НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bam-bam » 18 Окт 2017, 17:43

https://photo-forum.net/forum/read.php? ... &t=1862439

Ей така за инфо на колегите, които доста често си продават нещата и правят бизнес през форума ... държавата е гладна и явно това са измислили нашите умници :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от don_gori » 18 Окт 2017, 18:19

Защо да е гладна ? Значи хората могат да си внасят англичанки за без пари и после ги продават на части с 500% печалба и то без да го декларират като печалба, а другите дето са си отворили фирма, плащат данъци ,ДДС и осигурвки са кривите :dunno:
За мен не е нормално да отвориш един сайт за 100лв/годишно и да придаваш през Еконта ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bam-bam » 18 Окт 2017, 18:25

Къде си видял да е написано кой е крив ?
Прочете ли проблема на човека ?
Написаното от теб е така и нека си плащат, но там не е нужно еконт да ги лови .. всеки с морга лесно може да се хване.
Случая е друг и се коментира изцяло него, а не защо държавата не гони хората с морги и бизнеси за хиляди или милиони, там ти е ясно, че няма да ги пипнат и пак ще горят такива като човека в случая.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 18 Окт 2017, 20:45

Опитвате се да направите безсънна нощта на някои колеги от форума. :mhihi:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.07.2012
Местоположение: София

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от 4iko » 18 Окт 2017, 21:05

Проверките започнаха, защото има прекупвачи на нови части и аксесоари, които нямат регистрирана фирма. Скоро ми разказваха за човек от Бургас, който е прибрал 200 000лв без фирма.

За коли бракувани в България, не би следвало да се търсят данъци за частите им. Разбира се, ако всичко им е платено. Дори и дадена кола да се продава от трето лице, със съдействие от собственика ще се разминат проблемите.

Вече за колите от Англия не знам как точно стои въпроса. Все някакъв документ за придобиване трябва да има, за да влезе в страната и чрез него трябва да има поне някакъв платен данък, за да е законно. Но тогава се води търговия и става сложно. Бързо търсене в Гугъл за тези, на които им е интересно - http://www.trudipravo.bg/index.php?opti ... &Itemid=35

Обикновено такива проверки се правят по сигнал.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 18 Окт 2017, 21:14

идеята е, че му смятат за печалба старата техника която е продал. ако има фиксални бонове с които да покаже за колко я е купил тази техника и като я продава на практика е на загуба- не мисля, че ще има проблем. само трябва да се разправя и да пише... което за мене е тъпо защото аз например не си пазя касовите бележки и често дори не помня за каква сума съм купил нещата...

опитват се да изкарат на яве някакви бизнеси на прекупвачи и това е най- очевадния начин да го направят...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 21:15

Как така при оборот 7к му начисляват данък върху цялата сума? Дори и да е продавал нещо без да го декларира то това да не му е паднало от небето и да има 100% печалба :kuku:

Говори се, за 100 милиона лева годишно невнесени акцизи върху горива, още някакви подобни суми върху тютюневи изделия и алкохол, а те прахосват ресурс за да гонят някой, че продал една шепа вехтории в продавалника..
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 18 Окт 2017, 21:42

bum_bum написа:Как така при оборот 7к му начисляват данък върху цялата сума? Дори и да е продавал нещо без да го декларира то това да не му е паднало от небето и да има 100% печалба :kuku:

Говори се, за 100 милиона лева годишно невнесени акцизи върху горива, още някакви подобни суми върху тютюневи изделия и алкохол, а те прахосват ресурс за да гонят някой, че продал една шепа вехтории в продавалника..


"говори се" - точно за това не ги гонят тези, защото няма черно на бяло документи.. а и да имат няма кой да им ги даде... защото става въпрос за страшно много пари и тези хора често са недосегаеми... докато да изискат на еконт документацията е по-лесно и еднозначно и да извадят нож на обикновените хора е елементарно...

проблема е, че за да докажеш цената на която си купил нещо трябва да си пазиш касовия бон... или там какъвто документ имаш указващ цената... а много хора (дори тези които са си купили нещо от магазина) не пазят тези документи... и става тъпо щото ако не можеш да докажеш произход- цялата сума за която си го продал идва като печалба...

има и друг проблем- ще затрият еконт- тия с кой акъл са им предоставили тази информация не знам- това е бизнес самоубийство... то ясно, че може да са нямали друг начин ама... автогол...
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 18 Окт 2017, 21:53

Vra4anin написа:Не е само Еконт, всички куриерски фирми искат - неискат дават тази информация на НАП и то не защото на тях (куриерите) им е кеф, а защото НАП са решили да "оправят всичко в тоя живот".


въпроса ми е друг- хубаво нацакали са хората, ама на нап нали им е ясно, че поне половината от хората на които са пратили тези писма са си купили нещата дето продават съвсем легално... и тези хора ще подадат документи показващи произхода на стоката? това е огромно количество документация- кой ще я обслужва? нап? те нямат хора/воля/желание да правят ревизии на нормалните магазини- ще тръгнат да се занимават с еконт информацията.. ще задълбаят много бързо и ще обработват с голямо закъснение. какво става през това време? трябва хората да си платят каквото нап иска и после ще им го връща ако им признае произхода? недомислици...
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 18 Окт 2017, 22:05

да де... ама пак родни глупави картинки измислени по някакви налудничави, недомислени и неприложими схеми...

има си много по-прости и черно/ бели начини да лъснат хората които харчат повече от колкото нап знае, че получават... това е някакъв народен спорт да изпускаш питомното и да гониш дивото... ума ми не го побира. всъщност- побира го, но ми става тъпо...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от predel » 18 Окт 2017, 22:11

Всички "ревете" без да мислите.... Я прочетете няколко поста по-надолу... Човека го е написал директно: Искате държава като западна /Германия или Австрия и т.н./ но искате да живеете като "прошляци"!!! Има данъчна събираемост - има държава и има за всички! Няма данъци - е сърдете се на себе си... Ще живеем в кочинЯ! Ами то "ревача" може да вкарва уреди от тЕя "белите" държави и действително да търгува!! 7000 лв. Малко множко ми се струва за 1 телевизор и 2-3 телефона ?!?
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Мордехай » 18 Окт 2017, 22:41

Трийсчетри милярда Евро дълг как се плащат, а?
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 22:57

predel написа:Всички "ревете" без да мислите.... Я прочетете няколко поста по-надолу... Човека го е написал директно: Искате държава като западна /Германия или Австрия и т.н./ но искате да живеете като "прошляци"!!! Има данъчна събираемост - има държава и има за всички! Няма данъци - е сърдете се на себе си... Ще живеем в кочинЯ! Ами то "ревача" може да вкарва уреди от тЕя "белите" държави и действително да търгува!! 7000 лв. Малко множко ми се струва за 1 телевизор и 2-3 телефона ?!?


Писал съм го и преди- 5-6 май е денят на данъчната свобода. От 01.01 до приблизително 05.06-ти всяка година ти, аз и всички останали хора в този форум работим за държавата. Малко ли ти се вижда?

Проблемът не е, че малко работим или малко плащаме, а че парите ни се разхищават.

Ето тук всеки може да си сметне колко му струва да живее в прекрасната ни държава.

https://www.kolkodavam.bg
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Stoqnov_1979 » 18 Окт 2017, 23:34

Това значи ли,че ако си продам колата,която преди 10 години съм купил за 10 000лв,а сега я дам за 2 000 лв пак дължа данък на държавата? Или пък не,защото не е минала през куриерска фирма :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 18 Окт 2017, 23:47

Едва ли, но ако я тоталнеш и я шитнеш на части в продавалника 100% ще си платиш като поп. :mhihi:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook