Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 12 Окт 2017, 18:41

Приятел е катастрофирал в камион поправящ мантинелите миналият вторник около 10:20 при километър 96 (на около 5км преди отбивката за Пазарджик) на "магистрала" Тракия в посока от Пловдив към София.

След няколко дни в реанимация сега са му завели досъдебно производство да плаща мантинели и колата на фирмата ремонтираща мантинелите. Същата е била без обозначения. Търси се някой разполагащ със запис или снимки, които да покажат, че не е имало съответните обозначения.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от speeder88 » 12 Окт 2017, 18:57

А идеята на Гражданската не е ли да покрива и подобни неща? :conf:

Скорошно оздравяване на приятелят ти!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от c04 » 12 Окт 2017, 19:43

Ех, пак ли тия ве!!! Спират както си искат, дори едни аварийки не пускат, да им :ranting:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от Atsalov » 12 Окт 2017, 20:33

Искренно съжалявам за случилото се на твоя приятел. Аз лично присъствах на катастрофа при наличие на такава табела и то качена на ремарке, същото изхвърча на такава височина и толкова високо, все едно гледах филм. Случката беше успоредно на мен и не знам как се разминах невредим :angel:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 13 Окт 2017, 0:03

Звъннах му днес, но не съм питал как е станала катастрофата. Странно е, защото е много опитен. Беше 15 години личен шофьор.. не е като да не знае за какво става дума :dunno:

Аз също пролетта имах подобна ситуация. Бус изпреварваше тир и аз след него. Бусът се прибра и пред мен в скоростната лента тия си ремонтират мантинелата. :kuku: 100-тината метра дистанция, която спазвах ме предпази да ги помета.

Месец-два по-късно пък с мотора гътнаха едно дърво на 50 метра пред мен, хем ме виждаха, че идвам.

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от Ganchev__ » 13 Окт 2017, 0:24

Във фейсбук бях видял една група за споделяне на клипове от видео регистратори или нещо от сорта.Май там имаше доста хора, които карат активно и снимат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от Club BMW » 13 Окт 2017, 11:06

Явно става въпрос за този случай ...

Катастрофа блокира АМ „Тракия” в посока София

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 13 Окт 2017, 11:29

Да. За това се търсят записи за да се види какво е било обозначението. Те си паркират буса с лампите и знакът в скоростната лента и смятат нещата за решени.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от Е.Димитров » 13 Окт 2017, 12:15

За конкретният случай, дано намериш някой.
Но иначе, ония ден ходих до Стара Загора и едни такива си ремонтираха мантинелата, знака стоеше в ремаркето на ремонтната кола, а не както пише в законите на еди колко си метра обозначение,
Така че, това си им е практика на тези хора и ако се направят дори и пресни снимки как се ремонтира мантинелата, вероятно ще послужат пред съда.
Да не говорим, че преди този случай пак имаше някакъв такъв случай, където пак тези с ремонтите не бяха сложили знаци да се предупреди, че тече ремонт на пътя и някой се беше наковал пак там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от Club BMW » 13 Окт 2017, 12:28

В случая следва да е организирано движението по тази схема

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от alx » 13 Окт 2017, 15:03

bum_bum написа:Да. За това се търсят записи за да се види какво е било обозначението. Те си паркират буса с лампите и знакът в скоростната лента и смятат нещата за решени.


“Твърди, че бил засечен.” ???
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от MMG » 13 Окт 2017, 20:45

Дано да се намери запис. И аз много им се дразня на некадърния начин, по който маркират ремонтите. Който е шофирал "на запад" знае какво имам предвид!


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 13 Окт 2017, 21:05

alx написа:
bum_bum написа:Да. За това се търсят записи за да се види какво е било обозначението. Те си паркират буса с лампите и знакът в скоростната лента и смятат нещата за решени.


“Твърди, че бил засечен.” ???


Нямам идея какво е станало. При положение, че е бил три дни в реанимация не знам как е могъл да твърди каквото и да е било след катастрофата. А и с тежко комоцио едва ли има и някакви спомени как точно е станало.

Club BMW написа:В случая следва да е организирано движението по тази схема


Това и да го видя някога така направено няма да го повярвам.

Явно двата автомобила ги е имало- ремонтиращия и тоя с табелата. Но за да ги тотализира и двата при удара абсолютно невъзможно да са били на 50 метра един от друг.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.07.2013
Пол: Мъж

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от momchilg » 15 Окт 2017, 19:52

Аз пътувах тогава, разминахме се на косъм. Мисля че беше един син бус, обърна се и почна да пуши. От удареното камионче излетяха някъкви метали и паднаха в лявата лента в посока Бургас. Колата пред нас, сива Ц/Е класа, мина през тях, разпори си задния ляв калник, ние се разминахме на косъм, само защото шофьора си гледаше пътя, а не катастрофата.

Видео нямам, не бях с моята кола. А знаците не отговаряха на изискванията на Наредба 3. Но и с видео трудно ще се докаже нещо, защото удареният камион е на фирмата (Юпитер Холдинг) на Николай Иванов, който е и председател на Българска браншова асоциация "Пътна Безопасност. Отдавна всичко му е заверено и документално изрядно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Някой с камера в колата пътувал София-Пловдив на 03.10?

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2017, 21:09

Мда, говорих днес с момчето. Бил е само един бус със знаците закачени директно на задната врата. Никакви други знаци, конуси..нищо друго.

Някакъв тир е изпреварвал преди буса и се е прибрал, като приятелят ми си е помислил, че му дава път и надал газ за да го изпревари по-бързо. Ударът е бил с около 120 :shock: Натоварен с около тон отзад не знам как изобщо е оцелял.

Полицаите пишат всичко в полза на тия ударените, защото били на някаква дебела пловдивска фирма. Даже му взели книжката за кратко тъй като поради някаква причина решили, че е и без ГО. След някакви разправии със застрахователния брокер са му я върнали, тъй като си е имал валидно ГО.

momchilg написа:удареният камион е на фирмата (Юпитер Холдинг) на Николай Иванов, който е и председател на Българска браншова асоциация "Пътна Безопасност.


Ако не беше страшно щеше да е много смешно това. :banghead:

После сме джигити, бандити, престъпници и какво ли още не. Свалят табели, глобяват, взимат книжки и народът само ръкопляска.
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook