Аз ли съм изгубил представа за парите или?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от koziak » 19 Окт 2017, 19:40

Те пък майсторите освен да са го питали дали не е ИТ преди да му кажат цена?


Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от alx » 19 Окт 2017, 19:41

koziak написа:Те пък майсторите освен да са го питали дали не е ИТ преди да му кажат цена?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Видяли са го по някаква схема че не е работник в мола...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от (bubsa) » 19 Окт 2017, 19:53

koziak написа:Те пък майсторите освен да са го питали дали не е ИТ преди да му кажат цена?


Sent from my iPhone using Tapatalk

IT-тата се познават от километри :mhihi:

Да не се обиди някой :bchug:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от alekangg » 19 Окт 2017, 20:05

Както и тираджиите и разни хора работещи професии изискващи максимум 8 клас.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Larbi » 19 Окт 2017, 20:19

Човек даже не забелязва как демонстрира платежоспособност по дефолт щото така се е програмирал заради коври или комплекси по принцип. Същото важи и за хора които имат лев, но една стотинка я делят на 18 и се обличат и движат като не знам какво. Всичко е в главата на човека. Простия принцип е че хората които не те познават гледат за колко си облечен, какъв ти е телефонера и каква кола караш (ако има такава) и от това си изчисляват какви пари имаш. Примера с Руския експеримент казва всичко.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от bum_bum » 19 Окт 2017, 20:23

alx написа:Аз като ще ми правят нещо взимам 3 оферти и си правя сметката. Последното по крупно мероприятие беше покрив- 3те оферти?- 37k, 42k и.... 68к при едни и същи горе долу материали...


И при мен, за изолация на покрив офертите са от 30к до 70.

Иначе ги вкарвам в размисъл- обектът е големичък, но пък аз се появавам с кола за 2к. Задача с повишена трудност- имам ли пари или нямам? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от koziak » 19 Окт 2017, 20:26

А то се оказва, че тези с най-многото кинти са точно с осми клас


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Larbi » 19 Окт 2017, 20:38

koziak написа:А то се оказва, че тези с най-многото кинти са точно с осми клас


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ай ти, Май ти, образование няма нищо общо със способност да изкарваш пари - научно доказано. И с 3-ти клас да си можеш да си ебати схемаджията. Разкаха ми тия дни за някакъв шеф на хлебо някакъв бизнес в Холандия, който даже не знае какво става (турчаля, не че има значение) и пак го лъжат и пак върти баси бизнеса. Така че разцветките са много.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от mfandakov » 19 Окт 2017, 20:52

Малко така се получават нещата..

Инструктират нов продавач на очила в една оптика:
- Първо говориш с клиента. След това му показваш рамките на очилата. Когато клиентът си избере очилата, ще те попита колко струват. Ще му кажеш "100 долара". Ако не протестира, тогава казваш "И стъклата - още 50 долара". Ако пак нищо не каже, му казваш "Всяко!".
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от BMW_RIDER » 19 Окт 2017, 20:54

Занимавал съм се с доста с дървений и цената наистина е завишена. НО в никакъв случай не е и 50 - 120 лв на стъпало за качествена работа от качествен. Стъпалата са сложни, обикновенно се взимат размери и се правят на място. слепването и обработката на материала изисква работа с машини от които не малко новаци и напреднали са оставали БЕЗ ПРЪСТИ. МАтериала не е същия който отивате и си купувате за челни дъски и греди от първото хале. При дървото нещата са мнооого вариативни, някой хора горят златен материал в печката някой плащат хиляди за една талпа. НО 500 лв на стъпало е много при всички положения. Цена за качествена изработка би следвало да е около половината. Иначе не знам за чужбината - чуждестранна фирма за моето стълбище ми цитира 45 000 евро мда има по евтини чисто нови БМВ та

По темата аз не знам какво се случва с цената на храните..... Онзи ден спирам до един боядисан стар рейс за бургер - 23 лв бургера.... е№бете си майката е така
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от mfandakov » 19 Окт 2017, 21:01

Правих си навес,кубик лепени греди 1200лв.Навеса 15кв излезна 5000лв тотал.
Литър лак 50лв.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Cyberloner » 19 Окт 2017, 22:00

koziak написа:А защо пък в ИТ сектора да взимат толкова пари? Те пък с какво са ги заслужили повече, да не са много специялни нещо?

Написаното ми звучи сякаш колегата е дошъл от провинцията в големия град и започнал работа в ИТ сектора. Решава че вече е много напред и изведнъж се оказва че имало и други професии които си изкарват не по-малко пари и сега се чувства съсипан.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега ти сериозно ли? Споделих го като парадокс как по всчки медии се тръби как само ИТ сектора взима нормални пари, а останалата част от населението оцелява с 300лв на месец.
Относно демонстрация на пари....не знам какво би ги накарало да мислят че съм баровец, дали 5-цата от 96-та или голфа от 93-та, а може би са 3-те чифта маратонки мат стар в антрето и един мостовак дето все ме мързи да го вкарам в мазилката :)


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от efren » 19 Окт 2017, 22:14

Cyberloner написа:
koziak написа:А защо пък в ИТ сектора да взимат толкова пари? Те пък с какво са ги заслужили повече, да не са много специялни нещо?

Написаното ми звучи сякаш колегата е дошъл от провинцията в големия град и започнал работа в ИТ сектора. Решава че вече е много напред и изведнъж се оказва че имало и други професии които си изкарват не по-малко пари и сега се чувства съсипан.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Колега ти сериозно ли? Споделих го като парадокс как по всчки медии се тръби как само ИТ сектора взима нормални пари, а останалата част от населението оцелява с 300лв на месец.
Относно демонстрация на пари....не знам какво би ги накарало да мислят че съм баровец, дали 5-цата от 96-та или голфа от 93-та, а може би са 3-те чифта маратонки мат стар в антрето и един мостовак дето все ме мързи да го вкарам в мазилката :)


Усетили са те, че се преструваш :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Borymeckata » 20 Окт 2017, 7:22

Тази тема стана нещо като "DIY + мамка им на IT баровците". Колегата (ако съм разбрал правилно) искаше просто да си свери часовника за цените, нито се е хавалил с пари, нито е оплюл незаслужено отрудените работяги, които с пот на челото коват дъски по пода.

Иначе драма не виждам - ако не ти харесва тази оферта (очевидно е така), търсиш си по-добра и действаш. И аз понякога съм изпадал в недоумение от някои цени (обявиха ми 70 лева за прозорче на мазе 50 х 30 см.), и мен са ме "пържили" с нереални оферти - здраве да е... Най-дразнещо е, когато се навиеш на подобна висока оферта с надеждата, че наистина ще се изръсиш, но поне няма да береш ядове и всичко ще стане бързо, чисто и качествено. Да, но понякога не става така... Затова - късмет на Колегата и да каже какво е направил със стълбата.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Е.Димитров » 20 Окт 2017, 9:05

K_Ilkov написа:
Е.Димитров написа:Не е оферта и сам човек да си прави нещата

Напротив, страхотна оферта е :winky: Просто зависи кой какъв мироглед има ...

Не е лесно ако това имаш предвид под оферта, но има много плюсове ;)

Не е лесно имах в предвид.
Аз примерно се занимавам с нещо си, сръчен съм горе долу, но някой неща не ми се отдават, като пример се сещам, да слагам плочки.
Пробвал съм, обаче някакси не ми се получава, иначе съм гледал много как се прави.
както и да кажем, да лепя фолио на врата (примерно), все някое мехурче се подава в края, и винаги съм се възхищавал на хора, които умеят и са прецизни.

Иначе, няма по-голямо задоволство, да направиш нещо със собствените си ръце, да се получи "шедьовър" и всеки път, когато минеш покрай това нещо, да се усмихваш :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook