Аз ли съм изгубил представа за парите или?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Е.Димитров » 19 Окт 2017, 15:45

Аз отдавна съм спрял да правя сметка на другите.
Когато не ми е изгодно, не го взимам от там.
Това не е упрек към никой, това е проста констатация.
Има го навсякъде това положение, ако колегата е да кажем програмист и някой поиска сайтче, а колегата му "изчурулика" едно число, другият може да каже, че еди къде си ги правят за по 200-300 лева.
Аз те така с едни видео камери, обяснявам каква е цената, обаче ми обясняват, че еди къде си ги има по-евтини.
Разбира се, свободен пазар, в никакъв случай не упреквам питащият, дори му предлагам да си поръча от тези, които визира, защото се оказва, че само външно си приличат, устройство и софтуер нямат нищо общо, също и гаранция и те така.
По принцип, няма лесна работа, дори и метачите имат "чалъм" с който се оправят, аз ако взема да мета улиците, ще се сдухам от работа и няма да я свърша същата.

Не е оферта и сам човек да си прави нещата (в смисъл, не всеки може да направи това, което не му е работа) и в края на краищата има 2 варианта:
Вариант 1- търси се друга оферта на по-приемлива цена и се гледа и в интернет за отзиви или предишна работа на майсторите.
Вариант 2- Започва да се събират пари и се натоварват другите по веригата (почва и самият клиент да натиска своите клиенти за по-високи ставки на труда си) и се наемат въпросните.

Има разбира се и вариант, в който се опитва човек да преговаря за цените.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от K_Ilkov » 19 Окт 2017, 16:03

Е.Димитров написа:Не е оферта и сам човек да си прави нещата

Напротив, страхотна оферта е :winky: Просто зависи кой какъв мироглед има ...

Не е лесно ако това имаш предвид под оферта, но има много плюсове ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Cyberloner » 19 Окт 2017, 16:26

В крайна сметка утре ще се разходя до стойкото, оказа се, че тази фирма Форест Трейд, която е показал колегата се представя там и ще им огледам тия стъпла и чела.
Иначе определено не ме е страх да си ги нарпавя сам и инструменти имам и търпение, така кухнята сам си направих, просто тоя път ми се искаше да дам един пари и да не се занимавам, ама май ще се наложи :)

А относно цената на труда на хората и на фирмата - нормалната печалба на тоя свят е 10-15%, ако реализираш 20% си голяма работа. У нас ако не си удвоиш парите си балък, ако станат х4 си печен, ако са х6 вече си голяма работа, Гледайте само какви са цените на жилищата, а строителството до ключ, без обазвеждането много трудно може да стигне 300 евро.кв.м. Един познат сега строи сграда в имота си и грубия строеж му излиза към 150евро/квадрат, и е отделил още толкова за довършителни работи.

П.П. а тази фирма като я поразнесох из нета какви цени е обявила днес ми се обадиха за да ми кажат, че ще помислят за "по-прецизна оферта" та да видим. Поне откъм комуникация с клиента за сега е ок положението и искат да свършат работа, разказаха ми колко им били скъпи материалите и че това били цени с ДДС, ама да видим.
Последна промяна Cyberloner на 19 Окт 2017, 16:26, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от 3186 » 19 Окт 2017, 16:26

Напълно разбирам колегата. И аз не бих платил
такава цена, а бих се заел да го направя сам. Първо, цената, второ удоволствието да си го изработиш сам. А това че работи в ИТ сектора, не значи че трябва да го гърбят “майстори” 8 бона за облицовка на няколко стълби.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от banan4i » 19 Окт 2017, 16:51

Добре де, в крайна сметка колегата друго питаше...
Аз пък бих си ги направил сам!
Ще спестиш пари и после ще ти е приятно да знаеш, че са твое дело.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от efren » 19 Окт 2017, 16:52

Струва ми се никой никого не е карал насила да си слага стъпала, при това хубави. А на мен касовите апарати са ми задължителни, връзката с НАП също, и това че за две-три години ми е свършила паметта на апарата и трябва да дам 100 лв за смяна на паметта също ми е задължително. И аз не мога да се сетя кое струва 100 лв - смяната на паметта или самата тя :kuku: ?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от bmw55 » 19 Окт 2017, 17:12

Цената която са ти обявили, обикновенно хората я дават за направата на няколко стаи с паркет колега.
Покрив 80кв.м. с материали и труд, с подмяна на дъските излезе по-малко пари. Тези стъпала сигурно са с "позлатен дъб" :mhihi:
И да в някои браншове се опитват да дерат докато могат, защото като разни роми и прехвалени майстори взимат малко, а реално нищо не правят, тези които го могат гледат да спечелят от това възможно повече.
И това за ИТ сектора също е нещо като мит, реално една шепа народ взима хубави пари, а не всеки както обичат да се изразяват навсякъде.
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от ogata » 19 Окт 2017, 17:31

Малко в страни от темата да кажа, че щом даваш много пари, не означава непременно, че ще стане качествено :mhihi: :mhihi:

Правихме ремонт в апартамента това лято. Стълбите за горният етаж са дървени. Искахме да ги освежим и помолихме за оферта хората които циклиха паркета.
Няма да казвам каква беше цената, но общо взето на стъпало поискаха толкова, колкото аз взимам за 2 дена на работа :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Направиха ги. Като се нанесохме и изчистихме добре след това се оказа, че такова циклене е паднало, че са останали петна от латекса, които са ги лакирали отгоре :kuku: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Nukem » 19 Окт 2017, 17:44

То в Бг не знам какво се случва просто, след като от инженер се преквалифицирах на общ работник в норвегия, се чудя бензина е както в Бг., храната ако се пазарува разумно е както в Бг., заплатите са 7-8 пъти по високи от Бг, имотите там където бях поне аз са на нивата в Бг :mhihi: и се чудят после политици и мними експерти по тв-то що няма деца и работници в Бг.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от krasi2bmw » 19 Окт 2017, 17:51

Привет , на всички , до колегата . Ако си показал , че разполагаш с пари е напълно / нормално / да ти обявят такава цена , или просто си им дал някакъв повод да си мислят , че имаш пари . Давам един пример , лятото правих ремонт на баня и тоалетна , града е малък и всички ме познават , докарвам си доста добри доходи . Идва един майстор и ми обявява цена за ТРУД за 30 квадрата плочки ..................3000 лв само за труд ? Така , че в България е така , щом имаш пари , част от твоите пари някой трябва да ти ги вземе понеже този някой ......няма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от shlosera » 19 Окт 2017, 18:04

Относно цените специално в баните е много разтегливо понятие колега, ако на тия 30квадрата има и 20м пилен ръб и още 20 обръщане, 3 ниши 4 борда и тн може и повече да дойде. Относно коегата със стъпалата, пробвай с други фирми други оферти. Виждал съм как за едно и също нещп 2 фирми дават цена с разлика х6. Може просто да си нацелил скъпа фирма, което както каза колегата по-горе не означава качествено. Относно всички дето си мислят че стъпала де правят ей така постойте 2-3 дена на колена или клекнали и после пак ще си говорим. Отделно това че фирмата иска 400лв на стъпало да речем, не ознчава че работника ще вземе 300. Всичко е много разтегливо в ремонтите, колегата не е уточнил право стълбище ли е вито ли е и тн.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от Larbi » 19 Окт 2017, 18:25

krasi2bmw написа:Привет , на всички , до колегата . Ако си показал , че разполагаш с пари е напълно / нормално / да ти обявят такава цена , или просто си им дал някакъв повод да си мислят , че имаш пари .


Сещам се правиха някакъв експеримент в Русия с този дебелия забавен бизнесмен където прави клипове за тубата с яки бегачки, забравих му името в момента, но ако се сетя ще редактирам. Та ходиха да вземат някакви материали ли какво беше от една складова зона край Москва и първо бяха с някакво Е60 мисля (може да се бъркам) и после с някакъв чисто нов CLS (пак може да се бъркам). Та с първата кола обявиха една цифра, а при втората кола обявиха много по-висока цифра :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от devent » 19 Окт 2017, 18:36

Larbi написа:
krasi2bmw написа:Привет , на всички , до колегата . Ако си показал , че разполагаш с пари е напълно / нормално / да ти обявят такава цена , или просто си им дал някакъв повод да си мислят , че имаш пари .


Сещам се правиха някакъв експеримент в Русия с този дебелия забавен бизнесмен където прави клипове за тубата с яки бегачки, забравих му името в момента, но ако се сетя ще редактирам. Та ходиха да вземат някакви материали ли какво беше от една складова зона край Москва и първо бяха с някакво Е60 мисля (може да се бъркам) и после с някакъв чисто нов CLS (пак може да се бъркам). Та с първата кола обявиха една цифра, а при втората кола обявиха много по-висока цифра :mhihi:


е, питайте Бай Илия. Беше писал, че се е обадил за патерица за ф10 му казали 200 лева(по спомен) и след няколко дни се обадил да каже, че търси патерица за х3(а тя същата) и му казали 50 лева :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от koziak » 19 Окт 2017, 19:19

А защо пък в ИТ сектора да взимат толкова пари? Те пък с какво са ги заслужили повече, да не са много специялни нещо?

Написаното ми звучи сякаш колегата е дошъл от провинцията в големия град и започнал работа в ИТ сектора. Решава че вече е много напред и изведнъж се оказва че имало и други професии които си изкарват не по-малко пари и сега се чувства съсипан.

Sent from my iPhone using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Аз ли съм изгубил представа за парите или?

Мнение от alx » 19 Окт 2017, 19:34

Аз като ще ми правят нещо взимам 3 оферти и си правя сметката. Последното по крупно мероприятие беше покрив- 3те оферти?- 37k, 42k и.... 68к при едни и същи горе долу материали...

... Тези пари за стъпала ми се виждат много. Стълбите по принцип са скъпи, но тези са те видяли че го играеш (ит?) баровец и сa ти дали техния fuck you price lol... всяка фирма си има такава цена която се дава на определени хора или за проекти с които не им се занимава- ако мине- мине. Ако не- извинявайте ще си помислиме откъде да ви дадеме отстъпки за да сте доволен... и .... ето ви fuck you price #2... е поне се опитахме- нали? :facepalm:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook