Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Jordana » 09 Окт 2017, 20:53

Ти хубаво ги пишеш тия работи за медицината щото не си виждал 20 годишни с рак , и още много дето си заминават ама не от цигари и алкохол . Едно време говорих с един професор хирург на тая тема и той ми каза така : Всеки има брой отредени дни на тоя свят , няма нужда да ги намаляме със начина си на живот .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от TNT » 09 Окт 2017, 21:00

И по-малки съм виждал, спокойно. И си отидоха даже. И на 25 с инфаркт познавам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Larbi » 09 Окт 2017, 21:03

Jordana написа:Едно време говорих с един професор хирург на тая тема и той ми каза така : Всеки има брой отредени дни на тоя свят , няма нужда да ги намаляме със начина си на живот .


След края на лекция за вредата от тютюнопушенето професорът казва: - А сега 10 минути фас-пауза! Въпрос от студент: - Господин професоре, нали казахте, че всяка цигара е пирон в ковчега на пушача?! Защо и вие пушите? - Е, моят ковчег без пирони ли да бъде? - отговорил професорът.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от acer » 09 Окт 2017, 21:19

Има една интересна теория, че тялото има нужда от определени количества стрес, за да бъде здраво.. т.е на теория имунната система отслабва, ако не й се налага да работи, а когато й се наложи тя не е достатъчно адекватна... прекалено стрес също не става. Все пак това е само теория, но ако е истина е интересно, колко още не разбираме телата ни как са устроени.

c04 написа:Гена си е ген, късмета си е късмет...каквото и да правиш,можеш да контролираш живота си да известна степен, ако ти е писано ти е писано.


Тва до някъде е мит ;) Ген-а е "библиотека", с много "книги" която се предава на следващото поколение и всеки има добри и лоши книги.. т.е може да имаш много лоши гени, но генната експресия (епигенетиката) да не ги активира. Сиреч средата управлява кои гени да бъдат активирани, а не гените определят средата.. и еволюционно звучи логично.

Иначе лимита на тялото е до 125 год, ама мерси, тва много време да си дърт и ненужен :mhihi:
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от efren » 09 Окт 2017, 21:47

acer написа:Има една интересна теория, че тялото има нужда от определени количества стрес, за да бъде здраво.. т.е на теория имунната система отслабва, ако не й се налага да работи, а когато й се наложи тя не е достатъчно адекватна... прекалено стрес също не става. Все пак това е само теория, но ако е истина е интересно, колко още не разбираме телата ни как са устроени.

c04 написа:Гена си е ген, късмета си е късмет...каквото и да правиш,можеш да контролираш живота си да известна степен, ако ти е писано ти е писано.


Тва до някъде е мит ;) Ген-а е "библиотека", с много "книги" която се предава на следващото поколение и всеки има добри и лоши книги.. т.е може да имаш много лоши гени, но генната експресия (епигенетиката) да не ги активира. Сиреч средата управлява кои гени да бъдат активирани, а не гените определят средата.. и еволюционно звучи логично.

Иначе лимита на тялото е до 125 год, ама мерси, тва много време да си дърт и ненужен :mhihi:


+1 за стреса, от прекаленото спокойствие няма полза, трябва по малко да се редува със стрес.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от alx » 10 Окт 2017, 1:19

гледам да плувам повече... ям каквото ми харесва без оглед на това колко е здравословно или не... спя по 9-10 часа хубав здрав сън.... не се оплаквам от здравословното си състояние и физическа форма въобще. никога не съм пушил цигари, но пуша по 2-3 пури на седмица, пия разни коняци и уйскита 3-4 пъти в седмица...

всичко умерено и каквото Бог е решил...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Borymeckata » 10 Окт 2017, 6:53

Сънят е много важен, точно по време на сън организмът се възстановява и се освобождава от стреса. Не случайно като си болен - все си в леглото, спиш много и не ти омръзва. Хроничното недоспиване си е абонамент за някоя болест, сериозно.
Excellent! Steven is my name!


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 10 Окт 2017, 8:12

Вярно е това,което написаха по-горе за прекаленото спокойствие и липса на задължения.
Важи и за прекаления сън,над определено количество ,ефектът върху тялото и психиката е обратен.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Borymeckata » 11 Окт 2017, 13:06

Гледам, че голямо внимание отделяте на храненето (то си е важно по принцип...), ама как да стане на практика? Да кажем - цял уикенд си обикалял насам - натам и си се запасил с домашни целенчуци, плодове, яйца, сирене, месо, кашкавал и др... Сигурен си за качеството, осигурил си храната за седмицата. И в понеделник отиваш на работа... Дали работиш в офис, на строителен обект, в болница, караш камион или друго - готвено ядене трудно ще си вземеш за обяд. Да не кажа - невъзможно... Можеш да си занесеш някакви плодове според сезона и... това е. Аз лично съм пробвал в офиса да си варя царевица - бях си занесъл тенджера с капак и си варях наронена царевица (само зърната) на един котлон. Да ви кажа - колегите ме сцепваха от майтап и имаха право - царевицата се вареше два часа и за да стане за обяд, я слагах на котлона още към 10. После още един час я чаках да изстине, за да може да се яде. Не е лошо каато храна, ама колко време ще изкараш само на царевица с малко сол? Не много дълго, казвам ви...

По едно време рекламираха някакви разтворими зеленчукови супи - "Вкусна чаша" или нещо подобно беше. И още някакви разтворими зеленчукови пакетчета имаше подобни, ама това едва ли е толкова природно, сигурно има някакви консерванти... Да стоиш гладен цял ден и вечерта да се натъпчеш здравословно - не знам дали е добър вариант? Искам да кажа - дори да имаш здравословни продукти, не е толкова лесно да си осигуриш здравословно хранене през целия ден - обедната почивка е един час и за това време какво ще направиш? Почти сигурно ще натисанеш на баници, сандвичи, пици или друг фаст-фоод и ще кажеш "майната му!" на здравословното, природно, еко, био, домашно или как ще да го наречем хранене...
Excellent! Steven is my name!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Kroki » 11 Окт 2017, 13:15

Аз си правя пиле с ориз от вкъщи вечерта.
Ориза е кафяв и варен, а пилето печено във фурната на хартия за готвене. Всичко е без мазнина. Слагам си го в една кутия и си я нося на работа.
Но пък работя на такова място, че няма нищо около мен. Най-близката храна е на 2км и асортимента е голям. Порция пил. пържола филе с питка, пържени или варени каротфи, зеле, краставици и домати = 3.50. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 3.03.2006
Местоположение: над града..
Пол: Жена
Кара: звездомобил

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от M2PR » 11 Окт 2017, 13:18

Borymeckata написа:Гледам, че голямо внимание отделяте на храненето (то си е важно по принцип...), ама как да стане на практика? Да кажем - цял уикенд си обикалял насам - натам и си се запасил с домашни целенчуци, плодове, яйца, сирене, месо, кашкавал и др... Сигурен си за качеството, осигурил си храната за седмицата. И в понеделник отиваш на работа... Дали работиш в офис, на строителен обект, в болница, караш камион или друго - готвено ядене трудно ще си вземеш за обяд. Да не кажа - невъзможно... Можеш да си занесеш някакви плодове според сезона и... това е. Аз лично съм пробвал в офиса да си варя царевица - бях си занесъл тенджера с капак и си варях наронена царевица (само зърната) на един котлон. Да ви кажа - колегите ме сцепваха от майтап и имаха право - царевицата се вареше два часа и за да стане за обяд, я слагах на котлона още към 10. После още един час я чаках да изстине, за да може да се яде. Не е лошо каато храна, ама колко време ще изкараш само на царевица с малко сол? Не много дълго, казвам ви...

По едно време рекламираха някакви разтворими зеленчукови супи - "Вкусна чаша" или нещо подобно беше. И още някакви разтворими зеленчукови пакетчета имаше подобни, ама това едва ли е толкова природно, сигурно има някакви консерванти... Да стоиш гладен цял ден и вечерта да се натъпчеш здравословно - не знам дали е добър вариант? Искам да кажа - дори да имаш здравословни продукти, не е толкова лесно да си осигуриш здравословно хранене през целия ден - обедната почивка е един час и за това време какво ще направиш? Почти сигурно ще натисанеш на баници, сандвичи, пици или друг фаст-фоод и ще кажеш "майната му!" на здравословното, природно, еко, био, домашно или как ще да го наречем хранене...


Извинявай, ама това звучи повече като оправдание :) Няма никакъв проблем да си сготвиш вечер; китайското производство вече ни предлага всякакви по форма, вид и размери кутии. И си носиш, без проблем. От продуктите, които си изброил - сутринта можеш за закуска да си свариш 2-3 яйца или пък да си ги забъркаш със сирене; за обяд, това което си си сготвил снощи + някой от пресните зеленчуци; за следобедна закуска - някой от пресните плодове, с които също си се сдобил уикенда.
Аз не познавам човек, който да се е запасил с посуда на работното си място, че да си готви.
Тия разтворимите са жестоки лайна; по-добре сутринта стани и си забъркай един бульон, който да си вземеш.
Изискват се малко усилия - да си сготвиш и да си сложиш храната по кутиите (никой не очаква, че ще правиш някви гурмета), но гарантирано на 100% си заслужава.
Опитай се поне за 1 седмица, после тоя джънк дето го изреди няма да искаш да го погледнеш на обяд/вечеря :yes:
АПНИ, БАБА, 'АПНИ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Elesar74 » 11 Окт 2017, 13:48

Сещам се за един виц тука
Кръчма, народ вътре ядат, пият, пушат, ракия, димилка и т.н. По едно време гледат през джамовете, минава погребение.
-Кой погребват, питат? Някой отговаря:
-Пешо.
Пешо ли? Ами да, той беше явен алкохолик, тютюнджия и т.н. вредни навици. Мале, уплашил се народа и спрял цигари, алкохол, всичко. Кръчмата без малко да затвори, няма кой да ходи, а тия дето ходят, пият само вода и безалкохолно. И тъй минават 3 дни.
По едно време, тия в кръчмата пак гледат през джамовете, минава погребение.
- Кой погребват сега?
- Иван.
Иван ли? Че Иван беше въздържател, живееше здравословно и т.н., що умря?
Седнали пак на масите, помисли помислили, па казали на кръчмаря: Давай ракията, тя разликата била само 3 дена.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от acer » 11 Окт 2017, 17:22

efren написа: +1 за стреса, от прекаленото спокойствие няма полза, трябва по малко да се редува със стрес.


Под стрес, да не се разбира алкохол и цигари :mhihi:

Физически стрес, такъв да се изкъртиш на тренировка 2-3 пъти седмично.. действа като рестарт на цялата система. Като видиш някой изпънат като струна и някак си трудно се възприема че може да е болнав.
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Мордехай » 11 Окт 2017, 19:45

Ебаси мойто копеленце пак донесе някъв грип от училището. Здрав и прав, тая година почти не съм бил болен, днеска съм парцал, боли ме главата, гърлото и ми тече носът. Само за няма и месец на училище я разболяха и довлече тая инфлуенца. А и на нея цялата ваканция ѝ нямаше нищо. Дайба и училищата скапани....
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от speeder88 » 11 Окт 2017, 21:59

ХАХАХА Точно същото си мислех онзи ден! Копеленцата на колегите тръгнаха на училища и градини и вирусите почнаха да се шибат помежду си! Същата история бях и аз, но за два дни се стабилизирах. Без хапчета, без чайове, нищо! Само Лукчета смучих!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook