НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 21 Окт 2017, 21:27

Vra4anin написа:Дачиите са виновни за всичко :mhihi:

Анатема на тая ерес :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 21:32

Ами аз влизам във форума, влизам във последни теми, там едни и същи хора пишат и плюят и реват против политическата конюнктура. Това ме отвращава. Имам се за полезен във техническите форуми и много колеги могат да го потвърдят, помагам на всеки който ми пише или има проблем и пише в техническите форуми. Но щом видя поредната тема в извън темата в която се обсъжда всичко но не и бмв губя интерес да влизам. Сигурен съм че и с много колеги е така. Ако това е ок за форума, добре, пишете си и си обсъждайте каквото искате. Но и с просто око се вижда че форума все повече не се посещава и причината е че губи атрактивност, за което причина е и това че "извън темата" е по посещаван и нищо не се прави по въпроса.

п.п. Помня как беше форума преди 10-на години и няма общо със сега...
Последна промяна Ivo_Borisov на 21 Окт 2017, 21:33, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 21 Окт 2017, 21:32

Ivo_Borisov наистина това е автофорум, но темата засяга доста обхватен проблем, който може да се превърне и в такъв за теб. Проблемът за погазването на законите и това, че данъчните се ръководят от неясни вътрешни разпореждания. Например утре те викат в НАП и ти казват да си докажеш средствата за покупка и подръжка на БМВ-то. Явно не си в течение какви бомби и капани могат да ти заложат! Направо свят ще ти се завие, ще мигаш на парцали и ще пелтечиш "Ама що така бе Миме?" Сега си мислиш, че си чист, като сълза, но те ще ти кажат, че не си и бягай та се оправяй човече! :|
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 21:36

Фидел Кастро написа:Ivo_Borisov наистина това е автофорум, но темата засяга доста обхватен проблем, който може да се превърне и в такъв за теб. Проблемът за погазването на законите и това, че данъчните се ръководят от неясни вътрешни разпореждания. Например утре те викат в НАП и ти казват да си докажеш средствата за покупка и подръжка на БМВ-то. Явно не си в течение какви бомби и капани могат да ти заложат! Направо свят ще ти се завие, ще мигаш на парцали и ще пелтечиш "Ама що така бе Миме?" Сега си мислиш, че си чист, като сълза, но те ще ти кажат, че не си и бягай та се оправяй човече! :|

Това което пишеш е така, но няма общо с писането за решение на проблема, с терминал 1 и 2 или Германия и т.н. Това имам предвид. Не се търси решение, а празни приказки, реване, плюене и т.н. Поредната тема изместена в политическа, без никаква мисъл за проблема, един безкраен офтопик...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 21:39

Ivo_Borisov написа: Хората не искат в БМВ форум, да четат и пишат за политика или нещо подобно. Искат да четат и пишат за бмв-та.


Ivo_Borisov написа:"извън темата" е по посещаван и нищо не се прави по въпроса.


Хем не искат да четат и пишат за друго освен за БМВ-та, хем извън темата е по-посещаван.. :dunno: Нещо като исках да гласувам ама нямах желание. :mhihi:

Не виждам наистина какво ти пречи да влизаш само в техническите форуми? Във Фейсбук като се коментира политика защо не изпитваш отвращение да влизаш и там?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Ivo_Borisov » 21 Окт 2017, 21:42

bum_bum написа:
Ivo_Borisov написа: Хората не искат в БМВ форум, да четат и пишат за политика или нещо подобно. Искат да четат и пишат за бмв-та.


Ivo_Borisov написа:"извън темата" е по посещаван и нищо не се прави по въпроса.


Хем не искат да четат и пишат за друго освен за БМВ-та, хем извън темата е по-посещаван.. :dunno: Нещо като исках да гласувам ама нямах желание. :mhihi:

Не виждам наистина какво ти пречи да влизаш само в техническите форуми? Във Фейсбук като се коментира политика защо не изпитваш отвращение да влизаш и там?

Сигурно го разбираш, но ти се пише просто... От БМВ форума, най посещаван е "извън темата", което е жалко за тематичен фореум . Дано го разбра така написано. И дано някой вземе някакви мерки, ще е жалко да се затрие така, най големия автомобилен форум!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 21 Окт 2017, 21:51

Прав си за терминалите и Германията, но темата наистина си е доста политическа защто тези неща взеха необичайно често да се случват. Единият от министрите в последния служебен кабинет ми е голям приятел още от студентството и доста интересни неща ми казва по време на срещите ни. Ето ти и едни хубави снимчици на едни "мамини златни" момчета!

Изображение

Изображение
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 21:56

Ivo_Borisov написа: От БМВ форума, най посещаван е "извън темата", което е жалко за тематичен фореум . Дано го разбра така написано. И дано някой вземе някакви мерки, ще е жалко да се затрие така, най големия автомобилен форум!


И какво ще стане като се вземат мерки? Ще изчезне подфорумът и толкова. Нито повече хора ще почнат да пишат в техническите, нито ще дойдат нови хора заради факта, че няма подфорум извън темата.

Пусни една анкета дали да се закрие подфорума пък да видим какъв ще е резултата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от belial » 21 Окт 2017, 22:08

Все пак едно нещо не разбрах - всички тези проверки на НАП са на база само "наложен платеж" ли? А тази проверка важи ли за "паричните предови"? Защото ако сте си правили товарителница през OLX, там може да си пишете каквото си име искате или телефон, а при изплащане на сумата от еконт никъде не се подписвате. Та как данъчните могат да докажат, че си взел тези "парични преводи"? Или какво ми пречи вместо моето име да напиша това на някой друг и после данъчните на него да му търсят сметка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 21 Окт 2017, 22:11

BaDxBoY написа:...


Е да, сигурно има някакви данъчни облекчения за транспорт, за семейство и т.н. Този калкулатор е най-лошия възможен вариант.
Плюс това, за по-малки заплати в Германия ще платиш много по-малък данък, защото има необлагаем минимум със сигурност (standard deduction, ба ли го как ще е на немски). Т.е. още по-неиздържа тезата колко са ниски данъците в България.

30-50 Евро храна на седмица... тва може ли да го разбиеш щото :shock:
100-200лв на седмица в България може да се храниш много качествено (ако не ходиш по ресторанти разбира се, то там така или иначе са боклуци)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от belial » 21 Окт 2017, 22:30

Vra4anin написа:
belial написа:Все пак едно нещо не разбрах - всички тези проверки на НАП са на база само "наложен платеж" ли? А тази проверка важи ли за "паричните предови"? Защото ако сте си правили товарителница през OLX, там може да си пишете каквото си име искате или телефон, а при изплащане на сумата от еконт никъде не се подписвате. Та как данъчните могат да докажат, че си взел тези "парични преводи"? Или какво ми пречи вместо моето име да напиша това на някой друг и после данъчните на него да му търсят сметка.


Грешиш колега. Когато взимаш парите, без значение дали от наложен платеж или паричен превод, пишеш задължително три имена, ЕГН и подпис и показваш лична карта за да докажеш, че това лице си именно ти. Хубаво може да подготвиш пратката от името на Тръндарей Пръндареев, ама после този съшия за да си вземе парите като не извади лична карта - пари няма да му дадат.

Няма значение, дали пратката (товарителницата по-точно) ще я подготвя човек на Еконт или ти самия през виртуален кабинет - винаги се идетифицираш по имена, телефон и най-вече по ЕГН в системата на Еконт. Те (еконт) в базата си данни реално пазят всичко за теб въз основа на ЕГН-то те - какво си получавал, изпращял и т.н. Те са като гугъл - знаят ти и кътните зъби.

Разлика между наложен платеж и паричен превод практически няма. Второто (освен когато ти превеждат пари) се използва, когато си изпратил "пошенска пратка", т.е. пратката е изпратена от и до офис на Еконт и е до 20кг и с размери до 60/60/60см.

Измъкването за което питаш го има като схема и го правят някои, а именно - взимат някой циганин през който да минава всичко (на името се пращат пратките, той получава парите).


За последните 5 години съм се подписвал точно 3 пъти за сума не повече от 2000лв. За останалите пари нито съм се подписвал, нито съм си писал ЕГН или трите имена. Интересно ми екак НАП с данните от "паричен превод" и само двете имена ще докажат, че става въпрос точно за мен и че аз съм взел парите. Както казах, на товарителниците мога да си пиша каквото си искам име, после отивам с моето копие от товарителницата и си взимам парите, без подпис, без обяснения. Това могат ли да го докажат?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2017, 22:36

Няма как. Могат да те търсят само по ЕГН. По две или три имена ще им излизат поне няколко човека и няма как да ги свържат точно с теб.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Stoqnov_1979 » 21 Окт 2017, 22:57

Vra4anin написа:Ще ти го обясня така - не си се подписвал, защото явно ходиш в един и същи офис (съответно персонал) от години и хората те познавят, не им е нужно да доказваш, че ти си еди кой си. Иначе са задължени да те карат да се подписваш, защото при една проверка от централата в Русе и ако видят, че няма подпис - глоба за този франчайз офис (висока 3 цифрена сума). Казвам ти директно какво се случва - хората от офиса се подписват и ти пишат ЕГН-то от твое име, ченси получил пратка, пари и т.н. :mhihi: :bchug:
Пак повтарям - еконт имат всичко за теб. Първия път когато ти си отишъл в Еконт въобще да ИЗПРАЩАШ ПРАТКА, може това да е било преди 15 години и вече дори да не помниш... тогава Ти си им показал своята лична карта :) Точка. От там на татък ти не си невидим за тях.

Подготвянето на пратка през ОЛХ, базар и т.н. ми е ясно, че може да си пишеш какъвто и дя е телефонен номер или имена на подателя. Но си направи експеримент - прати една пратка с наложен платеж не дори от измислено име, а от имено на твой роднина, да видиш после, че като идеш ти да взимаш парите - няма да ти ги дадат, а ще искат точно човека подател да дойде да вземе парите. Повярвай ми, готов съм да се хвана на бас, че пари няма да ти дадат на теб, ако подателя (т.е този който трябва да вземе паите) не си ти. :D Освен разбира се.... човека зад тезгяха не ти е "твой човек" и не е достатъчно голям глупак да си рискува работата си в Еконт (или най-малко месечната си заплата) с такова грубо нарушение - да изплаща парите на трета страна, без това да е упоменато (без да е предварително направено "споразумение за изплащане на наложен платеж/паричен превод", в което точно ти да си упомената трета страна).

Това е точно така. Нищо,че се познаваме в офиса,който ползвам вече повече от 5 години,сега не мога да взема пари без да покажа лична карта. Просто няма как,а до преди година нямаше значение. Дори аз съм вземал преводи на брат ми и обратно,но сега вече няма такова нещо. Всеки за него си.
Вчера бях в офиса им и питах за това нещо. Отговора им беше,че нямало ли подаден сигнал срещу мен в НАП и там производните им,те няма как да изискат информация за мен от Еконт. Така че,не знам...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 24.09.2007
Местоположение: Кюстендил
Пол: Мъж
Кара: Е36 320

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от belial » 21 Окт 2017, 23:01

Vra4anin написа:Ще ти го обясня така - не си се подписвал, защото явно ходиш в един и същи офис (съответно персонал) от години и хората те познавят, не им е нужно да доказваш, че ти си еди кой си. Иначе са задължени да те карат да се подписваш, защото при една проверка от централата в Русе и ако видят, че няма подпис - глоба за този франчайз офис (висока 3 цифрена сума). Никой франчайз не би си позволил такива нарушения, затова ти казвам ти какво се случва - хората от офиса се подписват и ти пишат ЕГН-то от твое име, че си си получил пратка, пари и т.н. :mhihi: :bchug: Реално ги има твоите данни че си получил пратка или пари, просто не ти си се подписал на съответния документ.
Пак повтарям - еконт имат всичко за теб. Първия път когато ти си отишъл в Еконт въобще да ИЗПРАЩАШ ПРАТКА, може това да е било преди 15 години и вече дори да не помниш... тогава Ти си им показал своята лична карта :) Точка. От там на татък ти не си невидим за тях.

Подготвянето на пратка през ОЛХ, базар и т.н. ми е ясно, че може да си пишеш какъвто и дя е телефонен номер или имена на подателя. Но си направи експеримент - прати една пратка с наложен платеж не дори от измислено име, а от имено на твой роднина, да видиш после, че като идеш ти да взимаш парите - няма да ти ги дадат, а ще искат точно човека подател да дойде да вземе парите. Повярвай ми, готов съм да се хвана на бас, че пари няма да ти дадат на теб, ако подателя (т.е този който трябва да вземе паите) не си ти. :D Освен разбира се.... човека зад тезгяха не ти е "твой човек" и не е достатъчно голям глупак да си рискува работата си в Еконт (или най-малко месечната си заплата) с такова грубо нарушение - да изплаща парите на трета страна, без това да е упоменато (без да е предварително направено "споразумение за изплащане на наложен платеж/паричен превод", в което точно ти да си упомената трета страна).


ОК, съгласен съм с всичко казано от теб. Но не трябва ли да се докаже, че точно ти си взел парите, а не може би си бил ти. Защото ако някой се подписва от мое име то това е грубо нарушение и щом го правят от мое име, значи го правят и за още 100 човека. Е няма ли да е малко странно ако 4-ма служителя се подписват за 100-тина? А и в този случай какво им пречи да пишат моето име на други платежни, после да се подписват от мое име и накрая аз да трябва да плащам за пари, които не съм взел.
Иначе още другата седмица ще пусна няколко пратки от името на баща ми, за да видя какво ще стане :mhihi:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 21 Окт 2017, 23:05

Stoqnov_1979 написа:Вчера бях в офиса им и питах за това нещо. Отговора им беше,че нямало ли подаден сигнал срещу мен в НАП и там производните им,те няма как да изискат информация за мен от Еконт. Така че,не знам...

Куриерите снасят директно всичките платежи по ЕГН на година със сигурност, нито сигнал нито нищо трябва да има. Това от 2016 го правят официално. Потвърдено си е от няколко източника.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook