НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 05 Юни 2018, 23:34

Хрuсто написа:Ейсега говорих с доверен човек. Всичко след 5 се дебне.

Значи съвсем са озверяли! :twisted:
Без да правя политическа агитация приканвам учтиво всички колеги да си помислят много добре дали ще гласуват или не и ЗА КОГО!
Да си избият от главите зловредната мисъл "няма да гласувам за другите защото са същите маскари". Не е точно така момчета!
Гледахте ли днес какво се е случило във Варна и си помислете имаше ли подобно нещо преди и такива нагли кметове, като Портних?

Към Врачанина: Заради едни грешки в декларациите по осигуровките ми се наложи да изравняваме едни суми и се оказа, че за физическите лица има 2 перфектни и напълно безплатни начина.
1. Вече данъчните служби имат ПОС-терминали. Поне две от Софийските със сигурност. Тези плащания се считат за такива в реално време и е невъзможно начисляване на лихви.
2. Ако в съответния клон на НАП има офис на банка би трябвало да няма такси за физически лица и плащането минава веднага защото сметката е в същата банка.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 06 Юни 2018, 23:05

Аз също имам ПИК-код и знам за деклариране и плащане през сайта на НАП. Само че не го правя!!
След грозните случки с платените, но неотчетени глоби към КАТ нямам никакво доверие и искам всичко да е на хартия черно на бяло заверено с подпис и печат! Хората направо са ги сваляли от колите и са им взимали номерата без да са виновни.
Загубата на време е минимална и си спестяваш евентуални последващи разправии.
ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ ВСЕ ПАК!!! :confused:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Хрuсто » 07 Юни 2018, 10:19

Два фиша имах които съм платил, а не са отразени. Винаги си носих платежните в колата. Един път ме предупредиха(така и разбрах, за първия висящ). Ако фиша е платен звъниш в София и им казваш да направят справка. След като направят справка се вижда, че има постъпило плащане и го отразяват. Та ако те спрат и си сигурен, че е платен звъниш наораво на място и няма как да ти вземат номерата.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от c04 » 07 Юни 2018, 11:11

Същата работа фиш от миналия юни, платен още тогава.Преди месец ме спряха и ако не си носих платежното, дръвце :mhihi: :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от iNfoster` » 12 Сеп 2018, 23:54

Колеги, някой които е запознат да сподели след колко хиляди минали през еконт да очаквам проверка от НАП?
Един приятел ми каза, че е след 5 хиляди, друг след 10 и не знам на кой да вярвам. Ако има някой запознат по-темата нека сподели.
Ще съм му благодарен. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Хрuсто » 13 Сеп 2018, 2:38

5 000лв получени от наложени платежи. Тва кво си си купил и колко си платил все още не се гледа, гледа се какво си продал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от iNfoster` » 13 Сеп 2018, 8:58

Значи е време да спирам да изпращам пратки. Благодаря все пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от ogata » 02 Дек 2018, 20:58

Прясно инфо от днес. Сумата е паднала на 3к годишно и освен наложени платежи ВКЛЮЧВА и парични преводи. :shock: :mhihi:

Тоест ако сте студент и вашите ви пращат по 300-400 лв на месец по еконт .. ще дължите данък :conf: :no:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от alx » 02 Дек 2018, 21:31

ogata написа:Прясно инфо от днес. Сумата е паднала на 3к годишно и освен наложени платежи ВКЛЮЧВА и парични преводи. :shock: :mhihi:

Тоест ако сте студент и вашите ви пращат по 300-400 лв на месец по еконт .. ще дължите данък :conf: :no:


Не. Гледа се естеството на движенията в системата. Демек ако родителите ти помагат-няма проблем.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Хрuсто » 19 Яну 2019, 3:34

И нещо прясно засягащо онлайн търговците...



170 електронни магазини вече са обявени в НАП, съобщават от приходната агенция. Търговците, които използват собствени, наети е-магазини или публично достъпни онлайн платформи за продажби са длъжни да подадат информация за това пред Национална агенция за приходите до 29 март 2019 г.

Изискването е валидно за лицата, които и в момента осъществяват е-търговия, а търговците, които занапред ще използват електронен магазин, трябва да изпратят данни за него преди да стартират дейността си.

Подаването на информация става само по електронен път чрез портала за е-услуги на НАП, като е необходим електронен подпис. Изискването важи за физически и юридически лица, които извършват продажби по интернет по занятие, т.е. не засяга гражданите, които инцидентно са продали свои лични
вещи, допълват от приходната агенция.

Допълнителна информация за изискванията към е-търговците може да се получи на телефона на Информационния център на НАП 0700 18 700.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от N.Mihaylovski » 20 Яну 2019, 21:38

Нещата са такива: и 1000 да са ще искат да платиш 10%, просто нямат ресурс в момента да хванат всички, хубавото е, че имат време, и могат да те върнат 5 години назад, квото беше беше, всичко свърши, ще се цака яко, следващите им стъпки са НАЕМИ, и други такива приходи, после всички сервизчета квартални и магазинчета за кво ли не.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от nehrox5 » 20 Яну 2019, 22:29

Електронната търговия е едно от нещата, в които най-лесно могат да се крият данъци. НАП обявиха война и ще я имат. Няколко големи онлайн магазина започнаха да се крият и тепърва тези неща ще стават масова практика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 20 Яну 2019, 22:34

Ще се криеш, ако имаш собствен разнос. Ако доставяш с куриер де ще идеш? Голям онлайн магазин за ден прави сума, която подлежи на проверка, ако изпращането се извършва от физическо лице.

Там по-скоро играят с разходите, а не с приходите.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Bogat-Beden » 21 Яну 2019, 11:34

Имаме тука един средно голям китайски магазин, гледам НАП го запечатали за седмица, явно натискат по повечето фронтове ( няма да казвам всички, че знаем изключенията..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от vixx » 22 Яну 2019, 3:08

Като мине срока за данъчните декларации ще стане интересното.
В мойта индустрия не знам за някой, дето да е на тъмно, но ако се занимавах с онлайн магазини/търговия щях да съм бесен на всички тия, дето нищо не плащат и ми подбиват цените, докато аз си цакам като поп и си хвърлям парите в нищото, чудейки се какво да обянсявам на клиентите. В БГ да плащаш данъци е като да мяташ пачките през балкона на Ало измамниците, така че си е достатъчно гадно дори и да няма конкуренти които минават по тънката лайсна. С изключение на здравните осигуровки, може би, те си заслужават в сравнение със здравните системи на доста други страни.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook