НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 11:45

Моето предположение
1. Няма нищо чудно в това, ако човекът е станал полицай, а има икономическо образование. Пък може и да няма, ако има правилния човек. Издигането в системата става, знаеш как предполагам.
2. За пари. Кой каквото и да ти говори, става дума за пари, стара циганска поговорка. Детайлите не са важни.

Прав си да се възмущаваш защо държавата гони джебчиите, а не закача големите риби. Обяснението е много просто, политиците играят с икономическите субекти, големите. Тоест, лобизма, клиентелизма и подобни неща, процъфтяват, гарван гарвану, око не вади.Това няма да се промени с форумно възмущение обаче, съмнявам се, че дори с избори е възможно. Плащайте си данъците или ги минимизирайте законно, това мога да кажа, щото като ви привикат в НАП, няма да може да се оправдаете с това, че Лукойл не е внесъл 1 лев данък печалба в последните 10 г. и на практика работи на загуба.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 22 Дек 2017, 11:59

Взаимно се допълнихме и сме 100% на едно и също мнение! :bchug:
Лошото е, че не го пишат журналистчетата, а такива, като мен и теб!
Пожелавам ти Весела Коледа и без подобни случки!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 13:59

А, пишат го, сещам се за поне двама, Иво Инджев и Иво Беров. Но са маргинализирани, все пак свободата на словото у нас е на 109 място. Аз Коледа не празнувам колега, но ти благодаря за пожеланието. Всичко хубаво и на теб.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Elesar74 » 22 Дек 2017, 15:31

Ще да си направил стабилен оборот май :D.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Knoxville_ » 22 Дек 2017, 15:42

То да имаше кой да ти отвърне на това "Добър ден" в еконтските офиси..

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 22 Дек 2017, 17:41

Knoxville_ написа:То да имаше кой да ти отвърне на това "Добър ден" в еконтските офиси..

Не е вярно. В офиса дето аз ходя напоследък са две мацки, възпитани и учтиви. Също така и оправни, не съм имал драми.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от K_Ilkov » 22 Дек 2017, 18:44

Не, младички са, сори :lol:
Едната е така по-якичка, другата е идЯлна.
Малко си приличат, не знам дали нещо не са рода.
Двете в комплект биха били страхооотна комбинация :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 23 Дек 2017, 0:54

Eто, още веднъж и тук Ви давам тълкуването на съкращението MILF в руската уикипедия:
https://ru.wikipedia.org/wiki/MILF
На врачанина лично пожелавам огромен късмет в лова на МИЛФ-ки! :lalala:

Весело изкарване на Коледа на всички празнуващи и непразнуващи! :D :yes:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Knoxville_ » 23 Дек 2017, 9:05

K_Ilkov написа:
Knoxville_ написа:То да имаше кой да ти отвърне на това "Добър ден" в еконтските офиси..

Не е вярно. В офиса дето аз ходя напоследък са две мацки, възпитани и учтиви. Също така и оправни, не съм имал драми.


Значи в моя офис са вечно сърдити. Тези дами нямат ли си мъже, които да ги еват, та да са по-щастливи и да се държат любезно :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 28 Апр 2018, 0:05

Аз нищо не виждам?
Мисля, че споменах в темата, но да повторя пак за кампанията миналата есен: Получаваш покана по пощата да се явиш в НАП по местоживеене. Любезно те приканват да декларираш някаква си сума "защото си пропуснал". Ако си настойчив ти съобщават сумата. Ако се възпротивиш и все пак са почтени те предупреждават, че имат указание да започнат пълна данъчна ревизия на физическото лице. Съветвам искрено дори и най-големият смелчага да не допуска подобно нещо защото ще съжалява и то много! Това го преживя брат ми натопен от негов длъжник. Не си мислете, че сте чисти, като сълзи. Само справките и документите, които ще Ви поискат "ще Ви разкажат играта". Отчитайте, че неговите данъчни бяха свестни хора и то познати. Беше им крайно неприятно, но нямаше как. Всички загубиха много време и нерви.
Вярвам, че дотук съм пределно ясен и не желая да излагам повече подробности.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 28 Апр 2018, 9:41

Vra4anin написа:Вече се вижда. Доброволно подканване за деклариране на доход, изпратено не в писмен вид по пощата, а по електронната поща. Те са модерни :) Нещо като modern talking, но без педераския елемент :mhihi:

Интересно ми е сега като влезе GDPR и в нашата убита държава, как ще те дирят така по мейл от "сайтовете". Иначе еконтаджиите са топ доносници, администратор на лични данни е всеки един служител от тях, който приема пратка. Демек той може да ти вземе ЕГН и банкова сметка и лична карта, какво остава за мейла...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Superexstatic » 28 Апр 2018, 19:14

Vra4anin написа:Вече се вижда. Доброволно подканване за деклариране на доход, изпратено не в писмен вид по пощата, а по електронната поща. Те са модерни :) Нещо като modern talking, но без педераския елемент :mhihi:


Внимавайте с тия мейли от НАП. Има такъв вирус
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 28 Апр 2018, 20:09

Мисля, че спокойно можеш да напишеш на НАП, че си разпродал старите си дрехи и телефони и не дължиш данък. Няма презумпция за дължене на данъци.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 28 Апр 2018, 20:39

Vra4anin написа:1. От миналата или по-миналата година е влезнал закон, с който не само Еконт, а всички куриери са задължени да подават подобна информация към НАП.
2. Просто примката се затяга все повече и повече и ще заприличаме като всички западни държави


Враца, за съжаление мейлът според мен е напълно истински!
по т.1 - Това не е вярно! Изключвам варианта за прокурорско постановление касаещо конкретен индивид. Просто куриерите са били "любезно помолени" и както е посочил колегата b00st ЕКОНТ са действали, като верни песове.
по т.2. - Не си го и помисляй да ни сравняваш със западна държава. Ние сме на нивото на диктаторска африканска държава.
Погледнато от законова гледна точка efren е напълно прав, но има една малка особеност и порочна практика от много години: Данъчните получават едни особени вътрешни инструкции и тълкувания. Те работят съгласно тези указания независимо, че понякога се нарушава закона. Ти си преценяваш да се съдиш ли с тях или не. Въпросът е колко е голяма мизата. ;)
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от b00st » 29 Апр 2018, 13:26

Vra4anin написа:От това което разбрах, те топят не по свое желание. От миналата или по-миналата година е влезнал закон, с който не само Еконт, а всички куриери са задължени да подават подобна информация към НАП. Просто примката се затяга все повече и повече и ще заприличаме като всички западни държави - всичко да се знае и да няма скрито покрито. Лошото е, че няма да станем организирани и с доходи като на запада...

Лошо няма. Аз не съм против това, да де декларира и да се плаща. Друго ме дразни в цялата работа. По точно две неща:

-дразни ме, че те уж знаят колко пари съм получил като наложени платежи, но никой не ми казва тази сума. Вече казах -
онлайн проверка в НАП по мое ЕГН не излиза никакви доходи за деклариранр. Трябва аз да декларирам, т. Е. Аз сам да назова сумата. Извинявам се, но това е нелепо, защото аз за миналата година имам стотици пратки, не пазя товарителниците и не знам точната сума до стотинка. Аз не помня кога съм си мил колата за последно и какво съм ял вчера, те ме питат колко пари имам за миналата година от Интернет търговия :banghead: Да кажат "така и така, имаш 100 000лв наложени платежи, плати еди колко си пари данък". Параграф 22.

-другото което ме дразни е, че има облагаеми и необлагаеми доходи. Т. Е, ако съм пращал много на брой един и същ продукт (например изпратил съм 100 комплекта тасове или 50 гумени стелки), това автоматично ме прави търговец,пращам го с цел изкарване на пари. Но ако съм пратил едно или две неща (примерно едни джанти, 4 автомобилни гуми и една скородтна кутия) това се водят лични мои вещи, които са необлагаеми. Пак се получава параграф 22, защото аз като изпращач на всички тези неща, не мога да докажа кое какво е. Казвам ви в прав текст - миналата година отслабнах 43 кг, разпродадох си всипки стари дрехи за 4 цифрена сума. Как да докажа, че това са лично мои стари вещи (които по тяхното тълкуване, щом са лични мои вещи, продажбата и дохода от тях е НЕОБЛАГАЕМ)? Аз реално не мога да докажа, че 50-те ризи, 20-те дънки, 10+ якета и куп други аксесоари като чанти/раници са старите ми парцали, те могат да решат, че съм склад за дрехи втора употреба. :mhihi: Вие пазите ли си касовата бележка от дънките XXXXL , които сте купили през Юли 2007-а година от някакъв магазин в Бургас, когато сте били на море/почивка, защото аз лично не :dunno: Пазя фактури и касов бон за купен радиатор, бойлер, телевизор... за дрехи купувани преди 5-8-10 гофини не пазя документи и не мога да докажа, че това са старите ми вече непотребни вещи. Затова, че съм ги продал мъжка риза (купувана нова 50-70лв, преди гофини) аз съм я продал преди няколко месеца за 3 (три) лв само и само да ми се махне от главата... аз сега трябва да ги декларирам тези 3лв (защото не мога да докажа, че това не е продукт с цел търговия) и да платя данък за тези 3лв. :dummy: Или например, дълги години бях събирал и колекционирал стари gsm телефони, имах стотици и миналата година реших да я разкарам тази колекция (дори много от вас си взеха такива стари телефони от мен) и тия по 5лв на телефон трябва и тях да декларирам, няма как да докажа, че не съм борса/продавач на телефони, а най-обикновен мухльо - плюшкин, решил да разпродаде една от колекциите си. Ебаааааси и простотията. :) Да, признавам, имам много неща изпратени с цел изкарване на пари (например, чат пат прекупуваХ джанти, лъсках, търках, пребоядисвах и съответно продавам с някой лев отгоре) - за тях съм съгласен да ги декларирам и да си платя данък.
И казано просто - понеже немога да докажа кое е било лично моя вещ и кое е било "стока" с цел търговия изкарване на пари, всичко ще го декларирам като стока с цел изкарване на пари :banghead: :ranting: Ще декларирам и джантите, и разните други работи които съм търгувал, но и старите си опърдяни гащи, колекфията от телефони/автомобилни каталози и т.н. :bchug:


Куца им е политиката и системата. Аз лично ги декларирам така, влизам с в онлайн профила, ако нямаш се регни тук - ee.econt.com
От там правиш справка на получени НП 1.1.17 - 31.12.17 и всичко каквото ти излезе го дъмпваш в един екселски файл и на изпатени му удряш TOTAL и това са ти приходите от НП, които НАП виждат. Декларирай тях всичките, пък вече това, че системата не прави изключение дали си си продал телефона или си препродал нещо, е куцата история.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook