Акция шумни коли/гърнета

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Акция шумни коли/гърнета

Мнение от dynalias » 13 Окт 2017, 23:49

Колеги имайте в предвид и карайте по полека тези дни и слагайте тапи/заглушители, че ме спираха вече и искаха да ми свалят табелите за шумна кола. Полицая каза, че има някъква такава акция, а на мен ми се размина поради други причини. След като ме спряха, друга патрулка след 5 мин ми се лепна отзад и чакаха да ме отбият някъде след светофара, ама за късмет мина някакъв голф със спортно доста шумно гърне и запалиха бурканите след него.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Окт 2017, 5:58

Ами редно е, защото си представете всички коли да са с афтърмаркер генерации и да са 5 пъти по-шумни от заводското. Високите нива на шум също се водят замърсяване. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от alekangg » 14 Окт 2017, 7:06

Пак 3 дни ще имитират работа и ще хванат голфове и разни подобни, а разни изтърбушени премиуми, които по цял ден ги разтриват няма да се пипнат. Визирам коли от сорта на мерцедеси и пр с големи мотори 4-5л

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от DLVasilev » 14 Окт 2017, 10:13

Добре ако карам S600 или S65AMG ит.н.които заводско са си гръмогласни могат ли да ме фанат за дедовия? Само се чудят за какво да се заяждат и каква глупост да измислят. Съгласен съм за коли например като голф 2-ката и пежото 106 на тъпите ми съседи дето сумарно имат работен обем 2 литра и вдигат повече шум от моя осмак. В този ред на мисли осмаците са като гъз - раниш го, поиш го и е грехота да му не чуеш гласеца :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от dynalias » 14 Окт 2017, 12:17

Всичко е направено за пари както винаги... Бедните да се обират а по-богатите със 5-6 литрови мотори не се закачат. Има си заводско шумни коли по целият свят. Това дали ще пърди 1.6 или 6 литров мотор според мен е все тая... :dunno: Въпрос на вкус и пари... Не знам дали имат право да ме спрат от движение ама тепърва ще разбера.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от In_Memoriam » 14 Окт 2017, 12:22

dynalias написа:Всичко е направено за пари както винаги... Бедните да се обират а по-богатите със 5-6 литрови мотори не се закачат. Има си заводско шумни коли по целият свят. Това дали ще пърди 1.6 или 6 литров мотор според мен е все тая... :dunno: Въпрос на вкус и пари... Не знам дали имат право да ме спрат от движение ама тепърва ще разбера.


Затова си има определени норми и затова се мерят децибели в белите държави... това, че тук всичко е по слух и преценка си е нормално за Булгаристан.

Иначе моята генерация не е street legal според производителя, но познай дали дразни повече от 2.0 на права тръба :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от ylaine » 14 Окт 2017, 13:53

те изчакаха да се приберат ония вечно онеправданите.. с моторетките и сега се сетиха :dummy: рядко срещам кола, която дори да приближава по ниво на шума моторите без заглушители, а да не говорим за ония чопъри ли, копъри ли, квито ще да са :bang:
нищо против мотористите! всички сме равни на пътя! но нещото, което най-много ме дразни при тях е как всеки втори е с изтърбушен заглушител и като мине покрай теб буквално те заболяват ушите!

а за акцията да, 1-2 седмици ще е, както всички подобни и всичко по старо му :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от Cyberloner » 14 Окт 2017, 15:10

По принцп, мисля, че нормата бепе 100дб на 1 метър зад колата на нивото на гърнето. Всичко над това е извън закона. Честно казано единственото, което откровено ме дразни в града е малолитражен кросов мотор - хем няма сила да върви бързо, хем гаменчето(не повече от 22-годишно) дава газ колкото може, че му се иска и той да кара бързо.
Иначе дълбок звук от голям двигател с хубава генерация си е музика за ушите :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от Maxmadness » 14 Окт 2017, 15:20

Не мога да разбера как може някои от вас колеги да сравняват някоя Е36-тица която се разпада на пътя и мангала надупчил гърнетата за да си мисли,че излита в космоса...със С класа АМГ или някое RS6... едното пърди и буди сички хора през ноща,другото има приятен плътен звук и е песен за ушите...двете неща нямат нищо общо !А аз да ви кажа чесно,мен не ме дразнят толкова мърлячите с шумните коли които бучат,колкото ме дразнят НЕЩАСТНИТЕ БОКЛУЦИ които вечерно време ми СЪСИПВАТ очите с гадните си миризливи фарове с ксенони без лупи,или просто нерегулирани фарове ей богу полудявам и едвам се сдържам вече да не слизам от колата и да се разправям от се не ТРАЕ,нема да се научат никога ! Ония заслепява целия свят ама го боли дедовия,нали на него си му свети добре :ranting: :ranting: :ranting: :ranting: Не знам как е в по малките градове колеги ама в София вечерно време като излезнеш да караш е некъв ад,всеки 3-ти ти вади очите !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от In_Memoriam » 14 Окт 2017, 15:25

Cyberloner написа:По принцп, мисля, че нормата бепе 100дб на 1 метър зад колата на нивото на гърнето.


При какви обороти :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от KUM4o » 14 Окт 2017, 15:36

DLVasilev написа:Добре ако карам S600 или S65AMG ит.н.които заводско са си гръмогласни могат ли да ме фанат за дедовия? Само се чудят за какво да се заяждат и каква глупост да измислят. Съгласен съм за коли например като голф 2-ката и пежото 106 на тъпите ми съседи дето сумарно имат работен обем 2 литра и вдигат повече шум от моя осмак. В този ред на мисли осмаците са като гъз - раниш го, поиш го и е грехота да му не чуеш гласеца :mhihi:

Извинявай, но генерацията на такъв род автомобили само гали ухото и не са така гръмогласни като изтърбушените дръгели по улиците. Онзи ден покрай мен мина едно Порше Кайен със спортна генерация е нито беше шумно нито нищо, но звука беше уникален. За съм тези акции, защото ми писна от изтърбушени ауспуси, които само пищят и ти бъркат в мозъка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Акция шумни коли/гърнета

Мнение от bum_bum » 14 Окт 2017, 16:07

Cyberloner написа:малолитражен кросов мотор - хем няма сила да върви бързо


Абе 200 кубика двутактов кросов мотор е последното нещо на което аз бих казал, че няма сила.

Иначе бих се радвал да разкарат от улицата всичко не фабрично над 100 децибела в 4к оборота.

Преди години като пешеходец ме е подминавало едно Ферари, което явно е карало леко до тоя момент и като настъпи точно до мен направо пуснах кафево в гащите. Това във високи обороти гаранция е над лимита ама пък не ги карат много като гледам за това за тях не ме бърка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от Grozdanoff » 14 Окт 2017, 16:20

bum_bum написа:
Cyberloner написа:малолитражен кросов мотор - хем няма сила да върви бързо


Абе 200 кубика двутактов кросов мотор е последното нещо на което аз бих казал, че няма сила.

Иначе бих се радвал да разкарат от улицата всичко не фабрично над 100 децибела в 4к оборота.

Преди години като пешеходец ме е подминавало едно Ферари, което явно е карало леко до тоя момент и като настъпи точно до мен направо пуснах кафево в гащите. Това във високи обороти гаранция е над лимита ама пък не ги карат много като гледам за това за тях не ме бърка.


Колегата незнам как е решил, че кроса не върви!?? Ако е чист крос и с М3 няма да стигнеш първите 200м. Иначе и аз съм за заводските гърнета! Някой беше споменал чопърите, ами те са заводски с 2цил. V-shape и прави тръби :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от b00st » 14 Окт 2017, 16:25

Прибирам се вечер късно, към полунощ и един зад мене надава вой с няква бангия Хонда, но аз бях 250-300 м пред него, след завоя една патрулка, полицая като видя колата и скокна от патрулката на пожар, спря ме, няма добър вечер, здравейте, нищо. Вика ми "Какво става тука?" Аз седя и гледам тъпо :shock: Аз контравъпрос - Какво да става? :kuku: И той такъв..."гонки ли си правите? Много силно се чува шум от мотор". След което пристига героя с Хондата и на него палката. Седя, мисля и му казвам, ами моята кола е доста тиха и няма как да е от нея. Не вярваше и вика дай газ да чуя, подавам и ония седи и гледа като теле в железница. Върна веднага документите и се извини и директно към ония отзад :lol:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Акция шумни коли/гърнета

Мнение от alx » 14 Окт 2017, 16:51

DLVasilev написа:Добре ако карам S600 или S65AMG ит.н.които заводско са си гръмогласни могат ли да ме фанат за дедовия?


точно тези коли са в12 битурбо моторите са изключително тихи...

по темата - още една стъпка в правилната посока... колко и как ще я реализират- там е проблема.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook