НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от drago_pavlov » 23 Ное 2017, 15:15

Фидел Кастро написа:В бизнеса съм от 1991 г. и виждам, че нещата стават от лоши по-лоши и то скорострелно! :confused:

Ти изби рибата... Да сравняваш 91-ва с 2017-та... И да ти харесва повече 91-ва :mhihi:
Най-вероятно си от онези бизнесмени дето си решават всички проблеми с по 200-300 лв на калпак...
От тая гледна точка - да, нещата стават все по-зле... Все по-малко мишоци ще могат да минават метър я без касова бележка, я без осигуровки...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от bum_bum » 23 Ное 2017, 17:27

Аз бях мишок, който не се осигурява до скоро ама ме натиснаха.

Не, че не ми се дават тия пари, ами с текущия ми оборот и печалба ми идва тегаво да го правя.

Държавата си иска своето ама после не дава обратно. Всичко се овъртяло в корупция до лията и нашата фирма като не шари работа няма. Подизпълнител съм на най-голямата фирма в света в сферата на това, което правя и пак няма. А две местни фирми на известни номенклатурни кадри се побъркват от работа. Имаме централизирани договори с определени клиенти за 25 страни да се работи даден проект с нас. В 24 се работи с нас, а в 25-тата държава - Булгаристан се работи със съвсем различна фирма.

А аз с корупцията на частни начала няма как да се боря. Държавата да вземе да си свърши и тая работа.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от KUM4o » 23 Ное 2017, 18:54

И на тоя напън на НАП има цака, вече много мои познати с добри обороти пращат чрез 10-15 човека и така сумите стават поносими и не са под прицел. Когато държавата започне да стимулира хората законно да въртят микро, малък и среден бизнес тогава и те ще започнат да са честни.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Bogat-Beden » 24 Ное 2017, 23:27

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от efren » 24 Ное 2017, 23:41

Bogat-Beden написа:https://fakti.bg/krimi/271712-eto-kade-sa-parite-na-izmamenite-ni-babi-i-dadovci-video


Тия ги познават всички в региона. От такава къща взеха абажур, повтарям абажур за над 10к евро. Както беше споделил един от тях на разпит "докато не свършат балъците, нас ще ни има". Това си е чисто крими и е различно от не плащането на данъци.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 25 Ное 2017, 0:23

drago_pavlov написа:Ти изби рибата... Да сравняваш 91-ва с 2017-та... И да ти харесва повече 91-ва :mhihi:
Най-вероятно си от онези бизнесмени дето си решават всички проблеми с по 200-300 лв на калпак...
От тая гледна точка - да, нещата стават все по-зле... Все по-малко мишоци ще могат да минават метър я без касова бележка, я без осигуровки...

Забелязах, че обичаш да се заяждаш, но това не ми прави впечатление защото за мен си един обикновен "продукт на системата". Имам предвид на сбърканата система. Това за 200-300 лева на калпак говори колко лошо се ориентираш в обстановката.
Пак подчертавам, че проблемът не е в конкретното предаване на списъците с клиентите получили по-големи суми от наложени платежи. Повечето постове на колеги защитават точно тази теза. Освен това много мои познати, които се занимават със сериозен бизнес и чинно плащат всички данъци и осигуровки противно на твоето злорадство се възмущават за случващото се защото на един следващ етап и те могат да бъдат набедени по друг скалъпен повод.
Ето виж за телефонните измамници последният пост. Къде е въпросният НАП, Прокуратура, Полиция, ДАНС и пр.? Тук даже от списъци няма нужда защото всичко е видно от пръв поглед.
Що касае 1991 г. Това е годината, в която бяха регистрирани рекорден брой фирми. Хората вярваха в духа на свободното предприемачество. Независимо от трудностите и неуредиците дребният бизнес започна да се развива. Сега за подобно нещо ако проговориш ще ти се изсмеят дружно и с право. Всичко е схеми, далавери, корупция, държавен рекет и всякакви вредни за честното предприемачество практики!
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от steeN » 25 Ное 2017, 0:45

bum_bum написа:А аз с корупцията на частни начала няма как да се боря. Държавата да вземе да си свърши и тая работа.


Твоя случай ми е много странен. Ако имаш договор, трябва да съдиш компанията.
Друг вариант държавата да си свърши работата няма така или иначе в частен спор?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Elesar74 » 27 Ное 2017, 9:59

Фидел Кастро написа:
drago_pavlov написа:Ти изби рибата... Да сравняваш 91-ва с 2017-та... И да ти харесва повече 91-ва :mhihi:
Най-вероятно си от онези бизнесмени дето си решават всички проблеми с по 200-300 лв на калпак...
От тая гледна точка - да, нещата стават все по-зле... Все по-малко мишоци ще могат да минават метър я без касова бележка, я без осигуровки...

Забелязах, че обичаш да се заяждаш, но това не ми прави впечатление защото за мен си един обикновен "продукт на системата". Имам предвид на сбърканата система. Това за 200-300 лева на калпак говори колко лошо се ориентираш в обстановката.
Пак подчертавам, че проблемът не е в конкретното предаване на списъците с клиентите получили по-големи суми от наложени платежи. Повечето постове на колеги защитават точно тази теза. Освен това много мои познати, които се занимават със сериозен бизнес и чинно плащат всички данъци и осигуровки противно на твоето злорадство се възмущават за случващото се защото на един следващ етап и те могат да бъдат набедени по друг скалъпен повод.
Ето виж за телефонните измамници последният пост. Къде е въпросният НАП, Прокуратура, Полиция, ДАНС и пр.? Тук даже от списъци няма нужда защото всичко е видно от пръв поглед.
Що касае 1991 г. Това е годината, в която бяха регистрирани рекорден брой фирми. Хората вярваха в духа на свободното предприемачество. Независимо от трудностите и неуредиците дребният бизнес започна да се развива. Сега за подобно нещо ако проговориш ще ти се изсмеят дружно и с право. Всичко е схеми, далавери, корупция, държавен рекет и всякакви вредни за честното предприемачество практики!

Колега, да зачеркнем държавата, защото си търси своето тогава? Данъците, се плащат на държавата, които тя преразпределя. Не е честно, някой да работи на тъмно, да крие данъци и осигуровки и после да плюе същата тази държава. Тук става точно това. Именно, една ниша, където определени хора реализират необлагаеми доходи, от подчертавам, търговска дейност. И да не почваме пак с предположенията и хипотезите. Процента на тия, които продават лични вещи, е пренебрежимо малък и сигурен съм, въобще не е във фокуса на НАП. Тук обаче това натам тръгнаха нещата, че видите ли, нямало едва ли не търговци в нет-а и същите не търгували през куриери, а мнозинството сделки били извършени от физически лица, които разпродавали лично имущество. Това е просто смешна теза, за която едва ли НАП биха си мръднали пръста даже. Това за мен е класически пример, как се извърта истината и се дърлим тук за една фалшива новина.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от KUM4o » 27 Ное 2017, 11:16

Когато НАП накара едрите рибоци да си платят данъците, когато вкарат виновника за КТБ в затвора, защото ние плащаме дълговете на тая банка тогава и хората ще имат съзнанието да са на светло. То тая държава само взима от мене, взима ми осигуровките да плаща на циганетата издръжката, за моето лапе нищо не дава, плащам здравни осигуровки и ходейки в бърза помощ си плащам 20лв преглед и 20лв ренгенова снимка, а същата тая държава иска аз да съм коректен към нея. За тия от НАП докато може само хой от мене.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 27 Ное 2017, 22:55

Elesar74 написа: определени хора реализират необлагаеми доходи, от подчертавам, търговска дейност. И да не почваме пак с предположенията и хипотезите.

Ти поне говориш смислено и ясно, но пак ти убягва дълбокият смисъл на случващото се. Това е и причината да има толкова страници дискусия.
Ще се опитам за последно да ти направя едно ясно сравнение: Много лесно е да ловиш шарани в аквариума на магазина за жива риба, но много трудно ще ти бъде да отидеш на язовир Искър и там да уловиш същото количество за същото време.
Дали ще ти хареса или не, но това си е чисто ПРЕДАТЕЛСТВО в буквалния смисъл на думата. Много добре знаеш как се наказва понякога предателството и/или до какви последствия може да доведе.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Elesar74 » 27 Ное 2017, 23:54

KUM4o написа:Когато НАП накара едрите рибоци да си платят данъците, когато вкарат виновника за КТБ в затвора, защото ние плащаме дълговете на тая банка тогава и хората ще имат съзнанието да са на светло. То тая държава само взима от мене, взима ми осигуровките да плаща на циганетата издръжката, за моето лапе нищо не дава, плащам здравни осигуровки и ходейки в бърза помощ си плащам 20лв преглед и 20лв ренгенова снимка, а същата тая държава иска аз да съм коректен към нея. За тия от НАП докато може само хой от мене.

Заповяда колега, спец. за КТБ, на която се оплакваш, че плащащ дълговете й. Моля, коментирай цифрите в ограденото с червено и пак можем да говорим за дълговете на КТБ.
CORP_Audited_Consolidated_FS_2012_BG.pdf-1.jpg

CORP_Audited_Consolidated_FS_2012_BG.jpg


За твоето лапе, не взимаш детски? Айде, моля ти се.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от BorisBMW » 21 Дек 2017, 8:40

Малко да повдигна темата.
Някой колега получавал ли е писмо от нап за дължими данъци, за което се коментираше?
Днес сутринта получих странно писмо, изпратено в 6:45 сутринта??? толкова ли са се разработили? в прикачения файл има вирус, отделно там, откъдето е изпратено, в гугъл намира само някакви китайски сайтове?
Някаква измама ли ще да е?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от stefanoff » 21 Дек 2017, 8:55

BorisBMW написа:Малко да повдигна темата.
Някой колега получавал ли е писмо от нап за дължими данъци, за което се коментираше?
Днес сутринта получих странно писмо, изпратено в 6:45 сутринта??? толкова ли са се разработили? в прикачения файл има вирус, отделно там, откъдето е изпратено, в гугъл намира само някакви китайски сайтове?
Някаква измама ли ще да е?
Това е вирус !!!


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Не Мы такие, Жизнь такая

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от antonpau » 21 Дек 2017, 9:51

От доста време циркулират вируси от името на НАП, не отваряй нищо и трий. Те имаха даже бюлетина, че в писма от тях няма прикачени файлове ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: НАП, ЕКОНТ и продажби през куриерските фирми...

Мнение от Фидел Кастро » 22 Дек 2017, 11:34

Чист вирус, както е посочено. Вече са писа много и навсякъде за генерирането на огромно количество такива зловредни писма от името на НАП. Достатъчно е да погледнеш мейл адреса на подателя и всичко е ясно!
Явно НАП не желаят да се борят с подобни неща и хвърлят сили в борбата си с гражданите. По-точно с почтените граждани защото циганите, бандитите и схемаджиите са недосегаеми!
Тези дни занимават обществото с простреляния високопоставен данъчен служител. Съзнателно обаче се прикриват много важни подробности, а именно:
1. Как от полицай се става данъчен началник и то на изключително отговорна и предразполагаща към корупция длъжност?
2. Защо е стреляно с цел убийство и какво значи това? Ако не знаете правилата на престъпния свят предполагаемата схема изглежда така: Човекът взе парите, обеща, но нищо не свърши. Подканен да си изпълни обещанието или да върне парите взе, че "забрави". След това се случи въпросната случка.
Последна промяна Фидел Кастро на 22 Дек 2017, 11:55, променена общо 1 път
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook