Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Superexstatic » 12 Окт 2017, 0:36

Borymeckata написа:Гледам, че голямо внимание отделяте на храненето (то си е важно по принцип...), ама как да стане на практика? Да кажем - цял уикенд си обикалял насам - натам и си се запасил с домашни целенчуци, плодове, яйца, сирене, месо, кашкавал и др... Сигурен си за качеството, осигурил си храната за седмицата. И в понеделник отиваш на работа... Дали работиш в офис, на строителен обект, в болница, караш камион или друго - готвено ядене трудно ще си вземеш за обяд. Да не кажа - невъзможно... Можеш да си занесеш някакви плодове според сезона и... това е. Аз лично съм пробвал в офиса да си варя царевица - бях си занесъл тенджера с капак и си варях наронена царевица (само зърната) на един котлон. Да ви кажа - колегите ме сцепваха от майтап и имаха право - царевицата се вареше два часа и за да стане за обяд, я слагах на котлона още към 10. После още един час я чаках да изстине, за да може да се яде. Не е лошо каато храна, ама колко време ще изкараш само на царевица с малко сол? Не много дълго, казвам ви...

По едно време рекламираха някакви разтворими зеленчукови супи - "Вкусна чаша" или нещо подобно беше. И още някакви разтворими зеленчукови пакетчета имаше подобни, ама това едва ли е толкова природно, сигурно има някакви консерванти... Да стоиш гладен цял ден и вечерта да се натъпчеш здравословно - не знам дали е добър вариант? Искам да кажа - дори да имаш здравословни продукти, не е толкова лесно да си осигуриш здравословно хранене през целия ден - обедната почивка е един час и за това време какво ще направиш? Почти сигурно ще натисанеш на баници, сандвичи, пици или друг фаст-фоод и ще кажеш "майната му!" на здравословното, природно, еко, био, домашно или как ще да го наречем хранене...



Вечер си забъркваш едно кисело мляко в блендера с овесени ядки и лъжица мед и слагаш в хладилника. Ако имаш и лъжица протеин за вкус става супер. По-добра и бърза закуска от това - трудно. За обяд, както се каза най-лесно ориз с някакво месце и в кутийката. Плодче за десерт. Ако толко ти се готви в бачкане си вземи тост машинка и си прави по некой свестен сандвич, дето знаеш какво слагаш. Много по-приятно впечатление ми прави като видя такива хора, а не тия, дет натегат боклуците от топлата витрина във Фантастикото в Бизнес парка или 100дентски
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 13 Окт 2017, 21:12

Мордехай написа:Ебаси мойто копеленце пак донесе някъв грип от училището. Здрав и прав, тая година почти не съм бил болен, днеска съм парцал, боли ме главата, гърлото и ми тече носът. Само за няма и месец на училище я разболяха и довлече тая инфлуенца. А и на нея цялата ваканция ѝ нямаше нищо. Дайба и училищата скапани....


В детските градини е същото знаеш.Всички си водят децата болни и после работата ясна.
Иначе по темата разчитам на вица по нагоре.
Стрес по цял ден,километри поне 100 на ден в тежък трафик,работа с идиоти по цял ден,физически труд на моменти прехвърлящ физическите ми възможности,идилия както се казва.
Естествено лекувам се с порядъчни дози свински специалитети и мезета в комбинация със чичко Джак Даниелс.За сега оплаквания нямам.
Като дойде време да имам ще ги добавя,но заради 3 дни разлика не смятам да си развалям програмата. :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от BMW_POWER » 15 Окт 2017, 0:43

Аз си нося в една кутия ядене от вкъщи. Плюс една или две ябълки.

Навремето, когато усетех, че започвам да настивам (леко неразположение преди грип или настинка) и не съм на 100% в кондиция, лекувах се с "Меча кръв" (не е реклама). Една бутилка преди лягане плюс нагряване в банята решаваше въпроса. Сега пак съм така, но виното е калифорнийско.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от sub_eleven » 16 Окт 2017, 8:27

Относно храненето за мен истината е от всичко по малко, да не се лишаваш от нищо, дори от вредните неща. Да се приемат с мярка все пак.

Достатъчен прием на вода и минерали и достатъчно движение.

Но каквото и да правиш трябва да те кара да се чувстваш щастлив. Иначе смисъл няма.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 23 Окт 2017, 23:00

Какво да ви кажа :mhihi:
Пия често с един приятел и баща му, който е оръжеен майстор. Около 70 годишен :bchug: Да е жив и здрав! :bchug:

Та какво забелязвам относно това, как трябвало да се живее - човекът всеки ден пуши 1-2 кутии цигари от незапомнени времена.
Пие прилично - мастика и ракия, а зимата неограничени количества вино. Хапва си каквото му душа и стомах искат :mhihi:
Движение - до работилницата - т.е. слиза един етаж до партера :mhihi: Повече не съм го виждал. Та това от как се помня.
Еми добре си е човека, да е жив и здрав :bchug: Не ходи по лекари, пийва си, майстори си и го боли за това,
как някой му казвал, че трябва да живее. Защото той живее точно така, както трябва да се живее - както му душа иска :ok: :bchug:

P.S. Както е казал Чърчил - "Щях да забравя! И никакъв спорт" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
... Пурите и питиетата, явно са го спасили от стреса, който всъщност е най-голямата гад... :help:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 24 Окт 2017, 6:11

Чърчил е един пияница с няколко инфаркта , мизантроп и расист а великите му мисли са изключително ценни за човечеството ...е поне за част от човечеството . Пурите стреса и алкохола са го убили преди Хитлер да го уцели с някое фау . Самият той пък е непушач , вегетарианец , въздържател и въпреки това заради наркотиците и стреса в края на дните си е пълна развалина . Състояние не много по-различно от това на първия лорд на адмиралтейството на нейно величество . Изглежда че всички рецепти за дълголетие са до време , накрая решаващи са индивидуалните качества , особеностите на възраста и достъпа до първокласна медицина в 24 / 7
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Larbi » 25 Окт 2017, 19:15

Jordana написа:Чърчил е един пияница с няколко инфаркта , мизантроп и расист а великите му мисли са изключително ценни за човечеството ...е поне за част от човечеството . Пурите стреса и алкохола са го убили преди Хитлер да го уцели с някое фау . Самият той пък е непушач , вегетарианец , въздържател и въпреки това заради наркотиците и стреса в края на дните си е пълна развалина . Състояние не много по-различно от това на първия лорд на адмиралтейството на нейно величество . Изглежда че всички рецепти за дълголетие са до време , накрая решаващи са индивидуалните качества , особеностите на възраста и достъпа до първокласна медицина в 24 / 7


За Хитлер бях гледал, че е имал проблем със стомаха. Вземал е някакви химии за разхлабване и за затягане и е бил пълна развалина. И да уточня, че лекарите му му ги давали тия работи. Него това го е моряло. Всеки си има някакви грижи. Какви наркотици? Все едно се е тъпкал с метамфетамин, айде стига.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 25 Окт 2017, 19:26

Larbi написа:
Jordana написа:Чърчил е един пияница с няколко инфаркта , мизантроп и расист а великите му мисли са изключително ценни за човечеството ...е поне за част от човечеството . Пурите стреса и алкохола са го убили преди Хитлер да го уцели с някое фау . Самият той пък е непушач , вегетарианец , въздържател и въпреки това заради наркотиците и стреса в края на дните си е пълна развалина . Състояние не много по-различно от това на първия лорд на адмиралтейството на нейно величество . Изглежда че всички рецепти за дълголетие са до време , накрая решаващи са индивидуалните качества , особеностите на възраста и достъпа до първокласна медицина в 24 / 7


За Хитлер бях гледал, че е имал проблем със стомаха. Вземал е някакви химии за разхлабване и за затягане и е бил пълна развалина. И да уточня, че лекарите му му ги давали тия работи. Него това го е моряло. Всеки си има някакви грижи. Какви наркотици? Все едно се е тъпкал с метамфетамин, айде стига.

Какво сега ? Твърдиш че фюрера е бил и пишман посерковец на всичко отгоре ? Пиши за тази конспиративна теория в другата тема за конспирациите да че тука не е баш момента . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Superexstatic » 25 Окт 2017, 20:31

Кви са тия простотии за Чичу? bum_bum да го банне тоя
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 06 Ное 2017, 8:25

Една чудестна новина ....или не е новина :dunno:
.......Фермите в България се оказват сред злоупотребяващите с медикаментите и са класирани на осмо място

сред обхванатите в проучването страни. У нас на 1 кг живо тегло се падат средно по 121 милиграма антибиотик, докато при отличниците стойностите са далеч по-ниски – 2 мг на 1 кг в Норвегия, 5 мг в Исландия, 12 мг в Швеция.

По-лошата новина е, че у нас употребата на лекарствата заплашително расте – от 92 мг през 2011 г. и 116 мг през 2013 г. до рекордните 121 мг, цитирани в доклада...........
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 03 Апр 2020, 22:00

Jordana написа:Чърчил е един пияница с няколко инфаркта , мизантроп и расист а великите му мисли са изключително ценни за човечеството ...е поне за част от човечеството . Пурите стреса и алкохола са го убили преди Хитлер да го уцели с някое фау .


Търсих в коя тема да попитам и гледам, че Жорданката и преди години е избухвал с титанични мисли :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Чърчил викаш е бил зле :mhihi: Имал 5 деца. Разцепил се е, пил е с кой ли не и е живял до 90 години :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Как беше. "Вие сте пияница!" - "А вие, мадам. Вие сте грозна. А аз сутринта ще съм трезвен". Та :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ама друго щях да питам. Някой знае ли тия вафли на Harmonica дали са читави :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 03 Апр 2020, 22:12

Принципно няма как да е вафла и да е читаво, защото става въпрос за захар със захар, дори и да е био всяка съставка.
Ама дай съдържанието да видим за упражнение :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 03 Апр 2020, 22:14

steeN написа:Ама дай съдържанието да видим за упражнение :ok:


Пълнозърнесто брашно от лимец, сурова тръстикова захар, кокосово масло, слънчогледов тахан, сухо обезмаслено мляко, какао, инулин от агаве, слънчогледово олио, пробиотични култури:
- L.bulgaricus
- Bifidobacterium longum
- L. plantarum
- L. gasseri
Набухвател: сода за хляб и малко сол. Всички продукти са от сертифицирано био земеделие.


:dunno: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2020, 22:25

Сериозно ли? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 03 Апр 2020, 22:31

Като за вафла изглежда добре. Няма за какво да се хвана, на фона на другите боклуци, които се продават.
Но ако си говорим сериозно, най-добре е да не се ядат никакви :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook