Шофиране по тъмно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от alx » 15 Ное 2017, 19:40

dextuar написа:
alx написа:
Denmark написа:
Don_Diego написа:При LED лампите на МБ наистина има известно заслепяване, но пък за шофьора караш с тия лампи е рай да кара нощно време :ok:


ee в това не се и съмнявам, ама то сигурно и за тия с ксенон на рефлектори е рай :D


всъщност ксенон на рефлектори дори да е едно 40-50 вата отгоре на фабричните "нормални" крушки хвърля по-малко светлина на пътя и прави карането по-опасно. особено ако е по-влажен въздуха...

И оттук идва логичният въпрос защо го слагат?


когато е фабричен отражателя е смятан за ксенона (по- високочестотна дължина на вълната) и съответно го "събира". ако си направиш експеримент и сложиш нормална крушка на такъв "събран" ксенонов рефлектор, ще видиш че фаровете не стават- светлината е буквално на сноп като от фенерче..
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от anatoll_ » 15 Ное 2017, 20:13

Миналата седмица пътувах два пъти по тъмно. 50% от тези срещу и зад мен бяха или на халогени, или със заслепяващ ксенон, или с нерегулирани фарове... :bang: Опитвах се на тези срещу мен да им присветна с моите халогени поне да се усетят, но никой не реагира. :help: Пробвах същата тактика с тези зад мен - резултат никакъв, даже един ме освирка и изпревари :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от TNT » 15 Ное 2017, 20:43

За кратко време не е нещо страшно, но при шофиране от 300+ километра е много изморяващо. Това ГТП кога ще го затегнат не знам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от shlosera » 15 Ное 2017, 22:41

TNT написа:За кратко време не е нещо страшно, но при шофиране от 300+ километра е много изморяващо. Това ГТП кога ще го затегнат не знам.

Никога то става по-зле... Вчера на един приятел баща му мина дизелов сеат 96г, с преебани дюзи и димящ отвратително (изкарвах го от гаража и при задържане на 3000об за около 5 секунди ми бяха необходими 10 минути да дишам вътре след това) без никакви проблеми. Единственото затегнато е, че не всеки минава без платен данък, ако са твои хора пак става.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Шофиране по тъмно

Мнение от b00st » 15 Ное 2017, 23:24

Мечтата ми е задължителен тест на ГТП за фарове, гуми и катализатори....и 50% от автопарка ще го спрат от движение. Жалко, че няма да стане в близко бъдеще.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Denmark » 15 Ное 2017, 23:27

TNT написа:За кратко време не е нещо страшно, но при шофиране от 300+ километра е много изморяващо. Това ГТП кога ще го затегнат не знам.


Това със светлините е много невъзможно да се оправи само с ГТП. Аз виждам разлика като си сменя кружката и трябва пак да регулирам фара, а много хора изобщо не знаят как се регулират фаровете. Тоест трябва да има контрол на пътя а това, освен че ще доведе до адкси много спорове и коментари, е адски трудно да се приложи.

Иначе за ксенон на рефлектор директно може да ги спират от движение за доброто на всички останали участници в движението.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Kroki » 16 Ное 2017, 8:29

Колеги, понеже паднаха цените и в момента всичко живо около мен купува лед крушки и изхвърля ксенона, естествено ще се слагат на рефлекторен фар на коли около 93-95г. та.. ЛЕД-вете ще заслепяват ли така, както ксеноните?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от Knoxville_ » 16 Ное 2017, 10:38

Колеги, ако държите да ви проверяват за фарове на ГТП - ходете в СБА. На мен там ми ги преглеждаха. Може да посъветвате и познати/приятели. Ясно е, че който не иска, няма да си оправи фаровете, но ще можете да сте спокойни за себе си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от KUM4o » 16 Ное 2017, 11:21

Пичове малко като момиченца плачете. Всеки ден карам по 100км на тъмно и също забелязвам доста нерегулирани фарове. Много често споменавате халогените ами те не светят в очите, а долу ниска на пътя това им е идеята. Това, че излъчват светлина, а вие искате да сте сами и да ви е тъмно ми не карайте по тъмно. Ревете от ксенон на рефлектор и какви ли не доводи вадите, ми не заслепява ако е регулиран. Регулирал съм фарове на приятели и след реглаж заставайки в моята кола и на около 50м от тях ми не ме дразнят. Много по заслепяват новите лимузини с високо вдигнати лупи щото сме баровци. Доста често се разминавам и с тъй наречените матрични фарове и пъквайки от завоя светейки като електрожен секундите докато ме засечат и спрат да светят в мен ми ебават майката. По кофти момента е когато карат на дълги и чакат момента, в който излезеш пред тях да ги изгасят. От както ти светнат в очите кел файда да ги гасят, а трябва като видят, че ще излезе автомобил да се гасят предварително.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Шофиране по тъмно

Мнение от host » 16 Ное 2017, 11:28

абсолютно не мога да се съглася с горното

всеки ден като си тръгна от работа след 18ч ми опичат ретината 99% от батките с ксенон на рефлекторен фар

обаче и 90% от обикновените крушки на рефлектор пак светят у небето

и 90% от батките с джиБ и т.н. как махат реглажа или го развалят на тия нови коли нз ... ама светят минимум на 1.60-170 височина или още по-нагоре

да срещна кола с регулирани 2 фара е някакво ЧУДО

___________________________________

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=UnK79e3Ln_A камерата е по-високо от очите ми монтирана ... въобразявам ли си ? всеки свети , лови самолети, вика НЛО :dunno:

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook