещо за точки при нарушаване на скоростта.

https://lex.bg/bg/laws/ldoc/2134649345 - Тука в закона си пише ясно в чл.182 - само пари, без точки.



https://www.shofior.com/wordpress/%D0%B ... 81%D1%82/3

Тука са го изкарали на звездичка :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от speeder88 » 13 Ное 2017, 20:38

Да, извинявам се! Първото ми изречение го взех от някакъв друг сайта не обърнах внимание след това.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 10.12.2018
Пол: Мъж

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от Fisherr » 10 Дек 2018, 17:01

За съжаление, ако електронният фиш остане на твое име, и го платиш, в системата на МВР излиза, че си бил наказван, и няма да може да си извадиш така наречения "Златен талон", ако въобще има смисъл да се вади де.
Иначе за тези, които мислят да обжалват - мои приятел ми сподели една много добра статия с цялата процедура и за какви нарушения може да се хванем да обжалваме електронен фиш . Споделям линк.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от dimodi » 14 Яну 2019, 21:57

Ще използвам темата да си задам въпроса понеже и аз имам сходен проблем. Онзи ден при рутинна проверка от КАТ установиха, че имам невръчен електронен фиш от октомври на старата ми кола, която все още се води на мое име и от 4 години я кара баща ми. Не съм получавал нищо по пощата и съответно ми го връчиха на място. Снимали са го със 71 км/ч при ограничение 50. Доколкото прочетох при издаден електронен фиш не се отнемат точки (въпреки че принципно се отнемат за такова нарушение). Сега идва момента, в който се чудя дали директно да я платя или да дам данните на баща ми. Ако декларирам, че той е карал на него след това пак електронен фиш ли му пращат (т.е. пак няма да му отнемат точки) или го привикват в КАТ и пишат там? Той пак ще може ли да си ползва правото на 30% отстъпка за плащане в рамките на 14 дни след като си го получи? За толкова години откакто имам книжка имам единствено един фиш за неправилно паркиране за 20 лева и не виждам смисъл да си петня досието при положение, че не съм виновен :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от hell's angel » 14 Яну 2019, 22:08

По Яворов от кога е с 50 :kuku: На оная камера на телевизионната, знака не беше ли 60 доскоро? Тия взеха да се насират с тия хранилки ...
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от klintan66 » 14 Яну 2019, 23:39

Камерите на Ихтиман работят ли, че май ме снимаха днес с около 170-180?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от preki » 15 Яну 2019, 11:09

hell's angel написа:По Яворов от кога е с 50 :kuku: На оная камера на телевизионната, знака не беше ли 60 доскоро? Тия взеха да се насират с тия хранилки ...

На Яворов винаги си е било 50 км/ч. Някой път след като подминеш камерата и си се засилил, веднага след Цариградско шосе моста стоят и пак с камера снимат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от Wierdo » 15 Яну 2019, 14:13

dimodi написа:Ще използвам темата да си задам въпроса понеже и аз имам сходен проблем. Онзи ден при рутинна проверка от КАТ установиха, че имам невръчен електронен фиш от октомври на старата ми кола, която все още се води на мое име и от 4 години я кара баща ми. Не съм получавал нищо по пощата и съответно ми го връчиха на място. Снимали са го със 71 км/ч при ограничение 50. Доколкото прочетох при издаден електронен фиш не се отнемат точки (въпреки че принципно се отнемат за такова нарушение). Сега идва момента, в който се чудя дали директно да я платя или да дам данните на баща ми. Ако декларирам, че той е карал на него след това пак електронен фиш ли му пращат (т.е. пак няма да му отнемат точки) или го привикват в КАТ и пишат там? Той пак ще може ли да си ползва правото на 30% отстъпка за плащане в рамките на 14 дни след като си го получи? За толкова години откакто имам книжка имам единствено един фиш за неправилно паркиране за 20 лева и не виждам смисъл да си петня досието при положение, че не съм виновен :)


Наказанието е само парична глоба от тия камери, точки не се взимат никакви. Не бих се занимавал да се разправям кой карал, кой не. Направо плати глобата (ако можеш в срока с отстъпката още по-добре) и после задължително си пази платежните, че не се знае знае ли се :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Електронен фиш - въпроси?

Мнение от Сондьора » 17 Яну 2019, 23:35

Я гледай сега нови правила ги мислят...извън градско 80 (комунизъма :bowdown: ), населени места 30....ще умрем :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook