НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от exc » 03 Май 2018, 12:23

Относно справките, които издават от Еконт - може да се мине много по-лесно и безплатно. Правиш си регистрация с тел. номер, с който си пращаш и получваш в Еконт, и може да се вижда всичко, съответно и да се вадят екселски справки.
Аз поне така направих, всичко си излиза в системата.
Опа, не прочетох, че вече са го написали над мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от seimo » 03 Май 2018, 12:56

Колеги от къде ги гледате тези справки за наложените платежи че нещо не мога да ги открия в Е-еконта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Knoxville_ » 03 Май 2018, 13:45

За какъв времеви период става въпрос, ако не е тайна? Колко пратки си изпратил и за каква сума (вкл. личните ти вещи) ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от kiko » 03 Май 2018, 16:24

Последно колко е минимума оборот чрез еконт да не те закачат от НАП?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от drago_pavlov » 04 Май 2018, 8:33

Може и да знае някой, но това не е разписано в закон, а във вътрешни разпоредби на НАП. Тоест трябва вътрешен човек, или някой, пред който се е изпуснал някой вътрешен.

Относно мейла от НАП:
Vra4anin написа:Забележете как никъде не фигурират мои лични данни (имена, егн),

Този мейл е пратен на още няколко хиляди души едновременно. Нали не мислиш, че НАП имат цяла армия пращачи на мейли и пишат на всеки индивидуално.
Vra4anin написа:както и на "получател" не е моят e-mail адрес, а отново техния prd@nra.bg :dunno:

Твоят мейл (и още няколко хиляди) са в полето Bcc, затова не се вижда. Ако пляснат 1000 мейла в То или Cc всички ще видят всички останали мейли и може някой да ревне за лични данни и т.н.
Vra4anin написа:Ходих до нап да си извадя пин код по егн за справки..., по тяхна система няма данни да дължа нещо като получен доход и т.н.

Няма данни, защото нищо не дължиш. Предполагат, че дължиш, но няма как директно да ти ги сложат като задължения.
Ако декларираш нещо и платиш нещо повече няма да се занимават да разследват.
Но ако не декларираш нищо и имаш приходи 20 бона тогава със сигурност ще се задълбочат.
Да не говорим ако приходите са над 50 бона :mhihi: Тогава става става страшно.
Един вид тоя мейл е зарибявка, ако клъвне някой от дребните риби с 2-3-5 х. лв. приходи, да плати нещо ок. Иначе не биха се занимавали за 200-300 лв данък.
Тези над опреденела сума ще си ги гонят така или иначе :mhihi:
Vra4anin написа:Нещо като "дай пари и ходи се...", ама колко точно пари искат... никой не знае и не казва.

За дребните суми е точно така. Достатъчно е да декларираш нещо, за да отбиеш номер.

П.П.: Жена ми е счетоводител и миналата година и пращаха мейл за подсещане "Подали сте данъчни декларации на еди колко си фирми. Ако сте пропуснали да декларирате доходи от дейността си моля еди какво си..."
:mhihi:

Та, подсещат си хората :lol:
Кофти мейлите са, когато са от конкретен служител на НАП (в мейла си има подпис със имена, адрес на нап, телефони и т.н.) конкретно до теб с конкретни питания и искания.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 05 Май 2018, 12:55

drago_pavlov написа:Но ако не декларираш нищо и имаш приходи 20 бона тогава със сигурност ще се задълбочат.
Да не говорим ако приходите са над 50 бона :mhihi: Тогава става става страшно.

Браво на Драго! :yes:
Точно това са лимитите на миналогодишната септемврийска кампания на НАП и мисля, че съм го споменал в тази тема.
При 20 просто казваха да декларираш и да платиш ако не искаш пълна данъчна ревизия на физическото лице. Вече редупредих да не си правите майтап с такова нещо, колкото и чисти да се смятате! :roll:
За 50 бона предполагам се досещате, че касае регистрация по ДДС и там нещата наистина стават много лоши и лесно няма да се решат.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Mollov » 08 Май 2018, 11:31

Фидел Кастро написа:За 50 бона предполагам се досещате, че касае регистрация по ДДС и там нещата наистина стават много лоши и лесно няма да се решат.


Зависи от какво са парите... не винаги искат регистрация по ДДС, дори отказват такава...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Александър89 » 31 Май 2018, 10:25

Здравейте колеги! По темата за продажбите през куриерски фирми, може ли някой да ми каже за каква сума на година или на месец е прага след който вече те проверяват от НАП и дължиш данък?
Благодаря ви предварително за отделеното време :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 20.04.2017
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Подводница

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Александър89 » 31 Май 2018, 10:39

Проблема е, че чета по форумите за хора които са получавали за 6000 до 7000 лв., така че прага може и да е за по малко :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от turieca » 31 Май 2018, 11:56

Мисля, че при нас няма необлагаем минимум. И 5лв да си изкарал трябва да им платиш данъка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от host » 04 Юни 2018, 12:00

колеги имам профил с ee.econt от доста години , не въртя търговия ама съм получавал бая, по-малко съм изпращал ... може ли някой да драсне накратко как се проверява движението по акаутна - един вид до момента за годината и т.н. колко е получено-платено ?

Vra4anin написа:ee.econt.com

Ако нямаш регистрация си правиш. Вкарваш си всички данни с които си регистриран в системата на еконт (имена, адрес, ЕГН, телефон).

За да видиш какви прати си изпратил, кликаш отстрани в ляво на ПРАТКИ ОТ МЕН, след което от второто (отляво надясно) падащо меню избираш ИНТЕРВАЛ, появява ти се ново падащо меню и избираш ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ, задаваш например МЕСЕЦИ и вкарваш колко на брой месеца назад да ти направи справка (например за изминалата 2017-а година за да видиш, въвеждаш 20 месеца). Отдолу в дясно има друго падащо меню, където избираш да не е PDF, а XLS и ти ги сваля в екселска таблица и натам като го отвориш с ексел гледаш от кой до кой месец те интересува и сумираш какво що (ако знаеш формулите на ексел). Това е най-сигурния метод да избереш колко дни, седмици или месеци назад искаш, защото например от падащото меню ИНТЕРВАЛ има и графа МЕЖДУ, т.е. да зададеш от коя до коя дата да ти покаже пратките, което е най-удобно по принцип, но това е бъгаво и не работи :banghead:
По същия начин може да провериш пратките които си получил (като съответно първо отидеш в ПРАТКИ ЗА МЕН) и повтаряш всичко останало описано по-горе.

Не е много юзър френдли интерфейса на електронния кабинет, но работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Хрuсто » 04 Юни 2018, 23:19

От куриерите(и от един НАП-аджия)знам, че прага е 20к. Вече ако си имаш фирма и си продал чрез куриер нещо си за 6-7к и не си го декларирал... ще те клатят.
Това с "продавам лични вещи" не минава. Знам за случай с жена(частно лице) от Димитровград, продавала дрехи и сега се оказва, че дължи 75к за незнам си какъв период. Отделно Иван, Петкан и драган решили, че ще стават моргаджии и разпродали някоя друга кола на части, които части 80% минали през куриерите... Та заради подобни "частни" лица с подобни "лични" вещи стана цялата дандания.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Е.Димитров » 05 Юни 2018, 15:23

Като допълнение на горното, мога да кажа следната ситуация от преди няколко дена.
Март месец си купих един бус, Транспортер Т4 97 година дизел, товарен. Ей така го взех, да си карам някакви неща по къщата и тн.
Прехвърлих го, всичко е точно, записах го и в общината и край.
Тея пущини минават на преглед на всеки 6 месеца, та преди 15 дена се засилих да мина на преглед.
Всички документи си взех, както и платеният данък за годината, който ми бе даден от предният собственик.
Отивам аз на прегледа, човека въвежда данните в компютъра, почваме процедурата и светва надпис, че имам не платени задължения.
Човека на прегледите вика "не си платил данъка".
Соча му аз бележката и му викам "ами това какво е"...
Как и да е, не е виновен човека на прегледите, тръгвам аз към изипей или там каквито са.
Чукват ме хората в системата и излиза, че имам платена само 1 вноска, другата вноска можела да се плати чак септември или октомври месец.
Показвам им моите документи, които ясно казват, че вече е платен годишният данък. как и да е, плащам още един път данъка, под формата на "втора вноска", и чак тогава минах преглед. Реално ми взеха 2 данъка и понеже са по 20 кинта, за това ги платих. Още не съм намерил време да мина през данъчното, да се разбера, което си е загуба на време.
Колегата, който също чакаше преглед ми каза, че и той е имал подобен проблем, но за паркетникът му, обаче данъка там бил 280 лева, та не минал да го плати, ами си загубил няколко дена, докато се разбере с тая тъпа служба.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от shlosera » 05 Юни 2018, 16:17

Всичко може да се оправи в държавната администрация ама трябва 95% да бъдат съкратени и да не се назначават нови. 80% от държавните служители се назначават по роднинска или приятелска връзка и никой не иска да работи. Аз нямам случай да вляза в община и да не се карам с някоя мързелива, намръщена чума.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Хрuсто » 05 Юни 2018, 20:43

Ейсега говорих с доверен човек. Всичко след 5 се дебне.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook