Части от DaruCar - дали си заслужава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 22:08

Здравейте колеги,

от доста време си пазарувам части от колега от форума и съм супер доволен, много коректен търговец и истински пич! Преди 1 години и 6 месеца някъде бях си закупил от колегата голям оригинален термостат БМВ и малък БЕР, като след смяната колата държеше 88-89 градуса, както е в реда на нещата. От последните няколко месеца забелязах, че температурата ми се върти 79-82 градуса и си казах "Ей, уж оригинален термостат, пък 2 години не можа да изкара?", въобще бях забравил, че малкият ми термостат не е ОЕМ. Та, по стечение на обстоятелствата, приятел успя да ми издейства отстъпка от Дару кар и за пръв (и надявам се последен път) реших да купя този път голям оригинален термостат от първоизточника на ОЕМ частите за БМВ - официалния дилър на марката. Та взехме чисто новия термостат от Дару кар и още същия ден го монтирахме, като по време на монтажа ни светна лампата, че целия проблем е идвал от малкия термостат :banghead:. Понеже ЕГР-ът ми е изолиран, директно изолирахме малкия термостат, но без да го демонтираме. Та сложихме новия термостат, обезвъздушихме както си му е реда и какво да видя - колата не вдига повече от 85 градуса, отделно термостата отваряше към 84 градуса. Реших да покарам ден, два, все пак може да е нещо временно и после да се оправи. Да, ама, не! Отделно, като подам газ, и колата изстиваше до 80 градуса :shock: Ясно беше, проблемът идва от новия оригинален закупен от официалния сервиз на БМВ - Дару кар, голям термостат! Е, както е известно, случва се термостат да е дефектен, та реших да обясня ситуацията на Дару кар, като им писах на майл-а. Казаха, че нямало проблем да го заменят за тяхна сметка термостата, стига да се докажело, че проблемът е от него. Да де, ама за тази проверка трябвало да платя 100лв, отделно да им предоставя фактурата за покупката и фактура от сервиза, където термостатът е сменен! Термостатът ми беше сменен в сервиз на приятел, но нямах издадена фактура. Както и да е, такава се намери. Отделно, като разбраха, че колата ми е с премахнат ДПФ, едва ли не щяха да изкарат, че заради това не загрява, да не говорим, че малкия ми термостат не е ОЕМ, направо щях да вляза в дълъг обяснителен режим и да се набутам с излишни пари заради така или иначе дефектната им стока :kuku: Естествено, не ми се рискуваше да ме правят на будала и да ме таксуват за безсмислени диагностики, защото можеха да си съчинят, че термостатът им е перфектен и че проблемът е в колата, върви тогава обяснявай кое и как и то точно на "светилата" там. Та както може би се досещате, наложи ми се да купя нов термостат /не исках да ползвам стария, въпреки че съм на 99% сигурен, че е здрав/, но този път закупен от по-горе споменатия колега и о, чудо, колата ми държи 88-89 градуса точно както преди, единствената промяна по колата е заменения голям оригинален термостат, изненада :mhihi:

Та колеги, да знаете, че ако колите ви не са 100% сток, гаранция за части от Дару кар нямате! Пък и да са, пак нямате или поне ще трябва да си плащате, за да имате шанса, да докажете, че имате! Ама си е шанс все пак дали са на кеф този ден! Това е, хубаво, лошо, това е! Термостатът от Дару не стига, че беше дефектен, ами беше и значително по-скъп от предложения от колегата. Та за себе си вече съм го решил - повече от там част няма да взема, ако ще и най-долната пластмасария да е.

Целта на темата не е реклама/антиреклама на някого, а чисто информативна!
Последна промяна Dextuar на 18 Окт 2017, 23:49, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Мордехай » 18 Окт 2017, 22:17

Аз си купих от тях лед стопове за джипа и след една камара увещания, месец чакане и около 1000 лева пристигнаха. Според мен - скъпи ментета, с разлики между отделните видове от двете страни и се наложи да ги преправям на всичкото отгоре.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от alx » 18 Окт 2017, 22:18

дилъра има политика която му е спусната от кораба майка в германия или там откъдето ги командват. в това отношение не са по-различни от дилър където и да е по света. дилърите са се наслушали на истории и всекидневно някой се опитва да ги мине и да им лепне някой проблем за който те не са виновни. затова играят на сигурно- защото ако ти вземат да ти правят колата и не я оправят- проблема става техен. а те си имат достатъчно проблеми.

в случая не мисля, че имаш право да им се сърдиш. парен каша духа...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от msi200 » 18 Окт 2017, 22:22

От офиц. сервиз има смисъл да купуваш части, само ако правиш и ремонта там.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 22:37

Части от Дару конкретно или оригинални части?

Аз лично предпочитам да купувам ОЕМ части. Поради две причини- вярвам, че те са най-добрия вариант (с изключение на разните тунек афтърмаркет гиздийки от реномирани производители). И не по-малко важното- като тръгнеш по тоя път, термостатче от тук, тампонче от там накрая единственото, което ти остава БМВ по колата са ти ламарините и седалките. Т.е. караш БМВ ама не баш.

Жалкият ми кошник, дето прилича на немска каска където и да го погледнеш (с изключение на дългите шарнири, че ми бяха спешни и амортисьорите Кони) има щампичка БМВ с номерчето. Та като се замисля, въпреки неугледния си вид е много по-БМВ от много по-намазани други коли.

dextuar написа:Та колеги, да знаете, че ако колите ви не са 100% сток, гаранция за части от Дару кар нямате!


Никъде по света няма да ти дадат гаранция за част, влизаща във взаимодействие с още Х части вложена в кола на която се е упражнявал кварталния майстор да премахва ДПФ, да затапва ЕГР-и и т.н.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от maxoyn » 18 Окт 2017, 22:41

Мордехай написа:Аз си купих от тях лед стопове за джипа и след една камара увещания, месец чакане и около 1000 лева пристигнаха. Според мен - скъпи ментета, с разлики между отделните видове от двете страни и се наложи да ги преправям на всичкото отгоре.

Аз седем месеца вече чакам боя / paint stick. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 22:58

msi200 написа:От офиц. сервиз има смисъл да купуваш части, само ако правиш и ремонта там.

:yes: :yes: :yes:
bum_bum написа:Части от Дару конкретно или оригинални части?

Аз лично предпочитам да купувам ОЕМ части. Поради две причини- вярвам, че те са най-добрия вариант (с изключение на разните тунек афтърмаркет гиздийки от реномирани производители). И не по-малко важното- като тръгнеш по тоя път, термостатче от тук, тампонче от там накрая единственото, което ти остава БМВ по колата са ти ламарините и седалките. Т.е. караш БМВ ама не баш.

Жалкият ми кошник, дето прилича на немска каска където и да го погледнеш (с изключение на дългите шарнири, че ми бяха спешни и амортисьорите Кони) има щампичка БМВ с номерчето. Та като се замисля, въпреки неугледния си вид е много по-БМВ от много по-намазани други коли.

dextuar написа:Та колеги, да знаете, че ако колите ви не са 100% сток, гаранция за части от Дару кар нямате!


Никъде по света няма да ти дадат гаранция за част, влизаща във взаимодействие с още Х части вложена в кола на която се е упражнявал кварталния майстор да премахва ДПФ, да затапва ЕГР-и и т.н.

Точно за 2 часа максимум мога да върна всичко по колата да е сток без ДПФ-а, просто защото не съобразих на времето да си оставя питата. И въпреки това ме съмнява да бяха уважили искането ми. Както alx каза, достатъчно хора се опитват да ги метнат и донякъде ги разбирам. Но да си я маркират по някакъв начин тая стока и да си проверяват дали ги мамя, аз каква вина имам, че са ми продали дефектна част? Под ОЕМ имам предвид част, произведена от/за БМВ, с оригинална кутия и номер, а не някаква алтернатива. В конкретния случай големият ми термостат е ОЕМ БМВ, а малкият е алтернативен на БЕР, аз така ги разбирам поне наименованията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 23:09

Човек, научи си правата.. :dunno:

По закон имаш две години законова гаранция, отделна от търговската. Сваляш термостата и с фактурата за монтаж/демонтаж го мяташ на тезгяха в Дару. По закон не могат да ти създават каквито и да е било затруднения или разходи свързани с отстраняването на дефекта. В рамките на 6 месеца не се налага да доказваш, че стоката е била дефектна в момента на покупката, това се предполага.

Искаш писмен отговор и ако не те устройва го носиш в КЗП.

Тия номера да не ти признават гаранция бяха пореди 10 години, а по настоящем вече могат да вървят само пред някакъв полуграмотен орк.

Единствения начин по който могат да се опитат да те минат е да докажат, че колата ти е повредила часта или майстора го е направил.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 23:14

bum_bum написа:Единствения начин по който могат да се опитат да те минат е да докажат, че колата ти е повредила часта или майстора го е направил.
Ей това ме притеснява, човекът ми е приятел и не бих искал да му правят проблем, все пак без пари ми го е направил едва ли не. Но ще се пробвам да направя това, което предлагаш :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от nikola59 » 19 Окт 2017, 0:11

dextuar написа:
bum_bum написа:Единствения начин по който могат да се опитат да те минат е да докажат, че колата ти е повредила часта или майстора го е направил.
Ей това ме притеснява, човекът ми е приятел и не бих искал да му правят проблем, все пак без пари ми го е направил едва ли не. Но ще се пробвам да направя това, което предлагаш :yes:

Не се притеснявай, колегата @bum_bum добре те е насочил. Имаш фактура с касова бележка от тях за тази част. Там ясно е написано най-отдолу че тази част е с двегодишна гаранция и т.н. Явно и нова част може да има дефекти - особено термостат който отваря малко по-рано от необходимото. Почвам да се замислям какъв допуск за грешка дават производителите за термостатите си... Занеси им го така както си го получил и както е написал да направиш колегата и после пиши за развитието на този проблем.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Kroki » 19 Окт 2017, 7:29

Но имайте предвид, че замяната и връщането важи само за части, които са взети от там, а не с поръчка. Наскоро имах такъв проблем(пазарувам от немско представителство, не от тук) и не пожелаха да приемат и изпратат същата част, само че от другата страна. За ламарини говоря. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от ивчо » 19 Окт 2017, 8:18

И само да добавя, че колкото и да е странно - термостата си има срок на годност !
Напълно е възможно да е бил дефектен !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от boris » 19 Окт 2017, 8:20

Kroki написа:Но имайте предвид, че замяната и връщането важи само за части, които са взети от там, а не с поръчка. Наскоро имах такъв проблем(пазарувам от немско представителство, не от тук) и не пожелаха да приемат и изпратат същата част, само че от другата страна. За ламарини говоря. :)


Става дума за дефектни части, а не за грешно поръчани.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Kroki » 19 Окт 2017, 8:49

Да, разбрах. :|
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от bioz » 19 Окт 2017, 8:52

А това, че цените им са винаги прекалено надути коментираме ли го? Аз освен за разни дребни части които не си струват поръчка за друго при тях не стъпвам...
Последна промяна bioz на 19 Окт 2017, 8:53, променена общо 1 път

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook