Пречиствател за въздух - мнения

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от streetz » 30 Ное 2019, 23:37

И аз взех Xiaomi, но 2S. Леко се разочаровах, че няма какво да чисти, ама кот такова. Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 01 Дек 2019, 8:25

streetz написа:И аз взех Xiaomi, но 2S. Леко се разочаровах, че няма какво да чисти, ама кот такова. Изображение



Изчакай няколко дни да стане мазалото в София и сподели, да видим дали е от това, че последната седмица духа доста вятър и отнася гнусотията от града. В момента е доста зелено навсякъде https://airsofia.info/ :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2019, 9:57

Аз също поръчах XIAOMI Air Purifier, но 3-ката, която излезе миналия месец. Дават я доста подобрена спрямо 2s и стига за цялостен маломерен двустаен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от MrManson » 08 Дек 2019, 21:54

Dextuar написа:Аз също поръчах XIAOMI Air Purifier, но 3-ката, която излезе миналия месец. Дават я доста подобрена спрямо 2s и стига за цялостен маломерен двустаен.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Здравей колега,
Би ли споделил от къде поръча новата 3-ка на Xiaomi?

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 09 Дек 2019, 11:08

Може ли да споделите, какво отчитат уредите за пречистване на въздуха последните дни, особено в София? :bchug: Интересно ми е каква част от тая гнус навън влиза в жилищата ни? Че и аз се замислям за тикива джаджи! :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от dankata » 09 Дек 2019, 11:12

Вчера като се прибрах го преместих моя в антрето и отворих ударно да се проветри апартамента (още я нямаше мъглата навън).
Скочи директно на 130 единици. След затваряне, му трябваха няколко часа да смъкне до 20. Сутринта беше на 1, а на мен не ми се излизаше в тая смрад :cry:

Току що (19:00) го изкарах навън за пробата, показа 143. Оставих го няколко минути, да не кажете че не се грижа за чистотата на въздуха.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от zAcK » 09 Дек 2019, 22:00

T.e. като навън е брутално гнусно, като в момента, в апартамента явно е добре. Т.е. ако не се отваря, тая гняс не почти не влиза и това успява да я почисти :help:

Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от gromovich » 10 Дек 2019, 6:42

Тези дни при отваряне на балконската врата стойностите скачат до към 150 единици и екрана става червен. Живея на оживено кръстовище. Иначе когато си е затворено стойностите се движат в порядъка от 003 до към 015 единици. Между другото преди два дни майка ми опече една мусака, без да пуска абсорбатор или да отвори прозореца и като пуснах пречиствателя стойностите бяха към 300 :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Dextuar » 10 Дек 2019, 9:44

MrManson написа:
Dextuar написа:Аз също поръчах XIAOMI Air Purifier, но 3-ката, която излезе миналия месец. Дават я доста подобрена спрямо 2s и стига за цялостен маломерен двустаен.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Здравей колега,
Би ли споделил от къде поръча новата 3-ка на Xiaomi?

От Aliexpress на черния петък, пратих ти линка на магазина ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от v_p_m » 11 Дек 2019, 10:15

Tези стойности който коментирате лично според мен не са реални , няма как пречиствателите който ги имаме да прочистят до 001-003 микрограма на кубик ... Моя например (ребрандиран Rohnson R 9600) скалата му започва от 29(няма по ниска стойност ) като при отваряне на вратата или повдигане на завивката с лекота подминава 100-150 единици.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от dankata » 11 Дек 2019, 11:12

https://smartairfilters.com/en/blog/xiaomi-particle-counter-inaccurate-not-control-purifier/

Ето едно интересно четиво конкретно за Xiaomi.
Това, което не ме изненадва, е че в auto режим според тестовете не работи адекватно.
Моя го имам от скоро и за съжаление не ми остава време да си поиграя и да сравня работата в различните режими. Обикновено го държа на нощен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Jordana » 11 Дек 2019, 12:50

Вътре в помещенията има повече прах мизерии и микроорганизми отколкото навън . Това което дразни във външния въздух са серни и нитро окиси които образуват киселина със мъглата когато има условия . Фините прахове частици не се усещат , нямат мирис и няма как да ги усетите с повишена концентрация ли са или не .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от streetz » 11 Дек 2019, 20:32

Вкъщи показва около 10-15, като отворя да проветря стига до 60-70.

gromovich написа:Между другото преди два дни майка ми опече една мусака, без да пуска абсорбатор или да отвори прозореца и като пуснах пречиствателя стойностите бяха към 300 :lol:

Аз пекох едни наденици във фурната, ама нещо задимяха и ударих максимума - 600. Деба и новото строителство с тия кухни в хола ...
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от TNT » 11 Дек 2019, 20:41

dankata написа:https://smartairfilters.com/en/blog/xiaomi-particle-counter-inaccurate-not-control-purifier/

Ето едно интересно четиво конкретно за Xiaomi.
Това, което не ме изненадва, е че в auto режим според тестовете не работи адекватно.
Моя го имам от скоро и за съжаление не ми остава време да си поиграя и да сравня работата в различните режими. Обикновено го държа на нощен.

Доста интересно. Хареса ми DIY варианта :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Пречиствател за въздух - мнения

Мнение от Dextuar » 13 Дек 2019, 19:52

Пристигна моят XIAOMI MIJIA Air Purifier 3, почвам с тестовете, засега показва само ниски стойности, чак нереално ми се струва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook