Хубав USB волан за компютър?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Хубав USB волан за компютър?

Мнение от mit-kong » 13 Ное 2017, 10:48

Гледам че са излезнали много хубави игри с коли и нещо се запалих да си купя волан да си джиткам. Правих кратко проучване но всички на които се спирам не стават за компютър. Можете ли да ми препоръчате нещо качествено до 150 лв може и втора ръка. По принцип Предпочитам да има съединител и скоростен лост но май няма да се впише в бюджета?

ПС. Ако някой продава нещо добро да казва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Ное 2017, 11:37

Квото и да вземеш до 150лв. е все тая. Хубавите волани с педали и скоростен лост започват от 2-3 пъти по 150лв. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от mit-kong » 13 Ное 2017, 13:40

Да, разбрах. Значи търся вариант без скорости.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Ное 2017, 13:55

До 150лв. ново това май е единственото по-свястно. Има го и в БГ, но е 50лв. по-скъп.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от mit-kong » 13 Ное 2017, 15:08

Съгласен съм и моето проучване ме отведе до него.

Какво ще кажеш за втора ръка Logitech Driving Force GT?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Ное 2017, 15:21

Втора ръка волан, само ако е в гаранция или току-що излязъл извън гаранция. Иначе не се знае на какво ще попаднеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от M17cH » 13 Ное 2017, 15:51

По-скоро събери за нещо по-качествено със задвиждване с ремък, ако си до толкова зарибен... Иначе за 150лв никакъв реализъм не можеш да очакваш и само ще се дразниш.
Преди имах Logitec DFGT и ме отказа тотално да се занимавам с волани. Добре, че пак ме ухапа мухата, та инвестирах повече... сега карам с Thrustmaster TX Racing Wheel Leather Edition, добре е, но дори и за тия пари има какво да се желае. Основно педала на спирачката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от mit-kong » 13 Ное 2017, 17:11

Въпроса не е, че нямам повече пари и просто трябва да изчакам, а че не ми се дават толкова пари за играчка, с която да си играя за половин един час след работа. Та търся някакъв вариант да си начеша мерака.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от madafaka_donkele » 13 Ное 2017, 17:15

Поръчваш най-скъпия комплект онлайн от някой голям магазин, цъкаш 2 седмици, връщаш го и ти връщат парите :mhihi: Ако много ти допадне същата схема с друг магазин и така докато ти мине мерака :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Хубав USB волан за компютър?

Мнение от NGneer4eto » 18 Ное 2017, 14:05

mit-kong написа:Гледам че са излезнали много хубави игри с коли и нещо се запалих да си купя волан да си джиткам. Правих кратко проучване но всички на които се спирам не стават за компютър. Можете ли да ми препоръчате нещо качествено до 150 лв може и втора ръка. По принцип Предпочитам да има съединител и скоростен лост но май няма да се впише в бюджета?

ПС. Ако някой продава нещо добро да казва.


Преди да си вземеш каквото е било, първо добре проучи във форумите как се държат и дали драйверите са добри. Преди 10-на години си взех моя Momo racing и бях много доволен, но забелязах някакъв странен проблем с газта. Като направих теста гледам газта повече от 90% не ми дава. Оказа се някакъв бъг в драйверите. И след като минах на Виндовс 7 бяха оправили драйверите, но после се появи друг проблем - ако завъртя рязко на едната посока и после бързо върна ми се губи центъра и трябва да карам с изкривен волан. И разни ей такива щурутии има, които развалят удоволствието, а помня, че дадох някъде към 150 лв, които на времето си бяха цифра.
Като цяло след като почнеш да играеш NFS сериите и Colin McRae и WRC с волан, определено се прехвърляш в друго измерение на игра в сравнение с клавиатурата. Няколко часа да свикнеш и после не можеш да се откъснеш от компа. :mhihi: Естествено омръзва след няколко седмици, но се добиват и някои полезни рефлекси, помагащи в ежедневното шофиране и не дай си боже ситуация със загуба на контрол. Имах една такава ситуация с предишната ми бричка - тръгна задницата на един завой и някак си рефлективно я изправих и си върнах контрола над колата, благодарение на известно време изкарано в игрите.
Има и разни симулатори, които представляват цял стол, който се накланя и т.н., но са цифра и ти трябва бая място:
https://www.youtube.com/watch?v=mrSEhzwGohU
Най-важно е предварителното проучване, че има прецакани модели. А и важно: Търси нови модели, защото понякога не вадят нови драйвери за старите модели и след някой ъпгрейд на системата може да си останеш със студената вода.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook