Въпрос за телоподаващо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 14 Яну 2018, 10:14

С преливания няма да се заигравам. Четох, че някои хора заваряват с коргон, ама мисля, че с со2 ще си карам.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Petrolhead » 14 Яну 2018, 10:50

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:58, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 14 Яну 2018, 10:51

Това без газ отпадна.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от DLVasilev » 14 Яну 2018, 11:28

Някой има ли някакви наблюдения за това на Einhell и дали става за нещо?

Изображение
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 14 Яну 2018, 12:08

От това което изчетох последните 2-3 дни тоя ейнхел, не бил добър, китайските били на късмет.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от DLVasilev » 14 Яну 2018, 12:15

shlosera написа:От това което изчетох последните 2-3 дни тоя ейнхел, не бил добър, китайските били на късмет.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Бе аз чух, че за непрофесионално използване с любителска цел веднъж на 2 години бил чуден. Чух и, че слаб бил, пък познат с китайско 100А с размерите на мастербоксче цигари заварява разни дебели железа по 4-5 и нагоре мм. Въпроса е, че изпада на добра цена и мисля да го взема, пък колкото върши работа толкова, за повече пауър трифазен електрожен с 12-ка електрод :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 14 Яну 2018, 12:18

За по-дебели железа 3-4-5мм би трябвало да свърши работа за ламарина 0,8-1 незнам дали ще се справя.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от DLVasilev » 14 Яну 2018, 13:36

shlosera написа:За по-дебели железа 3-4-5мм би трябвало да свърши работа за ламарина 0,8-1 незнам дали ще се справя.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Е този дето го продава твърди, че точно за тънки ламарини няма никакъв проблем, трудно били за по-дебели... На кой да вярвам сега :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от shlosera » 14 Яну 2018, 13:51

Jordana написа:Според мен най-важния момент при работа с тънка ламарина е способноста на подържане на дъгата при тия апарати . При заваряне с големи токове няма кой знае каква дилема , но при малки токове на тънки детайли това е изключително неприятно . Евтините инверторни китайци традиционно имат проблем със заваряне при малки токове . Ако имаш възможност иди на място в магазина и тествай . Всеки сериозен магазин за такива инструменти може да предложи проба на място . С 4 квадрата кабел няма да има пробелм , стига тоя до таблото да не е 1.5 квадрата :mhihi:
На някой който ползва такова и не опитва да го продава :D Колегата Jordana по-нагоре обясни. Човека с който говорих ми каза така. Китайските до 3-4-5мм се справят криво ляво за тънката ламарина ми обясни, че е на късмет. Ако имаш възможност тествай го на място. Аз до сега съм пипал само едно редко. А и не съм много на "ти" със заваряването :D Та по-добре някой друг да ти каже 100%

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Jordana » 14 Яну 2018, 20:08

Когато се заваря на дебел материал с дебели електроди и големи токове единствения проблем е прегряването на елктрожена . Регулиране почти няма , просто не е нужно . Когато се заваря на малки токове и тънки електроди на тънък материал - токове 25-30 -40 -50 ампера стават пробелм за ниския клас инверторни електрожени защото трябва да работят функции срещу залепване на електрода и пълно късо , плавно регулиране на тока и т.н . Ръката извършва колебателни движения като заваря , дъгата се разтяга или приближава до материала и това води до промяна на тока който протича през дъгата - апарата трябва мигновенно да реагира и да регулира тока като го подържа в зададени граници . Ако не го прави добре се получва лепнене , трудно палене или силни пикове в ампеража от което шева става неравномерен , трудно се работи , дупчи или остава сополи . Има и други недъзи но и тези не са малко .
Добре е да има и запалка а не да се драска по желязото . Ако се ползва за битови нужди няма проблем да се вземе по-евтин апарат защото повечето заварки в бита са неотговорни и допускат описаните отклонения при работа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от hell's angel » 14 Яну 2018, 21:54

Джордански, я кажи честно, ти колко пъти хваща ръкохватката на телоподаващото ? :mrgreen: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от Jordana » 14 Яну 2018, 22:28

Не става въпрос за телоподаващо , ако естествено разбираш че телоподоващото е различно от инверторен електрожен устройство макар и да има такъв с него . Пиша за елекрожен .
Телоподаващото на снимка само съм виждал , струна от ония трансформаторните старите ама ръкохватката не съм я барал по разбираеми причини :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за телоподаващо

Мнение от hell's angel » 15 Яну 2018, 0:40

Знам аз, когато стане дума за заваряване в тоя форум, все за пернишката кракра си пишеш. Все тая дали пита някой или не :ok:
ПА' и вЕрно не ги разбирам тия устройства, деба, аз телта я подавам с другата ръка :winky:
Ubi dubium, ibi libertas

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook