Колата - лукс или необходимост?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колата - лукс или необходимост?

Лукс
24
26%
Необходимост
67
74%
 
Общо гласове : 91
master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от alx » 11 Окт 2017, 14:35

аз необходимите неща съм ги свил до вода, храна, сън, покрив над главата... ако колата е абсолютно задължителна за да си осигуриш едно от тези 4 неща - тогава е небходимост.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от Mollov » 11 Окт 2017, 14:48

b_u_b_o написа:Ами возя се всекидневно и не съм боледувал от 4-5 години, не помня точно кога е било последно. Ако се разболяваш като някой кихне в стаята явно има проблем и трябва нещо да промениш, я да спортуваш, я да се храниш по-добре...да живееш в стерилна среда не е решението.


Аз не говоря само от лично мнение... доста хора около мен го имат тоя "проблем"... все различни, с различни навици и прочие...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Окт 2017, 14:57

Всъщност точно за София си е абсолютна необходимост. Съвсем отделен е въпросът, дали всеки път се ползва само, когато няма друга алтернатива- естествено, че не..
Има някакви късметлии, които работят на пешеходно разстояние от там, където живеят, или студенти, които могат да не излизат от Студград с месеци, но за останалите е тормоз да си без кола.
Лукс е да си купиш такава, която не е необходимо да е с високи разходи, но го правиш, защото искаш.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от Kurtov » 11 Окт 2017, 15:18

Колата е необходимост, а БМВ лукс, в повечето случаи.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от vld » 11 Окт 2017, 15:35

madafaka_donkele написа:
feldo написа:За мен лично е лукс. В София не виждам особен смисъл от кола, освен ако нямаш деца - тогава е необходимост.


И с деца да си пак не ти трябва.
С оглед на всички разходи, нерви и време, които неминуемо се инвестират в дадената купчина желязо, притежанието на автомобил си е лукс при всички обстоятелства. Вече доколко е оправдан и дали реално ти трябва кола е друг въпрос и отговора е строго индивидуален за всеки. Естествено, че ако не живееш в софето, нямаш градски транспорт, маршрутка, нелегални таксита и т.н. и работата ти е на повече от 2-3км. ще си вземеш някаква кола. Ако имаш втори имот до който често се налага да ходиш или по принцип пътуваш често пак ще си вземеш нещо. Но да си в столицата например, работата ти да е на 2км. от вас, да нямаш деца, да ходиш на почивка 2-3 пъти в годината и да си вземеш кола... :kuku:
Откакто направиха луксозенец зелена зона някои от колегите се принудиха да оставят колите и да се качат на градския. Някои обаче въобще не ги еве. Плащат по 100лв. на месец за платен паркинг и пак идват с колата :kuku: При положение, че повечето имат удобен градски транспорт до офиса :kuku: Аз лично не го разбирам тва :dunno: Разбирам да имахме еб@си и яката инфраструктура, всичко да е организирано толкова добре, че да ходим от люлин до младост през центъра в час пик за 10мин., горивата ни да са, като в Германия например и т.н., че да кажеш "за нищо на света не бих слязъл от колата", а то...

:kuku: :kuku: :kuku:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от K_Ilkov » 11 Окт 2017, 16:24

Тихо сЯ :mhihi: Чакам го да каже колко деца има :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от barty » 11 Окт 2017, 17:34

В автомобилен форум да питаш дали е лукс :mhihi:
:yes:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от Bavarcho » 11 Окт 2017, 17:52

1-вата кола необходимост, 2-рата вече е лукс :mhihi: (втората често "харчи" повече пари от първата :mhihi: )
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от c04 » 11 Окт 2017, 18:19

То да се изцепиш по булеварда за някои хора е тъпо, а за други си е необходимост :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от barabqga » 11 Окт 2017, 19:04

удобство е за мен

купих си наскоро първата кола и определено не съжалявам

в града рядко я ползвам , защото аз и жената живеем буквално на 5-10 мин. пеша до работа , а и обичам да вървя карам колело - за Бургас става въпрос

но аз и тя сме от друг град и винаги когато ни се е искало да си идем на гости се започваше едно планиране с между градския транспорт , в колко часа има , кога свършваме работа и т.н.

сега буквално след работа раничката и хващаме пътя , същото е и с пазаренето товариш здраво и до следващия път

та и без кола мога , но ми е удобство

:driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 7.06.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36 compact

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от Benedetto » 11 Окт 2017, 19:35

alozavar написа:Как възприемате автомобила си като част от вашето ежедневие- лукс ли е за вас или необходимост?.......
Ще ми е интересна гледната точка на повече хора, включвайте се :yes:

ПП- професиите, които изискват ежедневно шофиране ги изключвам от зададения въпрос, там е ясно :yes:

А семействата с малки деца или възрастни хора изключваш ли? Щото е много яко, когато си млад и махаш крачоли по цял ден, да се мотаеш по автобусите. :mrgreen: Но когато други хора разчитат на теб, няма как без автомобил.
Много мои познати си взеха кола, след като станаха семейни, с деца.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от alekangg » 11 Окт 2017, 20:07

Не знам дали е лукс или необходимост, но в София си е тежко бреме. Който иска да си седи по задръстванията, да плаща поддръжка, зони за паркиране и др екстри. Аз я ползвам в краен случай само.
След години сигурно ще узреят и местните кратуни, особено, но за сега в очите на повечето колата е най-важното нещо, символ на положение и престиж, срамно е да се ходи с друго вид транспорт или пеш и т.н. идиотизми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от In_Memoriam » 11 Окт 2017, 21:05

Хоби.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от steeN » 12 Окт 2017, 0:33

За мен колата е независимост. Карал съм значителни периоди без кола... от няколко месеца до 3 години, не ми харесва изобщо. От друга страна, без кола много по-лесно се живее здравословно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Колата - лукс или необходимост?

Мнение от luizov » 12 Окт 2017, 7:07

Атомобилът за мен е преди всичко свобода. А конкретно в моя случай BMW-то е и болестно, неизлечимо състояние. В момента колата ми е на тенекиджия понеже един олигофрен "не ме бил видял" когато се движех на път с предимство :banghead: . И сега съм като болен, почти не излизам от вкъщи, понеже всяко едно излизане е свързано с чакане по спирки на рейсове пред разпад :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook