Аз ли съм изгубил представа за парите или?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Jordana » 21 Окт 2017, 7:50

А за клошари има ли някакви отделни цени , 50% надолу или труда бонус ? :mhihi:
Не знам защо се чудите толкова че има различни цени за такива къстъм услуги ? Както има различни цени , така има и различни клиенти . Има такива които търсят най скъпото на пазара и тези фирми с дебелите цени ги обират такива . Отделно че зависи от характера на дейноста във фирмата - може основната им дейност да не е работа с такива поръчки на дребно и тогава такива с клиенти с 5-10 стъпала са губи време и се слагат цени да се ограничи броя . Ако евентуално се закачат поне да има добра печалба .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от koziak » 21 Окт 2017, 8:42

Извода от темата е че следващият път когато някой види новина че ИТ сферата е високо платена, да я докладва за фейк


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Окт 2017, 9:35

Тъкмо си говорехме тая сутрин с моя гумаджия за цените. Та една мацка от тук(Казанлък), която работи в София си сменя гумите при него на служебната кола. Така по принцип правят всички работещи със служебни коли, освен ако нямат някакви договорки другаде. Сменил 4-те гуми и тя питала колко, той отговаря, че е пак същото(20 лева, на мен даже ми ги прави по 4 на гума, но аз сменям много често гуми, по едно време и по 3 ми искаше, но ми бе неудобно :mhihi: повечето пъти си му плащам редовната цена от 5 лева дори)и не е вдигал цените, а тя му дала 25 и му казала, че са се вдигнали защото в София искат в добрия случай по 12 лева на гума. Та се чудех, наистина ли ви е толкова, говорим за някаква нормална гумаджийница, а не за премиум сервиз, в които се чудиш съединител ли ти сменят или гуми?
Та си рекох, ами който има път направо да си товари гумите ако има място и да ги сменя в провинцията :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2017, 9:42

Толкова, ако си късметлия.

Аз от много години имам по 2 комплекта джанти и сам си ги сменям та не помня последно на колко ми ги монтираха, защото има и отстъпки или безплатен монтаж. Но преди 7 години срещу КАТ ми взеха 70лв за монтаж на 17ки. Като една от тях я бяха монтирали обратно на посоката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Cyberloner » 22 Окт 2017, 10:11

Денонощната гумаджийница на околовръстното и пушкин - 4бр 15" сваляне на стартие, слагане на нови гуми на джантите + нови вентили и баланс = 78лв

И все едната гума нещо спадаше леко. Връщам се - "има една шупличка на джантата, може да я заварим"

Отивам в друга гумаджийница, накиснаха я в легена и се видя, че пропуска между гумата и джантата, свалиха гумата - джантата непочистена от старат гума и останали някакви пролуки, а чисто новият вентил поне на 15 години, целия нацепен - смениха вентила, изчистиха хубаво джантата с телената четка, сложиха наново гумата и от тогава никакви проблеми... правете си изводите.


От тогава само ги оставям при един познат да ги балансира и сам си ги сменям на двора, знам че съм си изчистил главините, изчистени са джантите, а болтовете са стегнати до колкото Nm трябва.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Окт 2017, 10:36

Според зависи, аз последно сменях 15'' -ки (всичко без нови вентили) за 28 лъва. Ама спокойно и 50-60 кинта могат да те обрулят някъде и няма да им стане съвестно :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от shlosera » 22 Окт 2017, 11:59

В по-малките градове до 20-25лв излизат смяната на 4 гуми монтаж демонтаж и баланс. Последния път за изправяне на 16ка със смяна на 4 гуми ми взеха 30лв. Метални вентили хубави +4лв н брой.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Zubcho » 22 Окт 2017, 16:55

В Казичене при Иван - монтаж и демонтаж на гуми 17 цола и баланс + 4 нови вентила - колосалните 32лв. + Лафче с Иван и колегите му + раздуване на тема коли+ 1 кафе от Иван = 1 час добре прекарано време.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2017, 17:47

След някакви финансови врътки се оказах собственик на гумаджийница, та не плащам нищо, даже и не чакам ред... Така сме ние, баровците... :mhihi: :mhihi: Сериозно, преди година и половина купих някакъв дюкян, без никаква идея какво да правя с него. Дадох го на един приятел, а той го направи гумаджийница. Като минавам гледам, че бачка яко - винаги има коли и камиони отпред... Наем още не съм видял, но поне обслужването ми е на ниво.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от mfandakov » 22 Окт 2017, 18:15

А случайно да ти се намира едно помещение за производство 500кв,с ток и вода на твое име че ми е нужно за една дейност. :mhihi:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2017, 19:12

Не се майтапя... Мога даже да ви покажа гумаджийницата, но ще стане реклама. За цените - знам, че взима по 20 лева за монтаж/демонтаж, но това е за камиони, ремаркета и автобуси. За още по-големи гуми (на трактори, комбайни, фадроми и друга тежка техника) взима до 30, зависи от случая.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от (bubsa) » 22 Окт 2017, 20:09

Borymeckata написа:Не се майтапя... Мога даже да ви покажа гумаджийницата, но ще стане реклама. За цените - знам, че взима по 20 лева за монтаж/демонтаж, но това е за камиони, ремаркета и автобуси. За още по-големи гуми (на трактори, комбайни, фадроми и друга тежка техника) взима до 30, зависи от случая.

Тоя е кожодер бе :mhihi: Оня ден в Диана ми взеха 39лв и някакви стотинки за монтаж и демонтаж на 2бр гуми и да сменят местата на други 2 ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Borymeckata » 22 Окт 2017, 20:44

Ама това са огромни гуми, по-високи от мен, даже се наложи да разширява вратата на помещението, защото не минаваха... Даде сума пари за някаква машина за монтаж/демонтаж, едва я вкараха с мотокар. Яко се изръси човекът, може би затова не са му останали пари за наема... :dunno: :dunno:

Сега го питах, щото ми стана интересно. Значи за леки коли, с гуми до 16 цола:
Сваляне/слагане на колелото от/на автомобила - 1,50 лв.;
Монтаж/демонтаж на гумата от/на джантата - по 1,50 лв. всяка операция, общо - 3,00 лв.;
Баланс - 1,50 лв. (ако тежестите се "коват" - цената им е включена, ако се лепят - 5 ст. на грам).

Значи идва 6,00 - 6,50 лева цялото упражнение (сваляне от колата, демонтаж, монтаж, баланс и слагане на колата). За бусове и джипове с гуми над 16 цола - с 1 лев отгоре. За вентилите забравих да го питам, ама май не беше нещо шокиращо. Знам, че имаше някакви обикновени и по-луксозни вентили - цветни, от елуксиран алуминий или нещо подобно бяха...

За камиони, ремаркета и автобуси цялата операция е твърдо 20 лева, за по-големи гуми - по договаряне, до 30. Тези големите, естествено, не се балансират.. Теоретично тази машина имала възможност да монтирата/демонтира гуми до 3,5 м. диаметър и до 3 тона. Но това е теоретично, а на практика не било изпробвано, все още...
Последна промяна Borymeckata на 22 Окт 2017, 21:20, променена общо 2 пъти
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от mfandakov » 22 Окт 2017, 20:52

Наемът не е проблем,може би ще се разберете.Проблем идва от документалното оформление на обекта,при положение че ти си собственика.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Don_Diego » 22 Окт 2017, 22:53

Borymeckata написа:Сега го питах, щото ми стана интересно. Значи за леки коли, с гуми до 16 цола:
Сваляне/слагане на колелото от/на автомобила - 1,50 лв.;
Монтаж/демонтаж на гумата от/на джантата - по 1,50 лв. всяка операция, общо - 3,00 лв.;
Баланс - 1,50 лв. (ако тежестите се "коват" - цената им е включена, ако се лепят - 5 ст. на грам).


Тия разбивки никога не съм ги разбирал :dunno:
Преди години докато имах гумаджийниците работех на твърди цени, доплащаше се само допълнителна услуга (вентил, чистене на джанта и тн). Ако дойдете с гуми само за монтаж и качване на колата, взимах твърдо 20, без значение дали ще са гуми на Тико или на Тундра. Лепенките бяха 10лв, подложки 15-20 (зависи от големината). Новите гуми ги давах с монтаж, вентил и чували. Сега като ви чета как ревете от некадърни гумаджии и ме хваща яд, че го зарязах тоя бизнес ама се хванах с ортак и си казах "Стига!!!" :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook