Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от DaGa » 15 Окт 2017, 21:46

Абе кви хора сме ??! Това е поне втори такъв случай и освен по форумите да си пишем друго не правим . Дайде да се вдигнем и да направим петиция ли, не знам какво,но това не може така да продължава. Още колко хора трябва да се претърпят и убият по този начин,че шибаната държава да направи нещо по въпроса...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от shlosera » 15 Окт 2017, 22:30

Най-страшното в случая е какви хора са тези дето извършват ремонтите? Те себе си не пазят да сложат 2 знака да опазят тях поне малко... Хич да не им пука за тези, които карат (не че е правилно) ама поне себе си да пазят. Иначе много кофти ситуация за пострадалия човек. Вчера пътувах по пътя Самоков Дупница, на спускането след Клисура ме спира полицай и ми казва: "много бавно и внимателно има рязлята нафта на завоя" реших че скоро е станало след мен разни бусове като на тия от пътното викам си ей ще нахвърлят пясък ще оправят, да ама не вечерта едно приятелче тръгва натам и го предупреждавам, че е имало нафта, звъни след 30 минути и единственото направено било да сложат знак за хлъзгав участък 20м преди завоя....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 22:38

Тъжната истина е, че каквото и да се направи нищо няма да се промени.

shlosera написа:има рязлята нафта на завоя" реших че скоро е станало след мен разни бусове като на тия от пътното викам си ей ще нахвърлят пясък ще оправят, да ама не вечерта едно приятелче тръгва натам и го предупреждавам, че е имало нафта, звъни след 30 минути и единственото направено било да сложат знак за хлъзгав участък 20м преди завоя....


Преди два месеца почти целия Петрохан беше олят с нафта в дясната половина на платното в посока София. Ни знаци, ни дявол. Тоя, дето е разливал колко нафта е имал не знам ама десетки литри бяха разляти сигурно. Пак по това време поне 2-3км от Бистришко шосе горе по завоите бяха в същото състояние. Пак никаква сигнализация. Ходех всеки ден тогава, така си и изсъхна и никой не обърна внимание.

Миналата година спускането към гръговото на Ринг Мола от паркинга на лифта беше цялото олято. На всичкото отгоре и в дъжд. Влязох в кръговото с натиснати предна и задна спирачка на мотора без грам да намали скоростта. По чудо не се овъргалях.

С кола иди-дойди, ако хванат двете гуми поне може и да се разминеш. Ама с мотор едно петно нафта в завоя и си излетял. И после пишат "изгубил управление и самокатастрофирал". А отдолу 10 коментара "донор"..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от momchilg » 16 Окт 2017, 9:26

shlosera написа:Вчера пътувах по пътя Самоков Дупница, на спускането след Клисура ме спира полицай и ми казва: "много бавно и внимателно има рязлята нафта на завоя" реших че скоро е станало след мен разни бусове като на тия от пътното викам си ей ще нахвърлят пясък ще оправят, да ама не вечерта едно приятелче тръгва натам и го предупреждавам, че е имало нафта, звъни след 30 минути и единственото направено било да сложат знак за хлъзгав участък 20м преди завоя....

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk


Вчера също минах от там в посоца Цари Мали Град, един форд фокус комби се беше обърнал и всичко беше в нафта. Имаше патрулка с полицай, регулиращ движението и двама с кола на АПИ, посипваха нафтата с прахоляка от банкета. След 2 часа минах в обратната посока, прахоляка се беше разнесъл, имаше само знак.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от b00st » 16 Окт 2017, 10:03

И на мене ми е правило впечатление, че такива ремонти, ЕДНО ЧЕ СЕ ПРАВЯТ ПРЕЗ ДЕНЯ и второ, че директно знака да минеш в дясна лента седи залепен НА ГЪРБА на някакъв бус или камион, спрял в лява лента. Ако не може да се прибереш със 120 вместо да сторшиш една табела и да имаш 50 метра да спреш безпрепятствено, направо да се поломиш в буса/камиона. Машала, малоумници! :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от stocky » 16 Окт 2017, 10:54

Цялата въпросна седмица пътувах Пловдив-Пазарджик-Пловдив по два пъти на ден. Не знам дали за ремонтите в тази отсечка става дума, но знаци имаше още тогава, дори още не са ги махнали. Първият е 2км преди ремонта на мантинелата. Възможно е обаче да бъркам и за коя точно отсечка става въпрос, но беше добре обозначено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2017, 11:12

https://www.google.bg/maps/@42.2380766, ... 312!8i6656

Ето тук трябва да е било.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от stocky » 16 Окт 2017, 11:23

Вчера още седяха там знаците за ремонтни дейности, но вече завъртяни настрани. Не знам дали не са ги сложили след инцидента, за да си измият ръцете. В интерес на истината въпреки, че както споменах пътувах цялата седмица по маршрута по няколко пъти на ден, разбрах от тук за инцидента. Станал е малко след първото ми минаване за деня от там, а при второто всичко явно е било вече разчистено. Дано човекът бързо се възстанови напълно и без последици!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от momchilg » 16 Окт 2017, 13:06

Знаците са заради започващият тия дни ремонт на моста при Шел/Макдоналдс. Знаците бяха наредени преди 2 седмици, но има забавяне и за това са завъртяни настрани. Катастрофата беше на около 2-4 км в посока Бургас.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от alx » 16 Окт 2017, 17:09

bum_bum написа:https://www.google.bg/maps/@42.2380766,24.36737,3a,75y,125.57h,85.18t/data=!3m6!1e1!3m4!1sywfvFaDY7tVzFn_DmeQnLw!2e0!7i13312!8i6656

Ето тук трябва да е било.


хубав прав участък с видимост...

ако не е било през нощта, твоя приятел с колко е карал и къде е гледал? не съм бил там и не знам точно как се случило и не мога да коментирам ама...

а тия дето правят пътищата са си за бой винаги де... аз едно правилно обезопасено работно "място" не съм видял...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2017, 19:28

Писал съм по-напред, карал е зад изпреварващ камион, който се прибрал по-рязко и той помислил, че му дава път.

Съответно подал повече газ за да го изпревари по-бързо.

Удара по негови думи е бил с около 120.

По принцип кара с около 100 по магистралата, бусът е негов, а не служебен и съответно се кара внимателно, икономично и т.н.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.02.2010
Пол: Мъж

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от DaGa » 16 Окт 2017, 20:41

Мен друго ми е чудно... Пак медиино мълчание....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 16 Окт 2017, 22:10

60-годишна жена загина на магистрала "Хемус" до пътен възел "Слънчево".

Инцидентът е станал по обяд. По първоначални данни лек автомобил се е ударил в камион.

Дете, което е пътувало със загиналата, е откарано в болницата. То е контактно, но с рани.

Колата се е ударила отзад в камиона на фирмата, поддържаща магистралата, който бил спрял в лява лента.

От фирмата, поддържаща магистралата, увериха, че спрелите в лявата лента коли са имали нужната сигнализация.

По случая е образувано досъдебно производство, което трябва да установи абсолютно всички обстоятелства, при които се е стигнало до инцидента.

Заради катастрофата магистралата беше затворена още на изхода на Варна, а шофьорите бяха пренасочвани по стария път за София.


Видео показва фрапиращи нарушения, довели до смъртоносна катастрофа

Малко преди смъртоносната катастрофа на АМ „Хемус”, шофьор успява да заснеме как се работи във високоскоростната лента. Ясно се вижда, че движението не е отбито, няма предупредителни табели, няма и конуси. Видеозаписът е заснет само 20 минути преди катастрофата.


И самото видео.

https://www.vbox7.com/play:ca61f64ac8

Доста сходен случай.. :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от blackgod » 17 Окт 2017, 8:58

bum_bum написа:Приятел е катастрофирал в камион поправящ мантинелите миналият вторник около 10:20 при километър 96 (на около 5км преди отбивката за Пазарджик) на "магистрала" Тракия в посока от Пловдив към София.

След няколко дни в реанимация сега са му завели досъдебно производство да плаща мантинели и колата на фирмата ремонтираща мантинелите. Същата е била без обозначения. Търси се някой разполагащ със запис или снимки, които да покажат, че не е имало съответните обозначения.

Трябва му добър адвокат, който на база безпристрастна автотехническа експертиза би трябвало лесно да докаже вината на пътноподдържащата фирма. Ако са били спазили закона, твоя приятел би трябвало да е попилял стотици метри табели и конуси до преди удара. Разследващите със сигурност имат снимки от местопроизшествието на които да се види каква сигнализация има преди удара. Освен това, предполагам с повечко гласност за случая, могат да се намерят свидетели които да са минали през този участък малко преди катастрофата.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от b00st » 17 Окт 2017, 9:06

bum_bum написа:
60-годишна жена загина на магистрала "Хемус" до пътен възел "Слънчево".

Инцидентът е станал по обяд. По първоначални данни лек автомобил се е ударил в камион.

Дете, което е пътувало със загиналата, е откарано в болницата. То е контактно, но с рани.

Колата се е ударила отзад в камиона на фирмата, поддържаща магистралата, който бил спрял в лява лента.

От фирмата, поддържаща магистралата, увериха, че спрелите в лявата лента коли са имали нужната сигнализация.

По случая е образувано досъдебно производство, което трябва да установи абсолютно всички обстоятелства, при които се е стигнало до инцидента.

Заради катастрофата магистралата беше затворена още на изхода на Варна, а шофьорите бяха пренасочвани по стария път за София.


Видео показва фрапиращи нарушения, довели до смъртоносна катастрофа

Малко преди смъртоносната катастрофа на АМ „Хемус”, шофьор успява да заснеме как се работи във високоскоростната лента. Ясно се вижда, че движението не е отбито, няма предупредителни табели, няма и конуси. Видеозаписът е заснет само 20 минути преди катастрофата.


И самото видео.

https://www.vbox7.com/play:ca61f64ac8

Доста сходен случай.. :dunno:

Дейва и мангала прост, цял живот го храниш, като плащаш данъци на тая скапана държава, само за да те утрепе после на магистралата :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook