НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 20 Окт 2017, 15:14

Гледам доста колеги са се притеснили за Еконтаджийските далавери :mhihi: Нищо сега най-много да убеднеят с 20% :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2017, 17:36

efren написа:терминал 1 и 2 и търси някоя държава където още повече от тук да не се спазват. Не знам какво ви задържа тук...


Къде съм казал, че съм против плащането на данъците и неспазването на законите?
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 20 Окт 2017, 18:59

Не забелязвам голяма радост в мен, просто оня дето се оплаква във фото форума и няма нито една снимка за 10 години и който видимо върти търговия, изведнъж решава да реве, че го карат да плаща данък печалба.


bum_bum написа:
efren написа:терминал 1 и 2 и търси някоя държава където още повече от тук да не се спазват. Не знам какво ви задържа тук...


Къде съм казал, че съм против плащането на данъците и неспазването на законите?


Точно това не беше отговор на твоя въпрос, но сега освен мен и моя мултиакаунт, стана ясно, че има още някой, който е за спазванео на законите и плащането на данъци. Данъчното законодателство в БГ е достатъчно хлабаво, а данъците са достатъчно ниски, проблема е, че на тези ниски данъци висят милиони безработни, ужким социално слаби, ужким самотни майки и ужким инвалиди.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2017, 19:52

Ниски могат да ти се видят само ако не си плащал до сега. В момента плащам точно ама точно 50% върху оборота си под формата на различни налози- ДДС, печалба, дивидент и още плащания по ДЗПО, ДОО, ЗДДФЛ,НЗОК.

После като отида да си купя един хляб плащам още 20% ДДС. Та в крайна сметка от всеки 100лв, които изработя 70 за държавата, 20 за мен. Тъй, че тия с ниските данъци и липсата на най-елементарни придобивки присъщи на хората от белия свят, щото видиш ли нямало пари ги разправяй на някой друг.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 20 Окт 2017, 20:08

bum_bum написа:Ниски могат да ти се видят само ако не си плащал до сега. В момента плащам точно ама точно 50% върху оборота си под формата на различни налози- ДДС, печалба, дивидент и още плащания по ДЗПО, ДОО, ЗДДФЛ,НЗОК.

После като отида да си купя един хляб плащам още 20% ДДС. Та в крайна сметка от всеки 100лв, които изработя 70 за държавата, 20 за мен. Тъй, че тия с ниските данъци и липсата на най-елементарни придобивки присъщи на хората от белия свят, щото видиш ли нямало пари ги разправяй на някой друг.


Всичко това ми е ясно и всеки месец ми става още по-ясно :mhihi: , но така е в целия ЕС, в САЩ и т.н. Просто тук данък печалба е 10 %, а в някои други(почти всички) страни е по-висок, макар да не е плосък като у нас. Та не разбирам каква е разликата и къде сме се разбягали...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 20 Окт 2017, 20:23

bum_bum написа:Например някъде, където няма да ти скъсат гъза само за това, че си жив.

И няма всички институции да се надпреварват да те доят и стрижат.

Ясно е, че навсякъде има бюрокрация, но малко са страните в които буквално през годината един месец кръгло работиш за да ги издържаш, а те в отплата ти създават само пречки и спънки.


Прав си.. малко са... в повечето държави работиш по 2-6 месеца за да ги издържаш

В родината данъците като процент от дохода са смешни...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 20 Окт 2017, 20:30

Барем да има на кво да се посмеем с оглед на доходите дето са жалки ;)
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2017, 20:30

Е как ще са малки, точно 5 месеца работиш за да ги издържаш. Това е в горната граница на това, което казваш.

Ако гледаме като процент ги казах колко са, ако имаш някакъв собствен бизнес.

А за администрацията в общините, ЧЕЗ, Софийска вода и всякакви други подобни фирми, дирекции и институции книги мога да напиша. Направо няма да ти се вярва за какво иде реч.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от koziak » 20 Окт 2017, 20:34

Сега в крайна сметка ниски ли са ни данъците или са високи? В коя европейска държава са по-ниски за да се изнасяме натам?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 20 Окт 2017, 20:38

Монако, ама не знам дали размитат за тия дето се изнасят от тук...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 20 Окт 2017, 20:47

bum_bum написа:Е как ще са малки, точно 5 месеца работиш за да ги издържаш. Това е в горната граница на това, което казваш.

Ако гледаме като процент ги казах колко са, ако имаш някакъв собствен бизнес.

А за администрацията в общините, ЧЕЗ, Софийска вода и всякакви други подобни фирми, дирекции и институции книги мога да напиша. Направо няма да ти се вярва за какво иде реч.


Няма да повярвам,не! Строя сграда. Отивам в Еон (сега Енергопро) за свързване с електропреносната мрежа, плащам си съответната такса, която не е никак малка, но след това ми казаха ако искам все пак да стане, да си купя кабел, да наема багер и т.н. "А вие какво ще направите?" - "Ти искаш ли да стане или да пишем, че трафопоста няма капацитет и да строиш трафопост?"
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 20 Окт 2017, 22:19

На мен единият път ми взеха двойна такса. Щото къщата е на калкан, нищо че е в едно УПИ.

Вторият път си купувах стълбове и кабел.

Третият 15к за 80 метра трасе.

В коя нормална държава позволяват да дойде някой Швейк, да стриже стадото и да изнася вълната навън?
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 21 Окт 2017, 1:23

Данъците били ниски, ми за тукашния стандарт на живот хич не са ниски, честно казано. Аз не видях през изминалите 7г държавата по някакъв начин да ми е помогнала старт-ъп, туй онуй, малкия бизнес е пълен кошмар тук да се прави. А като стане нещо - веднага искат да цоцат :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 12:25

Един месец да работиш за данъци в България е доста утопично. Трябва да си структурирал с някакви огромни шашми за такъв нисък данък. "Зависи", според мен е коректния отговор. Имаме много скрити данъци под формата на осигуровки и т.н. Основния данък може да е 10%, ама не е точно така за всички...

Ето пример... 1500 бруто. Тия неща работника не ги вижда изобщо, щото му цитират нетото, което е много порочна праткика.

Изображение

Има една западняшка практика - ден на данъчната свобода... tax freedom day... тука са го смятали като 13 Май за 2017г...
Това е първия ден в годината, в който цялата държава е изработила данъците си и почва да работи за себе си.

https://nova.bg/news/view/2017/05/13/182066/13-май-ден-на-данъчната-свобода/
Последна промяна steeN на 21 Окт 2017, 12:36, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 12:33

30% от това, което взимаш си заминава всякак, дори в най-оптимистичния вариант.

По-натам в зависимост от това дали си самонает, на трудов договор или фирма отиват и нагоре с едни 15% поне.

После като вземеш да харчиш изкараното в други данъци и акцизи изчезват още 20-30% в зависимост от това какви стоки и в какви количества потребяваш.

Фактически минимума е 50% при всички положения, както и да го въртиш, каквото и да правиш.

И после някой тупан поче да обяснява как било в Германия..
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook