Пречиствател за въздух - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от drago_pavlov » 22 Ное 2017, 17:03

Jordana написа:Но пак опираме до технологията защото обикновените филтри в ефтините уреди задържат прах до около 2 микрона . Най-вредните и патогенни частици под микрон примерно 100 нанометра минават през тия филтри и уреда само ги разхвърля из стаята без да ги задържи.

Този, който ползваме задържа всичко над 0,3 микрона:
https://www.heavenfresh.com/index.php/h ... epa-filter

b2 написа:Като заключение ми се струва, че прахосмукачката е по-разумна базова стъпка преди подобен пречиствател, защото тя изкарва чисто механично по-голямото количество прах, а пречиствателя надгражда с по финните частици + контрол на влажността и избиване на вредните бацили.

Доколкото съм разглеждал тези пречистватели нямат "контейнер" за прах а просто се събира по филтъра и съответно него го чистиш/миеш/сменяш. При показаното количество прах има доста често да миеш и сменяш филтри :lol:

Прахосмукачката събира прах от пода, а пречиствателя - от въздуха. Не очаквай пречиствателя да обере толкова много прах колкото прахосмукачката.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 22 Ное 2017, 17:33

Този от линка на Стийна дето го бил харесал и му написах че е китайски боклук и се обиди , е до 2 микрона . :mhihi: Филтрите на колите са там някъде 3-5 микрона частици , със същия успех може да си ползвате един вилтър от МАН примерно :mhihi: А както казах 100 нанометра са баш канцерогенните прахови частици и тоя 0.3 микрона също ги пуска ....поне докато се задръсти и почне и тях да спира :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от steeN » 22 Ное 2017, 18:30

Ей не се спря с тъпизмите... не знам какво толкова ти пречат китайците.

The 360° cylindrical filter takes in air more efficiently from every direction compared to conventional air purifiers. Its
triple-layer design removes particles larger than 0.3μm with a high-density EPA filter from Japanese manufacturer Toray,
while an activated coconut carbon filter removes formaldehyde, bad odour and other harmful substances.④
Replacing the filter is simple and you will be automatically notified via the app when it needs replacing
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bam-bam » 24 Ное 2017, 23:08

Понеже тук си говорите за въздух ала бала, та не видях никъде отразено това.
http://www.plantyogurt.com/2017/11/radi ... t.html?m=1
Партенка или ? , че ако е верно .. заебете сякво чистене .. вече сме пътници :ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 25 Ное 2017, 9:33

То само това като прочетеш от материала и трябва да ти светне лампичката че това са дивотии на някой промит мозък .
....Мое мнение е, че опасни технологии в корумпирани държави с ниско ниво на технологичност, без реална наука, политизирани органи за инспекция и мониторинг, слаба компетентност на персонала, без свободни медии, при липсващо гражданско общество, не трябва да оперират с атомна енергия. Не само Русия, но и България, Северна Корея и др. Ядрената енергетика е отговорност не само на една държава, а на целият Свят......

И накрая става ясно че автора на материала има и успехи в защитата от радиаоактивно заразяване :mhihi: Според мен също чорбица от жълта леща е отлично средство против радиоактивно заразяване , особено ако я хапваш в бетонен бункер под земята снабден с филтър вентилационни съоръжениея :dunno:
.
. Най-комплексно средство, което знам за неутрализация на почти всички описани радиационни последствия са растителните млечно-кисели напитки: кисело мляко, пробиотичен йогурт и кефир. Основна суровина за тези продукти към момента са соята, в различните ѝ разновидности. Имам експериментални успехи и с фъстък, амарант, мунг-боб, грах, жълта леща....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от b00st » 30 Мар 2018, 12:01

Изображение
Отскоро съм с Mi Air 2. Файда има определено, особено ако живеете на по-прашно място. Сензора е доста чувствителен и хваща веднага най-малките промени на качеството на въздух, примерно като отвориш прозореца. Тих е доста и може напълно да се управлява от телефона, независимо къде си, аппа показва освен ниво на PM2.5, още и температура, влажност, колко време остават до смяна на филтъра, кубици пречистен въздух.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от steeN » 30 Мар 2018, 13:20

Аз чакам моя да дойде :yes:

Има ли разлика в праха, който се натрупва по мебелите?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от b00st » 30 Мар 2018, 13:28

steeN написа:Аз чакам моя да дойде :yes:

Има ли разлика в праха, който се натрупва по мебелите?

Има разлика, намаля количеството прах, но зависи и колко го оставяш да работи и колко дълго отваряш прозорците.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Venko » 31 Мар 2018, 21:29

Ебавате се нали?
Ебавате се, че имате такива уреди?
Или се ебавате, че живеете в среда, където е наложително да имате такива уреди?

И се ебавате, защото сте си платили свъх цена за дома, плащате си данъците за него и всичко около него и въпреки това сте си купили и "пречиствател на въздух", "пречиствател за вода", " СЪВРЕМЕНЕН наръчник за отглеждане на деца"? :yes:

Ами, че ебавайте се!
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от b2 » 10 Апр 2018, 21:05

Сглобих си домашна станция за измерване на ФПЧ по проекта на airbg.info
Направихме групова поръчка за части за 14 станции в офиса :)

Заявих да включат данните от моята станция към общата карта за ФПЧ на airsofia.info
Ще отнеме известно време и дотогава съм я оставил в хола да видя какво е положението вътре.
Слагам няколко снимки
Данните от моята са достъпни тук:
https://www.madavi.de/sensor/graph.php? ... 583-sds011
https://www.madavi.de/sensor/graph.php? ... 583-bme280Изображение

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело Drag
Мечтае да кара: Е36 M3 turbo

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bajo85 » 22 Ное 2018, 10:24

Здравейте,

Марката не ми е известна, но забелязвам, че е за голяма площ и има доста филтри, лампи, йони и т.н. на добра цена.
Моля за вашето мнение:

https://dedal-robot.com/Vazduhoprechist ... zduh-Obero

Аналог:

https://zora.bg/product/r-9600-1

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Моджо » 23 Ное 2018, 7:47

Я, сега я виждам тая тема. Имам такъв от три години. За подобен тип уреди залагам на по престижни марки, та моят е Daikin. Ето такъв е https://vimax.bg/vlagouloviteli-i-drugi ... eamer.html. Само беше по-скъп :))
Файда има и тя не е дето има по-малко прах във въздуха, а че обезмирисява сравнително добре и понеже има йонизатор трепе гадове.
С тия цени в момента бих взел уруруто.
Филтри досега съм менил 1 път и то повече да видя как става, не че имаше нужда.
В обши линии го пускам само зимата, вечер.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от laviatan » 23 Ное 2018, 13:09

b00st написа:Изображение
Отскоро съм с Mi Air 2. Файда има определено, особено ако живеете на по-прашно място. Сензора е доста чувствителен и хваща веднага най-малките промени на качеството на въздух, примерно като отвориш прозореца. Тих е доста и може напълно да се управлява от телефона, независимо къде си, аппа показва освен ниво на PM2.5, още и температура, влажност, колко време остават до смяна на филтъра, кубици пречистен въздух.



Разглеждам и аз . Гледам има няколко модификации .

Xiaomi Mi Air Purifier 2S
Xiaomi MiJia Air Purifier Pro
Xiaomi Mi Air Purifier 2

Кой е по-добрия вариант ? Отделно овлажнява ли въздуха ? На климатици сме и това също ме интересува . :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело Drag
Мечтае да кара: Е36 M3 turbo

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от bajo85 » 23 Ное 2018, 15:21

Моджо написа:Я, сега я виждам тая тема. Имам такъв от три години. За подобен тип уреди залагам на по престижни марки, та моят е Daikin. Ето такъв е https://vimax.bg/vlagouloviteli-i-drugi ... eamer.html. Само беше по-скъп :))
Файда има и тя не е дето има по-малко прах във въздуха, а че обезмирисява сравнително добре и понеже има йонизатор трепе гадове.
С тия цени в момента бих взел уруруто.
Филтри досега съм менил 1 път и то повече да видя как става, не че имаше нужда.
В обши линии го пускам само зимата, вечер.


Здравейте,

и аз гледах, сравнявах умувах та се спрях на Daikin пък да видим.

https://vimax.bg/vlagouloviteli-i-drugi ... ururu.html

До седмица две ще споделя мнение. Обещавам :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от b00st » 23 Ное 2018, 16:39

laviatan написа:Разглеждам и аз . Гледам има няколко модификации .

Xiaomi Mi Air Purifier 2S
Xiaomi MiJia Air Purifier Pro
Xiaomi Mi Air Purifier 2

Кой е по-добрия вариант ? Отделно овлажнява ли въздуха ? На климатици сме и това също ме интересува . :yes:

Не овлажнява въздуха това, само филтрира. Иначе 2S-а е явно по-новия вариант с дисплей и някъв друг вентилатор.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook