Шофиране по тъмно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 13 Ное 2017, 17:22

bum_bum написа:Начии.. ако карам след теб и като изпуши, щом дадеш газ започвам да свиря, светкам, викам, псувам, засичам и въобще каквото се сетя за да ти покажа, че нещо в колата ти не е като хората. Пък ти дано се сетиш да си върнеш ДПФ-а. :mhihi:

Каква е разликата дали му светиш в очите или му ебаваш майката на дробовете? Едното е не по-малко важно от другото.

Ама ако не изпуши, ще ме предредиш ли на светофара да се набуташ най-отпред с моторетката или ще изчакаш като всички останали равноправни участници в движението? :winky:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Maxmadness » 13 Ное 2017, 17:30

Видях тая темичка и....искам да кажа че спасение от тези изроди НЯМА !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2017, 17:30

Ето.. същата работа. :dunno: Аз ги тровя ама те ми светят. Те ме предреждат по светофарите, но аз ще ги отровя с газове.

Цяла зима съм с колата и няма да прередя никой на нито един светофар (не, че много ще карам изобщо). Ще си сложиш ли ДПФ-а за зимата?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от host » 13 Ное 2017, 17:52

Заеби човек, жената и тя ... не му спирай дългите на тоя с нерегулирания фар ... и кво като не ги спра? Батман ли съм? Ама трябвало да се научат ... и кво аз ли да ги науча? Тя си мисли, че така ставали нещата. И съм й казвал ... накрая какво, ще се биете ли щото и той ако е като тебе такъв "учен" ще слезе да те учи като те засече примерно ... слизате вадите ножове, щанги, пистолети и каратета и почвате ли ...

отговора е "ТИ МИ СЕ ПРАВИШ НА ИНТЕРЕСЕН"

?! ?! ?!

ми не се правя ама няма смисъл да споря повече, но честно казано не вярвам в тия работи ... има разумен праг на всичко, ако ти си разумния човек знаеш, че не е това начина ... не говоря да си даваш предимство, постоянно да пускаш разни нагляци и т.н. ... но не и да се инатиш и да "им показваш"

те винаги са по-големи инати от тебе и тва е тяхната сила ... ако не си готов да си по-голям простак, бияч, ебач и т.н. от тях няма да ги научиш на нищо

говоря за обикновени разни случаи между граждани

иначе в други ситуации има други мерки - засече ме един бакшиш в една еднопосочна през деня в един квартал в Плд ... еми спирам до него и му светнах един път и с ръка му соча да дава назад да ме пусне (влязал съм баяяя по улицата, а той таман е влязъл в нарушение по нея) ... оня ми сочи че гаси , гася и аз ... изчаках 30 сек и му набирам номера на оператора за тва такси ... той е на работа, и аз съм на работа ама съм прав ако трябваше и чегнетата щях да викна, на 10мин бяха ПЕШ ... вдигат ми "добър ден, ваша кола с номер PB XXXX XX в момента ме е запушила на еднопосочна улица в град Пловдив и му свети зелено лампата, че е на работа, моля кажете на шофьора си да се махне иначе викам Полиция, сериозен съм"

10сек след затваряне оня си сваля джам и крещи (давайки вече заден ход) "ЗА ГОЛЯМА РАБОТА СА МИСЛИТЕ ... БРАВО, БРАВО ... " с някав мега злобен тон ?!

значи ... не виждам смисъл в такова поведение при положение, че номер и всичко ти се вижда и си НА РАБОТА ... най-лесното е да звънна на работодателя ти който му пише телефона на колата и да искам да те глоби , да се оплача и да викна патрул ?

и на спийди съм го казвал и на всякакви други наглеци ... първо гледат мега злобно , после бавно осмислят казаното

работи САМО ЗАРАДИ връзката с работодателя , тия страх от Полиция НЯМАТ ;) защото знаят, че никой няма да дойде или ще се махнат преди да дойде и после никой няма да се занимава къде са спряли, какво са направили и т.н. т.н.

та човек трябва да е реалист какво може и не може да направи В СВЕТА В КОЙТО ЖИВЕЕ

ако някой си мисли, че е каратека ... успех ... виждал съм познати след като са опитвали да се намесят лековерно (с идеята , че всичко нормално ще се размине) в разни ситуации ... и после свършват в болница

хората НЕ са изконно добри и самаряни и т.н. ... а като ги срещнете масово реагират в такива ситуации като животни ;) имате го това предвид , ако не сте говори да реагирате като на животно в рамките, в които после юридически да си измиете ръцете ... по-добре си помислете пак дали да предприемате нещо

не казвам всеки да е страхливец, да си трае или нещо такова, напротив ... но да четете правилно ситуациите ... защото наглед елементарни неща за секунди стават много лоши (за вас конкретно физически или материално) и е добре да се подхожда приготвен
Последна промяна host на 13 Ное 2017, 17:55, променена общо 3 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Dextuar » 13 Ное 2017, 17:53

bum_bum написа:Ето.. същата работа. :dunno: Аз ги тровя ама те ми светят. Те ме предреждат по светофарите, но аз ще ги отровя с газове.
Виж, с тази огромно разлика, че аз тровя и себе си, а те заслепяват само мен!

bum_bum написа:Цяла зима съм с колата и няма да прередя никой на нито един светофар (не, че много ще карам изобщо). Ще си сложиш ли ДПФ-а за зимата?
Не, ти лятото въртиш много километри с моторетка, съответно много предреждания падат, сега ми е паднало да наваксам с тровенето :mhihi:
Последна промяна Dextuar на 13 Ное 2017, 17:58, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от host » 13 Ное 2017, 17:57

dextuar написа:
bum_bum написа:Ето.. същата работа. :dunno: Аз ги тровя ама те ми светят. Те ме предреждат по светофарите, но аз ще ги отровя с газове.
Виж, с тази огромно разлика, че аз тровя и себе си, а те заслепяват само мен!

bum_bum написа:Цяла зима съм с колата и няма да прередя никой на нито един светофар (не, че много ще карам изобщо). Ще си сложиш ли ДПФ-а за зимата?
Не, ти лятото въртиш много километри с моторетка, съответно много пререждания падат, сега ми е паднало да наваксам с тровенето :mhihi:


А те не се самозаслепяват ... ама на пътя почти нищо не виждат ... още повече ако са с лилав ксенон

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2017, 18:14

Щом има такава логика- някой нещо нередно прави, следователно и аз ще правя защо се пускат клипчета и се възмущаваме кой каква глупост направил?

За да хвърлиш камък трябва да си безгрешен.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от cod-cdbp » 13 Ное 2017, 21:14

Полицаите вместо да демонстрират дейност с безумни акции "зима", лято и не знам още какво, наистина да се хващат и да спират от движение подобни индивиди.
Поне според закона, подобни коли са негодни за движение по пътищата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от DLVasilev » 13 Ное 2017, 21:38

cod-cdbp написа:Полицаите вместо да демонстрират дейност с безумни акции "зима", лято и не знам още какво, наистина да се хващат и да спират от движение подобни индивиди.
Поне според закона, подобни коли са негодни за движение по пътищата.

Чудовища :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от nickstorm » 13 Ное 2017, 22:08

По-новите коли с така наречените "умни фарове" също заслепяват. Не свалят дългите почти до разминаването, та често съм принуден да им присветкам с дългите, да им отчете нещо сензора и да се "сети" че приближава кола. Когато такава кола кара зад теб, като че ли е още по-зле положението. А иначе тези, които са монтирали ксенон на рефлекторен фар, трябва да ги връщат на техническия преглед. Тогава може и да понамалеят евентуално. Дотогава:
-караш с китайски ксенон на рефлектор-земи тея дълги
-караш на дълги, щот ти е изгоряла крушка-земи тея дълги
-караш с нерегулириани фарове и заслепяваш-земи тея дълги, носи си ги вкъщи и прати много по-здрави на майка ти и т.н
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от (bubsa) » 13 Ное 2017, 22:21

Само да ви кажа нещо което осъзнах след дълго кьоравене по нощите :mhihi:
Като толкова се вживявате на кой как и колко му светят фаровете,несъзнателно се вглеждате във почти всяка кола идваща срещу вас.По този начин си натоварвате очите адски много :idea:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от sean-john » 13 Ное 2017, 23:04

Това за "следенето" вечер на кой как му светят фаровете е много вярно...аз също съм придобил това "изкривяване" и гледам да го сведа до минимум,че много страдат очите.Не се ли въведе закон който обаче да се следи и спазва оправия няма...няма и да има.Последната седмица пътувах с двама различни познати вечер с моята кола,без да им искам мнението се изцепиха "абе много наблизо ти светят късите" а върви им обясни на такива хора,че има и дълги...мъка...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от steeN » 14 Ное 2017, 17:23

Няма очила за каране на тъмно. Всичко, което се носи вечер само пречи повече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от alx » 14 Ное 2017, 18:21

nickstorm написа:По-новите коли с така наречените "умни фарове" също заслепяват. Не свалят дългите почти до разминаването, та често съм принуден да им присветкам с дългите, да им отчете нещо сензора и да се "сети" че приближава кола.


Хм... не знам кои коли визираш, но мога съвсем отговорно да ти заявя, че поне на в221 и 222 мерцедесите умните дълги са страшно плахи и се пускат по- рядко от колкото аз бих ги пускал ръчно и се спират при най- малката светлина насреща... доста по- рано и често по- глупаво от колкото ако аз ги управлявах.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Don_Diego » 14 Ное 2017, 18:46

Народните марки (Опел, VW, френските недоразумения) наистина доста бавно реагират да включат/изключат дългите. Топ марките имат брутални лед/ллазерни светлини, на бмв специално laser light май са по-умни от мен :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook