Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от b00st » 14 Окт 2017, 16:59

Само искам да ви кажа, че смяната с баланс на гуми хич, ама хич не е нещо, което всеки сульо хванал винтоверт и кръстачка, може да извърши както трябва. Това е прецизна работа, машините са много важни, пастите с които се мажат джантите и целия майсторлък. Аз сам съм свидетел, как гумите превъртат в джантите след монтаж, защото некадърника ползва сапунче с водичка и баланса отива на майната си по този начин веднагически след потегляне. Така, че много си подбирайте къде и при кой ходите, защото МАСОВО хората работят само колкото да ви вземат парите и да ви изпратят максимално бързо да си ходите, щото ги чака още работа!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от b2 » 14 Окт 2017, 18:19

Понеже много ме дразнят вибрациите последно преди смяна порових по форумите и реших да пробвам Дунев до ЦСКА.

Машините им са модерни. Организацията е доста сбъркана. Самия гумаджия е доста дразнещ и муден тип, но въпреки всичко ми направи добро впечатление. Никак не претупва дори и скромните клиенти очевидно без особени претенции. Има някакво зрънце перфекционизъм дълбоко в момчето.

Ако си претенциозен и имаш половин ден :mhihi: за губене да му седиш на главата на гумаджията смятам, че може да се постигне доста добър резултат.
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от Wierdo » 14 Окт 2017, 19:54

b2 написа:Понеже много ме дразнят вибрациите последно преди смяна порових по форумите и реших да пробвам Дунев до ЦСКА.

Машините им са модерни. Организацията е доста сбъркана. Самия гумаджия е доста дразнещ и муден тип, но въпреки всичко ми направи добро впечатление. Никак не претупва дори и скромните клиенти очевидно без особени претенции. Има някакво зрънце перфекционизъм дълбоко в момчето.

Ако си претенциозен и имаш половин ден :mhihi: за губене да му седиш на главата на гумаджията смятам, че може да се постигне доста добър резултат.


Спомням си как преди 3 години се връщах 3 пъти за оправяне на баланса в рамките на 1 и същи ден. След третия път самият чичко Дунев се качи да кара 330ката, за да се увери, че всичко е изрядно. Похвърчахме със 170-180 по Цариградско тогава.

Наистина базата е ок, обаче винаги са ме разочаровали с мудност и неразбория.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от acho.rs » 04 Ное 2017, 14:43

В крайна сметка ползвах услугите на официалния БМВ дилър, който ми обслужва колата- 280лв смяна на рънфлатки + смяна на моторно масло. Без опашки, висене, пазарлъци и съмнения от относно качество.
Има едни момчета от БМВ джанти (така се казва фирмата) които обясняваха как ползвали машини на БМВ били много скъпи и за това ми казаха между 130 и 150лв :shock: Ами дилъра ми взе под 100лв, така че..... А, да и измиват колата, за което в квартала си таксуване 20ина лв

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от msi200 » 04 Ное 2017, 16:34

За големи цолажи може да пробвате и при Тони на бул. Климент Охридски.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от deyan-enchev » 05 Ное 2017, 0:16

Maxmadness написа:
Ganchev__ написа:Ходя само при Симо в Обеля, много съм доволен. :yes:


И аз съм много доволен от услугите там,единствено не ми допада,че вдигнаха доста цените последно време ....


Аз с това не съм съгласен. Днес им закарах 5 прясно боядисани 19ски, с гуми отделно.
Свалиха ми летните 19ски с гумите от колата, Мони монтира нови винтили на боядисаните джанти, гумите, измиха ми старите, натовариха ми ги във вана ( щото просто в колата не може да се събере всичко това ) пих кафета за тяхна сметка + ми намериха един изгубен от други болт ...

Джантите бяха стегнати само на ръка без гайковерт, заради боята, за подготовката на главините с 2 слоя няма да коментирам колко е педантично -- > и това за 50 лева, не 50 ами и 100 щях да му оставя ... как така ще са вдигнали цените :mhihi:

ПС: А да, баланса е динамичен и се вижда колко Нютона ще ти дърпа колата евентуално.
За сравнение с подобни машини работи тука един другар в съседния квартал и ми беше взел за далеч по-малка джанта и неща 90 лева, дали тоя динамичен баланс .. скъп

ПС2: Джантите нямат една драскотинка след монтажа, всичките им машини са с пластмасови втулки и като бършат джантата ползват нови парцали, не търкаляща се по земята от 2 сезона хавлия на Панагюрище ...

ПС3: Гледам на 2 ра страница колегите са писали за същия - Иван, дето и аз. Еми хора Иван, ако го намерите на работа, няма да видите ценоразпис, цените са Ad Hoc. Също така ще ви сложи баланс взет от пода, както и ще ви обяснява колко са ви криви гумите и, че не карате с Falken. Пичага е, тече лафа, работи внимателно, ама няма нищо общо с Мони, просто е два пъти по-зле и по-скъп.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от (bubsa) » 05 Ное 2017, 8:52

И аз си монтирам гумите само при Мони,въпреки,че имам приятел в Диана и ми ги монтира там почти безплатно.Просто съм доволен и от отношението към колата и към мен.Сега да махнат летните 16-ки + 2бр чували ми взеха 41лв.Можеше да е по-евтино ако баланса не е на умната машина :mhihi: Откакто я има забравих какво е е39-ката да тресе на 100-130км :D

ПС Това не е динамичен баланс :confused:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от deyan-enchev » 05 Ное 2017, 11:04

Ей ти вярно бая изписа по форума навремето за това тресене .. добре, че Симо го е изчистил.

Може и да греша за името на типа баланс, ама гледам един валяк се търка в гумата и я натиска, все едно караш по пътя.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от Boyadjiev » 05 Ное 2017, 12:18

Дайте един адрес или поне име на тоя Симо / Мони, белким го открия на картата :roll: Благодаря :driving:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от ивчо » 05 Ное 2017, 13:06

Ул.Дмитрий Лихачов и ул. 8 - където се пресичат,дано не бъркам номер 8

Назаем от http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=455838
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от deyan-enchev » 05 Ное 2017, 13:43

Ей тука е, ама снимката е стара много, вече си е баш си сервиз: https://www.google.bg/maps/@42.7429558, ... 312!8i6656
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от Boyadjiev » 05 Ное 2017, 17:32

Благодаря! Ще отида и ще пробвам как е :oops:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от b00st » 05 Ное 2017, 20:29

Преди 2 седмици взех 17ки с гуми и викам айде ще направя компромис и ще ги сменя (просто да отвият 4 болта и да сложат джантите, които бяха балансирани вече) в кварталната гумаджийница в Младост 3, на Атанас Москов точно до 1 платен паркинг с ГТП, за която по принцип нищо друго освен това не бих им дал да правят. Ами едно че хвърляха джантите по земята абсолютно без да им пука, смениха ги, помпиха ги уж на 2.3, спирам после да ги премеря, бяха всичките на 1.5. Че карах така колата преди да разбера няколко дена, върнах се там и им викам манометъра ви не работи, тоя седи гледа ме тъпо и вика той от много време не работи и една опашка от хора гледаш как чакат да си сменят гумите там. Та повече никакви такива компромиси, дори и за една размяна на джанти. Там НИКОГА в живота си не отивайте при тия, майсторите не са лоши, но шефа им е пълен КАЛЪФ и машините и оборудването им са от 75та година 20та употреба. Компромис със гуми и джанти никога не правя и такива според мен трябва със закон да са забранени, дори елементарно такова нещо не беше изпълнено като хората и да дадеш на клиента кола с гуми на 1.5 е недопустимо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от (bubsa) » 05 Ное 2017, 21:35

deyan-enchev написа:Ей ти вярно бая изписа по форума навремето за това тресене .. добре, че Симо го е изчистил.

Може и да греша за името на типа баланс, ама гледам един валяк се търка в гумата и я натиска, все едно караш по пътя.

Самия Мони каза-"и аз досега си мислех,че правя баланс" след като купи тая машина :mhihi: Вече 3 пъти правя гуми там откакто я има и няма и минимално тресене при каквито и да е скорости :clap:

Динамичния баланс се прави без да се свалят гумите от колата.Не съм правил никога досега,а и май е скъпо.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Препоръка за смяна на гуми (гумаджийница) в София

Мнение от Boyadjiev » 08 Ное 2017, 11:09

Обещах да драсна и аз отзиви :wave:
Първо негативите - не работят със записване на час, което за мен е минус. Гаражчето изглежда кофти, но това са всички негативи :D
Позитивите - много добра работа! Услугата, която предлагат е на топ ниво, според мен. Не съм виждал на друго място да извършват такава услуга.
Първо ми измиха гумите с джантите (и то доста добре, тъй като после почти не миришеше на гуми), след това демонтаж на гумите и оставяне за изсушаване (да не мокрят багажника). Почистване на ръбовете на джантите (вътрешни/външни), монтаж на гумите с лепило, като гумата се обръща, а не се маца там да има просто. Баланс, докато не покаже 0/0 (често съм виждал да забиват тежестите и повече да не се върти гумата), през това време друг човек с флекса и телената четка лъсна главините, боядиса ги и сложи грес на централния отвор! Всичките 4бр. главини :paranoid: След това погледнаха табелката на колата за размера/налягането и надуха гумите според табелката. Монтаж, прибиране на старите гуми в багажника, инструкция да не карам с повече от 110 за деня (?), понеже можело да превърти джантата в гумата (смятам че разбира повече от мен и за това я спазих тая инструкция, колкото и странна да ми се видя :dunno: ). Исках да покарам ден/два и тогава да оценятам, ама вече оценявам. Перфектен баланс!!! Колата може до 180, до 180 е перфектна. Работата която свършиха е просто 6 точки. Струваше ми 30лв. за 4 15" гуми :paranoid:
Много съм доволен от свършената работа от гумаджията :ok: Благодаря че ме изпратихте някъде, където да се свръши работа, а не само да го разбират много на приказки :yes:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook