Части от DaruCar - дали си заслужава?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Nukem » 07 Авг 2018, 12:47

:D
нямам забележки
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Cyberloner » 07 Авг 2018, 13:16

Части за двигател, скорости и т.н. сложните неща по колата както и датчици винаги съм си купувал и ще си купувам оригинални.
По ходавата част(тампони, амотисьори, биалетки) обикновено взимам афтърмаркет от уж истинските марки (ленфьордер, закс и т.н.)
Разни пласмаси, лайстни, елементи за салона и/или пасивни елементи(последно помня кутия за въздушен филтър) си взимам от моргаджийте.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от DigitalExile » 08 Авг 2018, 12:27

Е.Димитров написа:
Maxmadness написа:Изображение

Чисто нов мигач за калника на Е46 купе фейслифт 2004` 320Cd...стария ми правеше същия проблем..и си викам втора употреба ще е 20-тина лв и ще е на 10+ години...освен това ще е пожълтял и ще трябва да се пастира полира и бла бла,викам си я да видя колко пари е нов - 63лв,викам си хубаво кеф цена няма и си кихнах като пич 63лв за новия мигач,сложих го на калника,хвърлих стария и след година това е резултата...за справка другия мигач който е на 13 години не е пускал никога вода..та ще ходя тези дни да видя дали ще ми уважат гаранцията или ще ми кажат,че съм си мил колата неправилно :mhihi:

Пропускаш основното оправдание, а то е, че не е монтиран от техният хипер високо стандартен и технологично уникален сервиз, и за това гаранция няма :)


Мойте бяха изгоряли от слънцето на Е90-то и в магазина където пазарувам имаше заменки на Depo и TYC, викнаха ми и от двете и взех TYC-a ( 30лв. двата.) , без да погледнеш в долната част на мигача където е брандиран и пише TYC, коeто не се вижда с просто око не може да кажеш,че не са оригинални. За такива странични мигачи не виждах смисъл да набивам по 63лв., те май са същите като на фейсово Е46.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от BaDxBoY » 08 Авг 2018, 19:52

Аз междудругото никога не бях пазарувал или обслужвал в официалното представителство, но днес си направих експеримент за една част, която я търся от няколко седмици.

Обадих се на 3-4 морги с е90тки и ми предлагаха съответната част, втора употреба разбира се, на цени от 50 до 70 лева. във Фейсбук също ми предложиха за 50 лева частта, отново употребявана и кой знае колко здрава..

Днес взех същата част,чисто нова,оригинална ,на същата цена като от моргаджийте, в Дарукар в Дружба.. За 5 минути ми я извадиха, имам и 2 години гаранция.
Търся си и уплътнението над стъклото, че ми е напукано, там ми струва 27лв чисто ново, на мен ми предлагат напукани за по 30 лева по моргите и във фейсбука .. :bang:

Така че, аз лично вече първо там ще проверявам като ми трябва нещо и едва след това ще гледам по другите магазини или втора употреба.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от bum_bum » 08 Авг 2018, 19:56

Едно време такава беше играта с подкалниците за е36. По моргите (повечето с дефекти) струваха около 20% повече, отколкото в Дару. :mhihi:

Веднъж един моргаджия ми вика- аз ги взимам от там и ги оставям да ги повали и да прашасат и ги продавам като втора употреба с добра печалба.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от maxoyn » 08 Авг 2018, 21:21

Малко си е на късмет дали имат разумна цена на нещо. За съжаление античните уплътнения са по 100 лв с поръчка, а не по 27.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Фидел Кастро » 09 Авг 2018, 1:14

BaDxBoY написа:Днес взех същата част,чисто нова,оригинална ,на същата цена като от моргаджийте, в Дарукар в Дружба.


Не искам да обиждам колегите с автоморги от форума, но наистина хората от този бранш прекаляват с наглите си цени. Типичен пример са двама могаджии от друг силно посещаван автофорум.
След ремонт на бронята и някои други неща трябваше да вземем оригинални крепежни детайли и пр., като сумарно всичко се върза на 80 лева без отстъпката, а с нея беше около 65 лв. Същите тия двама "убавци" бяха поискали на човечеца сумарно около 120 лева и то за пластмаси с възраст над 10 години, които явно вече нямат нормална здравина. :shock:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от boris » 09 Авг 2018, 9:39

При тази толкова лесна с-ма на представителствата на БМВ е грехота да не проверявате първо там цената, а с отстъката за членове на клуба някой цени са повече от достъпни.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Ganchev__ » 09 Авг 2018, 13:32

Един приятел имаше Е36ца кабрио и я продаде преди точно 10 години.Беше и купил окачване втора употреба - амортисьори и пружини кони за 400лв.В момента колата е при един моргаджия във Варна и окачването се продава за скромните 580лв. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от ildivvy » 09 Авг 2018, 14:58

Моргаджиите са с доста 'интересни цени' от край време! Между другото,400лв преди повече от 10г са доста повече пари от 580лв сега,според мен,с което не искам да ги оправдавам по никакъв начин.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от steeN » 09 Авг 2018, 15:58

maxoyn написа:Малко си е на късмет дали имат разумна цена на нещо. За съжаление античните уплътнения са по 100 лв с поръчка, а не по 27.


Мда, проверете уплътнение на врата за Е36 купе :mhihi: 100 лв. ще ви се строи евтино.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от Nukem » 09 Авг 2018, 17:03

686 :mhihi:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от steeN » 09 Авг 2018, 22:17

Преди 2-3 години 250 лв ми изглеждаше доста :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от FaceOff » 09 Авг 2018, 22:58

Наистина, за някои неща цените по моргите се доближават до тези за нови, но за други пък са драстично по-ниски. Радиатора на автомата за Е39 в Дару е 900лв! Като си пуснах обява офертите бяха около 30-40, и за 30 си взех перфектен. Уплътнение за предния джам на Е39 беше към 60, само горното на Е60 към 40-50, но пък страничните на вратите са майка си и баща си.. както и лайсни на праговете.. Не винаги има логика в цените. Имам чувството, че безумно надуват някои неща за стари модели, просто за да спре търсенето и да спрат да го произвеждат..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Части от DaruCar - дали си заслужава?

Мнение от don_gori » 10 Авг 2018, 7:27

Абе преди години си търсих от Moto Pfohe декоративен панел за CD и климатроника и това за Фокус 2010 година, като ми обявиха цената и припаднах, отделно имаше една пластмаска около самото CD - 760лв :mhihi: та винаги може да е по-зле :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook