НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 12:37

Според мен хората, които нямат бизнес не го виждат това, поради горното ^
Ти имаш различна гледна точка и от там стават такива "конфликти".
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 12:44

Просто казвам, защото е тъпо някой, който никога не е плащал корпоративен данък да ми пее колко ниски са данъците в България.

Нямам против да махнат плоския и да е прогресивен ако си искат и до 70% дори. Но да се отърват първо от корупцията и бюрокрацията. Защото тя пречи на бизнеса.

Подизпълнител съм на фирма с над 20 офиса в Централна и Източна Европа. В България имаме около 5% от бизнеса на останалите страни. Включая такива като Македония, Черна Гора, Молдова и подобните. Когато не издържах и попитах в прав текст какво става ми беше отговорено, че България е единствената страна в която са поискани пари за да получим даден проект!

Дори да приемем, че данъците ни са ниски какво ме грее при положение, че нямам бизнес? Не щото съм некадърен, не щото няма възможности в странта, не заради друго, а защото администрацията, която храня е корумпирана.

Далеч повече предпочитам да имам данък печалба 50-60% и оборот като на останалите страни в които работим, вместо данък 15% и оборот като текущия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 12:47

Да, аз не спорех с теб. Точно това казвах, че на практика не са ниски. Иначе и аз аз нямам нищо против да въведат прогресивен данък... при едно условие. Най-високата ставка да е 10% :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 13:10

Знам, някой нагоре твърдеше че са ниски и неплащането им е единствената причина да не сме ги стигнали германците.

Този във фото форума не знам дали си е продавал вехториите или е търгувал, но със сигурност знам, че ако една държава е опряла до там да следи дали някой с бизнес с оборот 7000лв годишно не си е спестил данъка, то нещата са вече страшни.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 21 Окт 2017, 15:04

bum_bum написа:
Този във фото форума не знам дали си е продавал вехториите или е търгувал, но със сигурност знам, че ако една държава е опряла до там да следи дали някой с бизнес с оборот 7000лв годишно не си е спестил данъка, то нещата са вече страшни.


и

steeN написа:
Според мен хората, които нямат бизнес не го виждат това, поради горното

Поздравявам и двамата за много точно казаното по-горе! :yes: :bowdown:
Тук се появиха едни злоради човечета сякаш са им бръкнали в джобчетата и са им взели паричките. Те въобще не вдяват каква е същността на случващото се:
1. Погазване и/или неправилно тълкуване на закони!
2. Куриерската фирма ЕКОНТ по груб и безобразен начин първо лъже клиентите си, а после ги "топи" пред НАП в разрез с написаното на своя сайт.

В този смисъл, размяната на пратки между физически лица не следва да се третира като търговска сделка с всички произтичащи от това последици, в т.ч. и относно третирането й от органите по приходите. Във връзка с горния въпрос, следва да се има предвид и обстоятелството, че пощенският оператор няма задължение да предоставя и не предоставя информация на органите по приходите, относно размяната на пари и пратки между потребителите на предоставяните от него пощенски услуги в текущата си дейност.
Изпращането на пощенски пратки от физически лица, в т.ч. и с допълнителната услуга „наложен платеж” не представлява търговска сделка по смисъла на чл.286 от Търговския закон, нито е от изрично посочените в чл.1, ал.1 от същия закон сделки, които се считат за търговски, дори и ако страните по тях не са регистрирани като търговци.

Това го пише и в момента в сайта на ЕКОНТ! :shock:
http://www.econt.com/2010/11/reshenie_ekont2/
3. Действия граничещи с откровена полицейщина!

И още много подробности.
Не съм засегнат от въпросната "акция", но не ми е никак безразлично случващото се. Отново в мрежата се оплитат дребните рибета, а акулите я пробиват и изчезват.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 21 Окт 2017, 15:53

Тая новина на Еконта е от 2010 г. Тогава нямаше нищо. От 2016 Януари пускат всяка година всичко що е изплатен наложен платеж към НАП. Подписал си се с ЕГН и номера на платежното и си взел парите - влизаш в списъците на НАП.
Смешното е следното, аз имам онлайн магазин и работя с ЕКОНТ, пуснал съм ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ и им плащам по 15% данък. Обаче имам джнати и др. лични вещи/части от Е36цата, продадени и пуснати през Еконта, господата от НАП любезно и те са ми ги включили към оборота :bowdown:
Начи 1 път плащам данък МПС за тая кола, 2ри път плащам данък върху продажба на части на загуба. Това в коя друга държава го има?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 20:33

Сега седнах да видя точни числа малко, че това по принцип и ми област по интерес... Ето да кажем 4000 лв заплата в България. и 2000 Евро заплата в Германия.

Изображение

3163 евро бруто - 36.7% ефективно

Изображение

5268 лв бруто - 24% ефективно

Така, че не сме чак толкова далече от Германия колкото го изкарват някой тук. Истинската тъпотия на немците, която ние почваме да настигаме (и сигурно ще задминем както сме подкарали) с бясна скорост е регулаторната тежест...

ДДС в Германия 19% (но 7% за храни, книги, транспорт до работа мисля и някви други тъпни)
ДДС в България 20% (9% за туризма :mhihi: ?)
Последна промяна steeN на 21 Окт 2017, 20:46, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 20:45

На мен ми се струва че тука стана като в бгмама форума, да се плаче и тръшка за всяко нещо. Една от многото теми във форума с реване. На който не му изнася, нека се изнесе в държава по свое усмотрение, стига ни занимавахте с душевните си терзания! Никой не ви държи насила тука :D

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 20:48

Просто е- като не те кефи не чети тази тема. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от BaDxBoY » 21 Окт 2017, 20:49

В Германия е малко сложно с заплатите.

Аз например съм неженен и плащам най-много от заплатата си. Общо взето всичките ми такси (всеки работещ, при получаване на заплатата получава един лист в който фигурират всички цифри изключително елементарно подредени) са ми 19 % данък, 130 евро за здравно осигурянане, от 300 до 400 евро за социално осигуряване и абсолютно нищо друго.
Горе долу от 1800-1900 евро, взимам чисто 1300-1400 евро. Има и друго нещо, на познати българи тук им върнаха преди 1 месец 1700 евро от данъци за миналата година.След като се ожените и/или имате деца се променят данъците и плащате много по-малко.
Имам и няколко заплати от по 1300 евро, при които взимам около 1000 евро чисто.

В България за съжаление съм работил само в сивия сектор и незнам как стоят нещата наяве.

Но не почвайте темата с Германия, защото там храната ми е 30-50 евро максимум на седмица, тук от същата храна на същата фирма повръщам и ме боли корема и не ме оправят 100-200 лв на седмица.
Отделно на второто зареждане с гориво трябваше да рециклирам дюзи на колата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 21:00

Това е автомобилен форум, лека полека всички теми се насочват навсякъде извън темата БМВ. Става изключително тъпо, около теб всичко е политика, влизаш в любимия си автомобилен форум, пак политика. Това е една от причините за все по слабото посещение на форума. Във Фб темите с бмв насоченост, хората си публикуват снимки на колите, нещата които правят по колите и това една от причините, Фб да измества бмв форума по посещаемост и атрактивност. Ако не се вземат мерки, ще е още по лошо.
Просто пожелание към администраторите, хората не влизат тук за да четат спам или политика. Лека вечер! :bchug:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 21 Окт 2017, 21:07

Ivo_Borisov написа:хората не влизат тук за да четат спам или политика.

Нали си забелязал, че това е извън темата форум.
Темата е БМВ, тук е Извън темата.
Ако се спре тук да се пише според теб ще се увеличи ли писането в техническите форуми?
А дано ама на дали...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 21:14

K_Ilkov написа:
Ivo_Borisov написа:хората не влизат тук за да четат спам или политика.

Нали си забелязал, че това е извън темата форум.
Темата е БМВ, тук е Извън темата.
Ако се спре тук да се пише според теб ще се увеличи ли писането в техническите форуми?
А дано ама на дали...

Ами аз пиша главно в техническите форуми. Познавам много хора които правят същото. Но щом влезеш във последните теми да видиш има ли нещо ново, всяка втора е извън темата с политическа насоченост, това не е присъщо на автомобилен форум и се създава впечатление за изместване на насоката на БМВ форума . В последно време форума губи популярност, има причина за това. Ако ми трябва политически форум, има къде да вляза и да се изявявам.

п.п. Един пример, нека някой който има Фб профил да влезе във фейсбук и да прочете темите, щом има тема с политическа насоченост, няма развитие и посещаемост. Има ли тема с бмв насоченост или тема бмв, има много посетители. Хората не искат в БМВ форум, да четат и пишат за политика или нещо подобно. Искат да четат и пишат за бмв-та.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 21:25

Как разбра, че форума губи популярност и дори и да е така как определи причината?

Фейсбук уби доста онлайн услуги, в този смисъл форумът се справя дори забележително добре. Естествено, че много хора ще си публикуват снимките и проектите там. Все пак има лайкове, много по-широка дамска аудитория и т.н.

Техническите форуми са си налични и достъпни за всички. Този щом не ти харесва просто не влизаш, не четеш и не пишеш в извън темата. Аз поне така процедирам с темите, които не ми харесват.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 21 Окт 2017, 21:26

Ivo_Borisov написа:
K_Ilkov написа:
Ivo_Borisov написа:хората не влизат тук за да четат спам или политика.

Нали си забелязал, че това е извън темата форум.
Темата е БМВ, тук е Извън темата.
Ако се спре тук да се пише според теб ще се увеличи ли писането в техническите форуми?
А дано ама на дали...

Ами аз пиша главно в техническите форуми. Познавам много хора които правят същото. Но щом влезеш във последните теми да видиш има ли нещо ново, всяка втора е извън темата с политическа насоченост, това не е присъщо на автомобилен форум и се създава впечатление за изместване на насоката на БМВ форума . В последно време форума губи популярност, има причина за това. Ако ми трябва политически форум, има къде да вляза и да се изявявам.

п.п. Един пример, нека някой който има Фб профил да влезе във фейсбук и да прочете темите, щом има тема с политическа насоченост, няма развитие и посещаемост. Има ли тема с бмв насоченост или тема бмв, има много посетители. Хората не искат в БМВ форум, да четат и пишат за политика или нещо подобно. Искат да четат и пишат за бмв-та.
Не разбирам какво предлагаш?
Очевидно имащите БМВ имат по-широки интереси и искат да ги споделят тук, а не в политически форум.
Форума вс Фацбук не е проблем създаден тук.
За масовката просто е по-лесно да се случват нещата у фацника.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook