Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от drago_pavlov » 03 Апр 2020, 22:32

Брашното и захарта ти таковат мамата, ако ще не био да са, ами от Луната и Марс...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 03 Апр 2020, 22:36

bum_bum написа:Сериозно ли? :mhihi:


Не нагъвам сладки неща, освен домашни плодове и домашен мед, но се налага да питам :mhihi: Та, да. Сериозно :mhihi:

Сега дай някакво читаво инфо :bchug:

Иначе като казах плодове, последните години фаворит са ми домашните кивита :bowdown: Имаме 10 броя вече засадени на доста голяма асма и си ядем от началото на декември до май месец домашно киви :mhihi: На тъмно и хладно им няма нищо цяла зима :ok:

Изображение
Последна промяна zAcK на 03 Апр 2020, 22:37, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от hell's angel » 03 Апр 2020, 22:37

Мен ако питаш - мушни, от една нищо няма да ти стане. Ама има доста по -добри неща за читване :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2020, 22:38

Тук бива да уточним, че има хранене при което ядеш квото ти падне и знаеш, че не е здравословно. Такова, при което даваш маса пари за боклуци като тая вафла и въпреки, че избягваш някои гадни съставки пак се храниш нездравословно.

Цялата тая тема е един абсолютен анекдот с овесените ядки и здравословната Белвита с Активия.

zAcK написа:
bum_bum написа:Сериозно ли? :mhihi:


Не нагъвам сладки неща, освен домашни плодове и домашен мед, но се налага да питам :mhihi: Та, да. Сериозно :mhihi:


Дали ядеш мед или захар или плодове е абсолютно все тая. В единия случай имаш чиста рафинирана захар, във втория малко фибри, малко витамини и минерали. Ама наистина малко. И в двата случая ядеш захар и резултата е един и същ.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 03 Апр 2020, 22:39

bum_bum написа:Тук бива да уточним, че има хранене при което ядеш квото ти падне и знаеш, че не е здравословно. Такова, при което даваш маса пари за боклуци като тая вафла и въпреки, че избягваш някои гадни съставки пак се храниш нездравословно.

Цялата тая тема е един абсолютен анекдот с овесените ядки и здравословната Белвита с Активия.


Тъй кажи, че няма смисъл да се набутва човек :mhihi: :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 03 Апр 2020, 22:44

Тез кивита как издържат зимата... как става номера? Растението имам предвид, не в щайгите :mhihi: .
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 03 Апр 2020, 22:52

steeN написа:Тез кивита как издържат зимата... как става номера? Растението имам предвид, не в щайгите :mhihi: .


От информация от приятели в различни части на България и по datasheet, виреят почти навсякъде из нашата Родина :bchug:
Издържа и -20 зимата :bchug: Общо взето уникален плод. От как сме разкарали лозите от асмите навсякъде е голям айляк.
Искат рязане на рано преди пролетта като лозите и вода през лятото и нищо друго :!: И болести до момента не са ги налазвали :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 03 Апр 2020, 22:53

Ти да видиш, не го знаех това за студоустойчивостта. :bchug:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 03 Апр 2020, 23:07

Напоследък съм основно на една здравословна осмянка :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 03 Апр 2020, 23:26

zAcK написа:Иначе като казах плодове, последните години фаворит са ми домашните кивита :bowdown: Имаме 10 броя вече засадени на доста голяма асма и си ядем от началото на декември до май месец домашно киви :mhihi: На тъмно и хладно им няма нищо цяла зима :ok:


Точно преди малко омаах 4 броя. Само ме дразни, че почти винаги трябва да доозряват след като ги оберем и един месец само ги гледам в щайгите. :lol: За сега ям кивита от пловдивско, ама смятам още следващата зима да проверя дали виреят и в банкя. А най-якото е че от нищо не боледува тая гад и не се пръска.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от magareto_yori » 04 Апр 2020, 8:56

Много актуална тема. Здравето на нервната система е преди всичко. А нейното здраве всеки сам трябва да намери как да поддържа.Няма една рецепта за всички. Храненето е въпрос на избор,който носи последствия. При мен нещата се свеждат до малко като обем храна предимно от животински произход. Захар и теста само по празници и то в ограничени количества.Плодовете са предимно малини и боровинки, и то рядко. Зеленчуци обичам много.Запаля ли скарата задължително имам аспрежи и чушки,може патладжан и тиквички.После ги къпя в зехтин и им турям балсамико. Броколи и карфиол задушени с масло.Много често вечерям с няколко парченца гадно миризливо козе сирене и червено вино :mrgreen: Закуска само ако съм гладен.Много често това са две авокадота със сол с две еспресота със сметана. Соля винаги на вкус.Основното ми ядене е на обед и е основно животинско и мазно.Примерно ребра.
Не спортувам,но работата ми е тежка физическа на моменти и ми се струва,че това много ми помага.
За анти стрес ползвам гаража,комбиниран с музика,карам колело,семейна разходка в гората,събиране с приятели. Много обичам да помагам на хората дори без да ги познавам :lol: Носи ми някво удовлетворение,което ме кара да се чувствам здрав :shock: Физиологията не ми е точно ясно,но има няква игра с хормоните :)
И накрая,но не на последно място,за някои хора е много важно да вярват в Господ :!: каквото и да е името му. Аз не съм от тия,но разбирам хората,които са истински вярващи :!:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от slatanic » 04 Апр 2020, 9:10

Я някой да ме светне как се гледат и от къде да взема тия кивита да ги развъдя.Може и тема да направиме ако има интерес от повече хора.
Ебаси автомобилният форум дето сме... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от drago_pavlov » 04 Апр 2020, 10:04

slatanic написа:Я някой да ме светне как се гледат и от къде да взема тия кивита да ги развъдя.Може и тема да направиме ако има интерес от повече хора.
Ебаси автомобилният форум дето сме... :mhihi:

Интерес има, малко по малко и всички ще си кажат :mhihi:
Аз насадих първото преди месец. Лошото е, че се чака 3-5 години да започне да ражда...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от b_u_b_o » 04 Апр 2020, 10:06

drago_pavlov написа:Аз насадих първото преди месец. Лошото е, че се чака 3-5 години да започне да ражда...


Кивитата са мъжки и женски и едно няма да ти свърши работа, освен ако не е женско а съседа да има мъжко. :yes:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от zAcK » 04 Апр 2020, 10:13

b_u_b_o написа:
drago_pavlov написа:Аз насадих първото преди месец. Лошото е, че се чака 3-5 години да започне да ражда...


Кивитата са мъжки и женски и едно няма да ти свърши работа, освен ако не е женско а съседа да има мъжко. :yes:


Има и самоопрашващи се, ама не става :mhihi: Като жендърити :mhihi: Затова мъжко и женско.
И зависи от кивито, но при нас почват да дават третата година. Искат си рязане и асма.
Доста вода лятото, ама то почти не вали последните години тогава, та е разбираемо.

И също доста важно. Ако е варовита почвата/водата, искат зелен камък, демек джилязу :mhihi: Това е.

И на пролет някой да ги подрязва :ok: Не съм чул някой до момента да му се е налагало да ги пръска с нещо.

Но всичко е възможно с тая глобализация :banghead: Както ни докараха кУрона вирОс от Китай,
така вече има и много болести и неприятели по растенията домъкнати от Южна Америка например :no: :!:
Та не се знае каква буболечка ще ни донесе някой вносител на евтини неща някой ден... :banghead:

P.S. Върху това последното много малко хора се замислят, а контролът е тотал щета, но започва да става все по-голям проблем :!:

slatanic написа:Ебаси автомобилният форум дето сме... :mhihi:


Като всички BMW-та станат електрически, за какво мислиш ще си пишем тука :mhihi:
Няма да се налага да има 500 страници теми "Дейба и скапаното масло", "Дейба и тъпите вериги" и т.н. :ok: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook