Шофиране по тъмно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 11 Ное 2017, 20:49

Здравейте колеги,

напоследък забелязвам рязък скок на дебилите, каращи я с нерегулирани фарове, я с ксенонови крушки на рефлекторен фар, я някой друг циклоп, който за да компенсира изгоряла крушка на късите, кара с постоянно включени дълги :ranting: Други любимци са ми тези, които карат без видима метеорологична причина на светлини за мъгла и последният нашумял хит - на последните да се слагат ЛЕД или ксенонови крушки :kuku: . Може и в мен да е проблемът заради по-светлия цвят на очите или пък в сравнително ниската позиция на седене в 3-ка, но подобни индивиди доста често ме дразнят и по-лошото - сериозно заслепяват. Опитвам се да им светкам белким се сетят, че нещо не са нацъкали правилната комбинация бутони, но доста често или грам не реагират, или ми вдигат ръка, мислейки че ги предупреждавам за засада от полицията, докато аз чисто и просто споменавам цялата им рода :ranting: Та въпросът ми е, как се справяте с подобни индивиди? Когато са зад мен, не ми пречат, заради ауто диминга на всичките огледала, но отпред грам не се търпи особено когато вече деня силно намаля и предимно карам сутрин рано и по-късно вечер по неосветени пътища.

Ползвате ли някакви специални очила за нощно шофиране и дразните ли се на подобни личности на пътя, като от време на време се опитвате да ги "лекувате"?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Gqbriel » 11 Ное 2017, 20:52

dextuar написа:Здравейте колеги,

напоследък забелязвам рязък скок на дебилите, каращи я с нерегулирани фарове, я с ксенонови крушки на рефлекторен фар, я някой друг циклоп, който за да компенсира изгоряла крушка на късите, кара с постоянно включени дълги :ranting: Други любимци са ми тези, които карат без видима метеорологична причина на светлини за мъгла и последният нашумял хит - на последните да се слагат ЛЕД или ксенонови крушки :kuku: . Може и в мен да е проблемът заради по-светлия цвят на очите или пък в сравнително ниската позиция на седене в 3-ка, но подобни индивиди доста често ме дразнят и по-лошото - сериозно заслепяват. Опитвам им да им светкам белким се сетят, че нещо не са нацъкали правилната комбинация бутони, но доста често или грам не реагират, или ми вдигат ръка, мислейки че ги предупреждавам за засада от полицията, докато аз чисто и просто споменавам цялата им рода :ranting: Та въпросът ми е, как се справяте с подобни индивиди? Когато са зад мен, не ми пречат, заради ауто диминга на всичките огледала, но отпред грам не се търпи особено когато вече деня силно намаля и предимно карам сутрин рано и по-късно вечер по неосветени пътища.

Ползвате ли някакви специални очила за нощно шофиране и дразните ли се на подобни личности на пътя, като от време на време се опитвате да ги "лекувате"?

Не можеш да превъзпиташ всички на пътя...подобна тема имаше вече.Само разтягане на лукуми ще има в темата - колкото и да си говорим,ще е все тая.Мен тея с фаровете не ме притесняват,на някои не им пука на други им е кеф да са против всички..повече ме притесняват ,тези без книжка,каращи пили с наркотици и т.н
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Nukem » 11 Ное 2017, 20:53

и аз им се нервя на тези хубавци, то не са ксенон на рефлектори, халогени и нерегулирани фарове. Даже скоро нареждах едни полицай и те ми викат "нямаме капацитет, малко сме", уж на прегледи нямаше да се минава така, като всяко нещо в Бг. ала бала.
Аз карам със вдигната щора и аутодим на огледалото, сини стъкла на страничките и 50% затъмнено челно стъкло.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 11 Ное 2017, 21:06

Според мен хората със СУВ-ове нямат проблем, но леките коли с тези дълги направо е ужас, особено на мерцедесите 124-ка са направо като някой морски фар :shock: И все пак няма ли някой с такива очила да препоръча марка, готов съм за проби.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от ///eMo » 11 Ное 2017, 21:08

Днес си мислех и аз върху този казус. От 10 ППСта (от син Икарус до ново пежо :mhihi: ) на кръстовището до нас, 9 бяха с включени поне къси и фарове за мъгла. Часът беше около 19:00, хубаво осветен участък, мъгла нулева. Опитах се да измисля адекватна причина, но не успях. Има и досетливи, които при присветване ги изключват, но са изключителна рядкост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: паралел 42 на голямата вода
Пол: Мъж
Кара: предимно служебни кошници
Мечтае да кара: без да се ядосва
Детайли за колата: M47N

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от MORSKIa » 11 Ное 2017, 21:17

При липса на държава и власт и уважение към околните допълнено с почти пълно олигофренясване на населението....това е резултата за съжаление... :censored:
Преди време и аз се опитах да предизвикам такава дискусия, но както каза Gqbriel - ше има само чесане на пръсти без ефект....
Иначе съм напълно съгласен с автора
Не понасям тарикатите на пътя във всичките им проявления пък били те и с нашта марка

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от randity » 11 Ное 2017, 21:49

Преди малко един с една Калибра уби всякаква надежда в мен. Отпред всичко му беше изгоряло, освен лявото габаритче :lol:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от FuRoRR » 11 Ное 2017, 21:52

Дадоха ми едни очилца DUCO с поляризация няква преди няколко месеца да ги пробвам , вършеха хубава работа на празен път. От нерегулирани фарове обаче няма спасение.

На мене обаче друго ми е интересно. Що когато има проблем намесваме държавата , управлението , майката на съперника,хемороидите?
Паркираме колата на 20 метра от някоя стена , на самата стена тургаме точка на височина 1.50 и 2 метра в ляво от нея правим още една.
Пращаме дългия ляв да свети там и в гнездото слагаме 75W ксенон, с най красивата и интензивна синя светлина който намерим.
Не стига че инвалида ще си получи и документите от ТЕЛК , ами и последния цвят който ще види на тоя свят ще го държи буден 3-4 дена за да се разкая.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от barty » 11 Ное 2017, 22:28

Преди една година ми регулираха фаровете в Хеед 91, цената беше 20 макс, родих се!
Няма контрол по пътищата и при ГТП, това е проблема.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от (bubsa) » 11 Ное 2017, 22:40

Ама защо все трябва да има контрол?!?Ние какво сме?Овце ли,та трябва все със сопата?
Ако се засилят да ни контролират пак сме недоволни,че ни репресират и те така :dunno: Оправия няма с тоя лош мат'рял...

Аз доскоро ги лекувах с 8 халогена :shock: Направо се размеква асфалта като светнат :mhihi:
Най-много ме вбесяват обаче тези,които скед като им присветнеш гасят дългите и точно преди да се разминеме включват пак дълги :censored: Какъв изрод трябва да си?!?
Също съм засичал и коли каращи на дълги,поради изгорял един къс.И така по сума ти време :kuku: Как такъв олигофрен ще го накарате да си регулира фаровете?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от ИлХиТо » 11 Ное 2017, 22:46

Напълно подкрепям темата на колегата, но едва ли можем да променим МАНТАЛИТЕТА на голяма част от колегите, аз да си призная също много се дразня на тенденцията напоследък да се кара на дълги, ако някоя от крушките на късите и изгоряла, какво толкова е сложно да я смениш, ако е сложно има сервиз- но сигурно тогава идва ред "аа как така ще дам пари за смяна на една крушка".
Тъй като работата ми е свързана с много активно шофиране, да си призная в голяма част от случаите нищо не помага срещу такива колеги на пътя. Опитвал се с включване на дълги, в много малко от случаите се осъзнават, в голяма си част са си дебили.
Тук във Варна забелязвам и друга тенденция на шофиране в тъмните часове на денонощието - габарити + халогени :bang: , е нямам думи. И аз съм се замислял за очила за нощно шофиране, но не знам дали това е решението на проблема, по-скоро контрола липсва. ;)
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от shlosera » 11 Ное 2017, 22:49

Контрола няма нищо общо в тази ситуация. Няма как някой, който не иска да си регулира фаровете или да си смени крушката за собствен комфорт и по-добра видимост да очакваме да мисли дали пречи на останалите.
Иначе срещу нерегулирани фарове и китайски ксенон май нищо не помага.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от ivoaudi » 11 Ное 2017, 23:17

А аз си мислех, че аз нещо не съм наред, защото именно това виждам и аз, направо бум и то рязък на заслепяващи. Решението според мен е само в инвестиране в хубави дълги. Аз например сложих двоен ксенон 50w и много ме е яд, че няма такъв от 500! Все ми е тая колко ще струва и ще го монтирам, само да можеше! Карам предимно вечер и имам огромен проблем с тези направо агресивни фарове напоследък. За късите си имам лупи и те както знаем са стриктно изрязани, та никого не заслепявам, но дългите са си ксенон на рефлектор и си вършат работата отлично.
Другото, което промених е, че не премигвам вече за "да попитам" би ли си изключил дългите келеша отсреща. Още отдалеч подразни ли ме някой, директно му доставям истински, бъркащи в гъза дълги. Ей така, да си ги ползва по предназначение. Единствено се старая, да превключа бързо на къси ако някой отсреща благоволи да си изключи дългите.
Последна промяна ivoaudi на 11 Ное 2017, 23:24, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от DLVasilev » 11 Ное 2017, 23:19

Абе те 80% карат с ръце, крака и глава в задника докато си мажат по шибаните телефони и като капне малко дъждец се насират ти за фаровете си се притеснил. Е заради тия 80% които включват в това число и "опитните" 190 годишни некролози дето един час не може да си нацели ключалката та заради всички тези и гражданската ще е скъпа и книжки ще се взимат и номерата ще свалят за щяло и нещяли и какво ли не още щото де що е инвалид и може да брои до 1 си купи книжките...
Оня ден карам жената ( в 9-ти месец бременна) на преглед и една патка не само, че без фарове мани това не е проблем, проблема е, че лети в насрещното навела глава и трака по телефона :banghead: Как мислите дали я настигнах и я оставих без телефон и с посинена джука? :banghead: Е тия със закон трябва да ги забранят и тогава и без катализатори въздуха ще е по-чист!
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от vladobate » 11 Ное 2017, 23:54

Честно ли ? Фаровете за мъгла ама грам не ми пречат. Същото е като с късите , ако са регулирани коректно не заслепяват. Карам с тях допълнително включени понякога на лошо осветен път , за да виждам преминаващи пешеходци с тъмни дрехи с качулки , клонинги на Йода .

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook