НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 21 Окт 2017, 23:35

Vra4anin написа:
b00st написа:
Stoqnov_1979 написа:Вчера бях в офиса им и питах за това нещо. Отговора им беше,че нямало ли подаден сигнал срещу мен в НАП и там производните им,те няма как да изискат информация за мен от Еконт. Така че,не знам...

Куриерите снасят директно всичките платежи по ЕГН на година със сигурност, нито сигнал нито нищо трябва да има. Това от 2016 го правят официално. Потвърдено си е от няколко източника.


Аз искам да разбера над каква сума НАП почват да те гледат и да си им интересен? Т. Е. какъв е годишния необлагаем доход на физическо лице ? Някой знае ли? :dunno:

Първо залагах на над 10к. Но щом и на 7 получават писма, мисля е паднал вече на 5к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 22 Окт 2017, 3:26

Няма "годишен необлагаем доход" в България. Данъка започва от 1вата стотинка.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 22 Окт 2017, 7:20

Доколкото разбрах НАП почват да следят хора с месечен приход над 2000лв на месец, което все пак има някакъв резон.
Тоя дето се жалва, че продал един ТВ и 2-3 телефона явно има нещо доста по доходоносно за продаване всеки месец :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от shlosera » 22 Окт 2017, 7:41

Чух за подобен случай подгонен от НАП през еконт ама там ставаше въпрос за над 50к наложени платежи за година, но незнам повече подробности. Относно наложения платеж, пращал съм приятел да взима наложен платеж, обаждат ми се от офиса и ме питат еди кой си е тук да вземе пари, казвам да знам давайтв му ги, но за последните 2-3 години не съм имал случай да са ме пропуснали за подпис и егн при взимане на пари.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 22 Окт 2017, 9:56

don_gori написа:Доколкото разбрах НАП почват да следят хора с месечен приход над 2000лв на месец, което все пак има някакъв резон.
Тоя дето се жалва, че продал един ТВ и 2-3 телефона явно има нещо доста по доходоносно за продаване всеки месец :mhihi:


Е той го е написал - служебни тонери през еконт, без да минават през касовия апарат.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 22 Окт 2017, 11:43

Отвори закона и ми намери такова нещо? В момента се води дебат дали да има такъв или не, но една от особеностите на плоския данък в България е точно тази, няма необлагаем минимум.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 22 Окт 2017, 11:59

Vra4anin, сега се зачетох във фото форума и разбрах кой е asahi, но за твое разочарование и там съм с ник efren :lol: . Човека продължава да си наглее и да твърди, че не е направил нищо нередно като е пращал през еконт служебни пратки (за които явно няма издавани фактури, иначе едва ли щеше да се притеснява). Колкото за пикливия nex, стария тв 43 инча и оттам до 5500 лв телефони, бах аз тия телефони - чистачката ми работи 2 часа на ден и плаща данък на смешните 120 лв на месец, а човека продава телефони средно за 500 лв на месец.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 22 Окт 2017, 12:14

Поне се видя кои са най-засегнатите в нашия форум :mhihi:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 22 Окт 2017, 14:09

В тая тема си по-учтив от всякога. За м-найсти път ти казвам, ако човека имаше документи за телефоните, сигурно нямаше да пищи толкова. И Стийнката ти каза и аз ти казвам - за доходите подлежащи на облагане, няма необлагаем минимум. Продаването на лични вещи не е облагаем доход. А човека защо пищи :dunno: ?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 22 Окт 2017, 14:41

efren написа: Продаването на лични вещи не е облагаем доход. А човека защо пищи :dunno: ?

Пищи защото не му ги признават за лични и въобще къде точно се простира границата между лични и такива с търговска цел??
Прочети внимателно мненията на bOOst и ще разбереш как му включват личните в тези за търговски цели защото е ползвал същия акаунт да изпраща. А това до момента никой не го е очаквал!! Просто решили и те заклали.
p.s. НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ Е САМО ПО СИГНАЛ КЪМ НАП. КАМПАНИЯТА Е ПОВСЕМЕСТНА!!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от apexs » 22 Окт 2017, 15:57

Явно доста хора си следят трафика на суми, та справката в Еконт има и тарифа - 18 лв за проверка кой до къде е стигнал :) От Еконт ми споделиха, че НАП имат интерес при суми близки към 10к . :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 22 Окт 2017, 20:50

Хора защо се хващате на някой измислен коментар в чужд форум :kuku: Някой от вас опарен ли е по същата схема или просто даденото мнение много не ви понася и се почна с мрънкотенето.
Аз съм продал тази година 3 телефона за обща сума от над 3000лв плюс сумати неща дето съм разчиствал от вкъщи .. айде да кажем 4000лв и не са ми пращали никакви бележки и т.н.
Разбирам някой да са го сгащили за 5 600лв та да падне толкова оплакване, ама случката е доста по-различна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 22 Окт 2017, 22:32

don_gori написа:Хора защо се хващате на някой измислен коментар в чужд форум

Съвсем не е измислен коментара, а си е съвсем истински. Екипировката на добрите фотографи е много скъпа и 10 хилки ги врътваш без да усетиш. Същото касае ако се захванеш с тунинговане на автомобил. Там цифрите са понякога доста солени. 4 гуми с джанти спокойно стигат и превишават 2 хилки също. Ами 2-3 скъпи смартфона плюс още нещица на дечицата, жената а и току виж те помолил някой роднина - десетака е сигурен. Сигурен съм, че прага е свален под 10 хилки и е около 5.
Добре е казал Иво (bum_bum), че щом се хващат за такива суми нещата не са на добре. :yes:
Затова пишем и драскаме, а не че сме изревали. После всички ще ревем дружно! :mhihi:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 22 Окт 2017, 22:58

Фидел Кастро написа:
don_gori написа:Хора защо се хващате на някой измислен коментар в чужд форум

Съвсем не е измислен коментара, а си е съвсем истински. Екипировката на добрите фотографи е много скъпа и 10 хилки ги врътваш без да усетиш. Същото касае ако се захванеш с тунинговане на автомобил. Там цифрите са понякога доста солени. 4 гуми с джанти спокойно стигат и превишават 2 хилки също. Ами 2-3 скъпи смартфона плюс още нещица на дечицата, жената а и току виж те помолил някой роднина - десетака е сигурен. Сигурен съм, че прага е свален под 10 хилки и е около 5.
Добре е казал Иво (bum_bum), че щом се хващат за такива суми нещата не са на добре. :yes:
Затова пишем и драскаме, а не че сме изревали. После всички ще ревем дружно! :mhihi:


Пак не те разбрах, колко пъти да ти напише човек, че не става дума за никаква екипировка, а за един пиклив nex7, който е фотоапарат, колкото е36 316 комби е дрифтарка.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 22 Окт 2017, 23:22

Фидел Кастро написа:Сигурен съм, че прага е свален под 10 хилки и е около 5

Прага е 2000лв на месец или 24к годишно, според теб тая цифра как се постига ако си продаваш само покъщнина, вехтории или няколко телефона :mhihi: Факт е че НАП са почнали да ги гонят тея тарикати дето работеха така, но мен ми се вижда напълно нормално. Значи аз примерно ще плащам наем, осигуровки и данъци ако искам всичко да е точно, а човека Х щото може ще си пуска дрешките по Еконта и ще лапа 100% печалба :yes:
А като толкова сте засегнати, защо до сега никой не се е оплаквал ? При мен всяка година имам някакъв доход от 3 до 5к годишно по Еконт и до сега съм нямал проблеми, а вие ? И да Еконт са свързани с НАП още преди доста години и това не е тайна, просто сега са се активизирали ..

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook