Шофиране по тъмно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от host » 12 Ное 2017, 0:17

колеги, елате в Пловдив ;)

тука е рядко якия регион ... ти "светкаш" на някой да си спре "дългите" ... и той ти светка с "дълги" които разбираш, че са били изключени и само галят леко ретината сравнение с "късите" му които си помислил за дълги и ти изпържват мозъка с китайското ксенонче

да не говорим за рандъм колички които си карат с наперени фарчета във въздуха, и хората си карат ли, карат

https://www.youtube.com/watch?v=UnK79e3Ln_A вижте след 17та секунда тоя хубавец ... къде му свети десния фар като излиза на пътя ... по сградите се вижда бая точно , това е масово

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от sixstraight » 12 Ное 2017, 0:33

Дреболии са това по интересното е вечер без фарове ама никакви, вече е доста модерно понякога в един квартал за по-малко от 10мин двама без никакви светлини. Когато изпреварваш на сравнително тесен път и си се изравнил с колата до теб и видиш ленд крузър без нито една светлинка на около 10-20м направо ще си мечтаете за къси,дълги,халогени та дори и лайт бар :kuku:
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Don_Diego » 12 Ное 2017, 11:00

Няма оправия с тия. То като цяло с липсата на умствена дейност няма оправия.
Мижиш и псуваш :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Petrolhead » 12 Ное 2017, 11:58

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 9:02, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от TNT » 12 Ное 2017, 12:38

host написа: ти "светкаш" на някой да си спре "дългите" ... и той ти светка с "дълги" които разбираш, че са били изключени и само галят леко ретината сравнение с "късите" му които си помислил за дълги и ти изпържват мозъка с китайското ксенонче

Точно :yes: :yes: :yes:

И по магистралите дразнят яко разни "батки". Скоро един с нов Рейндж Ровър си караше на дълги по магистралата. Накрая пуснах всички видове задни светлини, които имам :ranting: Ама пак не се сети и просто ме изпревари.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от maxoyn » 12 Ное 2017, 13:24

Не знам дали проблема е в очите ми или седя ниско, но на мен редовно и нови bmw/merc/rangerover ме заслепяват понякога, не само джипове.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от SlackLine` » 12 Ное 2017, 15:43

За фарове не знам, там оправия от циганиите няма, ама новите коли както са почнали да ги правят с диодни стопове, на светофара като спра зад тях направо ми изкарват очите....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Elesar74 » 12 Ное 2017, 20:42

Преди месец ми се наложи да карам едно Porsche Cayenne, към 21:30 вечерта беше. По едно време иде един към мен и му смених на къси, ама на оня бая силно му светят фаровете, помислих, че са дълги. Присветнах, ама той пусна истинските дълги. Нямаше други на пътя и си викам, Ела че ми трябваш, като му облещих би ксенона и без това съм на високо, свети си, че си нямаш работа, стана ден отпред. Имаше фарове това Porsche. Оцених тогава SUV-а откъм тази гледна точка. И ко да видя, човекa беше с някакво BMW, не можах само да разбера какво e в тъмното. Иначе всеки ден пътувам напред назад и книга мoга да напиша какви ги срещам по пътя с фарове и без такива даже, пък да срещнеш каруца на някой завой, направо класика.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от speeder88 » 12 Ное 2017, 21:23

Petrolhead написа:Оправията е висок джип със заводски биксенон, а още по-добре лед или лазерни фарове.
Височината ти обира аматьорите с нисък левъл на простотия с нерегулирани къси, а на особенните наглеци новите поколения дълги, направо им горят ретините. Единствения минус е че поради неособенно равните ни пътища, създаваш блиц осветление и за примерните водачи, което е малко нечестно

Жена ми кара Qashqai с Bi-LED и когато се случи вечер да се прибираме от едно място с двете коли и кара зад мен ме съсипва. Дори и на къси като минава през легнали полицаи или изкачвания и спускания се чудя къде да си дяна главата.

maxoyn написа:Не знам дали проблема е в очите ми или седя ниско, но на мен редовно и нови bmw/merc/rangerover ме заслепяват понякога, не само джипове.

И аз съм така!

SlackLine` написа:За фарове не знам, там оправия от циганиите няма, ама новите коли както са почнали да ги правят с диодни стопове, на светофара като спра зад тях направо ми изкарват очите....

:yes:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от speedhokk » 13 Ное 2017, 7:54

И аз я забелязвам тази "тенденция", но си мислих, че проблемът е само в моя телевизор :mhihi:
При последното ми пътуване по тъмно след безбройно разминаване със селски ксенони и нерегулирани фарове, накрая след като един още от далеч ме заслепяваше мижих, мижих и накрая му бих дългите, вече като се разминавахме гледам някакъв чисто нов мерцедес :dunno:
До последно можех да се закълна, че срещу мен караше някой с ксенон на рефлектор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от 3186 » 13 Ное 2017, 8:31

То хубаво набивате дългите ама мислите ли дали тоя след като се разминете няма да се изтавани в някоя канавка? Мен също ме дразнят всички описани цигании, и понякога си изпускам нервите като вас, но не мога да живея с вина, че някой се е утрепал заради желанието ми “да му го върна”.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Kroki » 13 Ное 2017, 8:51

И аз много се дразня. И много се дразня, когато някой кара на дълги и превключи, след като те е заслепил. Баща ми ме е учил, още когато се возих на задната седалка, че например в завой, виждаш светлините и превключваш на къси, преди да си видял фаровете, но за съжаление много малко хора го правят. Заради такова заслепяване блъснах едно умряло вече куче преди 1-2 години на път към Плевен.

Много хора карат и с ксенон на нормален фар, защото свети повече, нищо, че заслепяват. Като им кажеш(приятели и познати) ее да е знам, ама да не съм само аз така. Може би просто трябва да се затегне малко ГТП, да има проверки и на пътя.

Преди да си обслужа фаровете на Е30-то тази година, бях с ксенон(имам лупа), но сложих обикновенни крушки, но не бях доволен. Разглобихме фаровете уж само за почистване, но рефлекторите бяха нагорели и с дупки. Нови рефлектори, нови покритие, измиване на стъклата и лупите, раздвижиха се спеклите реглажи и нещата се получиха. С нормална крушка си свети перфектно. Но защо трябва да се прави това всичко, като просто може да се сложи ксенон и да кара докато може. ? :|
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Е.Димитров » 13 Ное 2017, 8:55

Мантинелите са ниски и това е проблем при насрещно движение.
В Италия примерно съм забелязал, че мантинелите са по-високи и насрещните фарове не пречат по никакъв начин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 13 Ное 2017, 16:03

3186 написа:То хубаво набивате дългите ама мислите ли дали тоя след като се разминете няма да се изтавани в някоя канавка? Мен също ме дразнят всички описани цигании, и понякога си изпускам нервите като вас, но не мога да живея с вина, че някой се е утрепал заради желанието ми “да му го върна”.

Мисля единствено за колата, която е пред мен, че не е нужно да я заслепявам и нея, докато се опитвам да покажа на 80%-те процента от народа, че нещо не вършат като хората.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2017, 17:11

Начии.. ако карам след теб и като изпуши, щом дадеш газ започвам да свиря, светкам, викам, псувам, засичам и въобще каквото се сетя за да ти покажа, че нещо в колата ти не е като хората. Пък ти дано се сетиш да си върнеш ДПФ-а. :mhihi:

Каква е разликата дали му светиш в очите или му ебаваш майката на дробовете? Едното е не по-малко важно от другото.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook