Гуми, съхранение.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от drago_pavlov » 13 Ное 2017, 16:59

Аз пък като я гледам тая картинка и се чудя къде е логиката гуми без джанти да стоят прави, а тези с джанти да не могат :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от Knoxville_ » 13 Ное 2017, 17:01

Натежава на тази част, която е отдолу, ако не се завъртат редовно.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от K_Ilkov » 13 Ное 2017, 17:13

Тва е друга тема :mhihi: , която до някъде компроментира картинката, но не променя въпроса със стойката :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от host » 13 Ное 2017, 17:38

тежестта на джантата като е на малко петно (прави гуми с джанти) ще смакча теловете ако е изпуснала гумата?
а като са леганли с джанти, дори да изтърве гумата няма да я смачка толкова защото е по-голяма контактната площ ?! и колкото и да изтърве поне 1 атмосфера някъде стои и няма как да се сплеска толкова най-долно седящата гума с джанта ?

аз поне така си мисля, че е ... дори с изтървала яко гума не е имало после проблем с биене и т.н. или друго а е седяла бая (зимна беше изтървалата гума)

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от K_Ilkov » 13 Ное 2017, 17:58

host написа:а като са леганли с джанти, дори да изтърве гумата ...

Това е добър довод :yes: Извинявам се официално!
Има смисъл от стойката :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 4.03.2015
Кара: BMW E91

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от opsi4 » 13 Ное 2017, 19:44

laviatan написа:Тази стойка не струва много пари , но е много удобна . Върши работа за гуми с джанти обаче . Не заема и място .
При мен върши работа защото трите коли са с летни и зимни комплекти джанти с гуми . Заемат грубо 3 квадрата като място трите .

+1 за стойката и от мен, взех такава за бащата и определено се освободи място, а и тежестта пада на самата джанта, без опасност от изкривяване на гумите. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от Denmark » 13 Ное 2017, 23:12

Аз си взех стойка с колелца и сега даже и не мъкна/търкалям гумите като сменям летни и зимни :D

Стойката седи покрита в ъгъла на гаража, а гумите ги помпам само като ги слагам на колата, тоест не ги помпам допълнително преди да ги оставя.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от Hristo » 14 Ное 2017, 16:54

Aз от 15г. държа комплект летни или зимни прави една до други, без да ги завъртам целия сезон и без да ги помпя до някакви големи атмосфери.
На колкото са били ги вадя с 0,2-0,3 надолу и няма никакви грижи.
Сега се пръкна още един комплект за съхранение и нямам много място, та седят в ъгъла на гаража легнали една в/у друга, но нещо не ми харесва. Като ги гледам колко са тежки ще взема да ги връткам на 2-3седмици или да им измисля стойка или някакви дистанционери :kuku:

Denmark може ли инфо за стойката, от къде може да се закупи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от host » 14 Ное 2017, 17:41

Кауфланд и Лидл много често ги пускат ;) просто преглеждай от време на време и ще си напазариш .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от k.milanov » 14 Ное 2017, 20:10

Аз съм с ето такава от лидъл или кауфланд. Има много дупки за регулиране по височина и гумите не се допират никъде.

Моята е на 4 години, бащата има такава за неговия комплект от няколко години преди мен и не е мръднала.

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от Hristo » 14 Ное 2017, 20:55

по дизайна на тази може да се парне и от винкел или друг профил, даже ще я усиля повече :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от speeder88 » 14 Ное 2017, 21:45

Hristo написа:по дизайна на тази може да се парне и от винкел или друг профил, даже ще я усиля повече :yes:

:mhihi:
У Перник почват производство!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от Denmark » 14 Ное 2017, 23:03

Hristo написа:Aз от 15г. държа комплект летни или зимни прави една до други, без да ги завъртам целия сезон и без да ги помпя до някакви големи атмосфери.
На колкото са били ги вадя с 0,2-0,3 надолу и няма никакви грижи.
Сега се пръкна още един комплект за съхранение и нямам много място, та седят в ъгъла на гаража легнали една в/у друга, но нещо не ми харесва. Като ги гледам колко са тежки ще взема да ги връткам на 2-3седмици или да им измисля стойка или някакви дистанционери :kuku:

Denmark може ли инфо за стойката, от къде може да се закупи?


Не знам в БГ от къде може да се купи, но иначе моята е подобна на тази, но май е малко по-голяма, защото летните ми гуми са на 255 и се събират: https://www.thansen.dk/bil/udstyr/parke ... 121300124/

Made in china е вероятно, но като се наредят гумите седи стабилно и няма проблеми дори и като се тегли/бута. Заема малко повече място отколкото ако са само гумите една върху друга, но това е заради дръжката за бутане/дърпане.

speeder88 написа:
Hristo написа:по дизайна на тази може да се парне и от винкел или друг профил, даже ще я усиля повече :yes:

:mhihi:
У Перник почват производство!


хмм, без майтап, но ако някой е навит да ми направи такава, но по възможност с колелца и на нормална цена, ще съм първия клиент :)

аз в лидъл не ходя често, но когато съм ходил не съм виждал да продават такива работи :shock:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от BMW_POWER » 15 Ное 2017, 2:11

Ето ги мойте (на жената де :roll: ). В мазето на сухо, топло и тъмно

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 8.09.2007
Пол: Мъж
Кара: Bmw 525d 2003
Мечтае да кара: Bmw 760li F01

Re: Гуми, съхранение.

Мнение от flex333 » 19 Апр 2018, 13:58

laviatan написа:Тази стойка не струва много пари , но е много удобна . Върши работа за гуми с джанти обаче . Не заема и място .
При мен върши работа защото трите коли са с летни и зимни комплекти джанти с гуми . Заемат грубо 3 квадрата като място трите .


Някой да е купувал такава стойка, изглежда много нестабилна.Имам чувството, че ако се сложат по широки гуми може да не станат или цялата стойка да се разглоби от тежеста ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook