Покупка на нови гуми от къде?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от streetracing12 » 31 Окт 2017, 21:23

Здравейте предстой ми купуване на нови гуми.. чуда се м/у Диана и Примекс?

Къде е по-добре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от (bubsa) » 31 Окт 2017, 21:25

streetracing12 написа:Здравейте предстой ми купуване на нови гуми.. чуда се м/у Диана и Примекс?

Къде е по-добре
Зависи какво търсиш като марка.Иначе държът еднакви цени.
Използваш ли отстъпка в някоя от двете фирми?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от streetracing12 » 31 Окт 2017, 21:32

(bubsa) написа:
streetracing12 написа:Здравейте предстой ми купуване на нови гуми.. чуда се м/у Диана и Примекс?

Къде е по-добре
Зависи какво търсиш като марка.Иначе държът еднакви цени.
Използваш ли отстъпка в някоя от двете фирми?

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk


Не нямам отстъпка в нито едната фирма.Като марка отзад се спрях 245/40/18 Dunlop WinterSport 5D отпред ще реша утре в магазина :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от (bubsa) » 31 Окт 2017, 21:35

По-добре намери някой и използвай отстъпката,че при този размер разликата няма да е малка.
Щом си се спрял на дънлоп,а не на нещо изчанчено ти препоръчвам Диана.

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от Don_Diego » 31 Окт 2017, 21:53

В най-популярния онлайн магазин за гуми (нарочно не цитирам име и сайт за да не правя реклама) ще намериш добра цена (близка до тази на която ще ги вземеш с голяма отстъпка (която явно нямаш) от някой голям център). Също ще можеш да изискаш проверка на дот на гумите (за справка: в Диана можеш да откараш повече от час да чакаш само за проверка на дот)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от Ganchev__ » 01 Ное 2017, 0:45

Ползвал съм услугите на Примекс 2-3 пъти за покупка на гуми.Останах доволен като цяло.Ползвах около 15% отстъпка от приятел, това в Бургас.В Дианата тогава цените бяха силно завишени, дори с някакви отстъпки.
Сега се сетих, че в Софийския Примекс брат ми го бяха метнали да му помпят гумите с азот по 7-8лв на гума :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от barty » 01 Ное 2017, 6:50

В Диана имат навика да ти "изправят" джантите :banghead: но пък някои път цените на място са по-ниски от сайта им.
Аз последните пъти купувах от www.avtogumi.bg
и съм доволен.
:yes:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от Bogat-Beden » 01 Ное 2017, 7:57

barty написа:Аз последните пъти купувах от http://www.avtogumi.bg
и съм доволен.

Номер 1 са :yes:

Има понякога 2 ценови опции за един и същ размер и марка- разликата е в доставката. По-евтините се водят с доставка 7 дни, но идват реално за по-малко.
И отношението им е отлично (аз лично държа на това).
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от cmdkick » 01 Ное 2017, 10:09

Аз съм същия филм сега, и сметнах че доставка + монтаж после вдига цената с 15 лева на гума, така че мисля да обиколя по-малки центрове или направо гумаджийници, повечето ако ги купиш от тях ще ти ги сложат без пари, ясно е сигурно ще са малко по скъпи, но и с 15 лева да са по-скъпи (тоест в крайна сметка да е едно и също) ще свърша цялата работа за няма и 1 час, докато иначе - поръчвай, после чакай куриер, после ходи до гумаджии, проточва се с дни...
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от E.5KOV » 01 Ное 2017, 11:01

Аз си поръчах четири Michelin-а от bggumi.bg . Доставиха ми ги за 24 ч. до вратата на цена, каквато никой гуми център не можа да постигне със всичките отстъпки, които имах. Преди доставката се обаждат и казват ДОТ-а и те питат искаш ли ги...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от plradev » 01 Ное 2017, 11:25

Bogat-Beden написа:
barty написа:Аз последните пъти купувах от http://www.avtogumi.bg
и съм доволен.

Номер 1 са :yes:

Има понякога 2 ценови опции за един и същ размер и марка- разликата е в доставката. По-евтините се водят с доставка 7 дни, но идват реално за по-малко.
И отношението им е отлично (аз лично държа на това).

Аз също миналата година купих от тях и съм доволен до някъде от гледна точка на това ,че поне тогава не ъпдейтваха в реално време наличностите.
Бях избрал марка/модел с наличност в БГ(до 2 дни доставка) ,потвърдиха поръчката онлайн и на следващия ден ми се обадиха да ми кажат,че всъщност нямат налични и могат да ми доставят от чужбина на същата цена ,НО не могат да ми потвърдят "пресен ДОТ" . И това е тъпото при 7 дневните доставки от складове в чужбина ,че не могат да ти гарантират тазгодишно производство.
В края на краищата си избрах други гуми ,които този път наистина ги имаха налични тук и всичко се разви нормално с доставка и т.н.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от cmdkick » 01 Ное 2017, 11:29

Абе чисто като цена май от гуми7 няма по-добре, ама пак имаш доставки и монтаж след това, аз ще пробвам и ще пиша пак, спрял съм се или на Фулда (~130 лв) или на Нокиан (~150), но ако ги поръчам през сайт цената им докато стигнат на джантите и на колата ми ще е с ~15 лева повече + ще се проточи с дни, ще видя някоя гумаджийница каква оферта ще ми даде за "пълната програма".
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от speeder88 » 01 Ное 2017, 12:15

cmdkick написа:Аз съм същия филм сега, и сметнах че доставка + монтаж после вдига цената с 15 лева на гума, така че мисля да обиколя по-малки центрове или направо гумаджийници, повечето ако ги купиш от тях ще ти ги сложат без пари, ясно е сигурно ще са малко по скъпи, но и с 15 лева да са по-скъпи (тоест в крайна сметка да е едно и също) ще свърша цялата работа за няма и 1 час, докато иначе - поръчвай, после чакай куриер, после ходи до гумаджии, проточва се с дни...

Аз постъпих така и цената на гумите ми беше като в сайта на един от големите търговци. Не платих доставка, ако бях малко по-нахален и монтаж нямаше да платя.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от cmdkick » 04 Ное 2017, 18:35

Днес сложих Uniroyal MS PLUS 77 от Диана, и да не повярваш ама при положение колко коли имаше минаваше се доста бързо, а за самото балансиране си отделяха време, не го претупваха (не знам дали е заради това че аз лично помолих човека да се постарае :dunno: ). Дот-а е 3917, като със склададжията също размених една-две приказки и като цяло от пресонала съм приятно изненадан, не че беше кой знае какво, по-скоро очакванията ми бяха по-ниски, нямаше изнервени хора, изслушват те отговарят ти... (да не повярваш!) Преди дни бях минал през по "квартални" гумаджийници да видя как е положението там, според мен там отношението трябваше да е още по-приятелски и лично, а то точно обратното, сърдити физиономии не им се говори не им се слуша... (цените да не говорим, някой май наистина не познават банкнотите). Става въпрос за Диана на Околовръстното.
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Покупка на нови гуми от къде?

Мнение от deyan-enchev » 04 Ное 2017, 23:36

Гумите си ги купуваш от Диана с отстъпката на някой другар, а монтажа при доверен гумаджия - Мони в Обеля примерно.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook